Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 2 часа, Desdinova написа:

Файла го изтрих, понеже ако някой реши въпреки предупреждение да го пусне ще му криптира файловете в актуалната директория. Ако искаш ще ти го пратя на лично. Но не го стартирай на машина която е важна!!!

Очаквано - блокиран старт от Trusted application mode

2017-04-02_02h30_18.jpg.aa376b4d619cca7d59caadda7e9293db.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 часа, Desdinova написа:

Файла го изтрих, понеже ако някой реши въпреки предупреждение да го пусне ще му криптира файловете в актуалната директория. Ако искаш ще ти го пратя на лично. Но не го стартирай на машина която е важна!!!

Ти ли го писа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MODEDIT : Тази тема се отклони от основното си предназначение....Има съответните теми за реакции на антивирусни програми:

Резултати от тестове на софтуер за защита - 3 част

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Първи Жълт картон : 2110827882.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 часа, Stoyannnov написа:

Както въздушната възглавница не може да те спаси при челен удар с 160km/h. Така и антивирусните не могат да се спасят от някои критични ситуации. Освен ако не си някой късметлия. Пълно щастие няма!

Ти кога последно видя въздушна възглавница, инсталирана в колата, да тормози толкова двигателя, че ако без нея колата развива 160, то с нея развива 16км/ч? Но това за антивирусните програми е вярно. На нови 2 ядрени машини антивирусната програма ЗНАЧИТЕЛНО забавя работата на компютъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, simtech написа:

Ти кога последно видя въздушна възглавница, инсталирана в колата, да тормози толкова двигателя, че ако без нея колата развива 160, то с нея развива 16км/ч?

За какво ми говориш?! !?!??? Някакъв риторичен въпрос ли е това или какво е? Да му се чуди човек. Ето как започвали споровете! Точка по темата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Stoyannnov написа:

За какво ми говориш?! !?!??? Някакъв риторичен въпрос ли е това или какво е? Да му се чуди човек. Ето как започвали споровете! Точка по темата. 

Казвам, че въздушната възглавница и антивирусната нямат много общо. Антивирусната кара компютъра ти да влачи и ако имаш лаптоп - по-бързо да ти хапва батерията. Влачи постоянно, когато компютърът е включен. Като възмездие за това получаваш фалшива сигурност, а във всеки момент може да те удари някой криптовирус или троянец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, simtech написа:

Казвам, че въздушната възглавница и антивирусната нямат много общо. Антивирусната кара компютъра ти да влачи и ако имаш лаптоп - по-бързо да ти хапва батерията. Влачи постоянно, когато компютърът е включен. Като възмездие за това получаваш фалшива сигурност, а във всеки момент може да те удари някой криптовирус или троянец.

Антивирусната е като ваксините, винаги може да те хване нещо за което не си ваксиниран. Това обаче не е аргумент да не се ваксинираш срещу най-масовите зарази. Да, създават и големи проблеми ваксините на някои организми, има си антиваксинъри какъвто може би си ти, но ако никой не се ваксинираше и се развият епидемии обикновено сте сред първите да убеждавате другите в ползата от ваксините. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Пaчo написа:

Антивирусната е като ваксините, винаги може да те хване нещо за което не си ваксиниран.

За разлика от реалните вируси, виртуалните компютърни вируси не влизат просто така.
Антивирусната не е като ваксина, тя е като лекуване на грип с антибиотици. Не ефективна е. Без антибиотици ще си се излекувал за 1 седмица, с тях за 7 дни.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, simtech написа:

За разлика от реалните вируси, виртуалните компютърни вируси не влизат просто така.

Вече написах постинг на предната страница в който се вижда ползата от антивирусните, даже скрийншот направих. Кажи ми как да се оправи тоя човек без антивирусна? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, Пaчo написа:

Вече написах постинг на предната страница в който се вижда ползата от антивирусните, даже скрийншот направих. Кажи ми как да се оправи тоя човек без антивирусна? 

Аз нямам проблеми! Нямам и антивирус! И нищо не ми бави! А, да - нищо не тегля. И поща от непознати - директно в кошчето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, simtech написа:

Аз нямам проблеми! Нямам и антивирус! И нищо не ми бави! А, да - нищо не тегля. И поща от непознати - директно в кошчето.

E, когато разбереш че не си представителна извадка на средностатистическия потребител, тогава може и да разбереш защо препоръчваме антивирусни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 минути, Пaчo написа:

E, когато разбереш че не си представителна извадка на средностатистическия потребител, тогава може и да разбереш защо препоръчваме антивирусни.

И вирозите като Салити или Локи пак си работят, нищо че имаш антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Desdinova написа:

Точно :) моята идея, несигниран код не се изпълнява :) 

Ми това го има в продуктите на Kaspersky които имат HIPS отделно има модул за блокиране на крипто и локерите. Когато е включен модула всичко което не фигурира в базата им като доверено се блокира по подразбиране, като инсталианите приложения работят на 100 % и се обновяват. Същото го има например и в Comodo но там допълнително има пясъчник Шарки даде инфо за този пясъчник , Avast също има модул за засилен режим.... Изобщо в програмите за защита голата антивирусна отдавна е не е актуална. Защита е комплексна и е необходима. Това е мнението ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, icotonev написа:

MODEDIT : Тази тема се отклони от основното си предназначение....Има съответните теми за реакции на антивирусни програми:

Резултати от тестове на софтуер за защита - 3 част

Подпомагане на АВ програмите с дефиниции, откриване на нови заплахи - част 18

Първи Жълт картон : 2110827882.jpg

:offtopic_s:Отговора..просто "залепна' на място!Уважаемите съфорумници ,първо да се запознаят с възможностите на отделните антивирусни(във съответните теми) и тогава да коментират в тази...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, simtech написа:

И вирозите като Салити или Локи пак си работят, нищо че имаш антивирусна.

