Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 5 минути, ExaFlop написа:

Най-лесно е с Windows Update Minitool - маркираш нуждаещите се от забрана и ги скриваш.

Aз ползвах show or hide updates инструмента на майкрософт. Не ми беше приятно обаче, че трябваше да търся в нета как се прави и да даунлоадвам допълниителен инструмент за нещо което трябва да е част от шибаната операционна система. Ми да не и викат windows 10 pro, да и викат home enthusiast. Това са си мои нерви, не е към теб, ти добре се включи с информация която не знаех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 17 минути, ExaFlop написа:

Windows Update Minitool

С него можеш да си изтеглиш само, или да си изтеглиш и инсталираш, или да си скриеш актуализация. Просто е по-обширен в сравнение с инструмента на M$. И не се инстали8ра.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ExaFlop написа:

С него можеш да си изтеглиш само, или да си изтеглиш и инсталираш, или да си скриеш актуализация. Просто е по-обширен в сравнение с инструмента на M$. И не се инстали8ра.

Да, видях че е по-способен от на майкрософт инструмента. Чудно как не съм попаднал на него когато търсих. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) 
Как не са ти излезли в индексирането ключови думи от калдата...:ph34r:
Споменавал съм го няколко пъти :shy11:

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито една!Не ти е нужна.Последните почти 10 г. нямам антивирусна в реално време.Ползвам скенери,понякога!Няма да  праавя реклама на неща,които почти не ползвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Desdinova написа:

Нямам нужда от антивир на локално. Стена ползвам и локално, зашото нямам желание да микроуправлявам какви услуги работят и решавам проблема генерално, като спирам всичко което идва към мен. Прокси .... заради всякакви простотии които не искам да виждам, решавам проблема отново генерално, а не локално :).

Абе мини на Windows изцяло - друга песен ще запееш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Eclipse2G написа:

Абе мини на Windows изцяло - друга песен ще запееш.

Трудна работа ... зависи от потребителя, но от друга страна на мен така ми е по удобно, нямам причина да правя нещо друго от тов акоето правя сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още ми наливате в паничката на тролчето?

Админите да вземат да му направят една отделна тема (ако няма вече такава) примерно "За и против антивирусните програми" или нещо подобно и да му местят там мненията. Представете си нов неопитен потребител влезе в тази тема и прочете толкова лаишки мнения какво ще стане. Тук хората търсят препоръки за антивирусна програма не да четат за какво ли ни е тази антивирусна програма.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превърнахте темата във филосовско мероприятие...  вместо просто да си изберете нещо като Кихчо, Сепчо, Авастчо, Комодко или нещо друго....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
на 03/01/2017 в 9:16, ExaFlop написа:

И сега 10 години по-късно?  Лошото е, че вече и само от браузване може да закачиш някоя хубавина

В днешно време антивирусните товарят повече от вирусите. А от най-страшните вируси въобще не спасяват. След като видях вирус да изтрива пред очите ми антивирусна програма и видях компютър, поразен от криптовирус, като антивирусната и гък не е казала ми стана ясно, че отдавна антивирусните са пародия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

А от най-страшните вируси въобще не спасяват.

Зависи какво визираш под "най-страшни". Защото, ако имаш осъвременен бекъп обикновена криптогад ще ти създаде главобол единствено за десетина минути - в зависимост от програмата/начина ти за бекъп. Ако си попаднал на по-сложен криптобацил, който краде данни, освен крип... е, тогава е гадно. А за най-разпространени, ще се учудиш колко разпространени са заплахи, като Virut и Sality, които са на десетина години, но се лепват в Азия вече основно, където културата за инфосигурност едва ли е най-добрата. Плюс това, когато говорим за информационна сигурност, никой не споменава защитата, предоставяна на ниво интернет доставчик, например. Начините, по които се пази национална, регионална, локална мрежова структура. Използваното оборудване и тъ нъ... За да стигнеш до теб има път. Скандинавските държави са винаги на едно от първите места по най-защитени системи. Защо ли? На първо място става въпрос за култура и образованост. Знаеш какво имам предвид. А антивирусната СИСТЕМА (отдавна голия антивир не е опция) идва на дъното на уравнението. Разбира се, че: "Инсталирах си антивир, готово, вече съм virus-proof. Я да видя какво е това съобщение за мен на тази страница или дай да си инстална тоя Adobe InDesign с крак" няма как да те предпази. Антивира няма и да те предпази да цъкнеш на файлчето, което ти инсталира криптогад. Може и да не те предпази, когато програмата от Маймунда, която си инсталваш, идва с упътването: "Преди това спрете антивирусната си програма". Тя трябва да те предпази от случайни зарази - зловреден код по интернет страници, опит за експлоатиране на програма с експлойт за уязвимост, запушена преди пет години. Примерно. Малвъртайзинг, скриптови вируси, контрол над входните устройства.

