Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Можем ли да се защитим? Аз мисля, че НЕ! През почивните дни пострадах от  RECOVER. Въпреки всички предприети мерки се изтърси като гръм от ясно небе, без дори да успея, да се осъзная! Осъзнах обаче, че спрямо новите заплахи няма защита! Хубавото е, че балгодарение на напревините бекъп - и, и вазможноста за пълна преинсталация бях отново в играта след половин час! Странно и конспиративно, но имам чувството, че заразите са насочени към по - новите ОС и сърфирането на определени места! Хора, които не посещават определени "култови" сайтове и използват по - стари версии ОС казват ,че дори насила не могат да си изпросят подобна зараза! 

Изпадам в странни размисли.....................!!!!!

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое по-точно те притеснява? Винаги си правиш backup на данните. Това си е един вид защита. Колкото до новите ОС, те са пълни с бъгове и вратички. Нормално е да се получава подобно нещо. Да не говорим, че вирусите в момента са си една машина за правене на пари.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Емил Костов написа:

Кое по-точно те притеснява? 

Невъзможноста за защита! Колко е сигурно сърфирането в така наречените "сигурни сайтове"!

Някогашните вируси са си пълна смешка спрямо съвременните по начина на причиняване щети!

Моята препоръка е същата - бекъп на всичко! Не сте защитени дори да накичите системите си като коледни елхички с каквито щете продукти!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Black Power написа:

Невъзможноста за защита!

Моята препоръка е същата - бекъп на всичко! Не сте защитени дори да накичите системите си като коледни елхички с каквито щете продукти!

Ако нямаше вируси, щеше да си безусловно защитен ли? Примерно от повреди на съхраняващите устройства, кражба, такива неща?

Плюс това сам признаваш, че има начин, но ти не го ползваш, въпреки че ти е известен - т.е. непосещаване на хммм култови сайтове и неползване на определени ОС :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, flare написа:

Плюс това сам признаваш, че има начин, но ти не го ползваш, въпреки че ти е известен - т.е. непосещаване на хммм култови сайтове и неползване на определени ОС :)

Неизбежно е използването на  новите ОС по една или друга причина! Под посещаване на култови сайтове, то и този сайт минава за такъв????? (малко рекламка де)

Не можем да се "заключим"!  Заплаха са и чисто техническите повреди, но принципно сме предизвестени за тях и предприемаме необходимото!

Лошото е че непрекъснато ни се втълпява,че с използването на този или оннзи продукт сме защитени! Въпросните продукти понякога са платени, а ефекта от тях - доста спорен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Black Power написа:

Неизбежно е използването на  новите ОС по една или друга причина! Под посещаване на култови сайтове, то и този сайт минава за такъв?????

Не можем да се "заключим"!  Заплаха са и чисто техническите повреди, но принципно сме предизвестени за тях и предприемаме необходимото!

Лошото е че непрекъснато ни се втълпява,че с използването на този или оннзи продукт сме защитени! Въпросните продукти понякога са платени, а ефекта от тях - доста спорен!

За новите ОС - да така е, но никой не те спира или ограничава да ползваш една...

И какви зарази си хванал от форума и сайта на Калдата, ако е от култовите сайтове?

В EULA-та на нито една антивирусна не пише че си напълно защитен :) И да има и платени, но то и да играше на ротативки се плаща, но това не ги прави хубаво нещо :P

За заключването - ми това е компромис между удобство/средства/усилия от една страна и стойността/чувствителността на информацията ти от друга. Но винаги може да се намери такъв. Повече от една ОС, Tor, виртуални машини, криптиране, бекъп, т.н. Никой не цели теб специално (надявам се) - просто се използва метод на разпространение който да достигне до максимално много хора, за да може непредпазливите и поддатливи от тях да са достатъчно за целите на създателя... Тоест ако малко се постараеш ставаш неудобна мишена един вид.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Black Power написа:

Странно и конспиративно, но имам чувството, че заразите са насочени към по - новите ОС и сърфирането на определени места! 

Така е, много са ти странни размислите. Колкото до старите ОС (и съответния хардуер) - ми то на тях нито съвременните вируси, нито АВ софтуера ще работи.

