Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , въпроса ми е абсолютно сериозен . Тотално не съм наясно.  Искам да попитам има ли възможност, ако сложа към сегашния ми настолен компютър по мощна видео карта , само нея да я захраня с модифицирано сървърно захранване ? Захранването е 2000 вата IBM и е с изведени 10 броя 16AWG кабели с 6 пинови букси.(използвах го за биткоин копач)  Идеята е сегашното захранване , с което съм : Energon eps 650W да захранва останала част от конфигурацията , а само видеото да го подкарам със сървърното захранване.

Ето снимки и на захранването:

http://trastenik.snimka.bg/other/bitcoin-miners.880306

http://trastenik.snimka.bg/other/bitcoin-miners.880306.36300578

и т.н. ...просто кликнете натам да разгледате и другите.

Благодаря предварително!

Редактирано от pepy86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип можеш. Според мен не е много разумно подобно захранване, да използва за това, но това далеч не означава, че не може, както и си е мое лично мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А бе то възможно е но защо са ти две захранвания защо не я захраниш с твоето.Второто захранване едва ли ще го побереш в кутията на компютъра ще ти се мотка в краката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

650 вата захранване е доста над нуждите за какъвто и да е процесор с каквото и да е видео. Няма нужда от второ. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами идеята ми е  сегашното видео (HD7850), с което съм  да го захранвам със сегашното Енергонче (друг е въпроса той колко реални 650вата е), а второто видео което мисля да взема (нещо от рода на R9 290х или 390x или подобно) идеята е то да се ползва за майнинг . С оглед че ще работи постоянно с доста завишени показатели , ми се искаше да го вържа за по сигурно и надежно захранване.  Просто не съм наясно какво се случва ако се изключи компа , забие и т.н. , при положение че 2-то видео е вързано към постоянно работещо сървърно захранване !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, pconline написа:

650 вата захранване е доста над нуждите за какъвто и да е процесор с каквото и да е видео. Няма нужда от второ. 

Дали наистина е толкова, обаче? Какво ли е точно това захранване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Blue Ray написа:

Дали наистина е толкова, обаче? Какво ли е точно това захранване?

Конфигурациите с по едно видео доста рядко превишават 300W и то при пълен товар, който в реални условия почти не се случва. Лично аз в момента съм с 3770 и R9 270X и това се захранва от SAGA 450 без абсолютно никакви драми. А за малко да забравя, че това нещо е зад APC Back-UPS 500, който не се е обадил да е претоварен.

Автора почва да ни свежда инфо на ден по лъжичка. Вчеращното питане беше дали да не сложи отделно 2kW захранване за видео което иска около 200W. Е да де ама сега става ясно, че ще се добавя и второ видео! Айде споделете цялата идея за да не си разтягаме локуми от нямане какво да правим, ако дадете и инфо за останалите части също ще е от полза.

Честно казано ми е странно да се обсъжда машина с вярно старо видео но от висок клас, да се обмисля добавянето на ново също висок клас и това нещо да се остави да се храни от захранване което ново е 80лв. Че те най-обикновените 300W фортрони струват повече. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ок , може би не станах много ясен.  Това 2000 вата сървърно захранване за второто видео искам да го ползвам с цел да не давам едни 400-500лв, за друго компютърно захранване . Идеята сегашната конфигурация да не я променям. Демек сегашното захранване Интер теч енергон да продължи да храни старата карта , а новата видео карта да я свържа към дъното само чрез екстендър и само захранването им да идва от сървърното .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като начало читаво захранване което да храни и двете карти ще е под под 200лв а не 4-500 и няма да се налага да правиш глупости. 

Старото ти видео би осигурило пари за прилично захранване.

