Премини към съдържанието
pcbsd

Фалшификациите на СКАТ и на Държавна Сигурност

Препоръчан отговор

- Днес е годишнина от атентата на гара Буново

http://focus-news.net/news/2016/03/09/2206107/pred-pametnika-na-zhp-gara-bunovo-nfsb-shte-otbelezhi-31-ta-godishnina-ot-atentata.html

В периода 1983 – 1987 г. по време на т.нар. „възродителен процес” в България има разкрити 42 нелегални протурски групировки. Многобройни атентати и убийства извършва групата, наречена „Мерзавците”.
Най-известен е кървавият атентат на гара Буново.
На 9-и март 1985 г. в 21.31 часа на жп-линията край гарата отеква силна експлозия. Взривен е вагон на майки с деца на влака от Бургас за София. Загиват две деца, две жени и трима мъже. Тежко ранени са 9 души.

Не съм фен на тероризма и сепаратизма, нито мисля про руски. Според моето мнение този атентат е извършен от Комитет за Държавна сигерност на НРБ. Оръжието и взривните материали не растът по- дърветата, не са със свободен достъп, а са със специален ограничен достъп и малко хора имат достъп до тях, умения и техника да боравят с тях. Пълни глупости са, че някой милиционер ще ти даде пистолета си да застреляш прасето, или военен ще ти даде взрив да си копаш кладенец. Миньорите нямат достъп до взрив. И Елин Маджаров, и Аптула Чакър и Реджеп Реджеп са доказани, прономеровани и прошнуровани агенти и сътрудници на държавна сигурност при НРБ.  На Смърт са осъдени Емин Мехмедали и Аптула Чакър, а Реджеп Реджеп е оставен жив и оправдан. Защо? Нито съм с Турски Произход, нито съм мюсюлманин, НО не се заигравайте с малцинствата да насаждате омраза и да правите гражданска война. Защо не кажеш нещо за взривовете на автомобили, войничета, асансьори и входни врати на апартаменти и подпалването им през демокрацията, което също е тероризъм.

Мизерия за населението, мизерстващи пенсионери, поддържани от емигрантите, мизерстващи цигани, изоставени в помията на първобитното скотско битуване, лъгани простодушни турци, превърнати (каква ирония) в покорна рая. И на всичко това отсреща стои лъщящата от самодоволна мас каста на бившите комунисти. Огледайте ги. Проследете фамилиите им до 1944-та. Проследете кой на кого е син, кой откъде се е пръкнал.

http://frontalno.com/342/

Оръжието, Боеприпасите и Взривните материали и експлозиви са под специален контрол, специален ограничен достъп, специален отчет в прошнуровани и пронумеровани регистри за всеки грам взрив и др. Емин Мехмедали Али- Елин Маджаров е продавач на сладолед, Аптула Чакър е моряк в търговския Флот на НРБ, Реджеп Реджеп е готвач. Можеш ли да ми кажеш от документалният филм или ако имаш друга странична информация как Елин Маджаров- сладоледаджия се е сдобил с пластичен експлозив, детонатор и таймерен механизъм за активиране на взрива в точно определен момент на Буново, в Хотел в гр.Сливен, на Аерогара Варна, на Плажа във Варна, в чакалнята на ЖП Гара Пловдив- бая доста взривове станаха и откъде има знания, умения, опит и техника за направа на няколко бомби и взрива. Той е продавач на сладолед, а жена му е сервитьорка. Според една версия Елин Маджаров и Аптула Чакър са с изпълнена смъртна присъда, а според друга версия са разменени в Турция. Само Държавна Сигурност и някой отделни Военни имат достъп до взрив, като всеки грам се отчита в специално подвързани книги. Според моята версия и моето лично мнение на Гара Буново е взривен празен вагон без пътници с Контролиран взрив от Държавна Сигурност на НРБ. Според Официалната версия две 12 годишни момчета се повдигнали на пръсти на гишето, купили си билети без придружител и пътували от Бургас за София без придружител. Много богати 12 год. деца и откъде пари за билети в интернат- помощно училище за глухонеми. Като са глухонеми как са си купили билети от касиерката. Гледах Документалният филм по- телевизия Скат. Аз съм служил войник в Българска Армия, познавам устава и съм склонен към Размисъл и осмисляне на това, което виждам и чувам. Личното ми мнение, че няма загинали при контролирани взривове от Държавна Сигурност на НРБ, който са направени с цел етнически конфликт и етническо напрежение между Българи И Турци и насъскване едни срещу други на определени групи от хора на България и тия, който се представят за наследници на пострадали при взрив от Български Терористи за Военно-полеви съд. Не ти ли прави впечатление и не ти ли личи, че филмът на СКАТ е с бели конци. Държавна Сигурност е взривявала бутафорни обекти без човешки жертви.  Но дори и от Държавна Сигурност не могат да убият хора и човешки жертви- никой не би им го позволил. От вашият коментар нищо не разбрах. Ако можете отговорете на този пост и коментирайте този пост.

