Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 23 минути, attj написа:

Очакваше се и те да го автоматизират. Сега не ползвам програмата. Доскоро беше за изолирано стартиране на файлчета.

Дано да го автоматизират час по скоро, че в момента е гола вода. Нещо са осакатили QMV модула. Във вирустотала показва че лови с QMV, а в действителност не реагира дори при ръчен скан. Също деф. на локалните енджини доста закъсняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 4/2/2017 в 10:33, simtech написа:

За разлика от реалните вируси, виртуалните компютърни вируси не влизат просто така.
Антивирусната не е като ваксина, тя е като лекуване на грип с антибиотици. Не ефективна е. Без антибиотици ще си се излекувал за 1 седмица, с тях за 7 дни.

Не, пич, идеята на антивирусната е да спира бацилите, преди да са влезнали в системата и евентуално да ги махне, когато са навлезнали. Сега за реалните вируси: при грип, айде опитай се да не ползваш антибиотици. Не ми разправяй, че може с чайчета и гаргари да се излекуваш. Зимата, която минах бях болен от грип.Карах си коомпреси, гаргари и какво ли не за сваляне на температурата(39 градуса). Да, свалих я за малко с компреси, обаче след няколко часа пак качвах. Отидох на лекар, изписаха ми 2 антибиотика и след около 4-5 дена вече бях добре.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, "MARIAN8601" написа:

Дано да го автоматизират час по скоро, че в момента е гола вода. Нещо са осакатили QMV модула. Във вирустотала показва че лови с QMV, а в действителност не реагира дори при ръчен скан. Също деф. на локалните енджини доста закъсняват.

Не е гола вода -много е силна защитата на регистрите и автоматично всеки опит за вписване се блокира. Няма фалшиви тревоги - когато модулите мълчат. Блокира с уведомяване стартирането на файлчетата.   На ползвана от мен ОС с Кихоо почти 2 години - сканирах наскоро със Симантек и сканерите на еСкан, ЕСЕТ и Нитман. Те съвсем нищо не откриха при мен след 360 TS.   Неслучайно китаецът е с около 600 000 000 ползватели.

Редактирано от attj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Не е гола вода -много е силна защитата на регистрите и автоматично всеки опит за вписване се блокира. Няма фалшиви тревоги - когато модулите мълчат. Блокира с уведомяване стартирането на файлчетата.   На ползвана от мен ОС с Кихоо почти 2 години - сканирах наскоро със Симантек и сканерите на еСкан, ЕСЕТ и Нитман. Те съвсем нищо не откриха при мен след 360 TS.   Неслучайно китаецът е с около 600 000 000 ползватели.

Коя пази регистрите? WinPatrola нищо не ми каза и имах инвазия с PUP.

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Няма фалшиви тревоги - когато модулите мълчат.

Да, когато модулите мълчат няма фалшиви тревоги, има пропуснати вируси :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Коя пази регистрите? WinPatrola нищо не ми каза и имах инвазия с PUP.

То WinPatrol free няма опция за добавяне на ключове, които да пази в конфигурацията си. Само платената има такава опция, но няма как просто да се добавят всички ключове там.

RegistryMonitor.JPG

Защита на регистрите обикновено е дело на HIPS като Comodo, PrivateFirewall или Behavior Blocker като Emsisoft.

Иначе едно време Malware Defender бе супер за целта, но тя си бе един вид HIPS, който после бе закупен и интегриран в 360 TS и затова последната се представя сравнително добре със защитата на регистрите.

malware_defender-157347-1234959556.jpeg

Друга добра програма за следене на промените в регистрите беше MJRegWatcher.

