Премини към съдържанието
бат'начо

Атернативи за гледане на флаш-клипове без флаш-плеър

Препоръчан отговор

Гугъл спряха поддръжката за 32 битови версии и както си мислех, че това ще засегне и флаш-плеъра за Хромиум (понеже го вземаха от оригинала), това се оказа вярно. Съответно си потърсих алтернатива без никакъв флаш-плеър (идеята не е нова), но съм доволен от тази добавка за ФФ (ползвам само него), за да работи трябва и youtube-dl. За Убунту 14.04 ползвам допълнителни хранилищата за youtube-dl и за mpv . ( :D Ползвам и добавка за използване на флаша в Тубата.)  Малко е ... не както е свикнал стандартния потребител, но работи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мога да предложа и още две програмки за гледане на клипове от тубата и вбокса.

smplayer + smtube и kodi

Няма да пиша как се инсталират, надявам се всички да знаете :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм си сложил скрипт на клавишна комбинация.

#!/bin/sh

sel=$( xsel )
vtitle=$( curl http://www.vbox7.com/play:$sel | grep -Po 'meta name="title" content=\K.*(?= />)' )
title=$( curl $sel | grep -Po 'meta name="title" content=\K.*(?=>)' )

if [[ ${#sel} == 10 ]]; then
	mpv "http://www.vbox7.com/play:$sel" | notify-send "$vtitle"
else
	mpv "$sel" | notify-send "$title"
fi

Достатъчно е само да маркирам/копирам линка към страницата с видеото и да натиска клавишната комбинация ( В моя случай F11 ). Или да маркирам само кода от линка от вбокс.

Така няма значение в кой браузър съм.

Използва програмите xsel, curl, grep, mpv, youtube-dl

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Iceweasel? Аз нямам инсталиран флаш плейър (Дебиан Джеси 8.3). Не знам, goalsarena и vbox нали все още са на флаш. Май не са на флаш. И аз не съм можел...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, дръндю написа:
преди 4 минути, дръндю написа:

slackware с грамада от WIFI деайвери, разпространен под името wifislax за сега няма проблем нито 32 нито с 64

ползвам гугълхром

От гугъл казват, че новите им версии няма да подържат 32 битова система. Ти явно си с малко по стара версия на хром и затова нямаш проблеми.

Редактирано от Vladimir Bakalov
Осра се нещо :) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

тегля си от нета българската версия, щото оригиналната е на испански

Ми виж коя версия е ,няма да е най новата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:D Това, че четете значи , че четете, иска и ... бира (вече).

Плеъра (в Хрома/Хромиума) си работи, точно както си работи и Адобския (даже и няма да се кърпи обаче) , т.е.имате го , ОК, работи, но си го поддържайте сами (;) нали можете).

Ако искате да инсталирате на свежо - намерете си как. Говорим за 32 битовите версии, който са отживелица, уж.

преди 3 часа, дръндю написа:

ютуб работи с html5 ...ъ-ъ-ъ... не ти трябва флаш

Дали имам причина да форсирам флаша, след като нямам флаш-плеър ;) ?

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С плеара на kodi можете да гледате телевизията на булсат. Жалко. че нямам, вече акаун за булсат за да пробвам. Ето някой линкове:
линк

линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, Vladimir Bakalov написа:

С плеара на kodi можете да гледате телевизията на булсат. Жалко. че нямам, вече акаун за булсат за да пробвам. 

Ако не си в България и не минаваш през рутера на роднина от страната или пък да си плащаш за прокси, ще насича булсата като се накачат много маймуни на клона да гледат някой канал. На натоварения канал насича, а на друг си върви даже и на ХД без проблем.
Булсат се гледа от сателит и без да се занимаваш да им плащаш абонамент на тях и без да си вземал кутия от тях. Работи си от Англия до Украйна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Има си отделна тема за онлайн телевизия.

Дайте по-добре алтернатива за флаш-игрички без флаш-плеър вместо да казвате кое може и кое не.

(Говорим за браузъра и работим през него + още едно-друго, да гледаш Коди през браузъра е като да пуснеш на уеб-браузъра облачна операционна система и на нея да сложиш виртуалка, и на нея да сложиш ... каквото се сетиш, несполучлив пример, ама става).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам pale-moon и си цъкам с флаш безгрижно :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

vlc player се справя много добре с плейване на флаш :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никога РАМа не е бил така с 32битово. Ама май ще трябва да свиквам със 64то.

И флаша бие по производителност със мноооого малко html5 (при мене) и ще си карам като "големите" във Тубата.

2016_03_17_11_11_10.png

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.