преди 32 минути, Емил Костов написа:

Да не говорим, че вирусите в момента са си една машина за правене на пари.

Защо в момента - always (винаги)

Цитат

– Как трима програмисти могат да заформят бизнес?
– Единият ще пише вируси, а другият антивируси.
– А тpетият?
– Опеpационни системи, под които да работи всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Black Power написа:

Невъзможноста за защита! Колко е сигурно сърфирането в така наречените "сигурни сайтове"!

Някогашните вируси са си пълна смешка спрямо съвременните по начина на причиняване щети!

Е ти сега ли разбра, че и 10 антивирусни софтуера и програми да имаш пак може да се заразиш.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вирус не съм хващал от години   пък не съм се ограничавал ни до определени сайтове нито в начина  си на браузване в мрежата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, AlkatrazBG написа:

Вирус не съм хващал от години   пък не съм се ограничавал ни до определени сайтове нито в начина  си на браузване в мрежата.

А когато ти светне 03-malware.png   - какво правиш? Викаш "майната му, аз съм имунизиран" - ли?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми е излизало подобно съобщение никога  та да реагирам както и да е.Имам един Аваст плюс адблок и с това ми се изчерпва защитата. Не ровя за кракове,пачове и не цъкам на всеки линк безразборно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jhoro написа:

– Как трима програмисти могат да заформят бизнес?
– Единият ще пише вируси, а другият антивируси.
– А тpетият?
– Опеpационни системи, под които да работи всичко.

То това май не е виц, ами си е чиста действителност.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Колкото до новите ОС, те са пълни с бъгове и вратички.

Как няма да са пълни с бъгове като бълват през две години все по-нов Windows. Те нямат време да го тестват. Пускат потребителите да го тестват и после "чистят" бъговете със задължителните ъпдейти.

Седмицата е последния качествен Windows. В другите е пълно със скрити програмки, кийлогъри ли не щеш.... Ако може и ще те следят на екрана какво правиш...

Цялата тази простотия със защитите против пиратстване идва вече в повече...

Редактирано от ice_lion__01 (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

То това май не е виц, ами си е чиста действителност.

Вица е начин да кажем истината, но без да се обиди никой.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ice_lion__01 написа:

Как няма да са пълни с бъгове като бълват през две години все по-нов Windows. Те нямат време да го тестват. Пускат потребителите да го тестват и после "чистят" бъговете със задължителните ъпдейти.

Седмицата е последния качествен Windows. В другите е пълно със скрити програмки, кийлогъри ли не щеш.... Ако може и ще те следят на екрана каква правиш...

Цялата тази простотия със защитите против пиратстване идва вече в повече...

Много точно, ясно и правилно казано. :handshake:

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, ice_lion__01 написа:

... Те нямат време да го тестват...

За време не знам, ама май нямат и желание. (думата "май" и условното наклонение се използват за да се оформи изречението)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майкрософт умишлено дават възможност да  бъдат пиратствани а не щото са неграмотни да  си защитят продуктите.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Black Power написа:

Можем ли да се защитим? Аз мисля, че НЕ! През почивните дни пострадах от  RECOVER. Въпреки всички предприети мерки се изтърси като гръм от ясно небе, без дори да успея, да се осъзная! Осъзнах обаче, че спрямо новите заплахи няма защита! Хубавото е, че балгодарение на напревините бекъп - и, и вазможноста за пълна преинсталация бях отново в играта след половин час! Странно и конспиративно, но имам чувството, че заразите са насочени към по - новите ОС и сърфирането на определени места! Хора, които не посещават определени "култови" сайтове и използват по - стари версии ОС казват ,че дори насила не могат да си изпросят подобна зараза! 

Кажи какви защитни мерки, си взел. Там антивирусна, някакви подпомагащи програми. Кога те пипна заразата? След инсталация на софтуер или при сърфиране? Просто ми е интересно, да разнищим случая. И да видим, защо се е случило.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, AlkatrazBG написа:

Майкрософт умишлено дават възможност да  бъдат пиратствани а не щото са неграмотни да  си защитят продуктите.

