Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Подариха ми нов ZTE Blade 6 закупен в Англия. Всичко си работи, само като пусна навигацията почва да чака сигнал от сателита и до там. Веднъж го чаках 47 минути и накрая хвана сигнал, но щом минах 10 метра го изгуби. Докато бях в Лондон си работеше перфектно.

Може ли някой да подскаже как да реша проблема. Писах на ZTE и ми отговориха да върна телефона на търговеца да ми го смени, но пък и другите 3 телефона в семейството на сестра ми, които са същите се оказа, че тук в България имат същия проблем, така че и да го сменят може да е същото.

Благодаря предварително,

Радев

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Здравей. Първо - една корекция. Телефона не чака сигнал от един сателит - за точно позициониране е нужно да получи сигнал от поне 3-4 сателита (от минимум 24-те на орбита)

Въпроси - вие с каква сим-карта работите в момента? На кой слот? Ако ползвате мобилен нет - имате ли достъп до 4G LTE? Апарата рутнат ли е?

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за повечето сателити ми е ясно. Сим картата е на Виваком и е на слот 1 имам и мобилен нет, но не знам дали има 4G LTE. Апаратът е както е купен, нищо не е правено с него. Старият е Галакси АСЕ и със същата карта и без карта навигацията си работи, връзва се за около 10 с. Инсталирани са Sygic i Here Maps и на двата апарата, но работят само на стария. На новия чакат дълго и тъжно.

Редактирано от Атанас Радев O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на телефона,включен ли е GPS-a?Да не разчиташ само програмата  Sygic да се свърже със сателитите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си GPS Test, GPS Status i GPS Sensors, но не се справям добре с тях. Като пусна първото по1ва да търси и намира 3 или 4 сателита, но колонките под тях са в жълто и никога не стават зелени. Само веднъж за секунди 2 от тях станаха зелени и горе в ляво No Fix се смени с Fixed

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Атанас Радев O написа:

Инсталирах си GPS Test, GPS Status i GPS Sensors, но не се справям добре с тях. Като пусна първото по1ва да търси и намира 3 или 4 сателита, но колонките под тях са в жълто и никога не стават зелени. Само веднъж за секунди 2 от тях станаха зелени и горе в ляво No Fix се смени с Fixed

Питах дали си включил от настройките на телефона  GPS-са,защото ако не е разрешен генерално от там,всички GPS програми няма да работят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E, не съм толкова зле. Включвам го. На стария телефон е GPS а тук е местоположение, пък и GPS Test пита дали да го включи. И от настройките е вкл. Пък и нали веднъж проработи макар и след 47 м.

Извинявай, че пиша бавно, но лаптопа е с немска клавиатура, пък и Фонетиката не ми се удава особено ...

Редактирано от Атанас Радев O (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Атанас Радев O написа:

E, не съм толкова зле. Включвам го. На стария телефон е GPS а тук е местоположение, пък и GPS Test пита дали да го включи. И от настройките е вкл. Пък и нали веднъж проработи макар и след 47 м.

Не е нормално такова забавяне.GPS това е самостоятелен хардуер(модул),който е един вид приемник.Ако хване сателитите,не е възможно от малко преместване да губи сигнала.Това става единствено,ако влезнеш в подземен гараж.Ако си на открито и не лови сигнал,просто този модул е дефектен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама в Лондон работеше безотказно, тук и другите 3 апарата правят същия номер

Извинявай, но стана късно, а утре ще ми е натоварен ден на работа и трябва да поспя малко. Ако имаш идеи и време пиши, аз на работа ще прочета.

Благодаря за отзивчивостта!

Лека нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная какви настройки има в програмата на твоя GPS .Имал съм случай,където може да се настройва,колко сателита да лови за да определя местоположението.Ако са зададени по-голям брой,трудно хваща сигнал.Най-добрия вариант е да се зададе да работи с 5 сателита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на GPS-a (Locations) се предлагат 3 режима: 1. Висока точност - използва се GPS модула на телефона, мобилния Интернет от оператора и Wi-Fi Интернет за определяне на местоположението с точност до 10 м. 2. Икономичен за батерията режим - използва се само Wi-Fi за определяне на местоположението и 3. Режим с използване само на модула GPS на телефона с точност между 10 и 30 м. По-"дълбоки" настройки на модула GPS не можах да намеря. Може и да има на някое от по-долните нива, които не са достъпни за обикновения потребител, но нямам представа как може да се стигне до тях и дали въобще може да се стигне.

Както вече писах, странното е, че в Лондон си работи без проблем, а тук не иска. Преди две седмици семейството на сестра ми си бяха тук в България и техните 3 апарата, които са купени заедно с моя също се правят на ударени, само че никой не ги изчака достатъчно дълго време да види дали въобще ще се свържат. Аз се бях подготвил да им дама апарата да го сменят в Лондон по съвета на тия от ZTE, но се отказах след като и техните не проработиха тук.

Освен старото Галакси АСЕ, което си работи без проблеми имам и едно Сони Експерия Z3, което е кодирано към О2 в Англия и не могат да го разкодират да работи тук, което като пусна навигацията и си подам ръката навън от терасата намира местоположението за не повече от 10 секунди и навигацията работи перфектно. 