В момента се сещам и за NoVirusThanks Registry Guard 1.3.0.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, "MARIAN8601" написа:

Да, когато модулите мълчат няма фалшиви тревоги, има пропуснати вируси :D

Не съм толкова можещ, че да съм ги изтребил до последния - защото други сканери съвсем нищо не откриха. Подобно нещо много рядко съм констатирал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правилно е нищо да не се препоръчва - нека всеки сам си избира.  На служебния компютър с Win 7 при мен  е SEP 14.   На лаптоп у дома с  Win 8.1 е  360 TS.  На все още работещия стационарен компютър с  Win XP у дома е CIS Premium 10. И през ум не ми минава да си инсталирам версия на Касперски - за да мога да си предоставям данните за личните  картови сметки.  Който желае нека прави глупости.   Аз с ограничено доверие ще ползвам споменатите  три програми.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, attj написа:

И през ум не ми минава да си инсталирам версия на Касперски - за да мога да си предоставям данните за личните  картови сметки.  Който желае нека прави глупости.  

Пак си пушил това, което не трябва.... :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, attj написа:

И през ум не ми минава да си инсталирам версия на Касперски - за да мога да си предоставям данните за личните  картови сметки.

Е как ще минава през нещо което го нямаш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Eclipse2G написа:

Пак си пушил това, което не трябва.... :D

Чаплин е тръгнал да си купува програма на Касперски - ама нещо му е невъзможно излизането  96023484daa77ac52b2989cc982547affb59809d

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.04.2017 г. в 21:01, B-boy/StyLe/ написа:

То WinPatrol free няма опция за добавяне на ключове, които да пази в конфигурацията си. Само платената има такава опция, но няма как просто да се добавят всички ключове там.

RegistryMonitor.JPG

Защита на регистрите обикновено е дело на HIPS като Comodo, PrivateFirewall или Behavior Blocker като Emsisoft.

Иначе едно време Malware Defender бе супер за целта, но тя си бе един вид HIPS, който после бе закупен и интегриран в 360 TS и затова последната се представя сравнително добре със защитата на регистрите.

malware_defender-157347-1234959556.jpeg

Друга добра програма за следене на промените в регистрите беше MJRegWatcher.

В момента се сещам и за NoVirusThanks Registry Guard 1.3.0.0

Също и Registry Snapshot. Ето няколко други инструментчета:

https://www.raymond.cc/blog/tracking-registry-and-files-changes-when-installing-software-in-windows/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Методи Дамянов написа:

Също и Registry Snapshot. Ето няколко други инструментчета:

https://www.raymond.cc/blog/tracking-registry-and-files-changes-when-installing-software-in-windows/

Тези са ясни, но се обсъждаха инструменти, които защитават регистрите, а не такива, които се използват за сравняване на промените. :)

Иначе на линка попаднах преди няколко дни като четох темата в wilderssecurity за това кой каква конфигурация за защита използва и един потребител  бе споменал SysTracer, която се оказа платена за съжаление, но която ме доведе до линка на raymond. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/10/2017 в 12:54, attj написа:

Чаплин е тръгнал да си купува програма на Касперски - ама нещо му е невъзможно излизането  96023484daa77ac52b2989cc982547affb59809d

По-скоро това си ти, след напушен.

на 4/3/2017 в 14:35, "MARIAN8601" написа:

Също деф. на локалните енджини доста закъсняват.

Нали все пак е фрии... Нормално. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Eclipse2G написа:

По-скоро това си ти, след напушен.

Защо спамите с Ники?   Не се интересувам изобщо от мнения на фенове на Касперски и е редно Вие да си гукате помежду си в своята си тема.   Уважавам руснаците и Путин - ама отдавна ми е омръзнало всичко руско вечно да е все недозавършено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, attj написа:

ама отдавна ми е омръзнало всичко руско вечно да е все недозавършено. 

Кое по-точно, ако не броим авто строенето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Eclipse2G написа:

Нали все пак е фрии... Нормално. ;)

Не би трябвало да е така, в безплатните версии на авира и бита не съм забелязвал такива закъснения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Eclipse2G написа:

Кое по-точно, ако не броим авто строенето?