18540389-ApokrifnaIstoriaBG19442008.pdf

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната тема, в която просто ще се разтягат локуми без доказателства. Миля, че няма какво да коментираме дали нещата са манипулирани или скрити. Това се прави в момента в цял свят и винаги се е правило. Достатъчно е да прегледаш историята.

Колкото до оръжие никак не е лесно да се намери, купи, продаде и т.н. Има си хора, които се занимават с тази работа. Е да, вярно че са си сложили главата в торбата, но на тях това им е прекалено ясно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде, НРБ и ДС са криви за целия свят. Турция е света вода ненапита, "българските турци" са кротки овчици, които някой иска да обвини в тероризъм, а те горките просто си искат български имена. Ама видиш ли, лошата ДС им готви атентат и на сила ги изселва във велика Турция, където те искат да останат, само че турците не им разбират българския турски и черничкия цвят на кожата на някои турчеещи се български цигани, та не ги огрява голяма част. А и ония лошите, дето обиждат отзад, те пък де се месят? ДС ги пратила и тях. Направо тая ДС е виновна за кривия свят днес. Виновна е за войната в Сирия, Либия, Ирак, Египет, Алжир, Мароко...виновна е за Палестинските проблеми, ДС е виновна и за милионите изселници от тия страни, искащи просто да се здрависат с най-големите началници от ДС, та да им благодарят за всичко и най-вече за войните, дето ги пратиха във велика Германия. И така, ДС свали КТБ, разцепи СДС, ДПС, БСП, РБ...и най накрая ДС наложи нова визия на тоя форум. Всесилната ДС!

Опааа...да не забравяме и папата, Бог да го прости. Кротичкият Агджа попаднал там, излъган от ДС. Ама той не е терорист от турската групировка Сиви вълци. Не, не, тая групировка е финансирана и дирижирана от ДС. Само че пустия му Агджа, как така го хванаха...голяма издънка на ДС. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Айде, НРБ и ДС са криви за целия свят. Турция е света вода ненапита, "българските турци" са кротки овчици, които някой иска да обвини в тероризъм, а те горките просто си искат български имена. Ама видиш ли, лошата ДС им готви атентат и на сила ги изселва във велика Турция, където те искат да останат, само че турците не им разбират българския турски и черничкия цвят на кожата на някои турчеещи се български цигани, та не ги огрява голяма част. А и ония лошите, дето обиждат отзад, те пък де се месят? ДС ги пратила и тях. Направо тая ДС е виновна за кривия свят днес. Виновна е за войната в Сирия, Либия, Ирак, Египет, Алжир, Мароко...виновна е за Палестинските проблеми, ДС е виновна и за милионите изселници от тия страни, искащи просто да се здрависат с най-големите началници от ДС, та да им благодарят за всичко и най-вече за войните, дето ги пратиха във велика Германия. И така, ДС свали КТБ, разцепи СДС, ДПС, БСП, РБ...и най накрая ДС наложи нова визия на тоя форум. Всесилната ДС!

Нямаш представа, колко си прав за някой неща. Българското оръжие за цветни революций в Африка, Азия и Латинска америка е всеизвестен факт. Както и Българският чадър на агент Пикадили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, pcbsd написа:

Нямаш представа, колко си прав за някой неща. Българското оръжие за цветни революций в Африка, Азия и Латинска америка е всеизвестен факт. Както и Българският чадър на агент Пикадили.

Машаалла :)  Браво, браво. ДС е велика работа. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, pcbsd написа:

Само Държавна Сигурност и някой отделни Военни имат достъп до взрив, като всеки грам се отчита в специално подвързани книги. Според моята версия и моето лично мнение на Гара Буново е взривен празен вагон без пътници с Контролиран взрив от Държавна Сигурност на НРБ

Не съм много съгласен с това. Ако си служил в армията или си бил в районите около завод Арсенал примерно ... дано не пресилвам, ама всеки втори си имаше резервни части ако не и цели  АК и др оръжие.

