Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 10.05.2019 г. в 9:48, attj написа:

Comodo Internet Security 12.0.0.6818 Final  за мен е по-правилен избор    https://www.kaldata.com/софтуер/comodo-internet-security-49609.html

Няма кьорави!

Бай Тодоре, ся я загази яко. Сорс кода на Комодчо отиде у реката...

https://www.kaldata.com/it-новини/хакери-продават-сорс-кодовете-на-три-а-309729.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Станислав Маринов написа:

https://www.kaldata.com/it-новини/хакери-продават-сорс-кодовете-на-три-а-309729.html

според мен комоциото, комодото де,  е пълен боклук, много пита а нищо не прави (това са впечатленията ми от преди 2-3 години когато експериментирах с него като безплатна антивирусна)...

сега слагам аваст на който слагам само първите 4 отметки и никоя друга, но за да не се чудя къде е проблема задължително през live cd преименувам папктите на лайняндоус дефендер в programdata\microsoft, program files и program files (x86) щото на лайно 10 няма друг начин за спиране освен хардуерния (триене/преименуване)

и до параноиците с няколко антивирусни:

позването на няколко антивирусни едновременно е като да се ползват няколко чадъра едновременно по време на дъжд - нито ще се движиш нито ще останеш сух...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, Станислав Маринов написа:

Отново Ви лъжат.   CIS 12  е хубава безплатна програма - обаче при неправилни настройки може да те направи разноглед.  Ами поразучете ги -вместо да пишете глупости.   Той и Сепчо всичко блокира по репутация на макс - ама все аз съм виновния, като така съм го настроил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 43 минути, Станислав Маринов написа:

Как па разбра че Комодо е една от 3-те?!?
:eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Васето написа:

Как па разбра че Комодо е една от 3-те?!?
:eek:

На 24 април 2019 година Fxmsp заяви, че разполага с достъп до защитените мрежи на трите водещи американски антивирусни компании. 

„…трите водещи американски антивирусни компании.“
Comodo, McAfee и Symantec.
Лошото е, че много корпоративни клиенти разчитат точно на тях

Васенце,ако знайш друга хамериканска, пиши ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем да сложа на своите 4 ОС програми като  360 TS или Avast - обаче американските защо да се деинсталират? Някакви лъжци са крайно недостатъчна причина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 37 минути, Станислав Маринов написа:

На 24 април 2019 година Fxmsp заяви, че разполага с достъп до защитените мрежи на трите водещи американски антивирусни компании. 

„…трите водещи американски антивирусни компании.“
Comodo, McAfee и Symantec.
Лошото е, че много корпоративни клиенти разчитат точно на тях

Васенце,ако знайш друга хамериканска, пиши ми...

Цитат

stolen from three top anti-virus companies located in the United States

От 3 водещи по-прилича,па ей ти американски:
Trend Micro,Webroot,MBAM,Vipre..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Васето написа:

От 3 водещи по-прилича,па ей ти американски:
Trend Micro,Webroot,MBAM,Vipre..

Васе, Тренда са ипонска компания,Випрето за водеща ли я имаш??? Вебрута са средна класа....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, Станислав Маринов написа:

Васе, Тренда са ипонска компания,Випрето за водеща ли я имаш??? Вебрута са средна класа....

Trend е американо-японска,абе ние тука може да ги нямаме за водещи,средна класа и тнт ама в знаем ли за Щатите и др.части на света?
Хвърли едно око:
https://www.av-comparatives.org/list-of-consumer-av-vendors-pc/
Чакай да видим какво ще излезе накрая,сега само догадки си правим-пък и не е фатално,и сорса на Касапа изтече преди време ама нищо в крайна сметка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чакаме, ама на мен ми влязоха преди 3 месеца в онлайн банкирането в Булбанк. Добре,че имах само 2 лева.

А уж бях защитен с Комодо Секюрити Шопинг...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, Станислав Маринов написа:

Да чакаме, ама на мен ми влязоха преди 3 месеца в онлайн банкирането в Булбанк. Добре,че имах само 2 лева.

А уж бях защитен с Комодо Секюрити Шопинг...