Продължавам да не ти разбирам идеята! Ще купиш ново видео за копане, а старото видео за какво ще ти е ? За игри?  И хем да цъкаш хем да копаш !!!!! И около кутията ти да има кашон с търкалящи се части? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

старото видео към моемнта също може да се ползва за копане . Компютъра общо взето обмисля да го ползвам само за това. Ако не е надежна цялата система с това сървърно захранване , ясно ще трябва да се взима ново захранване, няма спор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да купувате и да правите каквото и да направете малко тестове какво копаете с вашата карта, каква е цената в момента, от добива за месец извадете разхода за ток. Остатъка го намалете с 10% защото ако решите да си вземете парите поне толкова ще са комисионните, намалете с поне още толкова за моментите когато копача ще увисне и няма да работи а едва ли ще седите да го следите постоянно. От това което ще ви е печалба сметнете колко време ще ви отнеме избиването на инвестицията за нова карта и като осъзнаете, че след година, година и половина няма все още да сте изкарали нищо се откажете!

А забравих. Заложете и постоянно намаляващ приход заради покачването на трудността на копане. Предвидете и риск от падане на курса .....

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно факторът ТОК , не е проблем при мен и ми дава някаква надежда.  Ето за какво иде реч , да не кажете че съм потаен:

http://62.212.74.86/~mining/list/amd/index.php?algo=eth

За добив на Етери. По скоро в моя случай е нещо ,с което да се занимавам в свободното време. Не толкова за пари :)))))))) Макар че към момента има смисъл отвсякъде!

Имам въпрос: Ако захраня втората видео карта със сървърното ми захранване (което е направено дори и да премигне тока , след това автоматично се стартира отново) и да речем се изключи компа по някаква причина - забие или премигне тока , какво става с видео картата която е вързана към него ? Тя получава захранване , а компа не е включен ? Някаква опасност при положение ,че не получава ингормация от дънната платна има ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло в повечето случаи, проблем за видео картата няма. Няма значение, че дънната платка няма да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да си купя видео карта която има 6 пиново жакче, което е за свързване към захранването, но моето захранване няма изведено такова(може би защото е слабо), та въпроса ми е ако включа видео картата към отделно захранване, което е самостоятелно без абсолютно никакви жици и кабели свързани към дънната платка а само към видеото ще е POSSIBLE thing :))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Йордан Ружинов написа:

Здравейте, искам да си купя видео карта която има 6 пиново жакче

В окомплектовката на доста видеокарти се включва такъв преходник от 1-2 4 пинови молекса към един 6 PCIe пинов за захранване на видеокарта.

Това с допълнителното захранване не е много добра идея. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Йордан Ружинов написа:

....та въпроса ми е ако включа видео картата към отделно захранване, което е самостоятелно без абсолютно никакви жици и кабели свързани към дънната платка а само към видеото ще е POSSIBLE thing :))

Принципно е възможно, но както каза pconlineне е много добра идея. Ако е скапано захранването и нямаш товар на 3 и 5 волтовите линии, може да вкараш повечко през 12 волтовата та да замине видеото. А и още кабели ще ти трябват, че да пускаш двете захранвания едновременно. Кажи модела на видеото и настоящото захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е видео картата asuseah5770cu_pwr.jpg

ето и захранването ми, както може да видите съм оградил 6 пиновото мелксче, което като го изключа и спира компютъра. Та идеята ми е някакво мелксче, което се дели на 2 по 6 молекса дали ще ми свърши работа едно към дъното другото към картата ?

IMG_20161222_164947.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво си си избрал само остава и захранването да издържи. 

Това като гледам е маркова слим машина. Те се правят със захранвания да подкарва хардуера който е предвиден да бъде вътре но допълнително видео определено не е смятано като консуматор. 

А това 6 пиновото дето си го оградил е захранване за процесора за това машината спира без него и със сигурност разклоняването няма да свърши работа. 

Като си си намерил видео сигурно ли е че е нископрофилно защото имам съмнения че това от снимката ще влезе в кутията.

Редактирано от pconline (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е препоръчително да се добавя отделно захранване извън компютъра, тъй като се влошава замасяването, поради тънките и дълги кабели, което ще доведе до паразитни смущения, а оттам и грешки в системата. В компютъра всички маси се връзват в обща точка още в захранващият блок, а краищата в корпуса на кутията. Освен това при една лоша връзка на един кабелите, другите маси ще го компенсират, иначе без тях може да прегори слота, а и рано или късно всичко се разхлабва и окислява. Затова външното захранване трябва да по някакъв начин поне да е закрепено за корпуса. Освен това както каза ще имаш проблем и с изключването му и защо ти е видеокартата да работи нон-стоп?

