Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 16 минути, ExaFlop написа:

@B-boy/StyLe/ ти смени ли въоръжението? 

Ами не. :)

С CIS съм си. По-подробно съм го дал тук:

https://www.wilderssecurity.com/threads/what-is-your-security-setup-these-days.111264/page-1543#post-2665984

или тук:

https://www.wilderssecurity.com/threads/what-is-your-anti-ransomware-data-protection.388764/#post-2693142

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, B-boy/StyLe/ написа:

И дори няма нужда да се ползва вече Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business, защото е вграден в Kaspersky Free.

Жорка грешка. Само KSN има проактивния модул е само в платените версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikssi написа:

Жорка грешка. Само KSN има проактивния модул е само в платените версии.

Може, но някъде бях чел, че ако се използва KAF няма нужда от KART, защото имали и KSN и System Watcher. Би трябвало да е така, защото ако не е трябва да могат да се инсталират и двете безплатни програми една до друга, а не може, защото наличието на едната не позволява на другата да се инсталира. Ако са го направили така ще е доста тъпо от тяхна страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Може, но някъде бях чел, че ако се използва KAF няма нужда от KART, защото имали и KSN и System Watcher. Би трябвало да е така, защото ако не е трябва да могат да се инсталират и двете безплатни програми една до друга, а не може, защото наличието на едната не позволява на другата да се инсталира. Ако са го направили така ще е доста тъпо от тяхна страна.

подкрепям

преде време бях си сложил Kaspersky Free и пробвах да инстална  и Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business след него

и изписа нещо от рода  " че няма нужда да инсталирам този продукт защото той вече е инсталиран"

или нещо от този род не помня със сигурност ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Чета по описание..освен ако няма ограничени модули...

Цитат

Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business

Технологии защиты: файловый антивирус (на базе Kaspersky Security Network) + «Мониторинг активности»

Kaspersky Free - бесплатный Антивирус Касперского. Решение предлагает файловую защиту в режиме реального времени, веб-антивирус, IM и почтовый антивирус, а также облачные технологии Kaspersky Security Network

Screenshot_1.png

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда...явно го няма System Watcher-a. Тогава за какво бе цялата тази олелия с хвалебствията на този безплатен антивирус. Аз хиляда пъти бих избрал тогава KART до CIS, вместо KAF до CF, както съм и направил в момента. Дефинициите не са ми приоритет, но удвояването на ransom защитата си е за предпочитане според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жорка, нека разделим нещата така-за типичния юзър ,ползването на антивирусна + защитна стена е прието като правило(да не се обиждат тези без такива).Много малко от тях разчитат на HIPS,някой дори съвсем съзнателно го изключват..За тях е удобна комбинацията KFA +CF(без HIPS,само пясъчник).

За по-"палавите" обаче,това не е достатъчно...Ако ще се ползва KFA,то е просто задължително да се ползва HIPS,дали на Комодо или някой друг е въпрос на избор.Хубавото ,на стената на Комодо е ,че върви с Hips  и пясъчник.При това на завидно ниво.

Без да агитирам ,която от двете комбинации да бъде избрана,защитата ще е доста прилична. CIS +KART , CF(+HIPS) +KFA са прилични за ползване с добра защитеност-непознатото ще бъде спряно-известното отстранено.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз пък мисля, че след като съм с правилно настроен CIS,

Spoiler

- Конфигурация - Proactive Security.

- Стена - само изходящи.

- HIPS - безопасен режим, добавено в защитени обекти: ?:\*

- Containment - включен, с премахната отметка пред " Откривай програми, изискващи повече права..."

- Рейтинг - изключена проверка в облака, изключени доверени издатели...

то KART не ми трябва...

Редактирано от viperdick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Мда...явно го няма System Watcher-a. Тогава за какво бе цялата тази олелия с хвалебствията на този безплатен антивирус. Аз хиляда пъти бих избрал тогава KART до CIS, вместо KAF до CF, както съм и направил в момента. Дефинициите не са ми приоритет, но удвояването на ransom защитата си е за предпочитане според мен.

Няма никаква олелия. KFA e с базова защита и е предвиден за безконфликтна работа с останалите решения на странични производители. С KART влиза в конфликт заради драйвера и KSN , който е доста ефективен според мен. Ползването на KFA с Comodo например е безпроблемно и много комфортно. Добра антивирусна защита и един чудесен хипс създават този комфорт.

В новата версия са добавили и защита срещу разни рекламни навлеци. Интернет защитата не е орязана,защитата на файловете също.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NIKISHARK написа:

Жорка, нека разделим нещата така-за типичния юзър ,ползването на антивирусна + защитна стена е прието като правило(да не се обиждат тези без такива).Много малко от тях разчитат на HIPS,някой дори съвсем съзнателно го изключват..За тях е удобна комбинацията KFA +CF(без HIPS,само пясъчник).

