Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, бихте ли ми дали съвети за работна станция за офис. Компютъра ще се ползва предимно за интернет и счетовдните програми на Microinvest. Цена до 800лв.+ 200лв. за windows 10.  Без монитори, и периферни устроиства. 

Също така какво бихте казали за тази конфигурация

I3-4170 3.7GHZ/3MB/LGA1150/BOX 
Corsair DDR3 1600MHz 8GB 1X240 DIMM 1.5V Unbuffered 
SHARKOON MS120 Micro ATX 
SanDisk X400 128GB SSD 2.5 7mm SATA 3 
TOSHIBA DT01ACA050 500GB 32MB DT01ACA050 
LG GH24NSD1 DVD RW BLACK 
DeepCool PSU 500W Bronze - DA500 
GB B85M-DS3H /1150 
DSP WIN 10 HOME 64BIT ENG DVD 

Обща стойност - 996.83 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мнението ми е,че можете да минете и с втора употреба маркова машина.Спестените пари са си спестени пари.

Този Core i3 си е прекалено мощен за вашите изисквания и намерения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На принципа съм да не купувам втора ръка компютри. А относно парите тази сума вече е заделена и предвидена точно за това. С две думи като взема нещо сега да може да изкара по дълго време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко добре,но не разбирам само защо си се насочил към по-старата платформа(1150) на интел?Последната 1151 също би се вместила в този бюджет ,с по-добро вградено видео е и рам паметта работи на по-високи честоти,а аналогичния процесор i3 6100 си е на същата цена.........:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, onogondur написа:

можете да минете и с втора употреба маркова машина

Какво имаш предвид под "маркова машина"? Ако става въпрос за готова конфигурация, определено тя не е по-доброто решение.

Сега зависи какво точно се държи да се използва. Някакви стари компоненти, които ще използвате в новата конфигурация? Какви предпочитания имате за капацитет на твърдия диск и марки на някои компоненти? Средно по колко време на ден ще се използва (денонощно ли ще е включена системата), за да се знае и към какво захранване да се ориентирате. Разполагате ли с "непрекъсваемо захранване", или директно към мрежата ще бъде включена системата, през цялото време? Точно фиксиран ли е бюджета? 

Кутията в първата конфигурация, ми се вижда ненужно скъпа. Според мен Ви е необходима някоя за около 40-45 лева, а останалите пари да се инвестират в останалите компоненти. Хард дискът е добре да е Seagatе. SSD-то като системен дял ли ще се ползва? Колко терминала ще се използват? Какъв софтуер за виртуализация възнамерявате да използвате, ако изобщо ще има такъв? От друга страна, по-ново решение ще е Skylake процесор и DDR4 рам памет. Ще бъде по-производително решение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, Blue Ray написа:

Какво имаш предвид под "маркова машина"? Ако става въпрос за готова конфигурация, определено тя не е по-доброто решение.

Сега зависи какво точно се държи да се използва. Някакви стари компоненти, които ще използвате в новата конфигурация? Какви предпочитания имате за капацитет на твърдия диск и марки на някои компоненти? Средно по колко време на ден ще се използва (денонощно ли ще е включена системата), за да се знае и към какво захранване да се ориентирате. Разполагате ли с "непрекъсваемо захранване", или директно към мрежата ще бъде включена системата, през цялото време? Точно фиксиран ли е бюджета? 

Кутията в първата конфигурация, ми се вижда ненужно скъпа. Според мен Ви е необходима някоя за около 40-45 лева, а останалите пари да се инвестират в останалите компоненти. Хард дискът е добре да е Seagatе. SSD-то като системен дял ли ще се ползва? Колко терминала ще се използват? Какъв софтуер за виртуализация възнамерявате да използвате, ако изобщо ще има такъв? От друга страна, по-ново решение ще е Skylake процесор и DDR4 рам памет. Ще бъде по-производително решение.

Няма да се ползват стари компоненти, в момента работя с лаптоп. На SSD диска ще се инсталира windows и програмите, а на HDD диска ще се използва за базата данни на Microinvest и съхранение на файлове и бекъпи. Имам също така и отделен външен диск на който също си правя бекъпи и копие на файловете, също така ползвам и облачана услуга за копие на базата данни. Компютъра няма да е постоянно включен, средно ще работи от 8-10 часа на ден и ще бъде включен директно към мрежата.  Относно бюджета да фиксиран е. 1000лв тотал със Windows 10.

Още една се опитах сам да сглобя какво ще кажете за нея. 

КУТИЯ ЗА КОМПЮТЪР ЧЕРНА БЕЗ ЗАХРАНВАНЕ SPD1059B-R - SP-CASE-SPD1059B-R

ЗАХРАНВАНЕ CORSAIR VS SERIES 450W, ATX, EU VERSION - CP-9020096-EU

ПРОЦЕСОР INTEL CORE I3-6100 PROCESSOR (3M CACHE, 3.70 GHZ)

ДЪННА ПЛАТКА ASROCK H110M-DGS/D3

RAM ПАМЕТ GOODRAM 8GB DDR3 1600 - GR1600D364L11/8G

SSD ДИСК KINGSTON SSD SV300S37A 120GB

ТВЪРД ДИСК SEAGATE BARRACUDA 500GB, 3.5' SATA, 7200, 16MB, NO ENCRYPTION

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази кутия не си струва цената. Вижте тази:

http://www.emag.bg/kutija-game-daemon-7001-atx-mid-tower-case-bez-zahranvasch-blok-cherna-gd-7001/pd/D9DJ4YBBM/

