Премини към съдържанието
comic

Проблем с Уиндоус 10 и интернет

Препоръчан отговор

Здравейте!

Преди 4 дни инсталирах Уидоус 10 от официалния сайт. Естетически ми харесва, но се натъквам на голям проблем. Имам интернет WI Fi включвам се и го ползвам нормално. Cortana и Windows Edge не работят, излиза съобщение че не съм включена в интернет, също така при включване излиза съобщение да инсталирам .NetFramework 03  и когато натисна изтегли и инсталирай след малко излиза съобщение, че не съм включена в интернет. А съм, работят останалите браузъри.

Използвам Асус А53S, Intel i5

Моля помагайте. Търсих цял ден информация в интернет и няма такава.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха да ти е честита тъпата десетка. Разкарай това извращение от компютъра си на секундата.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Емил Костов написа:

Ха да ти е честита тъпата десетка. Разкарай това извращение от компютъра си на секундата.

Защо трябва на всяка тема да натяквате, че е извращение и не знам какво си.

Като не можеш да помогнеш на човека по-добре не казвай нищо - най-малкото не си с нищо полезен по този начин. Достатъчно много хора ползват Уин 10 без да имат проблеми.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да го махна незнам как. Има един бутон за връщаме към 7, като го натисна излиза че имам отворен втори акаунт дори пише с какво име, нещо което не съм правила, и пише да изтрия този акаунт за да мога да се върна към 7. Като вляза е менюто такова нещо няма, само моят акаунт е там, няма втори. Идеи???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете cmd и напишете ipconfig /all вижте за мрежовият ви контролер какви са данните за ip v4 адрес, маска, гетуей,диенес. Съответно след това напишете в cmd ping интервал и лупбек адреса на компютъра си, ping 127..0.0.1. С лупбека се проверява дали TCP IP модела функционира коректно на вашият компютър.

След това направете пинг към диенеса си, към гетуейа си.

Можете и да пуснете един tracert и айпи разделен с интервал за да проследите трафика ви през какви хоупове минава.

След тези проверки можете да потвърдите или да отхвърлите окончателно дали има ли няма проблем на някой лейър в мрежата. Остава ви само да направите систем рестор до точка за възстановяване ако имате такава до предходна дата когато сте нямали този проблем или да опитате да актуализирате операционната си ситема напълно. Ако проблемът си стои. Остават ви 3 варианта. Да чакате актуализации за отстраняване на бъга .Да направите няколко нови фреш инсталации на други бюилдове на операционната система до като не попаднете на бюлилд с работещ кортана и едге. Или да не правите нищо и да си работите без едге и кортана.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с простичкото - спиране на Wifi адаптора и пускането му отново?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно Windows 7.

Ще успеете да си го върнете с фреш инсталация.

Възможно е проблемите с едге и кортана да са генерирани при надграждането.

Друго нещо което трябва да направите е да проверите за правила за изходящ и входящ трафик в защитната стена дали не блокира комуникацията на едге и кортана.

Друго което можете да направите за едге и кортана е да включите към вашият компютър друг usb безжичен адаптер и да видите дали няма да си получат интернет комуникация.

Също така можете да си пуснете от суича или рутера жична комуникация директно към ейтхърнет порта на компютъра си с няколко метра utp кабел с rj45 кънектор и така да видите дали не получават кортана и едге интернет комуникация.

Това с изключване и включване на адаптера няма да реши проблема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според кой са 100 милиона???? Срамота е да си налагаш насила един продукт, който вече почти 2 години има проблеми и бъгове и продължава да има. Ето ти и поредния пример

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки небрежното изказване  на модератора излизащ от контекста на темата е прав.

Само напредналите потребители знаят и правят разликата и правилната равносметка за предимства и недостатъци на нова операционна система.

Само един напреднал юзър знае че всяка нова операционна система има повече недостатъци от колкото предимства. Само един напреднал юзър знае през какви етапи преминава реализирането пускането и разпространяването на нова операционна система. Само един напреднал юзър знае че микрософт се възползва от милионите си потребители като опитни зайчета за да тестват вместо тях едновременно новата им ос на милиони различни устройства вместо тях и то напълно безплатно.

Само един обикновен юзър може да казва колко е добра и надеждна и безпроблемна една нова ос.

На един обикновен юзър много трудно можеш да му обясниш защото няма достатъчните знания за да усмисли нещата и да стигне до правилните изводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко в България са си платили Уиндоуса и се бутат да е най-новия? Може би по заповед на Майкрософт?

Като си платиш имаш право да ревеш и поддръжка!!!!!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@comic Ще е добре да изчакате да свършим с почистването на системата ви преди да предприемате други стъпки и инструкции, защото после няма да съм виновен аз, ако нещо се обърка.

Като приключим след това правете каквото искате. Но вие си знаете де, системата си е ваша!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично бих си платил за една операционна система.

Но като студент до сега не ми се е налагало. Получавал съм ключове по съответните канали на МОН, Висшите учебни заведения и микрософт програми.

Микрософт не правят милиардите си от нас потребителите. Правят си пари от корпоративните си клиенти в частен и държавен сектор.

Както забелязвате 10 ви я дават безплатно ако имате лицензирана операционна система 7 или 8 х. Едва ли сте наясно с бизнес интелиджънса и правенето на бизнес на Микрософт.

Можете сляпо да се доверявате на техните решения. 

Но не винаги са най доброто за крайният потребител.

