Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте , въпроса ми е абсолютно сериозен . Тотално не съм наясно.  Искам да попитам има ли възможност, ако сложа към сегашния ми настолен компютър по мощна видео карта , само нея да я захраня с модифицирано сървърно захранване ? Захранването е 2000 вата IBM и е с изведени 10 броя 16AWG кабели с 6 пинови букси.(използвах го за биткоин копач)  Идеята е сегашното захранване , с което съм : Energon eps 650W да захранва останала част от конфигурацията , а само видеото да го подкарам със сървърното захранване.

Ето снимки и на захранването:

http://trastenik.snimka.bg/other/bitcoin-miners.880306

http://trastenik.snimka.bg/other/bitcoin-miners.880306.36300578

и т.н. ...просто кликнете натам да разгледате и другите.

Благодаря предварително!

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип можеш. Според мен не е много разумно подобно захранване, да използва за това, но това далеч не означава, че не може, както и си е мое лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе то възможно е но защо са ти две захранвания защо не я захраниш с твоето.Второто захранване едва ли ще го побереш в кутията на компютъра ще ти се мотка в краката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

650 вата захранване е доста над нуждите за какъвто и да е процесор с каквото и да е видео. Няма нужда от второ. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами идеята ми е  сегашното видео (HD7850), с което съм  да го захранвам със сегашното Енергонче (друг е въпроса той колко реални 650вата е), а второто видео което мисля да взема (нещо от рода на R9 290х или 390x или подобно) идеята е то да се ползва за майнинг . С оглед че ще работи постоянно с доста завишени показатели , ми се искаше да го вържа за по сигурно и надежно захранване.  Просто не съм наясно какво се случва ако се изключи компа , забие и т.н. , при положение че 2-то видео е вързано към постоянно работещо сървърно захранване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, pconline написа:

650 вата захранване е доста над нуждите за какъвто и да е процесор с каквото и да е видео. Няма нужда от второ. 

Дали наистина е толкова, обаче? Какво ли е точно това захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Blue Ray написа:

Дали наистина е толкова, обаче? Какво ли е точно това захранване?

Конфигурациите с по едно видео доста рядко превишават 300W и то при пълен товар, който в реални условия почти не се случва. Лично аз в момента съм с 3770 и R9 270X и това се захранва от SAGA 450 без абсолютно никакви драми. А за малко да забравя, че това нещо е зад APC Back-UPS 500, който не се е обадил да е претоварен.

Автора почва да ни свежда инфо на ден по лъжичка. Вчеращното питане беше дали да не сложи отделно 2kW захранване за видео което иска около 200W. Е да де ама сега става ясно, че ще се добавя и второ видео! Айде споделете цялата идея за да не си разтягаме локуми от нямане какво да правим, ако дадете и инфо за останалите части също ще е от полза.

Честно казано ми е странно да се обсъжда машина с вярно старо видео но от висок клас, да се обмисля добавянето на ново също висок клас и това нещо да се остави да се храни от захранване което ново е 80лв. Че те най-обикновените 300W фортрони струват повече. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок , може би не станах много ясен.  Това 2000 вата сървърно захранване за второто видео искам да го ползвам с цел да не давам едни 400-500лв, за друго компютърно захранване . Идеята сегашната конфигурация да не я променям. Демек сегашното захранване Интер теч енергон да продължи да храни старата карта , а новата видео карта да я свържа към дъното само чрез екстендър и само захранването им да идва от сървърното .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало читаво захранване което да храни и двете карти ще е под под 200лв а не 4-500 и няма да се налага да правиш глупости. 

Старото ти видео би осигурило пари за прилично захранване.

Продължавам да не ти разбирам идеята! Ще купиш ново видео за копане, а старото видео за какво ще ти е ? За игри?  И хем да цъкаш хем да копаш !!!!! И около кутията ти да има кашон с търкалящи се части? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старото видео към моемнта също може да се ползва за копане . Компютъра общо взето обмисля да го ползвам само за това. Ако не е надежна цялата система с това сървърно захранване , ясно ще трябва да се взима ново захранване, няма спор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да купувате и да правите каквото и да направете малко тестове какво копаете с вашата карта, каква е цената в момента, от добива за месец извадете разхода за ток. Остатъка го намалете с 10% защото ако решите да си вземете парите поне толкова ще са комисионните, намалете с поне още толкова за моментите когато копача ще увисне и няма да работи а едва ли ще седите да го следите постоянно. От това което ще ви е печалба сметнете колко време ще ви отнеме избиването на инвестицията за нова карта и като осъзнаете, че след година, година и половина няма все още да сте изкарали нищо се откажете!