Сега не ми е до Вас  Налетяха ме Кихчови китайски буболяци.  За тях сандбокса на Комодо все едно липсва.  Пак ми е интересно. И нямам идея какво още ще се случи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, "MARIAN8601" написа:

Не би трябвало да е така, в безплатните версии на авира и бита не съм забелязвал такива закъснения

Безплатни на авира и бита, ползват дефинициите на платените авира и бита(едни и същи комапнии). 360 IS не е авира, нито е бит-а. Просто имат добавени енджини и толкова. Ако излизаха по едно и също време, нямаше да има смисъл от безплатните авира и бит деф. Все едно да искаш да гледаш филм едновременно на кино и на блурей.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Eclipse2G написа:

Ако излизаха по едно и също време, нямаше да има смисъл от безплатните авира и бит деф. Все едно да искаш да гледаш филм едновременно на кино и на блурей.

Това са пълни глупости. Не само кихо ползва тези енджини, някак си при другите компании (ф секюр, емсисофт, г дата и т.н.) деф. не закъсняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, "MARIAN8601" написа:

Това са пълни глупости. Не само кихо ползва тези енджини, някак си при другите компании (ф секюр, емсисофт, г дата и т.н.) деф. не закъсняват.

В кихо има ендижни на ф секюр, емсисофт и г дата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, "MARIAN8601" написа:

Дали са глупости? Инсталирах последната версия на програмата и после инсталирах и двигателя на Авира.

2017-04-11_21h58_39.jpg.15e5b2fa4ea1786ee63fb10f25d20e8d.jpg

След ъпдейт на дефинициите от трея показва вече нова дата но BitDefender така и си остана със стари дефиниции.

2017-04-11_22h00_30.jpg.e151643fdccae16ae8f0fa2f4609314e.jpg

Не,че споря ама е много лесно да се провери това.

преди 1 час, Eclipse2G написа:

В кихо има ендижни на ф секюр, емсисофт и г дата?

Предполагам има предвид,че горните програми ползват двигателя и дефинициите на Бита. Да но по-принцип дефинициите идват на база енжина и не са еднакви за всички версии. Оттам идва и забавянето им. Така поне би трябвало да е , едва ли е нещо по различно от другите бранд - ове.

преди 3 часа, attj написа:

Защо спамите с Ники?   Не се интересувам изобщо от мнения на фенове на Касперски и е редно Вие да си гукате помежду си в своята си тема.  

Това ли имаш предвид спам

Понеже не е мой , а твой пост.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мене тоя китаец 360 е просто някъв измислен. 100 енджина в една антивирусна. То направо всички антивирусни компании да се обединят и да направят 1 антивирусна с всичките енджини на антивирусните програми и рууткитове и мауери и тем подобни. Мятайте си компа пред прозореца и цял живот няма да имате проблем с вирус,троянец,мравоят,комар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, nikssi написа:

Дали са глупости? Инсталирах последната версия на програмата и после инсталирах и двигателя на Авира.

2017-04-11_21h58_39.jpg.15e5b2fa4ea1786ee63fb10f25d20e8d.jpg

След ъпдейт на дефинициите от трея показва вече нова дата но BitDefender така и си остана със стари дефиниции.

2017-04-11_22h00_30.jpg.e151643fdccae16ae8f0fa2f4609314e.jpg

Не,че споря ама е много лесно да се провери това.

Предполагам има предвид,че горните програми ползват двигателя и дефинициите на Бита. Да но по-принцип дефинициите идват на база енжина и не са еднакви за всички версии. Оттам идва и забавянето им. Така поне би трябвало да е , едва ли е нещо по различно от другите бранд - ове.

Това ли имаш предвид спам

Понеже не е мой , а твой пост.

Това е на руски .... защо ли?!? Защото само руснаци биха се занимвали с подобни глупости. В момента искат да съдят Майкрософт че Операционата и система идва с програми за подобряване на сигурността, като Антивирус, защото е безмислено да им се купуват глупавите продукти :) и хората бавно го разбират :). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bryca03
      Добър вечер. Нуждая се от антивирусна, за която няма да плащам.. С license key или просто някакъв crack.. Знам, че е пиратско, обаче нямам излишни пари за компютърни програми за жалост.. Ако някой може да каже.. Благодаря предварително и весели празници!
    • от AVsP
      Здравейте,
      искам да попитам по-компетентните от мен да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.
      Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие
      Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си
      Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите
      Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.
      Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите
      Благодаря Ви за помоща
  • Дарение

• Добави ново...