Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 39 минути, дръндю написа:

наистина?

Управляват и контролират те в мрежа над 100 компютри.  Всяка година все корпоративния  SEP 14 служебно се купува.   Другите нямат шанс да бъдат купувани.  Лично на мен като за у дома ми допадат и безплатните неорязани версии на  Кихчо, Комодко и Авастчо.  Обаче човек трябва да е разучил настройките им - за да не прави елементарни грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво ви е антивирусна програма? Най-вероятно доставчика ви на интернет ще филтрира и блокира зловредния софт още преди да дойде до вашият адрес. Разбира се, трябва да се спазва някаква хигиена. И най-вече не препоръчвам руски сайтове. Тия са уникални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, qwerty700 написа:

И за какво ви е антивирусна програма? Най-вероятно доставчика ви на интернет ще филтрира и блокира зловредния софт още преди да дойде до вашият адрес. Разбира се, трябва да се спазва някаква хигиена. И най-вече не препоръчвам руски сайтове. Тия са уникални.

Няма по-интересни сайтове от руските - никой не се интересува от твоите препоръки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, attj написа:

Няма по-интересни сайтове от руските - никой не се интересува от твоите препоръки!

Аз не ползвам антивирусна от години. Това е абсолютно безмислено заемане на ресурси. За руските сайтове не се доуточних, може би. Не посещавайте рандом руски сайтове, защото каквото могат да ви лепнат от там, от никъде другаде не може. Аз лично редовно си чета РТ, не говоря за сайтове от този тип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, qwerty700 написа:

Най-вероятно доставчика ви на интернет ще филтрира и блокира зловредния софт още преди да дойде до вашият адрес.

Най-вероятно, та чак хич!

току-що, qwerty700 написа:

Аз лично

си свободен да правиш каквото искаш НА СОБСТВЕНИТЕ СИ МАШИНИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, DarkEdge написа:

Еми добре, когато модератор на най-големият айти форум в България изкаже такова мнение, аз мога просто да се съглася. Няма ирония.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, qwerty700 написа:

Аз не ползвам антивирусна от години. Това е абсолютно безмислено заемане на ресурси. За руските сайтове не се доуточних, може би. Не посещавайте рандом руски сайтове, защото каквото могат да ви лепнат от там, от никъде другаде не може. Аз лично редовно си чета РТ, не говоря за сайтове от този тип.

Това според мен е исказване на беден човек. Но я се замислете ако е някой богат човек дали ще се разхожда гол в тъмното или  ще  е въоръжен до зъби.

Това е много глупаво според мен. От доста време срещам постове от тоя тип , но не е нормално. Аз съм с двойно зареждаща система и на линукс нямам антивирус , но на уиндоуса имам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Gangosa написа:

Това според мен е исказване на беден човек. Но я се замислете ако е някой богат човек дали ще се разхожда гол в тъмното или  ще  е въоръжен до зъби.

Това е много глупаво според мен. От доста време срещам постове от тоя тип , но не е нормално. Аз съм с двойно зареждаща система и на линукс нямам антивирус , но на уиндоуса имам.

Сега да не ми препоръчаш ТОВА?

преди 15 минути, DarkEdge написа:

си свободен да правиш каквото искаш НА СОБСТВЕНИТЕ СИ МАШИНИ!

Знам, че сте реномиран форум и сайт, така че се съгласявам. Всъщност май сте единственият айти портал който оживя в България. Така че с хора с много повече технически познания от мен и много повече опит няма да споря за нищо. Просто си казвам моето мнение, ще си сложа в подписа ТАГ да не ме взема никой на сериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, qwerty700 написа:

Сега да не ми препоръчаш ТОВА?

