Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, предварително се извинявам, ако вече съществува такава тема. Въпросът ми е следният: мога ли с Windows USB/DVD Tool да направя буутваща флашка с Win 8.1, защото никъде из интернет не видях да пише, че може?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не говорим, че докато постне въпрос във форума и чака отговор щеше да е пробвал и видял, че става ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Dimitar Popov написа:

Здравейте, предварително се извинявам, ако вече съществува такава тема. Въпросът ми е следният: мога ли с Windows USB/DVD Tool да направя буутваща флашка с Win 8.1, защото никъде из интернет не видях да пише, че може?

Може и даже е препоръчително, ако ще инсталираш в Legacy. Става за 7, 8.1,  10- също. Преди имаше "7" в името, сега са го преименували, но е същото. За по- сигурно флашката трябва да е в usb2 порт и след като се запише да се извади и постави в друг порт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 16 часа, MicraNT написа:

Може и даже е препоръчително, ако ще инсталираш в Legacy. Става за 7, 8.1,  10- също. Преди имаше "7" в името, сега са го преименували, но е същото. За по- сигурно флашката трябва да е в usb2 порт и след като се запише да се извади и постави в друг порт. 

Флашката мисля да я напрая с Rufus и UEFI, обаче не знам дали лаптопа ми поддържа UEFI. Обаясниха ми къде да провяра дали е, но не видях никъде да пише Legacy или UEFI. Лаптопа е ASUS K50IJ.

Редактирано от Dimitar Popov
непълен въпрос (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на съпорт страницата на Асус за твоя модел няма драйвери за Windows 8. Най- много до 7. 

С Rufus може да пробваш и ако не стане - с тул-а, който коментираме. Уефи го забрави. 

Следващото препятствие е в биос.

Но не виждам смисъл от Win8.1, като няма драйвери за него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Windows 8.1 ще си му сложи и ще си му свали автоматично драйвери през актуализациите.
Отделно могат да се потърсят драйвери за видео и други устройства в различните производители по отделно а не директно само от сайта на производителя.
Под различни производители имам в предвид производители на отделните компоненти.

Пример аз има  лаптоп ASUS K555LJ, АSUS са ми дали двд със драйвери за 8,1.
Влизам в сайта на АSUS и виждам драйвери само за 8.1

Но аз искам да си сложа 7, слагам си 7 и почвам да претърсвам мрежата за драйвери. Някои дори от 8.1 ми стават .
А други търся по отделно. А за сървърна ос на Микрософт да не говорим там пада по голямо търсене и накрая всичко тръгва.. 

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако на човек му се правят експерименти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих му драйвери за 7-ца и няма проблем. Потърсих из нета и видях, че има ъпдейти и си ги изтеглих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.