Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 8 часа, Петроff написа:

не знаех до днес че това е антивирусна програма - ама щом казваш  ... нали си по "умен"  ... ще ти повярваме ...

Ще ви помоля да не ми преписвате думи които не съм казал...Доживях в този форум да ми казват че съм прост...! А затова че ме обиждате без аз да съм ви предизвикал , ще ви помоля да ми се извините публично..! Спирам да коментирам каквото и да е било по тази тема...! 

преди 8 часа, Петроff написа:

трудно се спори с радио което повтаря едно и също - без да го е проверил !

Не бъдете толкова сигурен ...а и не ви дължа никакво обяснение...Само да ви напомня че аз съм Консултант на Касперски и имам завършено обучение в Лабаратория Касперски...ама нищо ...не е нужно радиото да повтаря едно и също....!

Цитат

и това ако не разбирате - хващайте гората ...

Хващаме я....! Ако това те кефи....! Почуствай се велик ..!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да харесам Касперски при такива фенове или консултанти 

- карам си с години на 4 различни ОС с версии на безплатните Сепчо, Кихчо, Комодко и Авастчо.  Касапчо още с нищо не ги е надбягал осезаемо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, attj написа:

Как да харесам Касперски при такива фенове или консултанти 

Моля..? На теб нали съм ти казвал преди 5-6 години да не ме коментираш..? Обърка се май а..?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, icotonev написа:

Моля..? На теб нали съм ти казвал преди 5-6 години да не ме коментираш..? Обърка се май а..?

Беше преди повече години - обаче аз с нищо не Ви преча да си харесвате каквито желаете все недостатъчно развити програми.  Не се обърквам и сам си пиша какво ползвам и харесвам. След толкова години всякак помагам на избраните безплатни програми и никога не ще сложа версия на Касперски вместо някоя от тях.  Просто те са доста  по-добри - поне в моите очи.  Нищо лично. Вероятно греша за някои индивидуални буби, но и това е без достатъчно значение спрямо глобалните ми изводи. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Петроff написа:

"Бесплатный инструмент Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business совместим со сторонними антивирусными программами

и может служить дополнительной защитой от троянов-вымогателей и шифровальщиков с использованием передовых технологий."

и това ако не разбирате - хващайте гората ...

Разликата между KRT и KIS схващаш ли я? Ако ползваш Avast + KRT няма да има конфликт но останах с впечатлението,че ползваш модула за наблюдение на поведението на KIS. Твоя си работа да ползваш каквото ти харесва.

Тоше , смени плочата. Изтърка се вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, nikssi написа:

но останах с впечатлението,

браво - 3дена обяснявам !

няма кой да погледне и да прочете какво точно пиша и казвам !

или по инерция всички скочихте след оня  к...ш   Joss Bomon

просто да се заяждате с някой ...

p.s.  съкращава се  KART

преди 15 часа, icotonev написа:

че аз съм Консултант на Касперски и имам завършено обучение в Лабаратория Касперски

незнам може - но се научи да четеш какво пишат хората - а не по инерция

аз знам какво съм казал - това ти как си го разбрал си е твоя работа...

тя истината излезе - всеки греши !

комбинацията KART + AVAST FREE  работи добре !

нека приключим тук ?!  мисля че се разбрахме вече...

желая приятен ден !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не е проектирал   KART + AVAST FREE  да работят заедно на една ОС.  Никой и сериозно не знае как заедно да ги тества. Досега безброй пъти съм смесвал разни програми и все се е разваляло отличното поотделно при тях. Затова накрая съм многогодишен ползвател на самостоятелни  безплатни версии на Сепчо, Кихчо, Комодко и Авастчо.   Може да веселя и разсмивам тук  такива като Ицо и Ники, но такива са изводите ми.  Здраве и късмет на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, attj написа:

Никой не е проектирал   KART + AVAST FREE  да работят заедно на една ОС. 

прав си абсолютно !

моята цел беше към антивируса аваст фрии да добавя защита от рънсамоер , както казва  B-boy/StyLe/ многопластова защита

понеже на домашният комп сядаме няколко човека и не всички знаят как да се предпазят .

пробвах различни : Kaspersky Anti-Ransomware Tool , Malwarebytes Anti-Ransomware , CryptoPrevent , Acronis Ransomware Protection , AppCheck Anti-Ransomware

и се спрях на тулса на касапа  като уж най доброто от всички

същественото е, че първо се инстал тулса  - после антивируса

както казах ,от няколко месеца са заедно  и нито забавяне ,нито сини екрани !

не съм ги тествал с гадини !

работят си и никога не са ми създавали ядове !

