Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 1/26/2018 в 7:34, Parliament написа:

Здравейте чудя се коя антивирусна от двете да си инсталирам ESET® INTERNET SECURITY или ESET® NOD32® Antivirus,  Windows 10

Ако мислиш да пиратстваш ще си имаш проблеми с ЕСЕТ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.01.2018 г. в 7:34, Parliament написа:

Здравейте чудя се коя антивирусна от двете да си инсталирам ESET® INTERNET SECURITY или ESET® NOD32® Antivirus,  Windows 10

Който и от двата боклука да си инсталираш, все в газ - сигурност ще видиш през крив макарон. Безплатната версия на Авира е 3000 пъти по-добра откъм излавяне на гадини, само че трябва да я инсталираш на SSD, защото иначе ще ти съсипе хард диска за отрицателно време. По едно време уж го бяха оправили това, но чух, че с някой от последните ъпдейти са възродили този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам бзплатната (облъчна) Панда (май ще става, или е станала продукт на годината на AV-Comparatives за 2017) +VoodooShield.

На 10 може и да оставиш и вградения Дефендър, с VS Free.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В последно време много добри отзиви чета за FortiClient. В безплатната версия са вкарани доста нови модули (като Anti-Exploit, APT дефиниции, Bitcoin Miner Protection, Anti-Botnet - засега последното май е добре да не се използва, че има бъг и сериозно забавя работата на браузърите). Разбира се, някои от модулите не са включени в безплатната версия, а някои няма да работят ако не е налично и хардуерното устройство за защита предлагано от FortiClient), но като цяло предлага отлична защита от това, на което попаднах като тестове. Разполага и с един от най-добрите модули за проверка на web съдържанието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, B-boy/StyLe/ написа:

В последно време много добри отзиви чета за FortiClient. В безплатната версия са вкарани доста нови модули (като Anti-Exploit, APT дефиниции, Bitcoin Miner Protection, Anti-Botnet - засега последното май е добре да не се използва, че има бъг и сериозно забавя работата на браузърите). Разбира се, някои от модулите не са включени в безплатната версия, а някои няма да работят ако не е налично и хардуерното устройство за защита предлагано от FortiClient), но като цяло предлага отлична защита от това, на което попаднах като тестове. Разполага и с един от най-добрите модули за проверка на web съдържанието.

A HIPS има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, viperdick написа:

Препоръчвам бзплатната (облъчна) Панда (май ще става, или е станала продукт на годината на AV-Comparatives за 2017) +VoodooShield.

На 10 може и да оставиш и вградения Дефендър, с VS Free.

А аз не я препоръчвам и ще ти кажа защо. Този процес System от скрийншота нормално яде 100-200 КБ РАМ. Под "нормално" разбирам без Панда, без АВГ 8+ и без Малуеър Байтс. С някоя от трите обаче същият процес яде над 200 МБ РАМ, което на фона на 16 ГБ РАМ е нищо, само дето като тръгнеш да отваряш калкулатора или някоя проста вградена програмка, като Ноутпад, я чакаш да се отвори минимум 15 мин., а за игри да не говорим... Тези трите антивирусни стават единствено да си ги инсталираш, да си провериш системата и да им набиеш шута.
Когато тези трите компании най-накрая се научат, че компютърът може и трябва да бъде ползван и за нещо друго, освен да го зяпаш безпомощно как бози, едва тогава бих започнал да препоръчвам някоя от трите. Антивирусната Лешперски не е кой знае какво, но пък поне руснаците от Лешперски Лаб все пак са наясно, че домашните потребители искат нормални функции, а не безнадеждно бозене.

system.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, adersa написа:

A HIPS има ли ?

Не. Има sandbox, но не работи без наличие на хардуерното им устройство. Но винаги може да се комбинира с друг продукт (ако това се налага), стига да се проучи съвместимостта им и да се сложат папките на единия и другия продукт в изключенията на двете програми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.02.2018 г. в 13:56, Year Zero написа:

Ако мислиш да пиратстваш ще си имаш проблеми с ЕСЕТ.

смисъл?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В смисъл ЕСЕТ не работи добре, когато е пиратска версия...Има проблеми с обновленията, може да ти блокира мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продуктите на есет много забавят системата !

Битдефендър или Касперски са по добра алтернатива !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Gregory House написа:

Продуктите на есет много забавят системата !

Битдефендър или Касперски са по добра алтернатива !

Защо ги лъжеш?   Ползваните от най-много милиони хора в света са най-добрите - Кихчо и Сепчо.   Чест и почитания и за безплатните им версии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, attj написа:

Защо ги лъжеш?   Ползваните от най-много милиони хора в света са най-добрите - Кихчо и Сепчо.   Чест и почитания и за безплатните им версии.

Имат си 30 дневен срок за тестване !

Аз съм недоволен !

Щом на другите им харесва да си го ползват !

Точка !

Една хубава снимка за разбиращите що е то антивирус и как влияе на системата !

Perf.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точката я поставят единствено стотиците милиони ползватели.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, attj написа:

Точката я поставят единствено стотиците милиони ползватели.

Или стотиците милиони балами !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Gregory House написа:

Или стотиците милиони балами !

Тези ги броят само такива като Миро Лъжата от политическите теми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Тези ги броят само такива като Миро Лъжата от политическите теми.

Че то не е престъпление да си наивен !

Съществува и алтернатива на антивируса !

НОВИРУСТЕНКСОСАРМОР !

Питай УРИЕЛ !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пиша ви, защото имам нужда от мнение. Става дума за това, че компютъра ми е 10 годишен, с 2 GB RAM и вече се затруднява в изпълнението на повечко процеси. Може ли някой да ми препоръча антивирусна, която почти да не пречи на нормалната работа на компютъра? В момента съм с Авира и от известно време сякаш започна да става по-тежка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Traxex написа:

Здравейте! Пиша ви, защото имам нужда от мнение. Става дума за това, че компютъра ми е 10 годишен, с 2 GB RAM и вече се затруднява в изпълнението на повечко процеси. Може ли някой да ми препоръча антивирусна, която почти да не пречи на нормалната работа на компютъра? В момента съм с Авира и от известно време сякаш започна да става по-тежка.

Пробвай Риско   https://www.comss.ru/page.php?id=375

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Traxex написа:

https://www.bullguard.com/landing-pages/komputer-for-alle?lang=no-no

Инсталатора е малък пробвай. Иначе Панда и Есет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikssi написа:

Не вкарвай човека в беля. 

http://www.rising-global.com/

Каква беля - сега прекрасно RIS 23.02.00.25  си работи при мен на стар комп с XP. И китаецът се обновява по много пъти на ден.   Ако желае нека инсталира 360 TS - предимствата на китайците са осезаеми при слаби  ОС. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...