На практика, като пътувам имам навигация, но ме дразни това, че трябва да нося два телефона и при нужда да вадя ту единия, ту другия. Иначе ми допада ZTE. С 2 ГБ РАМ е, с 16 ГБ вътрешна памет и с 32 ГБ мемори кард. Процесорът НЕ Е МТК, камерата е повече от прилична (13 мегапиксела) и на мен това ми стига. Мога да си проверявам поща, да го ползвам като флашка, свири добре, радиото му е добро. Не ми харесва само това, че батерията е вградена, но вече 4 месеца се държи добре. Зареждам го на 2 дни, въпреки, че говоря много, понеже ми е и служебен.

Ако имате предложения как да реша проблема - пишете.

Хубав ден!

Радев, Бургас

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Атанас Радев O написа:

В настройките на GPS-a (Locations) се предлагат 3 режима: ..

Това с Wifi има ефект само ако наблизо има такива мрежи. Иначе трябва да изчакате поне 6 минути за да се получи от сателитите техните траектории. Това важи особено ако включвате GPS за първи път на ново място

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Wifi или мобилния интернет се използват, за да се зареди самата карта - тоест да ти покаже какво има наоколо. GPS модула трябва да си работи и без карта - просто когато сте офлайн и няма карта - ще виждате една точка (вие) в "нищото".

преди 21 минути, Атанас Радев O написа:

... имам и едно Сони Експерия Z3, което е кодирано към О2 в Англия и не могат да го разкодират да работи тук ...

Предлагам ти, да прочетеш тази статия - http://www.o2.co.uk/help/phones-sims-and-devices/unlocking-an-o2-mobile-to-use-on-a-different-network и да действаш в зависимост как е купен апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Атанас Радев O написа:

В настройките на GPS-a (Locations) се предлагат 3 режима:1. Висока точност - използва се GPS модула на телефона, мобилния Интернет от оператора и Wi-Fi Интернет за определяне на местоположението с точност до 10 м.

Високата точност,означава,че трябва да се свърже едновременно с по-голям брой сателити.Това значи най-трудното свързване.

Режим с използване само на модула GPS на телефона с точност между 10 и 30 м.

Този режим е за предпочитане,с него би трябвало да има най добро свързване.

Икономичен за батерията режим - използва се само Wi-Fi за определяне на местоположението

GPS навигация,с карта от Sygic,каквато ти използваш,си работи офлайн!Т.е. тази опция не трябва да влияе в твоя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, The Piper написа:

Пробвах те ли да обновите A-GPS,с тази програма.

Инсталирах си я, излязох на открито, пуснах я и за около половин час само веднъж за около 2-3 секунди горе в ляво светна в зелено. От менюто горе в дясно избрах да изчисти AGPS и после да го ъпдейтва, но резултат няма. Може би не правя нещо както трябва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Апарата е с Android - Google Maps работи ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Апарата е с Android - Google Maps работи ли ?

Да, работи, когато има интернет.

Колко време трябва да чакам да се обнови AGPS с програмата GPS Test, посочена от The Piper? Сега пак я пуснах и го държах на терасата около 5-6 минути и имаше максимум 17 сателита In View и само 1 In Use. Ще сляза извън блока да пробвам за повече време да видим дали ще намери повече. Ако "вкара" 3-4 в In Use и No Fix се смени с Fix това ще значи ли, че AGPS се е обновил или трябва да направя още нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Атанас Радев O написа:

Да, работи, когато има интернет.

Колко време трябва да чакам да се обнови AGPS с програмата GPS Test, посочена от The Piper? Сега пак я пуснах и го държах на терасата около 5-6 минути и имаше максимум 17 сателита In View и само 1 In Use. Ще сляза извън блока да пробвам за повече време да видим дали ще намери повече. Ако "вкара" 3-4 в In Use и No Fix се смени с Fix това ще значи ли, че AGPS се е обновил или трябва да направя още нещо?

Според мен проблема е в комуникацията между програмата Sygic (Here) и GPS модула / апарата.

Google Maps може да работи и офлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, jhoro написа:

Според мен проблема е в комуникацията между програмата Sygic (Here) и GPS модула / апарата.

Google Maps може да работи и офлайн.

Благодаря, това не го знаех. А означава ли, че ако пътувам например до Германия трябва да си изтегля и запазя райони по маршрута?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, Атанас Радев O написа:

Благодаря, това не го знаех. А означава ли, че ако пътувам например до Германия трябва да си изтегля и запазя райони по маршрута?

За нищо - нали затова си помагаме.

Цитат

Ако отивате на място, където интернетът е бавен, преносът на мобилни данни е скъп или няма да имате онлайн връзка, можете да запазите район от Google Карти на телефона или таблета си и да го използвате офлайн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  преди 16 минути, jhoro написа:

А би ли ми препоръчал някоя навигация, която евентуално би била подходяща за модула/апарата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Атанас Радев O написа:

А би ли ми препоръчал някоя навигация, която евентуално би била подходяща за модула/апарата.

https://www.waze.com/bg/ може би ? Аз на телефона си ползвам Google Maps, отделно навигация - Tom tom (но това си е само навигация)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, jhoro написа:

https://www.waze.com/bg/ може би ? Аз на телефона си ползвам Google Maps, отделно навигация - Tom tom (но това си е само навигация)

Ще я пробвам тия дни и ще споделя дали се разбират с "китайчето".

Лека нощ, че утре е работен ден, а аз вече започвам да си усещам 60-те лазарника.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.