изпробвано  - работи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваните от мен безплатни версии на Сепчо, Кихчо, Комодко и Авастчо са си със своя  многопластова защита и тя не се завишава с разни допълнителни притурки.  Всичките уж полезни допълнителни програмки ги разкарах -с цел ползваните ОС  да работят леко и пъргаво.  Отдавна спрях с експериментите и съм доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Петроff написа:

същественото е, че първо се инстал тулса  - после антивируса

В съпорта на инструмента на Касперски е дадено, че може да работи с други АВ, но от Аваст явно не са го чели, щом се налага да има ред на инсталация. Щом има проблем да се инсталира първо антивируса, значи има проблем със съвместимост - капиш ?!

преди 1 час, Петроff написа:

не съм ги тествал с гадини !

Досещаш се явно кога започва цирка..

Хаде запри се с дървенето и с обидите, а щом желаеш, прави си мулти-многослойни защити с безплатни програми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, Joss Bomon написа:

В съпорта на инструмента на Касперски е дадено, че може да работи с други АВ, но от Аваст явно не са го чели, щом се налага да има ред на инсталация. Щом има проблем да се инсталира първо антивируса, значи има проблем със съвместимост - капиш ?!

Няма такова нещо. Продукта е напълно съвместим с всички продукти - без тези на Касперски Лаб (заради KSN).

Що се отнася до съкращението - голяма грешка от моя страна. Ама де да знам що е туй .... 

преди 6 часа, attj написа:

Никой не е проектирал   KART + AVAST FREE  да работят заедно на една ОС. 

Точно обратното. Дори KFA е тестван да работи с Avast Feee ама ти откъде да знаеш това?

Много са ми интересни разни такива спецове , които един дъмп файл не са пратили към поддръжката. Да не говорим за тестването им...

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, nikssi написа:

. Точно обратното. Дори KFA е тестван да работи с Avast Feee ама ти откъде да знаеш това?..

За още по-сигурно няма ли да им добавиш  и  примерно ...... защитната стена на Комодо!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, attj написа:

За още по-сигурно няма ли да им добавиш  и  примерно ...... защитната стена на Комодо!?

Кой говори за по-сигурно? 

Когато пуснаха първата FREE версия тогава се тестваше за съвместимост с Avast Free ...след тази версия не се препоръчва това

Касперски + Комодо си работи напълно прилично. Питай Жоро дали е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HIPS-а и стената на Comodo  са ненадминати..все още......който може да ги комбинира правилно с Kaspersky free-да му е честито,доближава се до перфектната защита!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 9.05.2019 г. в 19:03, NIKISHARK написа:

HIPS-а и стената на Comodo  са ненадминати..все още......който може да ги комбинира правилно с Kaspersky free-да му е честито,доближава се до перфектната защита!

Comodo Internet Security 12.0.0.6818 Final  за мен е по-правилен избор    https://www.kaldata.com/софтуер/comodo-internet-security-49609.html

Няма кьорави!

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък преди малко си инсталирах SEP 14.2 RU1.. Ей така - да го пробвам. Иначе си бях доволен от CIS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тука големи драми ставали докато ме няма. Нека да изясня първо, че НИКОГА не съм препоръчвал използването на ДВЕ антивирусни програми едновременно.

Отделно инструмента на Касперски е съвместим с всички програми за защита. Просто навремето като излезе ситуацията беше малко патова, защото безплатната версия на антивирусната програма на Касперски нямаше SystemWatcher (модула използван от KART), но пък също така Kaspersky Free бе НЕСЪВМЕСТИМ с KART и така потребителя трябваше или да избира SystemWatcher + KSN или Дефиниции + KSN (ако искаха да използват продуктите на Касперски) и затова тогава по-адекватно беше да се заложи на друга антивирусна програма (като Avast например) и да се сложи KART за да запълни празнината. След излизането на Kaspersky Free 2019 и Kaspersky Security Cloud Free вече SystemWatcher е наличен и използването на KART не е наложително (ако искаме да заложим на антивирусната на Касперски). Вече ако ще се ползва друга антивирусна тогава да, но иначе не. Единственото нещо, което липсва в момента от Kaspersky Free 2019 е контрола на приложенията, който се запълва с Comodo Firewall и затова смятам, че тази комбинация е по-добра от чист CIS, защото антивирусния модул на Comodo не струва. Kaspersky Free предлага KSN, дефиниции и SystemWatcher, докато Comodo Firewall дава стабилна стена, най-добрия останал HIPS и разбира се лесен и мощен auto-sandbox. Разбира се има и модули, които се дублират и могат да се изключат (като Cloud-a, защото и без това често гадини имат цифров подпис и могат да заобиколят защитите на Comodo - разбира се изключването му ще доведе до повече въпроси, но пълно щастие няма, друго което може да се спре е скенера на сайтове - защото Kaseprsky вече ги проверява пък и винаги могат да се сложат DNS-ите на Comodo и така скенера му става излишен и последното, което може да се спре в Comodo е VirusScope, но до момента не съм установил конфликт между него и SystemWatcher и без да е активирана опцията да е активен за цялата система, не само за sandbox-a).