Всички мощни видеокарти имат отделен слот за захранване и няма нищо лошо в това, напротив, защото слота на дъното не може да осигури такъв ток.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от Tosho55
      Здравейте отново,бях писал преди няколко месеца за компютър,но очевидно бюджета не ми стигаше и се отказах,сега съм събрал пари и се надявам да можете да помогнете с едно надеждно компютърче за игри главно,с бюджет 2750 лева  може и 2800,но не повече за предпочитане,имам монитор на 144 Hz така че не го включваите,искам само конфигурация! П.С нямам никакви стари части,които мога да използвам и ако може да не ми давате варианти с части втора употреба...Благодаря предварително!  
    • от udobenliedivana
      Здравейте, хора!
      Сглобих си чисто нова конфигурация наскоро и 1-2 седмици след това започна едно странно жужене откъм захранването и видеокартата. След дълго разучване вече съм сигурен, че става дума за "coil whine" на захранването, което е Cooler Master MasterWatt 550.
      Със сигурност ще изпратя захранването обратно, понеже е в гаранция.
      Въпросът ми е - някой имал ли е такъв проблем и зачитат ли го изобщо за "проблем" родните сервизи?

CPU: AMD Ryzen 3 2200G 3.5 GHz
      Дъно: MSI A320M Gaming Pro
      GPU: Palit GeForce GTX 1050 2GB
      Памет: 8GB Kingston 2400MHz (2x4GB)
      Захранване: Cooler Master MasterWatt 550W
      Охлаждане: Cooler Master MasterLiquid ML120 и 4 вентилатора Cooler Master MasterFan Pro
      HDD: Seagate Barracuda 1TB
      SSD: NVMe Adata SX600 XPG 128GB

• от vlado123456789
      Здравейте!
      Не разбирам много от компютри затова искам да попитам тук за съвет, понеже от Dell явно ме отсвириха. Имам един компютър Dell OptiPlex 790 K1, 8 GB RAM с Win 10, но без видео. Искам да подкарам Adobe Premiere на него за видеомонтажи на 4К, но с вградената карта не може, насича яко и с проксита. Стигнах до извода че все пак ще трябва да налея малко пари в него за едно малко по-свястно видео. Но виждам че захранването му е 240W и е едно много специално тънко и дълго по дължината на цялата кутия. Вероятно няма да намеря такова по-мощно, а съм се спрял на GeForce GTX 1050 с надежда да я подкарам на моята щайга. Вие какво мислите, дали ще успея да я изгоря или дъното? Данните на компа според теста са: Intel(R) Core(TM) i7-2600 CPU @ 3.40GHz,  Total Physical Memory:    8.00 GB 4096 MB DDR3-SDRAM (1333 MHz); HDD Western Digital Model Number: WDC WD5000AAKX-00ERMA0; Intel(R) HD Graphics Vendor Name: Intel Corporation Interface: PCI Video Card Chip Type: Intel(R) HD Graphics Family Video Card Memory: 2.06 GB; Motherboard Manufacturer Dell Inc.Product 0D28YY  Chipset Intel PCH Q65; Standard SATA AHCI Controller Interface PCI; Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller - 1C2D; Network Card - Intel(R) 82579LM Gigabit Network Connection Vendor Name Intel Corporation Interface PCI; Sound Card - High Definition Audio Device
      Това са резултатите от теста на машината, дано съм улучил правилните моменти, а иначе за онези които разбират това са данните и: service tag 34K1D5J, service code: 06805867735. Писах за съвет в подръжката на Dell, но така и не получих съвет. Та според вас какво ще ме посъветвате? Да купувам ли картата? Чух че имало и такива с допълнителни пинове, които не ставали за моята машина. Захранването ще издържи ли на този хардуер, а и мисля да бочна още малко RAM. Ей това е част от дъното ми.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.