За контрола при учения, стрелби и т.н.. да не говорим... аз си имах една шепа патрони , не защото ми трябваха, а просто щото всички си скатаваха :)

Проблема на който му трябваха , бе не да си намери, а да си намери калибъра за пищофа. Е.. повечето бяха у дома с Макаров, но имаше и екзотики.

преди 47 минути, pcbsd написа:

Личното ми мнение, че няма загинали при контролирани взривове от Държавна Сигурност на НРБ, който са направени с цел етнически конфликт и етническо напрежение между Българи И Турци и насъскване едни срещу други на определени групи от хора на България и тия, който се представят за наследници на пострадали при взрив от Български Терористи за Военно-полеви съд.

Акцента ти според мен , не е правилен. ДС  се стремеше да парира такива терористични и сепаратистки настроения /което не прави сега обаче/

И както знаеш , Турция тогава бе враг номер 1 и основно поле за разузнаване и контрараузнаване.

Така че, ако искаха конфликт, това можеше да стане много лесно - просто да вдигнат ръце и да оставят т.нар. подривни елементи да си работят необезпокоявани.

преди 1 минута, Кико написа:

Машаалла :)  Браво, браво. ДС е велика работа. 

Всъщност - да. Едно време беше на ниво, ако се абстрахираме от политическия аспект че работеха за партията и политическата система :)

И което дори западни служби признаваха и говореха с уважение за българските служби, нищо че редом със съветските.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, miro20 написа:

Не съм много съгласен с това. Ако си служил в армията или си бил в районите около завод Арсенал примерно ... дано не пресилвам, ама всеки втори си имаше резервни части ако не и цели  АК и др оръжие.

За контрола при учения, стрелби и т.н.. да не говорим... аз си имах една шепа патрони , не защото ми трябваха, а просто щото всички си скатаваха :)

Проблема на който му трябваха , бе не да си намери, а да си намери калибъра за пищофа. Е.. повечето бяха у дома с Макаров, но имаше и екзотики.

Акцента ти според мен , не е правилен. ДС  се стремеше да парира такива терористични и сепаратистки настроения /което не прави сега обаче/

И както знаеш , Турция тогава бе враг номер 1 и основно поле за разузнаване и контрараузнаване.

Така че, ако искаха конфликт, това можеше да стане много лесно - просто да вдигнат ръце и да оставят т.нар. подривни елементи да си работят необезпокоявани.

Всъщност - да. Едно време беше на ниво, ако се абстрахираме от политическия аспект че работеха за партията и политическата система :)

И което дори западни служби признаваха и говореха с уважение за българските служби, нищо че редом със съветските.

Симпатичен си ми и твойте коментари ми харесват. Не желая да те въвличам в спор. Елин Маджаров е 57 годишен сладоледжия, а съпругата му е сервитьорка. Живеят във Варна. Отдавна е изключен от военен отчет поради пределна възраст. Във и около Варна няма заводи за взривни материали. Това за околностите на Арсенал е лъжа и измислица и мит- легенда.  И това, че като войник си присвоявал не патрон, а много патрони и си бил без гилзоуловител е мит, лъжа и легенда. Защо падаш толкова ниско да митологизираш вместо да споделиш мнение за фактите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, pcbsd написа:

И това, че като войник си присвоявал не патрон, а много патрони и си бил без гилзоуловител е мит, лъжа и легенда. Защо падаш толкова ниско да митологизираш вместо да споделиш мнение за фактите.

Е тука те хванах :):) Не знам за какви митове говориш и какви гилзоуловители, но това което казах си е чиста истина и споделен личен опит.

Гилзите ги събирахме в едни големи сандъци, като допустимото разминаване в загубени /така да ги наречем/ гилзи бе май до 30 % ако не се лъжа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Е тука те хванах :):) Не знам за какви митове говориш и какви гилзоуловители, но това което казах си е чиста истина и споделен личен опит.

Гилзите ги събирахме в едни големи сандъци, като допустимото разминаване в загубени /така да ги наречем/ гилзи бе май до 30 % ако не се лъжа.

