Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

1.Мога да заделя до 2200 лв. за PC.

2.Компютърът ще се ползва главно за следните програми : 

-GNS

-VMware

*отделно като хоби се занимавам с графика за игри и ще ползвам следните програми

- 3ds max 2014

- Photoshop

-CryEngine

-UDK

2.1.Компютъра няма да се овърклоква

2.2.PC-то няма да работи денонощно и шума не е проблем

3.Монитор имам philips 24phh4000/88,но мисля че ще е добре за нов монитор който да поддържа по-висока резолюция

4.При избор на процесор мисля да се придържам към Intel а при видеокартата - AMD.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво точно ти е това АМД? Ни за игри ни за работа?

http://nikem-bg.net/cart/55260p1r54869p1r56156p1r52298p1r55424p1r48235p1r44433p1r53059p1rf.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимумът за тази сума е:

предложение

Видеокартата основно за игрaне на игри ще важи. За написания софтуер процесорът и паметта са от първо значение, картата ще помага ,но донякъде. Можеш да вземеш GTX 970 и да свалиш до 2200лв. А отделно от това ако не играеш кой знае колко нови игри може да минеш и с по-евтина карта от сорта на GTX 960 4GB.

НО!

На този монитор такава система е грехота. Понеже не се разбира дали отделно мислиш да го сменяш в най-скоро време и дали има отделен бюджет ето и за подобни пари с монитор ако няма да се набляга на тежки игри.

предложение

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи и малко по-скъпата R9 390 остават достатъчно пари но лично аз не виждам предимствата пред 970.

http://nikem-bg.net/cart/55260p1r54869p1r56156p1r55424p1r48235p1r44433p1r53059p1r55436p1rf.html

Не е нужно по-яко захранване въпреки по-високата консумация а кутията е с добър въздушен поток и събира картата без проблем.

Но не виждам причина да се дават 40 лв. отгоре за стара печка която по-никакъв начин не се представя по-добре в игрите.

Лично аз ако ще давам още 40 лв. бих си взел някъв по-тих охладител но казваш че шума не те вълнува та и това не е вариант.

Същата работа е и със захранването. Повече пари за XFX не е лоша идея ако искаш по-тихо захранване най-вече ако взимаш АМД-то.

Може би най-голям смисъл има по-голямо SSD ако смяташ че ще ти е полезно - http://nikem-bg.net/cart/55260p1r54869p1r56156p1r52298p1r48235p1r44433p1r53059p1r55513p1rf.html

За 85 лв. отгоре взимаш 480ГБ вместо 250ГБ.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Nicky Ralchev
      Здравейте, тъй като лаптопа ми е твърде стар и повечето игри вървят само на най-ниските графики бих искал да си купя нов компютър.Може ли да ми помогнете?Бюджета ми е около 3-4 хиляди лева и ще съм ви благодарен ако ми помогнете.
    • от cnedd
      Весела Коледа
      Искам да ви запитам да ли си струва дадената конфигурация, много на кирия ми дойде. Човека и търси 2500лв. Знам че ще ми помогнете, по моя въпрос.
      Процесор: Intel® Core™ i7-7700K Processor
      Дъно: ROG MAXIMUS IX FORMULA
      Видео GTX 1080 Palit Windforce 8GB
      Рам: 2x8 Hyper X 3200Mhz
      Захранване: 1000 W Corsair Gold
      Водно: Corsair Hydro H100i v2
      Ssd Intel 512
      Hdd 1TB
      Кутия: Cooler Master HAF X - Full Tower
      https://www.amazon.com/Cooler-Master-HAF-Computer-RC-942-KKN1/dp/B003S68Q0Y
      FanController: NZXT Sentry 3 5.4-inch Touch Screen
      https://www.tweaktown.com/reviews/6406/nzxt-sentry-3-5-4-inch-touch-screen-fan-controller-review/index.html
      Ще се ползва за игри, на монитор 21инча на full hd.
      Благодаря ви предварително, по принцип имах бюджет 3000,3500лв.
      Но ми скочиха с тази оферта, и реших да ви попитам.
      Весели празници ви желая.
    • от Svtl
      Здравейте, 

Ще си сглобявам конфигурация за виртуална реалност като бюджета ми е около 4500лева (5к с монитора). Монитор имам избран, остана машината. Насочил съм се към i7-8700K, 32GB RAM, 240 SSD, 1 TB HDD, Водно охлаждане. Въпроса ми е по-скоро от към видеото. Бюджета ми за видео е 1800/2000лв, в случая дали ще е по-добре да взема 2x1060 в SLI мод, или на единична бройка да се насоча. 
    • от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Vladimir96
      Здравейте,наскоро си купих настолен компютър втора ръка Lenovo M58. Реших че не искам да използвам вградените LAN и  Видеокарта и реших да се обърна към вас за помощ,проблемът е че платките са нископрофилни и не мога да си намеря нископрофилна видеокарта поне 512MB втора ръка и LAN карта (най-простата) . Компютърът се ползва главно за интернет и играене на игри чрез андроид емулатор.Може ли да ми дадете съвет от къде мога да си купя втора ръка части,продават ли се изобщо и много ли са скъпи? Благодаря ви за помощта 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.