Премини към съдържанието
sten90

Странно поведение на звука от слушалките

Препоръчан отговор

Въпросните странности се проявяват основно в mkv файлове(не знам дали във всички), но и в някои mp4. Накратко - звука от репликите на актьорите ту заглъхва, ту пак се появява в някакъв момент. В същото време звука от музиката и другите шумове от сцената си вървят нормално. Мислех, че е проблем на кодека, но в един момент забелязах, че този дефект го няма при тонколоните(5+1) - или поне не се набива на уши. Ползвам VLC, но и с MPC-HC е същото. Не знам откога точно е така - може би откакто преминах от avi/wmv към по-новите и по-големи mkv/mp4 файлове.

Някакви идеи какво става?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай слушалките на друг компютър. Ако и там проблема е същия знаеш какво трябва да направиш с тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, sten90 написа:

Въпросните странности се проявяват основно в mkv файлове(не знам дали във всички), но и в някои mp4. Накратко - звука от репликите на актьорите ту заглъхва, ту пак се появява в някакъв момент. В същото време звука от музиката и другите шумове от сцената си вървят нормално. Мислех, че е проблем на кодека, но в един момент забелязах, че този дефект го няма при тонколоните(5+1) - или поне не се набива на уши. Ползвам VLC, но и с MPC-HC е същото. Не знам откога точно е така - може би откакто преминах от avi/wmv към по-новите и по-големи mkv/mp4 файлове.

Някакви идеи какво става?

Настройте аудиопрофила в плеара  да е стерео за слушаллки. Вероятно хората в сцената се движат и гласовете им се появяват по-силно от задните колони и по-слабо от предните (при 5+1)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Тествай слушалките на друг компютър. Ако и там проблема е същия знаеш какво трябва да направиш с тях.

Не съм сигурен какво точно е, но смятам, че не е от самите слушалки. С други файлове(музика и видео) няма такъв проблем.

преди 5 минути, capnemo написа:

Настройте аудиопрофила в плеара  да е стерео за слушаллки. Вероятно хората в сцената се движат и гласовете им се появяват по-силно от задните колони и по-слабо от предните (при 5+1)

Това означава ли, че трябва да превключвам аудиопрофила според това дали слушам през слушалки или през колонките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай тествай.Става лесно и не отнема време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, sten90 написа:

Не съм сигурен какво точно е, но смятам, че не е от самите слушалки. С други файлове(музика и видео) няма такъв проблем.

Това означава ли, че трябва да превключвам аудиопрофила според това дали слушам през слушалки или през колонките?

Проверете дали драйвера на аудиоконтролера може да го прави автоматично. Иначе - да. Примерно ако слушалките ви са свързани към уредбата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уредбата ми е Creative SBS 580. Слушалките са вързани на предния панел. Драйвъра на аудиоконтролера - става въпрос за Realtek ли? ALC1150 Driver version 6.0.1.7246 Не знам дали става автоматично. Доколкото забелязвам - звука си върви едновременно и към слушалките и към тонколоните и съответно слагам едните или включвам другите... В настройките на Realtek виждам една опция DTS connect - в момента е изключена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.