Добре. Признавам си. Хвана ме. Тоест Заинтригува ме. Как така в казармата си присвоявал патрони, ама много патрони. Как успя да ги скриеш от другите войници вместо да си ги поделите? И какво ги прави тези патрони в поделението и успя ли да ги изнесеш без да те натопят другите войници? Как изнесе патроните извън поделението? Какво стана, какво направи после с твойте патрони? За какво ти послужиха тези патрони в живота? Ти още малко да не почнеш да твърдиш, че и снаряди и автомат Калашников си изнасял. Патроните трасиращи ли бяха, фугасни или бойни? Един снаряд за оръдие струва, колкото чисто нова Жигула. Според тебе с тези много на брой такива патрони може да е извършен атентатите на гара Буново, на чакалнята на ЖП гара Пловдив, вхотел Сливен- 2 взрива, на плажа във Варна - 2 взрива, на летище Варна- два взрива. За толкова много взривни устройства не трябва ли много, ама найстина много взрив, който според телевизия СКАТ се приготвял в толетната на ЖП гарата. Вярно е, че в казармата има стрелби. Дай примери според теб, колко взривявания на противопехотни мини / бая обемисти са/ и колко взривни работи се извършват от войници. Аз не съм сапьор, но те не взривяват, а обезвреждат противопехотни и противотанкови мини. Взривява само Държавна сигурност при демокрацията автомобили, асансьори, врати на апартаменти или ги подпалва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ооо :) много въпроси , на които ако отговоря, или дори ако знаех отговора,  сигурно трябва да вляза в затвора :) 

За съжаление не знам :)

Но другото което мога да ти кажа със сигурност за какво се ползваха - ами не, не се организираха терактове, а просто военните си пуцаха на лозенцата, гърмяха прасета, и т.н.. като липси при това можеше и да няма - просто когато се подменят старите гилзи с неизстреляни на учение патрони.

КАкто и да е ,  а по темата, мисля влизаш в прекалено конспиративни теории, много от които звучат наистина несериозно.

преди 5 минути, pcbsd написа:

Взривява само Държавна сигурност при демокрацията автомобили, асансьори, врати на апартаменти или ги подпалва.

и това не е вярно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как по време на стрелби да вземеш патрони и да ги скриеш. Изстреляните патрони и гилзите трябва да са точни. Броят се след това. Складовете се охраняват строго.Друг е въпроса как се изписват амуниции, какво е заведено и какво не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, miro20 написа:

Ако си служил в армията или си бил в районите около завод Арсенал примерно ... дано не пресилвам, ама всеки втори си имаше резервни части ако не и цели  АК и др оръжие.

В Арсенал от цеха ширпотреб за производство на шевни машини се пенсионира буля Ваца. Шефът й я вика в кабинета и я пита:

- Вацо, от колектива какво да ти подарим за пенсионирането?

- 'ми, шефе, една шевна машина.

- А, що, ма, Вацо? За толко години не можа ли да си краднеш една?

- Абе, шефе. Абе, колкото пъти сбера чаркове и ги сглоба, все Калашник излиза, бе, шефе. Затуй, шевна машина.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

В Арсенал от цеха ширпотреб за производство на шевни машини се пенсионира буля Ваца. Шефът й я вика в кабинета и я пита:

- Вацо, от колектива какво да ти подарим за пенсионирането?

- 'ми, шефе, една шевна машина.

- А, що, ма, Вацо? За толко години не можа ли да си краднеш една?

- Абе, шефе. Абе, колкото пъти сбера чаркове и ги сглоба, все Калашник излиза, бе, шефе. Затуй, шевна машина.

Това е виц и митология и няма нищо общо с реалността. Поредната градска легенда - виц на който се опитвам да се смея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Много вярно.

преди 43 минути, pcbsd написа:

Това за околностите на Арсенал е лъжа и измислица и мит- легенда.  И това, че като войник си присвоявал не патрон, а много патрони и си бил без гилзоуловител е мит, лъжа и легенда.

преди 11 минути, Емил Костов написа:

Няма как по време на стрелби да вземеш патрони и да ги скриеш. Изстреляните патрони и гилзите трябва да са точни. Броят се след това. Складовете се охраняват строго.Друг е въпроса как се изписват амуниции, какво е заведено и какво не. 

Това за "околностите на Арсенал" не е никаква измислица, а си е чиста истина. Виждал съм лично една камара самоделно направени оръжия. Само че - никой не си сглобява автомат, а си правят пушки от цевите.

Колкото до гилзоуловител - като войник съм ходил на много стрелби, такова нещо не живо и досега не съм виждал. В бойните полкове навремето (Триъгълника Елхово - Грудово (сега Средец) - Звездец) на едно стрелково занятие, мотопехотинците изстрелваха по 2 кутии на човек. Всякакви стрелби - от място прав, легнал, клекнал, в движение ... Никой не е събирал гилзи.