Естествено, даже преди време имаше една статия, но бързо изчезна от интернет пространството.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, AlkatrazBG написа:

Това си е политика. Ако направят невъзможно да ги пиратсват, ще намалеят драстично потребителите. А за тях е важна бройката. Парите си ги вадят, по друг начин. Не от продажбата на Уиндоус за обикновенните потребители. Но темата е друга, та ми се иска да разнищим,  защо се е случило при колегата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обаче - какво не прави навика. Говорим за всякакъв вид малуер/malware (в това число - вируси , червеи , троянски коне , рансъмуер-ransomware , шпионски софтуер-Spyware , рекламен софтуер-Adware-, Scareware и други злонамерени програми) - и пак термина е вируси.

преди 23 минути, AlkatrazBG написа:

Явно е така. Само простото сравнение - колко заплахи има за Уиндоус-базирани системи и колко - за Линукс и MAC (като процентно съотношение)

Преди време, в друга тема написах

на 4.03.2016 г. at 18:17, jhoro написа:

Най-добрата "анти-малуер" защита се казва .... гардероб. Изключваш лаптопа и го прибираш в гардероба.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ghostBG86 написа:

Това си е политика. Ако направят невъзможно да ги пиратсват, ще намалеят драстично потребителите. А за тях е важна бройката. Парите си ги вадят, по друг начин. Не от продажбата на Уиндоус за обикновенните потребители. Но темата е друга, та ми се иска да разнищим,  защо се е случило при колегата.

Не точно, но мога по памет да кажа за какво ставаше на въпрос в статията. Имаше въпрос към служител на Microsoft, защо Windows не е защитена от пиратстване. Отговора беше горе долу следния.

1. Windows умишлено се качва в торент сайтовете. Там той се сваля от програмисти и така наречените хакери. Те го подобряват - махат ненужни updates, коригират бъгове, грешки, процеси и т.н.  След това от Microsoft лесно разбират къде какво да коригират. Целия този процес им излиза безплатно. Не плащат на екип от хора, които да тестват.

2. Другото, което сподели лицето от Microsoft е, че лесно могат да разберат, кой програмист или група от програмисти ( хакери) са направили промени и поправки на Windows. Съответно могат да ги наемат на работа направо без обучение. Иначе на обикновен програмист, който все още не знае къде се намира ще му трябва поне 6 месеца до 1 година да навлезе в нещата. И тук се спестяват доста пари

3. Windows умишлено не е защитен от вируси. Всеки знае за една корпорация, колко е важна защитата на данните и съответно се закупува скъп антивирусен софтуер. Сега кой как дели печалбата няма да се коментира.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като им гледам качеството, на новите версии, нещо не им се получава номера. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Емил Костов написа:

Не точно, но мога по памет да кажа за какво ставаше на въпрос в статията. Имаше въпрос към служител на Microsoft, защо Windows не е защитена от пиратстване. Отговора беше горе долу следния.

1. Windows умишлено се качва в торент сайтовете. Там той се сваля от програмисти и така наречените хакери. Те го подобряват - махат ненужни updates, коригират бъгове, грешки, процеси и т.н.  След това от Microsoft лесно разбират къде какво да коригират. Целия този процес им излиза безплатно. Не плащат на екип от хора, които да тестват.

2. Другото, което сподели лицето от Microsoft е, че лесно могат да разберат, кой програмист или група от програмисти ( хакери) са направили промени и поправки на Windows. Съответно могат да ги наемат на работа направо без обучение. Иначе на обикновен програмист, който все още не знае къде се намира ще му трябва поне 6 месеца до 1 година да навлезе в нещата. И тук се спестяват доста пари

3. Windows умишлено не е защитен от вируси. Всеки знае за една корпорация, колко е важна защитата на данните и съответно се закупува скъп антивирусен софтуер. Сега кой как дели печалбата няма да се коментира.

Точка едно е толкова абсурдна, че е направо смешно... Второто е възможно, но е изключително нерентабилен и ненужен начин - освен това противоречи на първото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Това последното ме навежда и на едни други мисли - дали защитните програми работят само за нас?

С други думи - пазачите ще ни пазят от лошите, а от пазачите - кой ще ни пази?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.