Взеха ли ги? 
Не ползвам анти-вирус,нямам идея :)(EXE Radar+Anti-Exploit само)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Васето написа:

КУ , F-Secure вече ползва енжина на AVIRA ! Имах някакви предположения за това. Благодаря за връзката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, NIKISHARK написа:

Ти що не ползваш актуални снимки,ами от 2016-та..Ето така изглежда весия 4.х.х на програмата

ако това е към мен - ползвам актуалната версия

image.jpg

преди 10 часа, Васето написа:

румънците си продали енжина  на половината  ... бря ... 👍👍👍

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, NIKISHARK написа:

Ти що не ползваш актуални снимки,ами от 2016-та..Ето така изглежда весия 4.х.х на програмата

извинявам се , моя грешка - сега видях че се отнася за  "умникът"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, the professor написа:

според мен комоциото, комодото де,  е пълен боклук, много пита а нищо не прави (това са впечатленията ми от преди 2-3 години когато експериментирах с него като безплатна антивирусна)...

и до параноиците с няколко антивирусни:

позването на няколко антивирусни едновременно е като да се ползват няколко чадъра едновременно по време на дъжд - нито ще се движиш нито ще останеш сух...

Професоре,професоре.....не ме карай да те сравнявам с един друг инженер от политическите теми,който е "професор" там....

Comodo никога не е залагала само на антивируса,а ако ти си надупчил "чадъра" от незнание,никой не ти е виновен ,че си на мокро...още по-малко програмата,която те пита искаш ли ,все пак да си сух....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Петроff написа:

извинявам се , моя грешка

Няма нищо, ще те информирам своевременно, ако се пръкне още някой безплатен инструмент, та да го добавиш към ултра-мега-мнослойната си защита. Барабар с вградените модули на Windows, вече си успял да стигнеш 5-6 етаж... от Великата китайска стена...

А относно темата, никой не каза нищо за конфликта при неспазване на реда на инсталиране на аваст и ненужния инструмент на касперски, който се оказва, че дублира защитата на първата програма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 5 часа, Joss Bomon написа:

Няма нищо, ще те информирам своевременно, ако се пръкне още някой безплатен инструмент, та да го добавиш към ултра-мега-мнослойната си защита. Барабар с вградените модули на Windows, вече си успял да стигнеш 5-6 етаж... от Великата китайска стена...

Аве това заради тестването ли го правите или ежедневна защита? :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Васето написа:

Аве това заради тестването ли го правите или ежедневна защита? :eek:

Аз съм с една пълноценна АВ, а за "голямото окопаване" питай човека с многослойните защити. Вече се спомена, че пълна защита няма, пък ако ще и 10 "слоя" да инсталира.

Много по-надежда е защитата с виртуализация, със софтуер като DeepFreeze, където след рестарт се анулират всички промени направени след включване на компютъра, но не са много хората, които са оценили възможностите на този вариант за защита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Joss Bomon написа:

софтуер като DeepFreeze, където след рестарт се анулират всички промени направени след включване на компютъра, но не са много хората, които са оценили възможностите на този вариант за защита.

При братята руси има инфо за пробито замразяване - след рестарт вирусът е активен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

При братята руси има инфо за пробито замразяване - след рестарт вирусът е активен. 

Възможно е, но ако са замразени всички дялове, няма как да има поражения, освен ако е писан вирус специално с тази цел. Както вече се написа многократно, пълна защита няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползването на един или друг антивирусен продукт,зависи от познанията до голяма степен ...Има потребители и ползватели...Някой си инсталират софтуера и нищо друго не ги интересува(нито настройки,нито обновявания)-мислят си ,че интернет е в "краката им"..докато не ревнат..в раздела за почистване..Има и други,такива като мен,дето все нещо ровят в настройките...ама то си идва от вътре...Не че не мога да карам с един HIPS и Firewall на Comodo ,или VoodooShield  и когато трябва Shadow Defender , примерно...ама нали трябва да знам как.кое и до къде мога да ползвам...То за това се ровим и в раздела за подпомагане...Та за това и така отговорих и на професора-като те пита програмата,да знаеш как да отговориш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.05.2019 г. в 13:40, Joss Bomon написа:

Аз съм с една пълноценна АВ, а за "голямото окопаване" питай човека с многослойните защити. Вече се спомена, че пълна защита няма, пък ако ще и 10 "слоя" да инсталира.