Батарейния казваше - всякаква липса мога да оправя, само не и на бронебойно-запалителен снаряд - щото с тях не се стреляше.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че в основата си е виц. Ама дали хич не е имало "износ" на части, а? Не вярвам да е нямало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

Много вярно.

Това за "околностите на Арсенал" не е никаква измислица, а си е чиста истина. Виждал съм лично едне камара самоделно направени оръжия. Само че - никой не си сглобява автомат, а си правят пушки от цевите.

Колкото до гилзоуловител - като войник съм ходил на много стрелби, такова нещо не живо и досега не съм виждал. В бойните полкове навремето (Триъгълника Елхово - Грудово (сега Средец) - Звездец) на едно стрелково занятие, мотопехотинците изстрелваха по 2 кутии на човек. Всякакви стрелби - от място прав, легнал, щлекнал, в движение ... Никой не е събирал гилзи.

Батарейния казваше - всякаква липса мога да оправя, само не и на бронебойно-запалителен снаряд - щото с тях не се стреляше.

преди 2 минути, ExaFlop написа:

Естествено, че в основата си е виц. Ама дали хич не е имало "износ" на части, а? Не вярвам да е нямало.

Ама моля ви се. Как иначе. Всеки влачи от военен завод и от военни поделения Шевни машини, цеви, цели калашници, патрони и боеприпаси, взривни материали да си стреля на лозето, да си застреля прасето, да си ги сложи под възглавницата и да си ги чука вкъщи в празната му чутура. Контрол никакъв няма. Металодетектори и охрана на военните заводи и заводите за специална продукция също няма. Просто си го прехвърляш през оградата на военният завод, заобикаляш и си го носиш вкъщи да си го чукаш в празната чутура. Полоса и военна охрана с кучета няма. Патронните трасиращи ли бяха, фугасни или бойни? Като си спомня преди години новините по- телевизията за взривени автомобили, асансьори или врати на апартаменти- може и нещо да има вярно. Единия лъже, а другия след него маже. Бог да пази България. Миро 20 го имах за сериозен. Сега му прочетах коментара за патрони за макаров, че си взимал по- време на стрелбите, но не винаги били за неговият модел пистолет- Войник с Макаров. Никога не е късно да станеш за резил. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, pcbsd написа:

.... Според тебе с тези много на брой такива патрони може да е извършен атентатите на гара Буново, на чакалнята на ЖП гара Пловдив, вхотел Сливен- 2 взрива, на плажа във Варна - 2 взрива, на летище Варна- два взрива. За толкова много взривни устройства не трябва ли много, ама найстина много взрив, който според телевизия СКАТ се приготвял в толетната на ЖП гарата.

И аз съм събирал патрони покрай стрелби. Не беше никакъв проблем да се сдобие човек с патрони, както и да се изнесат от казармата. При добро желание някой дори и автомат можеше да изнесе предполагам, а не само патрони. Колкото до взривните устройства с малко тор или други вещества лесно могат да се изработят взривни смеси. Може някой ще си спомни, че едно време в училище бяха много популярни бомбичките от бял бронз и червен минимум, така че никакъв проблем някой да направи взривно устройство.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предлагам koldun за дете чудо на майка геройня. Цял автомат можел да изнесе от казармата, но много бойни патрони събрал от стрелби и ги изнесал извън поделението, предполагам при много честите му отпуски гарнизон. И като е изнесал патроните, не казва какво ги е правил. С оборска тор и други вещества- кой са тези други вещества и технологията за взривни вещества- много специалисти се извъдиха. Амониевата селитра- изкуствената тор садържа калий и фосфор в определена пропорция за наторяване на изтощената и бедна почва. Минимума е против ръжда. Бялият бронз е скъпа блажна боя. Не знаех, че от алкидната боя- минимума и бронза става взривна смес при смесване. А димка от счупен триъгълник увито в парче цигарен станиол. Те военните само с тор и смес от бронз и минимум извършват стрелбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, pcbsd написа:

Ама моля ви се. Как иначе. Всеки влачи от военен завод и от военни поделения Шевни машини, цеви, цели калашници, патрони и боеприпаси, взривни материали да си стреля на лозето, да си застреля прасето, да си ги сложи под възглавницата и да си ги чука вкъщи в празната му чутура. Контрол никакъв няма. Металодетектори и охрана на военните заводи и заводите за специална продукция също няма. Просто си го прехвърляш през оградата на военният завод, заобикаляш и си го носиш вкъщи да си го чукаш в празната чутура. Полоса и военна охрана с кучета няма. Патронните трасиращи ли бяха, фугасни или бойни? Като си спомня преди години новините по- телевизията за взривени автомобили, асансьори или врати на апартаменти- може и нещо да има вярно. Единия лъже, а другия след него маже. Бог да пази България. Миро 20 го имах за сериозен. Сега му прочетах коментара за патрони за макаров, че си взимал по- време на стрелбите, но не винаги били за неговият модел пистолет- Войник с Макаров. Никога не е късно да станеш за резил. 

