Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Кой е най - ефективния начин за охлаждане на mosfet/vrm секцията на дъното.

За сега съм се спрял на тези, но проблема е, че не мога да ги намеря да се продават в България

Ако някои знае къде се продават нека да сподели

3315d1299937706-msi-n460gtx-hawk-1gb-ove

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Тук има няколко разновидности, но е по-добре да им дадеш размери...Виждах такива и в Щайнберг(Conrad), ама в сайта им- stbbg.com  ги няма.

п.п.

https://vikiwat.com/radiatori.html тук също има много, но не и малки размери. За малките, аз си вадя от стари /неработещи захранвания или с "флекса" си парчетосвам от голям

Редактирано от firestarter (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добра идея :) Ще си закупя и аз такива за паметите на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Намерих в алиекспрес 20бр. за 6 долара с доставката. На мен ми трябват 14мм х 13/14мм х 6 мм

Ето тук има всякакви разновидности и размери. Но все пак трябва да се чака и около 1 месец за доставка

http://www.aliexpress.com/store/126942?spm=2114.30010308.3.218.ygXcI1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ali-то са ясни, ама нали питаше за в БГ та.....няма значение де, нали си намерил:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, firestarter написа:

Ali-то са ясни, ама нали питаше за в БГ та.....няма значение де, нали си намерил:)

Да за БГ ми е най добре да намеря оферта. Просто търся различни варианти затова и погледнах в али

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A какво искаш да постигнеш точно?

Като цяло тези компоненти се охлаждат достатъчно от раздвижения въздух от охладителя на процесора. Когато не говорим за екстремен овърклок естествено.

Друг проблемен вариант е при наличието на къстъм водно охлаждане и доста често помага една перка на страничния капак на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

A какво искаш да постигнеш точно?

Като цяло тези компоненти се охлаждат достатъчно от раздвижения въздух от охладителя на процесора. Когато не говорим за екстремен овърклок естествено.

Друг проблемен вариант е при наличието на къстъм водно охлаждане и доста често помага една перка на страничния капак на кутията.

Среден овърклок ми е целта. Дъното ми няма вградени VRM / Mosfet heatsinks както някои скъпи модели. И няма как да мина без тях. Иначе имам и два 120мм вентилатори на страничния капак.

Аз вече си поръчах от алиекспрес 20бр. 14мм /14мм /6мм ( аз ще използвам 6 другите мога да ги предложа на някои които има нужда, понеже в България ги няма никъде)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.