Премини към съдържанието
stefan1200

Къде се произвеждат компонентите на Iphonne?

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам, някой по-запознат с по-добър английски от мен къде всъщност се произвеждат отделните компоненти на айфона като памет, дисплей, батерия, дизайн, софтуер, датчици, платки и т.н. Ясно е че в Китай се сглобяват, но ...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там се прави всичко, само че контрола е по-голям и съответно се държи на качествена стока от качествени материали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то половината свят е изнесъл производството си там. И няма лошо. Използват евтината работа ръка. Те пак си работят по много високи стандарти. 

Има едно грешно схващане у хората, което ме смущава. Видят върху видеокамера на Sony или JVC надпис "Made in China" и веднага - "това е китайско". Има разлика, когато говорим за китайски продукти и такива, които са сглобени там. 

Давам за пример реплики на iphone от сайта Chinavision, които са напълно еднакви с оригинала, но са си китайско производство. Е те вече са китайски, но това, че сглобяват iphone или Playstation в Китай не означава, че е нещо лошо. Не че съм нямал и камера на Canon - "Made in Japan", която бях взел на старо и след това продадох на по-висока цена, но :D...

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме е страх от Китай. Даже мисля следващия ми смартфон да е китайски от типа на Xiaomi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте наскоро си закупих Самсунг галакси с6 едге зелен и сега искам да му сложа протектор закалено стъкло , имам обаче колебания какво точно да бъде на пазара има различни видове има такива които са прозрачни има такива които са зелени в горната и долната част  кое е по добро .  Освен това днес докато обикалях по магазините видях на външен вид абсолютно еднакво стъкло на едно място за 10 лв а на друго за 25 лв  каква е разликата . Аз купих такова закалено стъкло което е със зелено но се чудя дали него да поставям . Дайте съвет  дали е качествено 

• от Cyberforce
      Здравейте.
      От известно време забелязах, че лаптопа ми понякога се включва трудно. Първоначално проблема се оправяше чрез изключване на лаптопа от захранването и изваждане на батерията за няколко секунди и свързването и отново.. предположих че проблема е софтуерен и просто лаптопа не се изключва добре и седи включен във вид на хибернация.. От няколко дена ползвам лаптопа с извадена батерия и ако проблема се появи просто беше нужно да го изключа от захранването за няколко секунди и да го включа отново.. но днес лаптопа започна да влиза в режим Sleep и след опит за събуждането му трябваше да натисна Fn + F7 за да мога да включа и дисплея отново.. след това при всеки опит да го събудя и докато си напиша логин паролата, дисплея ми се изключваше веднага отново и отново.. в това положение лаптопа е неизползваем.. Проблема го има дори когато лаптопа е в настройките на биоса. Имам чувството че все пак достига някакъв ток до лаптопа но той не е достатъчен.. дали проблема идва от захранването му ? Не мога да разбера защо първоначално се нуждаеше от изключване от захранване за няколко секунди за да се включи отново а сега дори докато е постоянно включен пак прави проблеми.. Батерията е все още здрава, но бях забелязал че не се зарежда до максимум ако това би имало някакво значение.. От къде все пак може да идва проблема ако не е от зарядното му? Някакъв проблем с дъното?
    • от Rosen27
      Здравейте! Имам проблем с лаптопа ми. Марката е HP, а моделът е G3 450. От скоро започна да не ми зарежда батерията. След това батерията винаги ми стои на 0 процента, дори и с батерия. После започна да става супер бавен и да загрява за има няма никакво време. Сега не ще да включи, тоест включва зарежда уиндолса и дотам, никъде не ще да продължи. Ей сега го включвам и ми показва това. - http://dox.bg/files/dw?a=7a02099d3e ( не ми даде да го прикача от прикачи файл) и това е .. моля за помощ 
    • от qazwsx qazwsx
      Преди няколко дни при работа таблета ми показа съобщение за изтощена батерия. Исках да дочета абзаца и тогава да включа зарядното. В това време той блокира. Заредих батерията, но той продължи да блокира в съвсем начален етап. Занесох го на специалист, който го рестартира от "корена", но при по-големи файлове или приложения, като интернет проблема остава с или без включено зарядно.
      Може ли някой специалист да ми каже коя е най-вероятната причина за това: остаряла батерия (над 4 год.), възникнали в следствие на това грешки в ОС или не дай боже повреден процесор.
    • от peekmemf
      Здравейте, снощи докато бях на лаптопа забелязах следния проблем: батерията беше изтощена и както обикновено включих зарядното към лаптопа. След около 20 минути иконката на батерията на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, но на лаптопа отвън има индикатор за батерията когато се зарежда,  и когато е напълно заредена свети в бяло, а когато има още да се зарежда - в червено. Та докато на екрана показваше, че батерията е напълно заредена, индикатора светеше в червено, т.е, че има още да се зарежда. Махнах аз зарядното и пак си показваше 100%, когато насочих мишката към иконата на батерията на екрана. След около 5 минути изведнъж падна до 80% и след 15-20 минути падна до 20%. И днес пак се случи същото... Та въпроса ми е защо windowsa ми показва, че батерията е заредена като всъщност не е и да държа ли лаптопа на зарядно докато индикатора не започне да свети бяло. Лаптопът е Asus K555L ако има някакво значение. Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.