В момента я няма налична, но най-вероятно ще стане. Във ваша изгода е да вземете по-добро дъно, както и DDR4 рам памет. SSD-то не е лошо, но може да вземете Samsung 650. Тази серия е позната с доста проблеми и бъгове. Лично аз имам такова, работи от около 8 месеца, нямам никакви проблеми и описаните скорости, са напълно достижими, но не при всички е така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под маркова машина не се ли има предвид марка от типа Дел,HP, Леново, Асус и тн.?Ако е така имам такава и съм много доволен не знам защо ги определяте като лошо решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също бих те посъветвал за втора употреба, но лаптоп. За 460 лева може да се вземе HP EliteBook 2570p (примерно), а за още малко повече да се смени или добави SSD и още RAM ако е нужно. Свързва се към монитор, добавя му се периферия и като краен резултат ще имаш много по-мощна машина от колкото си мислиш, че ти ще си направиш сам, пък и портативна. Освен това ще спестиш не малко пари. Не мога да разбера какви са ти притесненията, че ще е втора употреба. Но пък в края на краищата, ако искаш да си сглобиш кашон, решението си е твое... Аз бих си сглобявал настолен компютър само ако предвиждам да го използвам за игри, пък и тогава не съм сигурен че няма да предпочета нещо готово и марково. Сигурен съм, че от Lenovo, HP, DELL разбират много повече от мен как се прави компютър, компонентите до които имат достъп ще са много по-качествени и в крайна сметка много е съмнително, че ще ми излезе по-евтино.

А, да, много често, на тези лаптопи на дъното (или под батерията) си стои залепен серийния номер на Windows, често Pro версията, тоест, получаваш Windows 10 Pro като бонус...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/53055p1r55393p1r55867p1r55147p1r56437p1r54801p1r48235p1r54147p1rf.html

Това е което ти трябва за офисни програми!

Редактирано от goodly (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, goodly написа:

http://nikem-bg.net/cart/53055p1r55393p1r55867p1r55147p1r56437p1r54801p1r48235p1r54147p1rf.html

Процесора може да е този поне:http://nikem-bg.net/computer-components/G4400-3.3GHz-3Mb-box-LGA1151/                                                                       поне е по жив,с 3мб cache е и не излиза от бюджета......                                            

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, goodly написа:

преди 16 часа, Слави Маринов написа:

Процесора може да е този поне:http://nikem-bg.net/computer-components/G4400-3.3GHz-3Mb-box-LGA1151/                                                                       поне е по жив,с 3мб cache е и не излиза от бюджета......                                            

Благодаря на всички за съдействието и мненията. Поръчах конфигурацията предложена от @goodly ,само промених захранването с corsair 450w и процесор предложен от @Слави Маринов. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ненужно скъпа кутия, за сметка на дъно с почти никакви възможности за ъпгрейд, както и за мен не е необходимо толкова голямо SSD. Ваша си работа, за мен просто си давате парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера защо ви е толкова голямо дисково пространство? Едва ли ще напълните толкова гигабайти само от счетоводните програми или от браузърите.Ако пък казвате,че ще си пазите документите и и другите подобни,бих казал,че е опасно само на едно място да се съхраняват.Дето се вика,едно ССД е напълно достатъчно,тъкмо и служителят който работи на машината няма да се оправдава че бавно зарежда.Да ви кажа също така,и едно Целеронче щеше да върши напълно доволна работа.Въобще,напълно безсмислена покупка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и след време, отново може да бъде за филми интернет и някои игри както и да се прави ъпгрейд като толкова ви е интересно. Целерончето което предложих щеше да върши перфектна работа. 

Защо толкоа хдд памет, ми нека си има + това хдд-то си е бързо и добро, и е нещо което си заслужава да имаш в бъдеще. Относно кутията, да скъпа е, нещо за което вложих повечко не нужни пари, но пък си заслужава качеството!

Пък и какво му е на дъното, грозно ли е? според мен перфектно дъно за офис както и за планове в бъдеще, само че аз исках да е H110M-HDS но не е в наличност.

Вярно е можеше да е и по-евтино но все пак никой не предложи евтина конфигурация. Та реших да запълня бюджета, пък кой знае след време за какво може да се реши да се ползва PC-то.

Щото всички мислите за сега и за това което ви се казва, а никой не мисли за напред и това че частите ще вършат винаги работа ако се наложи каквото и да е.

Разбира се всеки си има своя гледна точно, но моята беше такава!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, goodly написа:

Защо толкоа хдд памет, ми нека си има + това хдд-то си е бързо и добро, и е нещо което си заслужава да имаш в бъдеще. Относно кутията, да скъпа е, нещо за което вложих повечко не нужни пари, но пък си заслужава качеството!

Говоря за SSD диска, а не за HDD. Истината е, че това са излишни пари, които могат да се инвестират в останалите компоненти на системата. И май автора не знае точната разлика между "работна станция" и "офис компютър". В случая се дават съвсем други предложения, докато за работна станция препоръките трябва да са в съвсем друга посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Intel Pentium G4400 3MB Cache 3.30 GHz

ASROCK H110M-DGS LGA1151

8GB 2x4G DDR4 2133 KINGSTON

1T SG SATA 6G 7200 64 MB Cache

Zalman Case ATX Z1 Neo

DeepCool PSU 530W DE530

MSI GeForce GTX 750TI Gaming N750TI 2GB GDDR5 OC

Цялата количка

Обща стойност: 782.36 лв. с ДДС

Възможности за подобрения:

Gigabyte nVidia GTX 950 2GB GDDR5 - Цена: 374.17 лева с ДДС.

ADATA SSD SP 600 128GB SATA 6GB - Цена: 92.41 лева с ДДС.

Intel Core i3-6100 3.7GHz 3MB Box - Цена: 241.90 лева с ДДС.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Phailadin написа:

Само че вече е поръчано.Тоест,вашето предложение е напълно излишно.И защо едни и същи коментари под теми с различни изисквания?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.