За по-"палавите" обаче,това не е достатъчно...Ако ще се ползва KFA,то е просто задължително да се ползва HIPS,дали на Комодо или някой друг е въпрос на избор.Хубавото ,на стената на Комодо е ,че върви с Hips  и пясъчник.При това на завидно ниво.

Без да агитирам ,която от двете комбинации да бъде избрана,защитата ще е доста прилична. CIS +KART , CF(+HIPS) +KFA са прилични за ползване с добра защитеност-непознатото ще бъде спряно-известното отстранено.

Поздрави!

Така е, просто бях разочарован да разбера това.

преди 1 час, viperdick написа:

Аз пък мисля, че след като съм с правилно настроен CIS,

Покажи скритото съдържание

- Конфигурация - Proactive Security.

- Стена - само изходящи.

- HIPS - безопасен режим, добавено в защитени обекти: ?:\*

- Containment - включен, с премахната отметка пред " Откривай програми, изискващи повече права..."

- Рейтинг - изключена проверка в облака, изключени доверени издатели...

то KART не ми трябва...

Аз не съм параноик, но CIS от време на време показва някакви своеволия (нормално е, все пак е софтуер, а той не е безгрешен), така че не мисля, че леката KART, която нарочно е направена да работи съвместно с останали програми е излишно, но всеки си решава. Разбира се и KART не е панацея, защото спира повечето неща, но често се дъни на Cerber, който се обновява на всеки 3 секунди. Иначе и на мен не ми трябва нищо допълнително. Просто си тествам разни неща от време на време да преценя кое ще ми допадне пък и превенцията винаги е била по-добрата стратегия през почистването и занимаването впоследствие.

преди 39 минути, nikssi написа:

Няма никаква олелия. KFA e с базова защита и е предвиден за безконфликтна работа с останалите решения на странични производители. С KART влиза в конфликт заради драйвера и KSN , който е доста ефективен според мен. Ползването на KFA с Comodo например е безпроблемно и много комфортно. Добра антивирусна защита и един чудесен хипс създават този комфорт.

В новата версия са добавили и защита срещу разни рекламни навлеци. Интернет защитата не е орязана,защитата на файловете също.

Поздрави

Казваш ми неща, които са ми известни. Просто така може да се наложи добавянето на специлизирана програма за защита от ransom за всеки случай каквито са RansomOff или AppCheck (особено ако в безплатната версия липсва rollback функцията, която присъства в KART) например. Просто мое мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На XP SP3  накрая намерих май най-добрата защита след почти 15 години....    360 TS заедно с  Privatefirewall 7.   Каквото и да им стартирах - те се надпреварваха да го блокират.Няма преминала буба....  Смях в залата....Не зная тази ОС докога ще е работоспособна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8/1/2017 в 22:41, attj написа:

На XP SP3  накрая намерих май най-добрата защита след почти 15 години....    360 TS заедно с  Privatefirewall 7.   Каквото и да им стартирах - те се надпреварваха да го блокират.Няма преминала буба....  Смях в залата....Не зная тази ОС докога ще е работоспособна.

Файър уолът на Чек пойнт е също добър и работи в синхрон с 360 тотал секюрити

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Gregory House написа:

Файър уолът на Чек пойнт е също добър и работи в синхрон с 360 тотал секюрити

Ползвам го на служебния компютър заедно със  SEP 14.  Експерименти и странни пробвания си позволявам само у дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, attj написа:

Ползвам го на служебния компютър заедно със  SEP 14.  Експерименти и странни пробвания си позволявам само у дома.

Две защитни стени не е ли странно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, nikssi написа:

Две защитни стени не е ли странно?

C
Check Point Application Control е настроен примерно така:

Достъпът до energy-torrent.com... е блокиран съгласно фирмената политика за сигурност.

Работещите   
Check Point Application Control
heck Point Application Control

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, attj написа:
C
Check Point Application Control е настроен примерно така:

Достъпът до energy-torrent.com... е блокиран съгласно фирмената политика за сигурност.

Работещите   
Check Point Application Control
heck Point Application Control

Ти ме разби. SEP стена няма ли или толкова не струва,че полвате Check Point?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, nikssi написа:

Ти ме разби. SEP стена няма ли или толкова не струва,че полвате Check Point?

