Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали 3 перки по 120ММ са достатъчни да охлаждат тази конфигурация при 80% натоварване? ( 2 вкарващи отпред въздух и 1 отзад която да изкарва топлия въздух )

Processor: Intel Core i3-6320 3.9GHz 4MB LGA1151 Box

Video card: Gigabyte nVidia 960 OC 4GB

Motherboard: Asrock H110M-HDV LGA1151

RAM: 8GB DDR4 2133MHz Kingston

Hard Disk: 1T Seagate Barracuda 6GB/s 64MB 7200

Power Suply: Evga 430W 80 Plus

Case: Zalman ATX Z1 Neo

Редактирано от Phailadin (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предостатъчни са, според мен. То няма какво толкова да грее. Надул ли си видеото и какво ти е охлаждането на процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Ivan Iv. написа:

Предостатъчни са, според мен. То няма какво толкова да грее. Надул ли си видеото и какво ти е охлаждането на процесора?

Боксово охлаждане, видеото не е клокнато.  Между другото въздуха от тази кутия излиза и зад захранването.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Phailadin написа:

Боксово охлаждане, видеото не е клокнато. Между другото въздуха от тази кутия излиза и зад захранването.

Няма какво повече да му охлаждаш, ако искаш изчакай да видиш на другите хора мненията, но не би трябвало да има нужда от нещо повече, според мен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да си следиш температурата с https://www.kaldata.com/modules.php?modid=1&action=show&id=1671

Охлаждането даже ти е много но не пречи

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правила за ползване на форумите

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутията ти идва със два вентилатора, един отпред(долу) и един отзад(горе), захранването се охлажда само за себе си, взима от долу и вади отзад на кутията. Процесора не се клоква тъка че не ти трябва охлаждане за него.

Най важното което е че имаш вход и изход на въздуха което позволява смяната на топлия въздух със този от стаята в която е! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, goodly написа:

Кутията ти идва със два вентилатора, един отпред(долу) и един отзад(горе), захранването се охлажда само за себе си, взима от долу и вади отзад на кутията. Процесора не се клоква тъка че не ти трябва охлаждане за него.

Най важното което е че имаш вход и изход на въздуха което позволява смяната на топлия въздух със този от стаята в която е! 

Към тези 2 вентилатора, които идват с кутията аз ще добавя и този да вкарва още въздух. Идеята е тази: ( отпред да вкарва въздух, да минава през цялата кутия и да излиза отзад ).

Screenshot_1.png

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два вентилатора стигат, третия само шуми и работа не върши. Охлаждане трябва най-вече за хард диска, останалото няма какво толкова да грее. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Кико написа:

Охлаждане трябва най-вече за хард диска, останалото няма какво толкова да грее.

Да бе, да - то щото РАМ-а и процесора даже се самозамразяват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е щом искаш да ти свети вземи, но поне виж дали има antivibration щото този май няма. Но пак казвам няма никаква полза от него, ще стои само за красота и ще се върти излишно.

Виж също и пиновете дали отговарят на дъното понеже има с 4 Pin и 3 Pin конектори.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, jhoro написа:

Да бе, да - то щото РАМ-а и процесора даже се самозамразяват.

Не му е проблем РАМ паметта, както и процесора. Две ядра на 3.9 GHz колко да греят? RAM паметта няма да комнетирам. Или викаш третия вентилатор е за нея?  По-скоро третия е добре да обдухва видеокартата, но при него това няма смисъл с тая GTX960. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох единия паметта му прегрявала другия щяла да добавя вентилатор за които няма място ама да светят?!:no-no:

Кутията има възможност за 3 вентилатора като и 3-те са налични а двата предни светят в синьо.

А паметта няма да и стане нищо дори да няма нито един вентилатор това не е сладолед.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Roujin Z написа:

Ох единия паметта му прегрявала другия щяла да добавя вентилатор за които няма място ама да светят?!:no-no:

Кутията има възможност за 3 вентилатора като и 3-те са налични а двата предни светят в синьо.

Нали уж кутията идвала с 2 вентилатора?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият модел Z1 идва с 2 вентилатора и за толкова има възможност. Новата Z1 Нео за която пишеш има за 3 и идва с толкова. Чети спецификациите.

http://www.zalman.com/global/product/Product_Read.php?Idx=971

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявам се че подведох, но съм гледал спецификациите на старата. Да, кутията идва с 3-и вентилатора и двата предни светят в синьо кеф.

Тъка че забрави за какъвто и да е вентилатор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.