Ами да ви го препоръчат или не какво значение има за вас...? Нали не използвате антивирусна програма..? Нали сте велик спец и можете и без такива "програмчета" които  ви изразходват ресурсите на компютъра....? Казаха ви по горе...всеки изпозва това което си иска ..само че на неговите си компютри...! Къде сега извъртя темата с ТОВА ....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, icotonev написа:

Ами да ви го препоръчат или не какво значение има за вас...? Нали не използвате антивирусна програма..? Нали сте велик спец и можете и без такива "програмчета" които  ви изразходват ресурсите на компютъра....? Казаха ви по горе...всеки изпозва това което си иска ..само че на неговите си компютри...! Къде сега извъртя темата с ТОВА ....?

Аз съм много добронамерен човек. Приемам всякакви критики. Специалист не съм. Има само един специалист .

Изобщо дори не става въпрос за ресурсите. Става въпрос за това, че антивирусната програма се опитва да поеме контрол над собствената ти машинка. Но, ето ок ако искате си сложете нортън 2004 и касперски 2016, а ако искате си добавете и някои "фрий". Ваша работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, qwerty700 написа:

Какво правиш въобще в тази тема?  Никой не се интересува от мнението ти.  Аз пък непрекъснато посещавам всякакви руски сайтове -включително и такива за разни руски буболечки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, qwerty700 написа:

Нали това е ваш пост ..? Противоричим си нещо...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, icotonev написа:

Нали това е ваш пост ..? Противоричим си нещо...?

Еми според мен не си противореча. Да заеманаето на ресурс го има но не е кой знае какво. По-важно е, че антивирусната буквално иска да ти поеме контрола над машината и особено за хора без познания (какъвто съм и аз очевидно) е непрепоръчиотелен. Това е абсплютно мое мнение, аз наистина мразя антивирусните, а Касперски най-много. Така, че сигурно не съм обективен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, qwerty700 написа:

Еми според мен не си противореча. Да заеманаето на ресурс го има но не е кой знае какво. По-важно е, че антивирусната буквално иска да ти поеме контрола над машината и особено за хора без познания (какъвто съм и аз очевидно) е непрепоръчиотелен. Това е абсплютно мое мнение, аз наистина мразя антивирусните, а Касперски най-много. Така, че сигурно не съм обективен.

Никоя от антивирусните програми не ми досажда по подобен начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, qwerty700 написа:

Дай да се включа и аз -  какво, аджеба, ще рече "поемане на контрола"? Ти явно си гледал много американски филмчета, мойто момче. Време ти е да излезеш от "матрицата". Касперски е сложна програма и има адски много настройки по нея. Ти явно си мислиш за интерактивния режим, където машината сама извършва някои действия като сканиране и поставяне в карантината. Това е направено за удобство на потребителя, който не му се занимава да ръчка по програмата. Не виждам нищо лошо в това. Всички антивирусни го имат това. Като не ти понася, си мини на ръчката и си действа сам. Обаче като насереш системата не обвинявай антивируса, а свойта кратуна.

ПС: Вирусите общо взето могат да поемат контрол на системата. И тук е ролята на антивирусния софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Eclipse2G написа:

Дай да се включа и аз -  какво, аджеба, ще рече "поемане на контрола"? Ти явно си гледал много американски филмчета, мойто момче. Време ти е да излезеш от "матрицата". Касперски е сложна програма и има адски много настройки по нея. Ти явно си мислиш за интерактивния режим, където машината сама извършва някои действия като сканиране и поставяне в карантината. Това е направено за удобство на потребителя, който не му се занимава да ръчка по програмата. Не виждам нищо лошо в това. Всички антивирусни го имат това. Като не ти понася, си мини на ръчката и си действа сам. Обаче като насереш системата не обвинявай антивируса, а свойта кратуна.

ПС: Вирусите общо взето могат да поемат контрол на системата. И тук е ролята на антивирусния софтуер.

Абе човеко, на кой потребител ще му се занимава да си настройва антивирусната? Ти като го написа това изобщо мисли ли? Аз съм фен на Русия, ясно ли ти е? Но с компютърният софт не се справят. Какво стана с Яндекс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, qwerty700 написа:

Абе човеко, на кой потребител ще му се занимава да си настройва антивирусната?

