Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел компютърът му се включва но периферните устройства и мониторът не се включват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информацията, която даваш е недостатъчна, но вероятни причини за проблема.

1. Повреден хардуер - трябва да се направи диагностика на машината и да се види кое точно не работи.

2. Неконтактуващ хардуер поради прах и мръсотия - компютъра се отваря и се почиства. Проверяват се вентилаторите ( ако са повредени се сменят) и се пръска с почистващ спрей слотовете на видеокарта, РАМ памет, сокета на процесора и т.н

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Информацията, която даваш е недостатъчна, но вероятни причини за проблема.

1. Повреден хардуер - трябва да се направи диагностика на машината и да се види кое точно не работи.

2. Неконтактуващ хардуер поради прах и мръсотия - компютъра се отваря и се почиства. Проверяват се вентилаторите ( ако са повредени се сменят) и се пръска с почистващ спрей слотовете на видеокарта, РАМ памет, сокета на процесора и т.н

Как трябва да направя тази диагностика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти една стара тема. Прочети я добре. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,ще пиша в тази тема,защото не виждам смисъл да пускам нова.От 4-5 дни забелязвам,че когато си пусна компютъра сутрин нещо сериозно го натоварва.Отворя ли и браузъра,направо се чувства как трудно сърфирам.По някое време използването на рам намаля,и аз не знам кога  точно се оправя.Моля да ми кажете какъв е процеса,използващ много рам.На шота се вижда кой дърпа.И какво ли ще стане ако го спра ръчно...?:mad: Стартират ми nod32 и one note с уиндоуса автоматично.Благодаря предварително!

От 2 часа ми е пуснат компютъра и още така си варира между 70 и 80% рам.

Ashampoo_Snap_2016.03.09_06h23m59s_002_.png

Ashampoo_Snap_2016.03.09_06h16m44s_002_Диспечер на задачите на Windows.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, ♫ Stefany ♫ написа:

Здравейте,ще пиша в тази тема,защото не виждам смисъл да пускам нова.От 4-5 дни забелязвам,че когато си пусна компютъра сутрин нещо сериозно го натоварва.Отворя ли и браузъра,направо се чувства как трудно сърфирам.По някое време използването на рам намаля,и аз не знам кога  точно се оправя.Моля да ми кажете какъв е процеса,използващ много рам.На шота се вижда кой дърпа.И какво ли ще стане ако го спра ръчно...?:mad: Стартират ми nod32 и one note с уиндоуса автоматично.Благодаря предварително!

От 2 часа ми е пуснат компютъра и още така си варира между 70 и 80% рам.

Ashampoo_Snap_2016.03.09_06h23m59s_002_.png

Ashampoo_Snap_2016.03.09_06h16m44s_002_Диспечер на задачите на Windows.png

Изтегли си Proces Explorer

и го пусни. Намери процеса, който товари и кликни два пъти върху него.

Във  отворилият се прозорец избери таба Threads.

Направи снимка, така че да се видят всички работещи процеси.

Покажи я тук, за да можем да я видим.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз само тази тема открих,но не ми се видя сходен проблема.Чакам,чакам,къде ще ида.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,ъпдейтите са спрени.Забранена е проверката за актуализации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А nod32 намира ли вируси и 'купена' ли е версията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нода нищо не намира.За сметка на това пък снощи чистих с Malwarebytes.Откри ми две рууткит. Антивируса ми е лицензиран и законен.Не е 'купена' по втория начин,така да го кажем...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю благодаря,не съм видяла темата.Това ще го направя.Да спра всички услуги на Майкрософт и после ще ги пускам една по една,заемам се.Надявам се да не е вирус и до там ще стигна.

Едит: След като заспи и го събудя после се оправя.Аз това още вчера го забелязах,но не бях сигурна.Хибернацията ми е включена на 10 мин.,защото често ставам от компа.Сега ми използва 21% рам,нямам товарещи паметта файлове.Чак утре сутрината ще мога да го тествам през msconfig явно.Когато пак направи магария.

Редактирано от ♫ Stefany ♫
off topic (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посети антивирусния отдел :)  компютъра ти е заразен .Толкова рам от пуснати услуги и сервизи не се ползва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.