Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте. Имам 4ГБ рам, x ОС инсталирана x64 (Win 10, преди това беше с 8.1) и още тогава имаше 2 папки програм файлс. Едната от които x86.. Например мозилата ми я теглия за x86. Защо се получава така?

П.С: Така програмите не вървят ли по-бавно?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, MisterDimchev написа:

Здравейте. Имам 4ГБ рам, x ОС инсталирана x64 (Win 10, преди това беше с 8.1) и още тогава имаше 2 папки програм файлс. Едната от които x86.. Например мозилата ми я теглия за x86. Защо се получава така?

П.С: Така програмите не вървят ли по-бавно?

Защото може да няма 64-битови. И не, не вървят по-бавно. Даже в определени случаи 64-битовите може да са по-бавни. Преимуществото е в адресиране на повече памет

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Например за Гугъл Хром ми дава да инсталирам 32 битовата, при наличие на 64.. Трябваше да избера "За други системи" за да си я инсталирам 64. Пробвах и 2-те между другото. Определено 64 работи по-добре. Скрола при фейсбук е доста по-бърз. 

Друг модел мозила? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за киберфокс предполагам.Този браузер си го има от доста време.Ако става въпрос за бърз браузър UC Browser според мен е най-бърз в момента.Разбрах съвсем случайно за него,някъде из форумите(може и тук да е-не помня)прочетох за него ,че го хвалят,но бях скептчен и си мислех,че едва ли си заслужава и е един от стотиците вече браузъри........Много бях изненадан когато реших да загубя 5-10 мин и да го пробвам.От 3-4 мес използвам предимно него и забравих за мозилата и хрома,който станаха и доста лакоми между другото......Поддържа chrome базирани разширения и работи перфектно.Единственият му недостатък е,че не поддържа бг.:)

Редактирано от Слави Маринов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е скоростта спрямо оригиналния chromium?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10х, но имах предвид браузъра Chromium, който е в основата на UC,  а не Google Chrome

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То си пише на снимката най-отдолу :)

Chromium има Х86/Х64 версии и се обновява всеки ден. В момента е Version 51.0.2673.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, ти мене ме остави! Аз чопля с различни браузъри:

IE11

Chromium port

Crome port

Cyberfox port

Харесвам като скорост браузъра на Baidu (Spark), но малко се държи като вирус. :) 

Поработих с него като беше 26. версия и не можахме да се разберем кой командва парада. И падна в коша.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо и къде ти лагва,но при мен си работи перфектно и при видео и при отвяряне на уеб страници,доста браузъри съм пробвал ,но засега не съм срещал такава бързина при друг.......Относно гледането на видео трябва да отвориш в настройките на плъгини и да забраниш неактуалния флаш плеар,който си е вграден и да разрешиш инсталиран актуален(мисля ,че разпознава и  2та плеара-ppapi и npapi).

преди 15 минути, дръндю написа:

според теб, кой браузър да избера ...ъ-ъ-ъ... какви са личните ти предпочитания

Ето ти друг непопулярен но добър(според мен)браузър с много възмозности за персолизиране,но изисква много да се ровиш в настройките,който пък са доста различни от обичайните при другите браузъри.http://polarityweb.weebly.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.