Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро на всички. Приятелката ми иска да си вземе телефон  в тази граница но още не е решила какъв и затова пиша тук  изискването и е да не е по голям от 5 " и да е с 4г . По мое мнение и трябва само яка камера за селфи и да и върви фейса за друго няма да го ползва .. дайте съвети

Така като разгледах сега най - много ми хваща окото Sony M5 заради камерата

Редактирано от Петър Иванов Гюров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърдо за Сонито,също така и Huawei P8 е много добър вариант,но както си писал горе за големината на дисплея ама разлика в размера на двата смартфона няма да се забележи според мен.Късмет с избора.;);)

Редактирано от marto99 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като не знам с различни планове кой апарат как върви, бих препоръчал при възможност да си вземе LG G4 и ще има най-доброто, което предлага Теленор откъм камера и батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих ви препоръчал да избирате между LG G4 и LG Nexus 5X, факт е че двата телефона са по-добри от другите, оставете хартията, която гледате !

Предимства на LG G4 :

2К дисплей

3гб рам

Това е същественото!

Предимства на 5X :

пръстов отпечатък

чист андроид, който е уникален ! говоря ти от опит.

добра поддръжка от Google, а повярвай ми това е важно, ще видиш като излезе Android N какво ще настане със сусуците, а пък камо ли Sony-тата ;)

Може би само техните флагмани ще получат новата версия, а те не са по-добри от LG G4 или Nexus 5X, пак казвам, забрави хартията ! Цените са извънземни.

Sony M5 го гледах в Mtel или Техномаркет, нещо такова, дисплея беше с отвратителни цветове. Huawei P8 е добре, но с него забрави за каквато и да е поддръжка, а неговия UI-User Interface е грозен и непознат. Това, което искам да кажа е, че телефона е приличен, но в сравнение с LG-тата....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

определено и на мен мн ми харесва G4 с тая батерия , нз ся цената как ще и е ... всички са с 3 гб рам без нексуса а и той няма слот а само с 16 гб нз дали няма да и е малко.. както и камерата не му е толкова добра .. а тя главното нещо за което ще ползва телефона е снимки и фейсбук ... процесора на сонито е по мощен поне на хартия :) а и още едно предимство воден е :) което си е готино

Незнам сега сонито с 21.5 а G4 с 16  но разликата в дисплея  най-вероятно ще окаже влияние

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не гледайте хартията, пак казвам !!! Камерата на Nexus 5X е на нивото на камерата на Самсунг С6, в някои снимки изкарва по-реални цветове. 21.5, мога да ви кажа, че сонито от всичките телефони снима най-зле. 16 гигабайта лично на мен на нексус 5 ми стигаха, камерата на 5X e много добра ! Батериите на G4 и 5Х карат еднакво горе-долу (при Г4 е по-голяма, но храни по-голям диспей)  Процесора на сонито е един процесор с осем ядра, а на LG-тата са два процесора- Един двуядрен и един четириядрен. Наистина паметта при Nexus 5X е малко, но телефона си заслужава, ако смятате, че ще ви стигне, това е вашият телефон.В момента очаквам 5X, поръчал съм си го, но като гледам Mtel го нямат наличен и доста ме бавят вече. Само LG ви препоръчвам от изброените телефони, на М5 дисплея е гаден. На P8 поддръжката е много оскъдна и интерфейса е гаден. Същото и при M5 го има... Не се гледат мегапиксели, има много по-важни неща, които дори аз не разбирам достатъчно, но камерите на G4 и 5Х са по-добри от на Sony-то.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Монката написа:

Не гледайте хартията, пак казвам !!! Камерата на Nexus 5X е на нивото на камерата на Самсунг С6, в някои снимки изкарва по-реални цветове.  

Хем казваш да не се гледа на хартия, хем го правиш ти самия.
Извинявай, ама ти лично работил ли си с двете камери?
И това "Самсунг С6" би трябвало да отговаря на Samsung Galaxy S6 ли?

Петър Гюров, копи-пействам ти мнение от друг форум, касаещо апарати от Теленор.