А забравих. Заложете и постоянно намаляващ приход заради покачването на трудността на копане. Предвидете и риск от падане на курса .....

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно факторът ТОК , не е проблем при мен и ми дава някаква надежда.  Ето за какво иде реч , да не кажете че съм потаен:

http://62.212.74.86/~mining/list/amd/index.php?algo=eth

За добив на Етери. По скоро в моя случай е нещо ,с което да се занимавам в свободното време. Не толкова за пари :)))))))) Макар че към момента има смисъл отвсякъде!

Имам въпрос: Ако захраня втората видео карта със сървърното ми захранване (което е направено дори и да премигне тока , след това автоматично се стартира отново) и да речем се изключи компа по някаква причина - забие или премигне тока , какво става с видео картата която е вързана към него ? Тя получава захранване , а компа не е включен ? Някаква опасност при положение ,че не получава ингормация от дънната платна има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло в повечето случаи, проблем за видео картата няма. Няма значение, че дънната платка няма да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ok Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си купя видео карта която има 6 пиново жакче, което е за свързване към захранването, но моето захранване няма изведено такова(може би защото е слабо), та въпроса ми е ако включа видео картата към отделно захранване, което е самостоятелно без абсолютно никакви жици и кабели свързани към дънната платка а само към видеото ще е POSSIBLE thing :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Йордан Ружинов написа:

Здравейте, искам да си купя видео карта която има 6 пиново жакче

В окомплектовката на доста видеокарти се включва такъв преходник от 1-2 4 пинови молекса към един 6 PCIe пинов за захранване на видеокарта.

Това с допълнителното захранване не е много добра идея. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Йордан Ружинов написа:

....та въпроса ми е ако включа видео картата към отделно захранване, което е самостоятелно без абсолютно никакви жици и кабели свързани към дънната платка а само към видеото ще е POSSIBLE thing :))

Принципно е възможно, но както каза pconlineне е много добра идея. Ако е скапано захранването и нямаш товар на 3 и 5 волтовите линии, може да вкараш повечко през 12 волтовата та да замине видеото. А и още кабели ще ти трябват, че да пускаш двете захранвания едновременно. Кажи модела на видеото и настоящото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е видео картата asuseah5770cu_pwr.jpg

ето и захранването ми, както може да видите съм оградил 6 пиновото мелксче, което като го изключа и спира компютъра. Та идеята ми е някакво мелксче, което се дели на 2 по 6 молекса дали ще ми свърши работа едно към дъното другото към картата ?

IMG_20161222_164947.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво си си избрал само остава и захранването да издържи. 

Това като гледам е маркова слим машина. Те се правят със захранвания да подкарва хардуера който е предвиден да бъде вътре но допълнително видео определено не е смятано като консуматор. 

А това 6 пиновото дето си го оградил е захранване за процесора за това машината спира без него и със сигурност разклоняването няма да свърши работа. 

Като си си намерил видео сигурно ли е че е нископрофилно защото имам съмнения че това от снимката ще влезе в кутията.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да се добавя отделно захранване извън компютъра, тъй като се влошава замасяването, поради тънките и дълги кабели, което ще доведе до паразитни смущения, а оттам и грешки в системата. В компютъра всички маси се връзват в обща точка още в захранващият блок, а краищата в корпуса на кутията. Освен това при една лоша връзка на един кабелите, другите маси ще го компенсират, иначе без тях може да прегори слота, а и рано или късно всичко се разхлабва и окислява. Затова външното захранване трябва да по някакъв начин поне да е закрепено за корпуса. Освен това както каза ще имаш проблем и с изключването му и защо ти е видеокартата да работи нон-стоп?

Всички мощни видеокарти имат отделен слот за захранване и няма нищо лошо в това, напротив, защото слота на дъното не може да осигури такъв ток.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от sk23
      Здравейте,
      Преди около две седмици реших да си купя една видео карта gtx 750ti от Aliexpress, като днес получих писмо че пратката ми е задържана на митницата в Горна Оряховица и трябва да им пратя някои документи за да ми я освободят и да си платя митото/ДДС. И сега търся помощ защото не разбирам някои от документите който трябва да пратя, като например първият и четрътият документ. За вторият документ предполагам искат нещо като screenshot на поръчката ми от сайта на aliexpress eто така. За третият вече извадих извлечение за заплащане, но не разбирам първият документ какъв точно трябва да бъде. Трябва да предоставя нещо като този screenshot отново? Ето линк към видео картата  и се извинявам ако съм объркал раздела.

• от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.