Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам доста досадно буфериране на клиповете в youtube. Без значение от клипа, понякога дори ресайзва до 144p...?!?

Това не ми се струва нормално, дори когато искам да пусна клип от средата, последва един черен екран с въртяща се икона. Ако това има значение, използвам браузъра Firefox.

Компютърната конфигурация от подписа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай с друг браузър. След това виж каква е наличната скорост в този момент за компютъра и какви приложения и устройства в мрежата трансферират данни. Проверете и натоварването на системата в момента, в който гледате видео клипа. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с добавката  Youtube Flash Video Player на Baris Derin.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Blue Ray написа:

Опитай с друг браузър. След това виж каква е наличната скорост в този момент за компютъра и какви приложения и устройства в мрежата трансферират данни. Проверете и натоварването на системата в момента, в който гледате видео клипа. 

Как точно да осъществя теста за наличната скорост в този момент? Да пусна видеото и спийд тест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекъснете връзката на всякакви други устройства в мрежата, освен компютъра. На него не трябва да има отворено друго приложение освен браузъра, както и само 1 таб с видеото. Вижте тогава как ще е. Вижте и натоварването на системата преди, както и по време на изпълнение на видеото. Ако отново има насичане, опитайте и с друг браузър (Google Chrome например).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

С Flash Player  или с HTML 5  гледаш видеоклиповете? Промени това. В краен случай ползвай друг браузер за You Tube - Opera, IE...

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На кой доставчик си. Има вероятност проблема да е от него. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да е от него - Cooolbox 100Mbit/s.

Става въпрос, че не всеки път го прави и е адски изнервящо.

преди 4 минути, Кико написа:

С Flash Player  или с HTML 5  гледаш видеоклиповете? Промени това. В краен случай ползвай друг браузер за You Tube - Opera, IE...

HTML 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Viiipeer написа:

Защо да не може да е от него. Youtube минава през международния интернет трафик. Зависи доставчика ти какъв капацитет има. Ако нещата се получават вече или през почивните дни проблема си е направо от доставчика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото трафика ми е 100Mbit/sec BG/INT.

Има и още една важна подробност, видеото не върви гладко, което вече със сигурност не е от нета, особен но дразнещо е когато се дават видео ревюта на телефон и се сравняват два телефона как снимат и тогава понякога насича, все едно пада фрейм рейта, дори сега си гледам този клип и го има този "ефект".

Редактирано от Viiipeer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Viiipeer написа:

HTML 5

Горе ти предложиха да пробваш добавката с Flash Player. Давай с нея и кажи резултата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Viiipeer написа:

Защото трафика ми е 100Mbit/sec BG/INT.

Прочети какво ти написах по-горе. Youtube не минава през BG интернета, а през международната свързаност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Прочети какво ти написах по-горе. Youtube не минава през BG интернета, а през международната свързаност.

А прочете ли това 100Mbit/s BG/INT ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Viiipeer написа:

А прочете ли това 100Mbit/s BG/INT ?

Да прочел съм го. Доставчика ти дава до 100 мегабита и той е BG peering, другото е само реклама и заблуда. Направи speedtest до някоя чужда точка и ще се убедиш сам. Проблема е , че доставчика ти е закупил определен капацитет международен интернет. Когато този капацитет се достигне и 5 терабита да стигат до теб все тази. Ще ти бавят сайтове, които са извън България ( като в случая с youtube) и ще имаш такова буфериране. Та затова те питам предимно вечер ли стават нещата или постоянно е така?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми прилича проблем с мрежовите настройки. С кой браузър се получава този проблем?
С какъв защитен софтуер е компютъра?

Пробвай да спреш защитата и пусни клип.

Ако не помогне - пробвай reset на TCP/IP - стартирай cmd като админ, копирай текста по-долу и постави в cmd

netsh int ip reset "%userprofile%\desktop\tcp.txt" & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Компютърът ще рестартира. След рестарта, тествай

Ако си само с Windows Firewall - стартирай cmd като админ, копирай текста по-долу и постави в cmd:

netsh advfirewall firewall add rule name=”YouTube” dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes

натисни Enter.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Да прочел съм до. Доставчика ти дава до 100 мегабита и той е BG peering, другото е само реклама и заблуда. Направи speedtest до някой чужда точка и ще се убедиш сам. Проблема е , че доставчика ти е закупил определен капацитет международен интернет. Когато този капацитет се достигне и 5 терабита да стигат до теб все тази. Ще ти бавят сайтове, които са извън България ( като в случая с youtube) и ще имаш такова буфериране. Та затова те питам предимно вечер ли стават нещата или постоянно е така?

Постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко компютъра използва интернет свързаността? Ако са повече от един и на другите ли срещаш същия проблем. Връзката от доставчика по какъв начин идва до теб ( оптика, рутер, директен кабел в лан на компютъра, модем)? През Vbox7.com наблюдаваш ли същия проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

5150730157.png

преди 20 минути, ExaFlop написа:

На мен ми прилича проблем с мрежовите настройки. С кой браузър се получава този проблем?
С какъв защитен софтуер е компютъра?

Пробвай да спреш защитата и пусни клип.

Ако не помогне - пробвай reset на TCP/IP - стартирай cmd като админ, копирай текста по-долу и постави в cmd

netsh int ip reset "%userprofile%\desktop\tcp.txt" & shutdown /r /t 000 /d p:1:1

Компютърът ще рестартира. След рестарта, тествай

Ако си само с Windows Firewall - стартирай cmd като админ, копирай текста по-долу и постави в cmd:

netsh advfirewall firewall add rule name=”YouTube” dir=in action=block remoteip=173.194.55.0/24,206.111.0.0/16 enable=yes

натисни Enter.

Използвам легален KIS 2015, може би това е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спри за времето на теста мрежовата защита на КИС и тествай.

Ако установиш, че е от KIS, създай правило в KIS:

http://support.kaspersky.com/11146

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички колеги! Ще пробвам и ще споделя резултатите.

преди 29 минути, Емил Костов написа:

Колко компютъра използва интернет свързаността? Ако са повече от един и на другите ли срещаш същия проблем. Връзката от доставчика по какъв начин идва до теб ( оптика, рутер, директен кабел в лан на компютъра, модем)? През Vbox7.com наблюдаваш ли същия проблем?

1 компютър - оптика. През Vbox7 - не съм пробвал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Viiipeer написа:

Благодаря на всички колеги! Ще пробвам и ще споделя резултатите.

1 компютър - оптика. През Vbox7 - не съм пробвал.

Тоет при теб имаш медия конвертор така ли? Тествай и през vbox7.com как е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Тоет при теб имаш медия конвертор така ли? Тествай и през vbox7.com как е.

Да, както и рутер, но той се ползва за мобилните устройсва, когато не използвам компа. Ще пробвам и ще кажа резултата.

Принципно не е проблем с нета, защото телевизията щеше да прави "парчета".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да тестваш даже директно компютъра след медия конвертора. Не казвам, че проблема ти е от интернета, който стига до теб. Проблема може да е в натовареността до youtube. Ако доставчика ти няма така наречения cash server ( който си е едно скъпо начинание) може често да има проблем с подобни сайтове. 

Все пак това е само една от причините, поради които може да имаш проблем в youtube. По-горе има са ти дадени и други насоки, които трябва да провериш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://support.kaspersky.com/6419

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз имам един въпрос към автора - сийдва ли някакви торенти ? При мен ако не съм настроил торент клиента да не сийдва и бройките стигнат до 50-60, започват дори да не зареждат сайтове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.