Цитат

Пиша това за да бъда полезен с горчивия опит, който придобихме купувайки нови телефони от Теленор. Не съм специалист, но като потребител искам да споделя нашите неудачи. 
Става въпрос за два телефона – единият е Самсунг Галакси J1, нисък клас смартфон, а другият е Сони Експерия М5 златист, висок среден клас. 
Започвам със Самсунга – дисплеят е добър, прилично предава цветовете и има добра яркост, съответно на слънчева светлина се вижда много добре. При ползване на Интернет слабият процесор и малката РАМ памет оказват влияние-съответно по-бавно зареждане и работа на приложенията. Снимките, които прави са добри. Но най-големият проблем е работата му като телефон и по-точно често се случва при обаждане да ни осведомяват, че абонатът е с изключен телефон или извън обхват при положение, че телефонът работи и е в града, където има отлично покритие. Не знам дали е от мрежата или телефона, защото и Сони Експерия М5 изпитва същия проблем, но ми се струва, че е от телефоните, защото със старите, обикновени, несмарт телефони такива проблеми нямахме. Изпратихме Самсунга на ремонт, в гаранция е още, но проблемът с обажданията си остана. Така, че моят съвет е да се въздържате от покупка на този телефон.
А сега преглед и на Сони Експерия М5, златист (с този цвят е за предпочитане в сравнение с белия при който изпъкват сензорите отпред, до надписа Сони) – много добрите технически характеристики оказват влияние – Интернетът е бърз, зарежда всякакво съдържание бързо, дисплеят е отличен, предава картините живо и ярко и със съответната резолюция за максимално наслаждение. Проблемът е, че загрява осезателно при работата си с Интернет и „по-тежки” приложения (игри например). Освен това за цената, на която се предлага, трябва да има минимум 32 гигабайта памет, наличната от 16 гигабайта е съвсем недостатъчна – 3 от нея РАМ, 5 – Андроид и след малко снимки и видеозапис се топи, като ланшен сняг, а за много от приложенията е необходимо системна памет, а не външна. От батерията също може да се изисква повече – максимално два дни. Камерата прави много добри снимки, като при нощните сцени светкавицата се представя добре. 4К видеото няма на какво да го гледам и не мога да дам оценка, но на дисплея на телефона е с шум в звука и картината ми се струва не много по-добра от обикновен запис. Както писах по-горе, основният проблем е в работата му, като телефон - случва се при обаждане да ни осведомяват, че абонатът е с изключен телефон или извън обхват при положение, че телефонът работи и е в града, където има отлично покритие. И освен това според мен цената на този апарат е надута умишлено, той трябва да се продава на значително по-ниска цена. Моят съвет е да се въздържате от покупка на този телефон.

Дано ти е полезна информацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, S6, гледай малко сравнения в интернет между LG Google Nexus 5X и Samsung Galaxy S6, сравнявал съм на 5X с iPhone 6, Sony Xperia Z2, Nexus 5, Samsung S5, S6, Note 4... Samsung Galaxy S6 е на нивото на Nexus 5X като камера и производителност, да параметрите са му по-добри, но Android 6.0.1, чистия работи много добре с Nexus 5X и може би LG-тата отстъпват само в Multi-tasking-а, защото имат по-малко ядра. LG G4 ми харесва повече от Samsung Galaxy S6, като цяло за момента това е най-добрия телефон за тези пари, но след две години например не знам как ще е, давам ти пример с Nexus 5 и LG G2, и двата са използваеми, но с Nexus 5 си в джаза с най-новия Android и наистина доста интересни неща, които идват с него ;)

При тези цени на Samsung е недопустимо да пренебрегнеш толкова добре направени и качествени LG-та за много по-малко пари.

Редактирано от Монката (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич, жив и здрав да си, ама аз те питах за една проста камера на два модела телефон, а ти ебаси лекцията изчете за софтуери, производителност, ядра и прочие глупости.

Аз ще бъда кратък - дано никой не ти се върже на глупостите за камерата на 5X.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече казах, но гледайте :

В случая сравняваме с камерата на Sony M5

Ето и едно сравнение с по-големия му брат-Z5 с 23 мегапикселова камера, снимките са доста по-зле при сонито ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

специално за първото клипче камерата на самсунга си личи от далече че снима доста по добре само като се загледаш в детайла на якето и дървото отзад

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам смисъл от разглеждане на клипове и теми като тази когато ще се пазари онлайн и няма възможност апаратите да се погледнат на живо. За 7-8 дни от как е пусната темата толкова ли не намерихте време да отидете в магазин и да тествате апаратите!?

При теленор не знам как е не съм им абонат но при мтел поне в офиса в който плащам мога да си тествам и разглеждам ако искам цял ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не говорех за селфи камерата, а за задната, предната на самсунга е по-добра, но задната е на същото ниво, в някои отношение е по-добре, в някои по-зле ;) Камерата на М5 ще е най-зле от всичките ако ги сравним.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, П.е.т.ъ.р написа:

Виждам смисъл от разглеждане на клипове и теми като тази когато ще се пазари онлайн и няма възможност апаратите да се погледнат на живо. За 7-8 дни от как е пусната темата толкова ли не намерихте време да отидете в магазин и да тествате апаратите!?

При теленор не знам как е не съм им абонат но при мтел поне в офиса в който плащам мога да си тествам и разглеждам ако искам цял ден.

целта на темата е някой ако го има и го е ползвал за 1 час едва ли ще рзбереш кво му е на тела като е фабричен и няма нищо на него ..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре очаквам моя 5Х, така че ще пиша в темата ако пристигне ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.