Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Лаптопа ми е модел Acer Aspire e5 572g-50QZ, Windows 7 Ultimate. Преди бях писал за проблем с микрофона, че не работи и така си остана. Но още от самото начало лаптопа се включваше бавно и понякога забиваше. Забелязал съм, че това става от драйверите на видео картата. Първо по-принцип лаптопа освен бавното включване си работи нормално. НО от време на време ми излизаше синия екран (Physical memory) и съответно се рестартираше, като при включване имаше 3 варианта.
Първи вариант: Забива още на приветствения екран с "Добре дошли" там кръгчето което се върти докато зарежда, забиваше.
Втори вариант: Забива след като синия екран с "Добре дошли" се скрие и остава черен екран.
Трети вариант: Лаптопа се включваше, но процесора се натоварва на над 30-40% и забива, ако дам десен бутон да "Обновя" мишката ставаше на синьото кръгче, можех да движа мишката, но нищо не мога да пускам. С Ctrl+Alt+Del, отново екрана ставаше черен.

Единствената оправия беше да го включвам през сейф мод, а понякога и сейф мод с интернет, като ги пускам едни след други и след рестарт и се включваше нормално.
Разбрах, че е от видео драйверите на Nvidia, защото картата след като се обнови изобщо няма нормално стартиране на лаптопа и само забива, след тяхното дейснталиране си включва абсолютно нормално, като изключим, че бавно го прави. Може да работи и с драйверите на Nvidia, но ако инсталирам тези старите, които са си в лаптопа, защото след обновяването им изобщо видео картата няма да работи..

Така, за сега си карам без външната видео карта. Искам да попитам просто проблема дали идва от това, че съм с инсталиран Windows 7 Ultimate, а драйверите най-вероятно са за Windows 8. Понеже диска за драйвери който е с лаптопа е празен, а в сайта на Acer има само за Win8 64bit И Win10 64bit.

Относно синия екран който ми излиза от време на време, още в началото го сканирах за лоши сектори в хард диска, но такива нямаше. Сега след 1г. работа не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, проблема ти идва от външната Nvidia карта. Тя прегрява и лаптопа не може да работи. Същия проблем имам е с лаптоп HP 250 g3. ЩЕ ходи на сервиз да видим дали ще сменят лаптопа като цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Емил Костов написа:

Не, проблема ти идва от външната Nvidia карта. Тя прегрява и лаптопа не може да работи. Същия проблем имам е с лаптоп HP 250 g3. ЩЕ ходи на сервиз да видим дали ще сменят лаптопа като цяло.

Хм, нямам такива наблюдения. Играл съм Mafia 2 и FIFA 14, на максимални настройки и всичко върви гладко и не ми е давало грешки.
Мизериите стават при обновяване на драйверите и от време на време, като си зацикли сам. Синия екран за (Physycal memory) дори ми е излизал при браузване, което няма никаква логика, лаптопа да е прегрял или да е бил натоварен о браузъра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Bai Mangal написа:

Хм, нямам такива наблюдения. Играл съм Mafia 2 и FIFA 14, на максимални настройки и всичко върви гладко и не ми е давало грешки.
Мизериите стават при обновяване на драйверите и от време на време, като си зацикли сам. Синия екран за (Physycal memory) дори ми е излизал при браузване, което няма никаква логика, лаптопа да е прегрял или да е бил натоварен о браузъра...

Тествах с 3 Windows. В момента в който сложиш Nvidia драйверите и проблема се започва. В покой лаптопа работи за около 20-30 минути и изкарва грешка IRQL is less or equal. При проверка на dmp файловете се оказва, че проблема бил в драйверите на безжичния адаптер. Да, ама не. При стрес тест с аида, коато работи само вградената интелска карта лаптопа държи температури около 60-65 градуса. Включа ли обаче Nvidia картата под стрес тест точно след 20 секунди излиза съобщение, че Nvidia driver stop working след което Irql is less or equal. Темературата на картата ската за 30 секунди до над 80 градуса. Просто нямам думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай стар nVidia драйвър или бета.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.