Никой не говори за 10 слоя, особено, които се припокриват. Има различни слоеве, които са насочени към различни вектори на атака. Разбира се, често можем да се лишим от един или от друг, но ransomware-а е друга бира. За подобни деструктивни твари (а дори да се прави бекъп често, ежедневния такъв е трудоемка задача) е добре, човек да има модул, който да възстановява промените извършени от криптиращия вирус. Такива инструменти не са много на брой - AppCheck, RansomOff, KART, ZoneAlarm Anti-Ransomware, RanStop и Webroot SecureAnywhere. Comodo също има recognizer за криптиращи вируси и опция с HIPS-а си да килне опасния процес и да възстанови промените (т.нар. ROLLBACK), но не е толкова ефективен при криптиращи вируси и затова той по-скоро разчита на HIPS/Sandbox. Лично аз не бих останал само с чист avast! да ме пази от ransomware. Бих сложил поне Appcheck или KART, но всеки си решава.

За повечето вируси не са необходими специални мерки за защита...или се почистват (лесно или трудно, но все пак постижимо) или човек може да преинсталира ОС, но за деструктивните зарази правилата на играта се променят. Но пак зависи кой колко ценни документи има (или ги смята за такива по една или друга причина).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер с последния фърмуер, Уин с правилно конфигуриран акаунт и важните обновления по сигурността, изключени потенциално опасни услуги, за бекъп, някакво безплатно решение може, което под час да архивира определена папка или дял, докато си смучеш кафето сутрин - на външен диск, който откачаш и за антивир някой комбайн, по възможност платен - вероятно за 20-30 кинта за година от някое промо може да се намери. Това за тези, които "не им се занимава". За всички други има гъдел и супер безплатни решения като CIS, но по-скоро не е за споменатите.

За съжаление (не ме разбирайте грешно) този раздел е толкова ценен, колкото когато се регнах преди 10 и повече години. А не би трябвало да е така. Уж Майкрософт се развиват, уж антивирите и те еволюират - всяка нова версия е УАУ!, а нещата изглеждат като през 2006, да речем. Ако не и по-зле. Хайпват с нови модули и подправените си тестове, в които ловят 101% едва ли не. А Conficker (и вариантите ѝ) все още си е жив и здрав. LOL...

За това  минах на Линукс (все пак с дуалбут инсталация). И не, че съм bullet-proof така. 100% сигурност няма, както казаха по-горе. Чувството за сигурност е по-ценно. :)

преди 13 часа, DarkEdge написа:

Вероятно е дупка, която е запушена. Преди бяха открили също - преди години. А и звучи като целенасочена атака. За да бъде включена в атака, трябва да знаят, че използваш Дийп Фрийз...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Мальчик Бананан написа:

Чувството за сигурност е по-ценно.

Дамо да е само чувство, а не измамно усещане. :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Bryca03
      Добър вечер. Нуждая се от антивирусна, за която няма да плащам.. С license key или просто някакъв crack.. Знам, че е пиратско, обаче нямам излишни пари за компютърни програми за жалост.. Ако някой може да каже.. Благодаря предварително и весели празници!
    • от AVsP
      Здравейте,
      искам да попитам по-компетентните от мен да кажат какъв Антивирус и Firewall използват, Антивирус пакет или каквото там използват с борбата с ДОСАДНИТЕ ВИРУСИ, ЧЕРВЕЙ и т.н.
      Аз лично ползвах NOD32 + Sygate Firewall , но още на 2-рия ден NOD32 "изпищя" че открил някакъв троянец, но не можа да го истрие
      Пробвал съм F-Prot + Sygate Firewall но отново не вършат работата си
      Дори минах на Panda Platinum 7.07 ... кажете какво мислите
      Дали F-Secure Internet Security 2004 или 2005 ще помогнат и дали това е добро решение за PC-то ми от гледна точка на сигурност, ако - НЕ кажете какво може да ми помогне.
      Искам само да каже че дори с настоен SP2 Windwows-а "изплезва език" пред вирусите
      Благодаря Ви за помоща
  • Дарение

• Добави ново...