Всеки си решава какво ще ползва, някои разчитат изцяло на Anti-Exe програми като (NovirusThanks ExeRadar + NoVirusThanks OSArmor или AppGuard), други използват виртуализация като ShadowDefender, DeepFreeze, трети пясъчници като Sandboxie и подобни или направо виртуални машини. Има и такива каращи като на програми за Hardening на системата (дали с вградените средства на Windows, дали с външни програми като NoVirusThanks System Hardening, SRP, UAC, LUA, SmartScreen и прочие), но важното е все пак да има някаква защита (многопластова или не) и задължнително БЕКЪП, защото всички се дънят рано или късно.

Така че,  ТОШЕ колкото и с уголемени букви да пишеш, това не прави непременно отговора ти правилен нали се сещаш. А ти си ползвай ако искаш и Туистър или Райзинг още. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, B-boy/StyLe/ написа:

(NovirusThanks ExeRadar + NoVirusThanks OSArmor или AppGuard)

:beer:
+
https://sandbox.anlyz.io
https://analyze.intezer.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко смесване на програми от различни производители съдържа труднопредвидими рискове в различни ситуации  - затова на 4 различни ОС ползвам самостоятелни  безплатни версии на Сепчо, Кихчо, Комодко и Авастчо.  Свикнал съм с тях и ги препоръчвам в самостоятелен режим.   Не им е нужна помощ с никакви други програмки!  Орязаната безплатна версия на Касапчо не може въобще да се сравнява с пълнофункционалните версии на четирите програми.  Туистър или Райзинг не съм ги инсталирал скоро.  SEP 14 ме дразни единствено с ограничаването  на достъпа до множество пиратски  торенттракери - заради американското законодателство.   Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига човек да знае кое и как да смесва проблеми няма да има (ако софтуера е качествено написан). То това важи и за други програми като цяло. Колкото до подпомагането съм склонен да не се съглася, защото всеки пакет има слабости срещу конкретни зарази (дали zero-day или ransomware). Не ти препоръчвам да се наложи да го разбереш по трудния начин (а никога не е късно за това).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво никога не е късно?   Аз съм на 55 години и млади момчета като Вас съвсем на нищо все още не могат да ме научат. Скоро ще съм не ставащ за нищо старец -ама още малко време ще трябва да измине.   Животът продължава за живите -пък на мен ми е време за внуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B-boy/StyLe/ написа:

Стига човек да знае кое и как да смесва проблеми няма да има (ако софтуера е качествено написан). То това важи и за други програми като цяло. Колкото до подпомагането съм склонен да не се съглася, защото всеки пакет има слабости срещу конкретни зарази (дали zero-day или ransomware). Не ти препоръчвам да се наложи да го разбереш по трудния начин (а никога не е късно за това).

spacer.png

Бизнеса върви с пълна сила,мани...PDF-a 5000$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Нека да изясня първо, че НИКОГА не съм препоръчвал използването на ДВЕ антивирусни програми едновременно.

Отделно инструмента на Касперски е съвместим с всички програми за защита.

това се опитвах да обясня 3 дена !  - никой не чете точно  какво  им пишеш !

всички се юрнаха да ми обясняват колко съм зле ,че съм сложил две антивирусни ???

опънаха ми се нервичките да обяснявам  ,че едното е антивирус а другото тулс за рънсамоер - и работят заедно !

зер на 3 ден се съфирясяха  !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Петроff написа:

едното е антивирус а другото тулс за рънсамоер - и работят заедно !

Защо ли имам чувството, че се опитваш да се хлъзгаш, след като иконата на KART е различна от тази, която е в твоите шотове... ?!

Ето каква е дефакто:

Kaspersky-Anti-Ransomware-in-system-tray

А ето каква е в твоя шот:

2.png

И още :

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Н е мога да разбера,що продължавате да ровите, след като стана ясна ситуацията....Ти що не ползваш актуални снимки,ами от 2016-та..Ето така изглежда весия 4.х.х на програмата

Screenshot-1.png

Версията която се коментира  в препрадката е  1.1.24.0 и е  Beta...А актуалната версия сега е 4.0.0.861....

Та..както споменах и по-горе...стига толкова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...