На админите например. ;) 

PS:  Яндех не ползвам. 

PS2: Не се справяли с компютърния софт. или ти не можеш да се справиш? :D Kaspersky са огромна компания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Eclipse2G написа:

На админите например. ;) 

PS:  Яндех не ползвам. 

PS2: Не се справяли с компютърния софт. или ти не можеш да се справиш? :D

Аз млъквам окончателно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Касапа си е добър. До преди около 5 години го ползвах за последно на стария ми лаптоп. Преди това Avast известно време и я разкарах. Преди това нямах никаква и изкарвах по 4-5 години без антивирусни нито сканирания с допълнителни софтове :D И лепнах форматиращ вирус от нищото (или аз поне не си спомням кво съм правил тогава) :D Та до човечето, което вика, че антивирус няма смисъл. За теб- няма. Като я настроиш както трябва с правилните "максимални" настройки за защита ще те пази достатъчно добре, и да се внимава все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Донякъде съм съгласен с qwerty700. Ако потребителя е поне малко грамотен, шансовете да ''хване'' зараза е много малка. Ако се разгледат темите за почистване от вируси, пострадалите ИМАТ инсталиран антивирус. Трябва да се спазват няколко базови правила и всичко е ок. Обновяване на операционната и софтуеъра, ublock origin, сваляне на програмите само от официалните сайтове, никакво отваряне на линкове/емайли обещаващи айфон/кола/милион долара и т.н. и шансовете са почти нулеви да хванеш нещо. Аз лично в продължение на около 8-10 години не ползвах никаква антивирусна. Понякога, ако се сетя, свалях безплатните MBAM, SAS и Emsisoft Emergency Kit за потвърждение, че всичко е чисто, след което отиваха в кофата. От скоро, заради спорта, сложих EIS 2019. Да видя, как е да си с антивирусна. 
Последните години, ако Ви прави впечатление, почти всички антивирусни компании са в постоянна промоция. Дали, защото Windows Defender-a се подобри или защото шараните намаляха, не знам, само предполагам, но е факт, че целогодишно можеш да ползваш платени защитни продукти, само от промоции. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, manjaro написа:

Последните години, ако Ви прави впечатление, почти всички антивирусни компании са в постоянна промоция. Дали, защото Windows Defender-a се подобри или защото шараните намаляха, не знам, само предполагам, но е факт, че целогодишно можеш да ползваш платени защитни продукти, само от промоции. 

Дали? Я виж от кога е темата 

😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не следя тази тема, нямам идея, какво се качва ТУК като промоции. Но ако отвориш nsane форума, comss.ru и malwaretips, само за последния месец , да не кажа седмици, се намират промоции на почти всички антивируси - eset, bitdefender, mcafee, f-secure, zemana, bullguard, norton, avg, avast, kaspersky. Всички промота са между 3 и 6 месеца, като всички са все още АКТИВНИ. Остана ли някоя неизброена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, manjaro написа:

Аз не следя тази тема, нямам идея, какво се качва ТУК като промоции. Но ако отвориш nsane форума, comss.ru и malwaretips, само за последния месец , да не кажа седмици, се намират промоции на почти всички антивируси - eset, bitdefender, mcafee, f-secure, zemana, bullguard, norton, avg, avast, kaspersky. Всички промота са между 3 и 6 месеца, като всички са все още АКТИВНИ. Остана ли някоя неизброена?

2008 колко бяха безплатните версии? WD изобщо не съществуваше (поне  в този си вид, не че сега е нещо де.

Що се отнася до космонавтите (comms.ru)  ... мдаа сайта им още го нямаше 2008 .

Карай - според мене причината в тези непрекъснати промоции е голямата конкуренция на пазара , напоследък много брандове пуснаха безплатни версии тендеция е да се обръща процеса назад. Софтуер се разработва с пари не с гола водица.

Редактирано от nikssi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...