Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Както става ясно от заглавието, за проблема с GPU и високата температура която държи дори и на празен ход. Не знаех за този проблем преди да ми изгори дъното ( предното ). Купих от Ибей едно "ремонтирано" дъно. Уж заводско изпълнение със сите лепенки и холограми по кашона , плика и т.н. Не можах да намеря тогава с интел-ско видео и се примирих пак с такова на нвидиа. Увериха ме, че е по-добрата ревизия ала-бала и т.н.. Смених го, ползвах услугите на познат сервиз, пълно почистване ( не че беше и нещо задръстен ама...)   качествена паста и т.н. резултатът : GPU на празен ход поддържа 60-63 градуса в помещение с 26 гр температура. Не пипвам и бутонче по компа в този момент другите температури са от порядъка на 40-ина градуса ( чип Т7500 , HDD )  натоварвам компа и почва да дига градус , видеото стига набързо до към 82-3гр. продължава плавно до към 85 градуса и..изключвам процеса. Почна се едно четене из нета и в момента очаквам един друг охладител  ( heatsink ,   нещо не намирам и на сносна цена нов )  уж здрав, ще видим..

Попаднах и на едно мнение , но не знам как да го направя и при мен , става въпрос мисля за промяна на честотата на работа на самата GPU http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=881670

И в резултат била падала с 20 гр надолу раб.температура , ако това е вярно, ще е добре. Може ли някой да ми обясни малко по-подробно как да го направя ? Че съм зле с английския и....

Някакви други варианти за смъкване на температурата ? Благодаря на всеки включил се със съвет !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не може да те спаси. Постоянно срещан проблем на лаптопи с Nvidia карти. Просто са за боклука.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Решение - undervolt:

http://forum.notebookreview.com/threads/undervolting-your-dell-a-guide-to-less-heat-longer-battery.264543/

и/или проверка за актуализация на BIOS

С коя версия е в момента?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Нищо не може да те спаси. Постоянно срещан проблем на лаптопи с Nvidia карти. Просто са за боклука.

Лошо. Дето се казва два дни преди да изгори му купих и чисто нова батерия ( не китайска разбира се ) правя диагностики по коли с него ( по-точно правех ) и сега не ми се иска пак да изгаря. Дори само заради батерията си купих втори такъв лаптоп ( цял ) с интел-ско видео . С цел ако нещо се случи с "онзи" пак да ползвам другия а този...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Р.Иванов написа:

Лошо. Дето се казва два дни преди да изгори му купих и чисто нова батерия ( не китайска разбира се ) правя диагностики по коли с него ( по-точно правех ) и сега не ми се иска пак да изгаря. Дори само заради батерията си купих втори такъв лаптоп ( цял ) с интел-ско видео . С цел ако нещо се случи с "онзи" пак да ползвам другия а този...

Не знаех за този проблем преди да ми изгори дъното ( предното )  - това е достатъчно за да ме накара да не помислям повече за лаптоп и nvidia карта. И аз имам същия проблем, но лаптоп ще ходи на сервиз и ще искам да го сменят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка! Ще се пробва. Е то вече пътища много  ( за лаптоп с нвидиа ), отсега нататък и аз си знам.

А това с промяна на честотата изпълнимо ли е ( линка от моя пост ) ?

Редактирано от Р.Иванов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не видях полезно инфо зад линка

Можеш да пробваш и http://www.evga.com/precision/ за озаптяването на видеото.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.