Това е въпрос към нашите служебни системни админи.   И аз съм учуден - но нищо не коментирам с тях.  Те си знаят само това, което знаят как да настроят.  Други програми не ги интересуват. НЕ мога да им обясня защо ми е любопитно в домашни условия всичките програми да ги пробвам.  Шефа на отдела ни по програмно осигуряване твърди, че само Симантек си заслужава!   И аз съм ползвател от години на Симантек- но това не е съвсем така.  На мен ми допада едновременно да ползвам на три различни компютъра три различни защити.  Затова препоръчвам всеки да си ги избира защитните програми по вкус и предпочитания.   И да пробва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Искам да попитам коя анти-вирусна, ще бъде най-добре съчетана с моята нова лицензирана операционна система Windows 8.1.

Потребител съм, който може да се каже hardcore user и винаги изпробвам всичко на макс, също и геймър в свободното си време. 

Както се досещате ми трябва хубава защита (това не значи, че не внимавам какво права и пълна компютъра с вируси) просто искам да имам

някаква защита, ако стане нещо макар и дълги години да съм бил без анти-вирусна и никога да съм нямал проблеми искам да съм напълно сигурен.

Вече се занимавам с неща, които трябва да ги пренеса към домашния компютър и трябва системата винаги да е чиста понеже има доста важни файлове.

Искам да имам пълна защита (анти-вирусна,malware,adware) и някаква защитна стена (firewall). Браузърът, който ползвам е Google Chrome с uBlock Origin.

Важните файлове за всеки случай са качени на облак. (UAC e на максимум) 

Поздрави :)

(П.С. има и инсталиран Avast Free Antivirus.)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, denissange6 написа:

П.С. има и инсталиран Avast Free Antivirus.)

ако му побутнеш малко настройките както трябва на аваста + стената на комодо фрий (и на нея да и побутнеш малко настройките)  си ок

и може би някой от безплатните инструменти Anti-Ransomware - това е

можеш да си избереш от тук

https://www.comss.ru/list.php?c=antiransomware&s=count&w=desc&o=&p=#all

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Брей comss сайта е доста беден на anti-ransomware решения. Лично аз препоръчвам или

RansomOff (включва и MBR защита)

https://www.ransomoff.com/

или AppCheck (безплатната версия обаче няма MBR защита, но пък ако се използва Comodo auto-containment или HIPS-а не би трябвало да е проблем).

https://www.checkmal.com/

Има и други добри програми, но някои от тях са за напреднали потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък след безкрайно много експерименти накрая си уеднаквявам защитата на стационарния компютър и на лаптопа у дома -  360 TS +

Privatefirewall 7.  Уникално добра безплатна защита!!! SEP 14  е на служебния по независещи от мен причини и констатации.   На смартфона  Аваст и Кихчо странно много добре заедно се спогождат. Идилия. Там съм с двете едновременно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересува ме BullGuard Premium Protection лека ли е тежка ли е ,лови ли ги , не ги ли лови, заслужава ли си?

на 12.08.2017 г. в 20:02, B-boy/StyLe/ написа:

Брей comss сайта е доста беден на anti-ransomware решения. Лично аз препоръчвам или

RansomOff (включва и MBR защита)

https://www.ransomoff.com/

или AppCheck (безплатната версия обаче няма MBR защита, но пък ако се използва Comodo auto-containment или HIPS-а не би трябвало да е проблем).

https://www.checkmal.com/

Има и други добри програми, но някои от тях са за напреднали потребители.

Защо ми я хвана за вредоносна програма?

vmm6Bmf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Gangosa написа:

Интересува ме BullGuard Premium Protection лека ли е тежка ли е ,лови ли ги , не ги ли лови, заслужава ли си?

Защо ми я хвана за вредоносна програма?

vmm6Bmf.png

Викат му False Positive (FP). 
PS: Програма е RC.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KFA скъса нервите на жена ми и моите. Отваряш сайт - 1 минута чудене и маене. Какви ли не настройки му правих. Накрая ни писна и го разкарах. Сега си сложих пак 360TSE+CF+ZAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, zitrön написа:

KFA скъса нервите на жена ми и моите. Отваряш сайт - 1 минута чудене и маене. Какви ли не настройки му правих. Накрая ни писна и го разкарах. Сега си сложих пак 360TSE+CF+ZAM.

:clown:  Да беше и сложил още някоя защита. :D

При мене е само КАВ и нямам грижи за разлика от твоята жена моята е доволна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Bryca03
      Добър вечер. Нуждая се от антивирусна, за която няма да плащам.. С license key или просто някакъв crack.. Знам, че е пиратско, обаче нямам излишни пари за компютърни програми за жалост.. Ако някой може да каже.. Благодаря предварително и весели празници!
    • от AVsP
      Здравейте,
      искам да попитам по-компетентните от мен да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.
      Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие
      Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си
      Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите
      Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.
      Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите
      Благодаря Ви за помоща
  • Дарение

• Добави ново...