Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Разполагам с домашно кино LG, което е на сигурно 5-6 години (ако не повече), но върши чудестна работа. В момента го изпозвам 2.1, защото не мога да включа другите 4 тонколонки. Не ми се купува отделна система 7.1, защото хубавите са много скъпи, а тази ми върши чудесна работа, само да мога да включа другите 4. Вече я използвам 2 години, но нямам на идея как да го свържа и да тане 7.1, а не да си седи 2.1 и дали ще е проблем за видео аудио картата, която е вградена на дъно Gigabyte h110m-s2h, и това дъно си поддържа 7 към 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами просто е ;) - свързваш 7-те аудио изхода на компютъра си, със 7-те аудио входа на домашното кино, и пускаш на компютъра само 7-канален звук.

Ако нямаш дори едно от изброените по-горе неща - забравяш за цялата работа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, RudeBoy написа:

Ами просто е ;) - свързваш 7-те аудио изхода на компютъра си, със 7-те аудио входа на домашното кино, и пускаш на компютъра само 7-канален звук.

Ако нямаш дори едно от изброените по-горе неща - забравяш за цялата работа.

Всичките тонколонки се свързват към домашното кино с черни и червени кабелчета (+ и -) от там използвам един кабел, който прави две букси отново черно и червено в 3,5мм жак и директно към входа за аудио. как 7 аудио входа, че не успях да те разбера имаш ли няква снимка да ми покажеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, D71149 написа:

имаш ли няква снимка да ми покажеш?

Ако имаш снимка на входовете на домашното кино....

Realtek® ALC887 codec

High Definition Audio

2/4/5.1/7.1-channel
* To configure 7.1-channel audio, you have to use an HD front panel audio module and enable the multi-channel audio feature through the audio driver.

Това е за дъното: за да изкараш 7.1 използваш трите жака отзад и двата отпред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отпред на кутията имам един аудио вход + вход за микрофон. Отзад са аудио,микрофон и едно синьо не го знам какво е. Трябва да свъра киното към компютъра с 3-4 3,5мм жак кабела ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, D71149 написа:

Отпред на кутията имам един аудио вход + вход за микрофон. Отзад са аудио,микрофон и едно синьо не го знам какво е. Трябва да свъра киното към компютъра с 3-4 3,5мм жак кабела ли? 

Точно така и след това да се настрои аудио драйвера за съответните колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, oavramov написа:

Точно така и след това да се настрои аудио драйвера за съответните колони.

Ако е така то няма да стане. Единият 3,5мм джак е свързан, а къде другите 3 в кои букси ще влязат? 

Сегашният кабел е свързан към AUX IN

0_big.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tanaz_we написа:

Досега най-безсмислен ми се стори отговора на RudeBoy.

Вашето пък е офтопик. Който не се толерира в този форум!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, D71149 написа:

Ако е така то няма да стане. Единият 3,5мм джак е свързан, а къде другите 3 в кои букси ще влязат? 

Сегашният кабел е свързан към AUX IN

0_big.jpg

Ако това са аудио входовете (aux L+R), няма да стане. /Това се отнася и за 99 процента от готовите системи за домашно кино с DVD/

Защото, това е само стерео. За да изкарате многоканален звук трябва да имате още аудио входове.

RudeBoy правилно Ви е отговорил.

Евентуално от дистанционното ако има (системата) опция Виртуален съраунд, да подкарате и другите тонколони.

Но при това, няма да бъде истинско 7.1.

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да се отказвам и евентуално ако видя и да зарежа тия готовите 7.1 и да взема си направя системка аз с Magnat, но много пари ще заминат ;) Благодаря ви много. Ще се орентирам към нещо друго значи :) 

П.П тайничко си мечтае за едно такова, но скоро няма да стане :D

Редактирано от D71149 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как може да си мечтаеш за нещо подобно!?!  С това нещо не е възможно да се слуша музика, а само да се създават вибрации.

За гоуфа те разбирам, въпреки, че не си от Перник.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все са си туземци.

По темата - отваряш книгата/спецификациите и четеш. Ако твърдиш че дъното ти поддържа нещо, значи е въпрос на изводи, които може някой да не е монтирал / спестил. А иначе всичката музика е смесена стандартно 2.0 и трябват "гимнастики", ако няма опции софтуерно да прати звука на всички колони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.