Премини към съдържанието
stefan1200

Къде се произвеждат компонентите на Iphonne?

Препоръчан отговор

Здравейте. Искам да попитам, някой по-запознат с по-добър английски от мен къде всъщност се произвеждат отделните компоненти на айфона като памет, дисплей, батерия, дизайн, софтуер, датчици, платки и т.н. Ясно е че в Китай се сглобяват, но ...... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там се прави всичко, само че контрола е по-голям и съответно се държи на качествена стока от качествени материали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че то половината свят е изнесъл производството си там. И няма лошо. Използват евтината работа ръка. Те пак си работят по много високи стандарти. 

Има едно грешно схващане у хората, което ме смущава. Видят върху видеокамера на Sony или JVC надпис "Made in China" и веднага - "това е китайско". Има разлика, когато говорим за китайски продукти и такива, които са сглобени там. 

Давам за пример реплики на iphone от сайта Chinavision, които са напълно еднакви с оригинала, но са си китайско производство. Е те вече са китайски, но това, че сглобяват iphone или Playstation в Китай не означава, че е нещо лошо. Не че съм нямал и камера на Canon - "Made in Japan", която бях взел на старо и след това продадох на по-висока цена, но :D...

Редактирано от _Uzunov_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изобщо не ме е страх от Китай. Даже мисля следващия ми смартфон да е китайски от типа на Xiaomi.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от аm-аm
      Ако продължително време не се ползва, примерно месец, трябва ли да се вади Li-Ion батерия?
    • от Любен Пашов
      Имам прахосмукачка AEG AG5022 със сваляща се литиево-йонна батерия.
      Проблема е, че прахосмукачката не зарежда батерията като се закачи на док станцията.
      Изброявам следните факти открити от мен:
      - батерията е в добро работещо състояние, при директно свързване на зарядно към конекторите "+" и "-" се зарежда, вдига напрежение и държи заряд
      - при ръчно заредена батерия, прахосмукачката работи както трябва и има необходимата мощност
      - ток до прахосмукачката достига 32-35V според зарядното
      - в режим на зареждане по "+" от прахосмукачката не идва ток, а само някакво разреждане до 1V
      - правилния ток 32-35V идва по конектора на прахосмукачката "C" но батерията от него не се зарежда
      - конекторите "A", "B" и "C" предполагам служат за обратна връзка от батерията за нивото на заряда, което се изобразява на прахосмукачката

1. Как точно и за какво работят конекторите "A", "B" и "C"?
      2. Прахосмукачката ли не подава правилно ток по "+" или батерията не поема правилно ток от "C"?

• от Mihaelavv
      Здравейте. Имам проблем с лаптопа ми. Вечерта преди да открия проблема, както винаги, си изключих лаптопа без проблем. На следващият ден забелязах, че не мога да го включа, дори когато е включен в контакта. В други форуми четох, че е хубаво да се премахне батерията и да се включи наново, но моята е вградена и не знам какво да направя с нея. Лаптопът е нов, използвам го от 3-4 месеца вече и няма как да е изгоряла видео-картата, защото изобщо не свети клавиатурата или копчетата. Ако можете да ме посъветвате с нещо полезно ще бъда много благодарна.
    • от tony ilchev
      Здравейте,
      Купих си телефона миналият месец (01,2018г.) samsung s 7(SM-G-930F) телефона е с андроид нуга(7.0)
      Oтначало телефона изкарваше два дена без проблем с едно зареждане и беше студен като мъртвец.
      Eдин месец по-късно телефонът взе постоянно да е топъл горещ и батерията започна да пада за 15 часа до 17 часа без да го ползвам особено и без да съм сменял някакви настройки преди това
      Гледах консумацията на батерията и ми показваше че най-много енергия се използва за"Система андроид" около 30-40% от заряда на батерията.
      Реших да го върна в сервиза да му сменят батерията или да видят Какъв е проблема,понеже не може да изкара и един ден с едно зареждане и беше постоянно от топъл горещ
      Обаче Няколко дни преди да отида в сервиза се появиха някакви ъпдейти за приложения("карти,скаип и другите не ги помня) телефонът ми е настроен когато е включен към зарядно сам да сваля и обновява приложения.
      От този момент нататъка телефонът спря да загрява и отново започна да изкарва поне два дена с едно зареждане
      Сега съм един много щастлив собственик на Samsung S7
      Въпросът ми е: имал ли е някой такъв проблем и на какво се дължи понеже на стария S5 имах същите проблеми след update Lollipop- Marshmallow

• от loranst looa
      Здравейте наскоро си закупих Самсунг галакси с6 едге зелен и сега искам да му сложа протектор закалено стъкло , имам обаче колебания какво точно да бъде на пазара има различни видове има такива които са прозрачни има такива които са зелени в горната и долната част  кое е по добро .  Освен това днес докато обикалях по магазините видях на външен вид абсолютно еднакво стъкло на едно място за 10 лв а на друго за 25 лв  каква е разликата . Аз купих такова закалено стъкло което е със зелено но се чудя дали него да поставям . Дайте съвет  дали е качествено 

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.