Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Не е сменяна от както съм взел машината, става въпрос за настолен със стоков охладител. Машината я чистя на 2-3 месеца. Държи ми нормални температури, затова не съм я сменял досега. Минали са година и 3 месеца, нужно ли е да я сменям сега? 

c2vUT0H.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като работи не я пипай. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като тръгне да "работи" пак, но изпълнявайки функциите на печка, тогава може. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение,че една такава профилактика е хубаво да се прави преди началото на топлият сезон.Хубаво е да се смени и термопастата тогава,за да бъде изпълнено всичко както си му е редът.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не не е нужно, слагайте му паста за зъби, за какво ви е тази термопаста?,....

Някои съфорумници ще разберат чувството  ми за хумор защото сме се засичали в друг пост на друг юзър :D:D:D 

А сега сериозно по темата, ако можете и е по възможностите ви я сменете.

Аз имам десктоп машина на 11 години от ASUS с AMD процесор и видео ATI.

За тези 11 години съм имал 3 хардуерни проблема.
Вентилатор на процесора - оправих шума като му инжектирах машинно масло и го правя всеки път като чуя шум.
Вентилатор на видеото - оправих шума като му инжектирах машинно масло и го правя всеки път като чуя шум.
Захранващ блок - изгоря и го смених с друг.
Профилактиката ми и до днес е само почистване на прахта плюс посочените по горе в поста ми ако се налагат.

на 10-та година ми стана любопитно и разкарах радиатора да видя термопастата. Още си стоеше и не е мръднала.
За това не съм я пипал а температурите ми никога не скачат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 3-4 години се замисли да я смениш. Не си създавай проблеми, които може и да избегнеш, като например неволно счупване краче на охладителя или неправилно нанасяне на термоппаста. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам каква термопаста е слагана на моя процесор, но за 10 години няма проблем с температурата. А компютъра се преебава точно така, като се бъркаш там, където не ти е работа. Докато работи нормално не пипай нищо.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Tanner Foost Foust написа:

Ами не не е нужно, слагайте му паста за зъби, за какво ви е тази термопаста?,....

Някои съфорумници ще разберат чувството  ми за хумор защото сме се засичали в друг пост на друг юзър :D:D:D 

А сега сериозно по темата, ако можете и е по възможностите ви я сменете.

Аз имам десктоп машина на 11 години от ASUS с AMD процесор и видео ATI.

За тези 11 години съм имал 3 хардуерни проблема.
Вентилатор на процесора - оправих шума като му инжектирах машинно масло и го правя всеки път като чуя шум.
Вентилатор на видеото - оправих шума като му инжектирах машинно масло и го правя всеки път като чуя шум.
Захранващ блок - изгоря и го смених с друг.
Профилактиката ми и до днес е само почистване на прахта плюс посочените по горе в поста ми ако се налагат.

на 10-та година ми стана любопитно и разкарах радиатора да видя термопастата. Още си стоеше и не е мръднала.
За това не съм я пипал а температурите ми никога не скачат.

Тя пастата няма на къде да бяга, става проблемна когато изсъхне. 

Но не я пипай - когато нещо започват да се повдигат температурите я смени. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sss
      Здравейте, мисля че дойде време да сменям термо пастата си (това ще ми е за първи път).
      Компютъра ми е на 1 година и от както е купен не съм правил нищо с цел подобряване на охлаждането.
      Смятам да сменям пастата и на процесора и на видеото, както и да сложа вентилатори (за вентилатори бях пускал тема преди от стария си профил)
      Процесора ми е: Intel core I7 3770 (без K)
      Видеото ми е: Nvidia GTX 660
      Относно температурите :
      -видео на макс работа при изключен vsync на CS: GO - 74-76 градуса
      -процесор на макс: 75-77 градуса
      Забелязал съм, че като видео картата ми е на макс а процесора на 50% вентилатора на процесора понякога стига и той на макс. Затова ще сложа и вентилатори така и така ще го отварям.
      Бихте ли ми препоръчали някаква хубава термо-паста (мисля че тя става и за процесор и за видео)
      Бюджет за паста около 10 лв.
      Спрял съм се на:
      https://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=562647
      https://jarcomputers.com/p_FANACARCTICMX44G

Ще се радвам да чуя вашите мнения и препоръки.
      Предварително ви благодаря за отговорите !
      Поздрави ! 
    • от SAKATAR
      Здравейте, днеска ще сменям термо пастата на лаптоп MSI N1996. Във връзка с това имам няколко въпроса:
      1. Има ли значение каква термо паста ще купя или не?2. Някой може ли да ми обясни какво е това --> и дали да го заменям с ново?
      Предварително благодаря!
    • от icakaaa
      Здравейте на няколко пъти съм си отварял компа и бях забелязал, че термо пастата на процесора е станала буквално на прах....та днес си купих една тубичка на Spire(изкажете мнение за качеството на марката) и сега искам да я сменя(от премахването на старата до слагането на новата) да ме светнете как да го направя лесно и ефикасно понеже не съм сменял до сега... благодаря на отзовалите се

• от stoian32
      Хора ще ми обеснители как се сменя тази паста на процесора и от кадe мога да си взема такава специялна ли трябва.Има ли някакъв заместител ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.