На практика моите виждания са че потребителите със или без пиратска операционна система се използват от Микрософт за да си работят и правят операционните си системи стабилни и надеждни. Когато са готови ги продават на корпоративните клиенти.

Най умното нещо което може да направи един смарт потребител е да купува когато корпорации и организации купуват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Колко в България са си платили Уиндоуса и се бутат да е най-новия? Може би по заповед на Майкрософт?

Като си платиш имаш право да ревеш и поддръжка!!!!!!!!

Не знам колко го използват в България, а и не искам да проверявам. Знам само, че никой за нищо на света не искат да го използват за мрежа. Все още Windows 8.1 се избягва и всичко кара на седмица.Това за мен е предостатъчно доказателство. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, нищо не бутам по новия Уиндоус. Само попитах защото цяла сутрин гледах и четох информация за Уиндоуса който си свалих. От както сме започнали с другото чистене на системата нищо не съм променила, просто питам. Чакам ....

И другото тая разбота с защитната стена е дезактивирана и не виждам от къде се активира ....

Но както казах първо изчаквам резултатите от другите работи дето правим.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам - все Майкрософт е виновен! Аз от 8.1 нямам никакви оплаквания и е по-добър от 7.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Незнам все Майкрософт е виновен! Аз от 8.1 нямам никакви оплаквания и е по-добър от 7.

В качеството си на какъв го казвате?

Обикновен потребител? Потребител любител? Потребител ентусиаст?  Програмист? Системен администратор?

Има различни потребители, различни нужди.

Решенията на микрософт не са случайни а планирани.

Те са отговорни за всичко което правят. Виновни и невинни тук няма, това си е бизнес стратегия за страшни суми. От лицензи се правят страшни пари.

А в момента микрософт с 10 не прави пари от лицензи а си го доразработва 10. Няма да ви убеждавам в каквото и да е.

Различни потребители различни нужди. Ако вие само отваряте уеб браузъра и си го затваряте. Може и да сте доволни. Но ако програмирате, администрирате или имате по специфична дейност в хардуерен или софтуерен сегмент мнението ви ще е друго.

За 8.1 мога да се съглася че е стабилна но е грозна.

Но за 10 немогя все още да кажа че е стабилна, определено има напредък в графичният интерфейс вече не е грозна като 8.1 но не е стабилна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи защитната стена я намерих! Там всичко е наред. Обаче .... възможно ли е този Етхернет да не е включен?

Защото влизам в конфигурация на интернет и гледам обем данни, Уи Фи има 650,02МБ а за 3-те етернет протокола имам 0МБ???

Редактирано от comic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, comic написа:

Значи защитната стена я намерих! Там всичко е наред. Обаче .... възможно ли е този Етхернет да не е включен?

Защото влизам в конфигурация на интернет и гледам обем данни, Уи Фи има 650,02МБ а за 3-те етернет протокола имам 0МБ???

Етхернет не е протокол а стандарт. Не може да имате 3 етхернет порта на вашата машина освен ако нямате 3 мрежови карти.

Нормално е локалната връзка за етхърнет да дава 0 мб трафик. За да почне да тече трафик по етхърнет. В лаптопа или компютърът ви трябва да се изключи уифи връзката и да се пусне кабел от рутера към компютъра. Тогава ще почне да минава трафика през етхърнета.

преди 6 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Май проблема е другаде сега видях поста на Георги.

Проблемът е системен в операционната система. Някой сървис, някоя услуга. Не случайно е подходил с анализ и почистване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах. Това с кабела няма как да стане. Интересно ми е защо в панел контрол, в настройки на мрежи и интернет ресурси пише 

Без достъп до интернет и тази кртинка със пейката и интернета я няма, защото пише без достъп. А аз имам интернет!! Но едге и кортана не работят, затова мисля че нещата са свързани.

Все пак чакам отговор друг проблем и не искам да променям нещо но прост се чудя защо??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, comic написа:

Разбрах. Това с кабела няма как да стане. Интересно ми е защо в панел контрол, в настройки на мрежи и интернет ресурси пише 

Без достъп до интернет и тази кртинка със пейката и интернета я няма, защото пише без достъп. А аз имам интернет!! Но едге и кортана не работят, затова мисля че нещата са свързани.

Все пак чакам отговор друг проблем и не искам да променям нещо но прост се чудя защо??

Чуди се още на десетката. Ще има още доста да и се чудиш. Идват още по фрапиращи updates.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че проблемът с кортана и едге идва от надграждането от 8.1 на 10.

В микрософт раздела за въпроси са обсъждани едге и кортана като нефункциониращи след ъпгрейд.

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-start/windows-10s-start-menu-cortana-browser-edge-not/0cea3c9e-7e7e-40f0-bee6-04d213e4b835?auth=1

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Емил Костов написа:

Не знам колко го използват в България, а и не искам да проверявам. Знам само, че никой за нищо на света не искат да го използват за мрежа. Все още Windows 8.1 се избягва и всичко кара на седмица.Това за мен е предостатъчно доказателство. 

В 7-цата няма много от екстрите, които ги има в 10 и 8.1.Рано или късно ще се спрат ъпдейтите на 7-цата и така на 90 процента хората ще минат на по-новата и по-добрата версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е нали виждаш колко е добра "новата и хубава версия". И колко още бъгове ще има особено ако не спрат да пускат critical Updates от 2-3 гигабайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.