Би ми било интересно и при мен да работят - ама защитните ми любимци им пречат да стартират.   С изключена защита настъпва нескончаема гоненица с тези буби.    Мерси, уморих се да ги изследвам и преследвам.  И не смятам да си елиминирам защитата.     Ползвам 100 Мегабита интернет и няма никакво забавяне или затормозяване - заради предпочетена от мен многопластова защита.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, NIKISHARK написа:

Уважаемите съфорумници ,първо да се запознаят с възможностите на отделните антивирусни(във съответните теми) и тогава да коментират в тази...

То ако с гледане кучето ставаше касапин ... Темата как само се измести и то благодарение именно на такива, които дори не са гледали камо ли пък да имат някакъв опит с дадена програма. Че и квалификации се даваха... Я си спомнете 2008 - 2010 година имаше ли го това нещо? Форума лека полека заприлича на една говорилня, където всеки излязъл в отпуск почва да дращи....важен само е вече трафика. За съжаление.

Поздрави

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

:offtopic_s:

преди 4 часа, nikssi написа:

... Темата как само се измести и то благодарение именно на такива, които дори не са гледали камо ли пък да имат някакъв опит с дадена програма. Че и квалификации се даваха...

А дали имат публикувано нещо във тази тема:  Цък

преди 4 часа, nikssi написа:

...... Я си спомнете 2008 - 2010 година имаше ли го това нещо?

Тогава форума беше на съвсем друго ниво.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, simtech написа:

Антивирусната не е като ваксина, тя е като лекуване на грип с антибиотици. Не ефективна е. Без антибиотици ще си се излекувал за 1 седмица, с тях за 7 дни.

Нали се сещаш. че антибиотиците не се пият за да лекуват грипа, а за да спрат появата на усложнения вследствие на заразяването и появата на бактериални инфекции така че сравнението ти не е никак точно. А иначе стигне ли се до тях това вече е включване на тежката артилерия и вече означава, че имунната система е преодоляна. Същото е и при антивирусните програми. Идеята е да действат като бариера между системата и зловредната програма. Вече стигне ли се до използвани инструменти впоследствие, това означава, че антивирусната е била преодоляна и системата е компрометирана малко или много. Вирусите, както и при хората винаги ще са една крачка от традиционните антивирусни (и от имунната система на човек, защото тя трябва да се запознае с вируса за да изгради антитела) или да се добави в дефинициите на антивирусните програми. Затова и вече антивирусните програми не са само традиционни антивирусни програми (имат модули които действат като приемането на хранителни добавки за подсилване на имунитета при хората), но разбира се това пак не дава 100%-ва защита.

А иначе, както вирусите при хората, които тласкат еволюирането на организмите, то и компютърните вируси вдигат много техническото ниво на хората занимаващи се с анализа и почистването им във всички аспекти на информационните технологии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, aten написа:

А дали имат публикувано нещо във тази тема:  Цък

Тази тема наистина я изоставихме.Редно е да я вдигнем нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/2/2017 в 2:38, simtech написа:

И аз нямам проблеми.  Влизам нарочно в атакуващи сайтове. Всичко отвсякъде тегля. Нищо не пропускам да поразгледам и от пощенските си кутии. Любопитен съм. Защитите ми са безплатни и се подиграват с атаките - просто превантивно ги блокират. Почти е без значение дали съм все безплатно със Сепчо, Кихчо или Комодчо...При правилни настройки те са непробиваеми.  Не ми затормозяват ползваната ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, attj написа:

И аз нямам проблеми.  Влизам нарочно в атакуващи сайтове. Всичко отвсякъде тегля. Нищо не пропускам да поразгледам и от пощенските си кутии. Любопитен съм. Защитите ми са безплатни и се подиграват с атаките - просто превантивно ги блокират. Почти е без значение дали съм все безплатно със Сепчо, Кихчо или Комодчо...При правилни настройки те са непробиваеми.  Не ми затормозяват ползваната ОС. 

Всяко нещо си има слабо място!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Уолтър Уайт написа:

Всяко нещо си има слабо място!

Репутацията при Симантек, Хипса при Комодо, Сандбокса при Кихоо.   Къде е слабото им място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, attj написа:

Репутацията при Симантек, Хипса при Комодо, Сандбокса при Кихоо.   Къде е слабото им място?

че кихо има ли автосандбокс както комодо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, "MARIAN8601" написа:

че кихо има ли автосандбокс както комодо?

Очакваше се и те да го автоматизират. Сега не ползвам програмата. Доскоро беше за изолирано стартиране на файлчета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Bryca03
      Добър вечер. Нуждая се от антивирусна, за която няма да плащам.. С license key или просто някакъв crack.. Знам, че е пиратско, обаче нямам излишни пари за компютърни програми за жалост.. Ако някой може да каже.. Благодаря предварително и весели празници!
    • от AVsP
      Здравейте,
      искам да попитам по-компетентните от мен да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.
      Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие
      Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си
      Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите
      Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.
      Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите
      Благодаря Ви за помоща
  • Дарение

• Добави ново...