За Макаров и другите "екзотични" модели имах предвид нещо съвсем друго. Не за войниците а военните /разбирай офицерски и др  кадрови състав/

Добре де, като изключим неточностите с които ми спекулираш думите, едно разбрах - че не си служил в казармата, нито си запознат с организацията.

И което е по лошо , дори не искаш да чуеш от реални хора какво е.

Ами като не искаш да чуеш, по добре да не бе питал :)

А ако се цупиш, то цупи се на себе си , не на мен .

преди 43 минути, pcbsd написа:

Никога не е късно да станеш за резил. 

Така е.. ти вече стана :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 42 минути, pcbsd написа:

Четейки написаното се оказва, че още с първият си пост си за резил! Не се и съмнявай! Сигурно е едно! Когато си служил, явно е било със кирката и лопатата! Ако пък си толкова отворен на такива теми представи се като човек, а не се крий със няколко букви, които и едно малко дете би се досетило кой си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, * СТЕФАН * написа:

Четейки написаното се оказва, че още с първият си пост си за резил! Не се и съмнявай! Сигурно е едно! Когато си служил, явно е било със кирката и лопатата! Ако пък си толкова отворен на такива теми представи се като човек, а не се крий със няколко букви, които и едно малко дете би се досетило кой си!

И като се досети кой съм, да не вземеш да се оплачеш на Арменския поп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pcbsd написа:

Бялият бронз е скъпа блажна боя. Не знаех, че от алкидната боя- минимума и бронза става взривна смес при смесване. А димка от счупен триъгълник увито в парче цигарен станиол. Те военните само с тор и смес от бронз и минимум извършват стрелбите.

На прах беше белия бронз. Не знам какво вещество или съединение е точно, но лично съм правил бомбички. И ти казвам че с килограм такава смес могат да се направят големи поразии.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, pcbsd написа:

И като се досети кой съм, да не вземеш да се оплачеш на Арменския поп.

Във форум и през интернет, такива като теб го показват че са "яки" момчета. А като го поставиш на стола и му забиеш два зад врата , му омекват капачките!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, koldun написа:

На прах беше белия бронз. Не знам какво вещество или съединение е точно, но лично съм правил бомбички. И ти казвам че с килограм такава смес могат да се направят големи поразии.

По- добре не си прави експерименти и не опитвай, да не викат бащати да го питат, какво ти е казал. Виж в wikipedia черен барут, бездимен барут, взривни смеси, взривни материали в wikipedia. Wikipedia e свободна интернет енциклопедия със свободен законен достъп. В този раздел на Уикипедия, кой знае защо са пропуснали тази комбинация, предполагам сигурно, защото е секретна военна тайна или патент. И ти ми казваш, а моето мнение, че това е мит, виц, фантазия.

преди 4 минути, * СТЕФАН * написа:

Във форум и през интернет, такива като теб го показват че са "яки" момчета. А като го поставиш на стола и му забиеш два зад врата , му омекват капачките!

Това няма да го коментирам. Под достойнството ми е. Вие сте прав. Извинявам се. Сгреших. Моля простете ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, pcbsd написа:

По- добре не си прави експерименти и не опитвай, да не викат бащати да го питат, какво ти е казал. Виж в wikipedia черен барут, бездимен барут, взривни смеси, взривни материали в wikipedia. Wikipedia e свободна интернет енциклопедия със свободен законен достъп. В този раздел на Уикипедия, кой знае защо са пропуснали тази комбинация, предполагам сигурно, защото е секретна военна тайна или патент. И ти ми казваш, а моето мнение, че това е мит, виц, фантазия.

Забавно :). Аз съм на 50 години бе пич. За да викнат баща ми ще трябва да се намери много умел медум. Колкото до бомбичките напиши в гугъл можеш много лесно да откриеш информация. Няма да описвам рецептата тука да не вземат да ме обвинят, че обучавам терористи.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.