Анти-идиот програма няма и не е това целта на антивирусната програма. Това е софтуер за човек, който малко от малко има някаква култура на безопасност. За всички останали, карайте я както си знаете. Ваша си работа. Просто, хайде наистина някъде другаде, в друга тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги,аз лично нямам претенциите да разбирам чак толкова много от антивирусни програми ,но ми се струва,че без тях положението ще е още по-зле ,отколкото с тях...Верно,че не пазят винаги и не винаги се справят с всички вируси...Но който ползва някоя свестна програма,а такива има,рискува да си навреди на компютъра много по-малко,отколкото да кара абсолютно незащитен...Има добри решения,както безплатни ,така и платени...Аз лично бих препоръчал AVAST  от безплатните или Kaspersky,ESET,Norton,Bitdefender от платените...По мое скромно мнение изброените програми си струват ...AVAST има най-много опции за настройка от безплатните ...И Comodo става,но тя не разчита и силата й не е в дефинициите и трябва да се настрои правилно...За безплтно решение и Qihoo 360 TS не е лоша,но тя има навика да не й сработва real-time protection модула и дава малко повече от нормалното фалшиви сигнали...Позволил съм си да изброя няколко програми,но нали и тази тема е точно за това...Поздрави на всички,независимо каква точно програма ползват или предпочитат...:)

Редактирано от Лудият Учен
Пояснение (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз за някои неща отдавна изпреварвам антивируса си.   И това е нормално.    Но това не е всеки път и е най-добре някой от любимците ми да е постоянно като дежурен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Desdinova написа:

Сепчо го бастардисва по репутация заради лично моите настройки.  Мога да го възстановя и да правя каквото преценя с тава файлче. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, attj написа:

Сепчо го бастардисва по репутация заради лично моите настройки.  Мога да го възстановя и да правя каквото преценя с тава файлче. 

само не го стартирай на важна машина

Това е само да подтикне мисълта ... понеже това е зла програма, която надали ще бъде подозрителна за антивирус.

Редактирано от Desdinova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, Методи Дамянов написа:

Зависи какво визираш под "най-страшни".

Virut. Sality, Locky, Троянски коне, шпионски софтуер. Лично аз видях как вариант на Sality изтри пред очите ми антивирусната програма Авира Антивир. А когато си лепнеш Locky, антивирусната дори не реагира. За сметка на това пищи на всеки крак, защото нали за това им плащат...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Desdinova написа:

само не го стартирай на важна машина

Това е само да подтикне мисълта ... понеже това е зла програма, която надали ще бъде подозрителна за антивирус.

Нямам ..никаква представа колко ми е "важна машина"-та..нито пък колко е зла програмата....Поведението на ЗАЩИТНАТА програма,която ПОЛЗВАМ,обаче ми дава увереност,че съм направил правилният избор.Да ползвам защитен софтуер!Въпросният файл,като неразпознат,замина в пясъчника....

Spoiler

Screenshot_3.png

Надявам се,че разбирате коя тема за какво се отнася и темата за подпомагане,не е тази....Както и меренето на Linux и Windows...

Поздрави ..и нека антивирусната да е с Вас(отнася се и за Linux ползващите)!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, simtech написа:

Virut. Sality, Locky, Троянски коне, шпионски софтуер. Лично аз видях как вариант на Sality изтри пред очите ми антивирусната програма Авира Антивир. А когато си лепнеш Locky, антивирусната дори не реагира. За сметка на това пищи на всеки крак, защото нали за това им плащат...

Да, и аз ти посочих Sality, а за Locky... Ами сложно е човек. Наистина. Има куп фактори за несправянето със заплахите. На първо място е това, че днес Мрежата е така създадена, че тя да открива много вектори за атакка. Киберпрестъпниците се възползват също. Сред тях има явно доста кадърни хора, които са избрали да преминат на другата страна. Самата антивирусна индустрия плаче, че няма кадри от години. Самата индустрия обаче сякаш отказва да се развива. Явно, че една част живее в миналия век. Престъпниците са винаги крачка напред. И за разлика от тая същата индустрия, при която е явно, че сътрудничество е забранена дума, при престъпниците сътрудничеството е благо. Не знам, наистина са много факторите. Имам предвид глобалните причини за проблемите. Не трябва да се крият и да не признават, че има, но е явно, че има проблем. Вероятно просто няма волята за справянето с проблемите - воля за общо усилие.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, simtech написа:

Както въздушната възглавница не може да те спаси при челен удар с 160km/h. Така и антивирусните не могат да се спасят от някои критични ситуации. Освен ако не си някой късметлия. Пълно щастие няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, NIKISHARK написа:

Въпросният файл,като неразпознат,замина в пясъчника....

Де го тоя фaйл?

"Не можем да открием съдържанието което се опитвате да видите."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файла го изтрих, понеже ако някой реши въпреки предупреждение да го пусне ще му криптира файловете в актуалната директория. Ако искаш ще ти го пратя на лично. Но не го стартирай на машина която е важна!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е безплатна да е сложна да я настройваш и да се кефиш че си разбирач? Аз искам да не ме тормози и да няма фалшове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирах го (това предупреждение - не стартирай ... действа точно по обратния начин)...

Virustotal - 0/61...

Windows Smart Screen  в 10, и Аваст го блокират...

3ab4b621200842e5.jpg

Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, viperdick написа:

Стартирах го (това предупреждение - не стартирай ... действа точно по обратния начин)...

Virustotal - 0/61...

Windows Smart Screen  в 10, и Аваст го блокират...

3ab4b621200842e5.jpg

Точно за това сложих сега и предупреждение в програмата ....

Ако го стартираш и се изпълни ще криптира файловете в директорията в която си го пуснал ... както казах зла е, защото изхвърля ключа и солта след като приключи, за това както казах не го стартирай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...