Премини към съдържанието
Diko Yordanov

Компютъра заби след инсталация на фотошоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Започнах да инсталирам фотошоп шоп на лаптопа, който го свалих от замумда и той се изключи. След това отново се включи и започна на екрана да ми изписва този надпис" reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key "

Аз го рестартирах, също така му свалих и батерията но пак ми изписва това! Кажете какво да правя! Спрях да го пипам за да не си изгубя информацията! Благодаря предварително! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Diko Yordanov написа:

" reboot and select proper boot device or insert boot media in selected boot device and press a key "

Проверете дали диска се вижда в биоса и какви са настройките на бутващите устройства. 

Или имате проблем с диска или с ОС.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биоса или дори в буут менюто ако погледнете при пускане на захранването на системата, веднага ще ви се изясни дали системата вижда твърдият ви диск.

Може проблемът да е файловата система на диска ви.

Във видеото посочено горе се показва как се задава приоритет на твърдият диск като фърст буут девайс, тоест прави се праймъри или по точно мастър .

Вие също трябва да направите това  и да видите дали ще има ефект.

Ако няма ефект, стартирайте си някоя руска дистрибуция на жива операционна система с Windows например Sergei Strelec или Hiren's boot, който е добре познат, бутнете рескю туловете от флашка или от диск. Заредете OS -а.
Ако хард дискът и партишъните се виждат пуснете тест на твърдият диск и вижте резултатите.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Tanner Foost Foust написа:

...................

Колега къде отлетя бе човек. 

Автора каза че няма идея как да направи елементарни неща, а ти го пращаш във висш пилотаж. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, pconline написа:

Колега къде отлетя бе човек. 

Автора каза че няма идея как да направи елементарни неща, а ти го пращаш във висш пилотаж. 

Колега, спомням си като бях на 15, нямаше форуми и нямаше хора толкова отзивчиви и дори висш пилотаж не ти показваха.
За мен това не е висш пилотаж а базови знания. Висшият пилотаж бих казал че е при програмистите и разработчиците на технологиите или в сигурност и защита. 
Когато бяхме малки дори нямаше Youtube с толкова много туториали, че дори без четене, само с гледане да се учиш.
Посочените от предходният ми  пост неща, днес дори го знаят  ученици. 

Споделих какво бих направил аз.
Съответно ако нещо го затруднява, всеки от нас както вие бихте му съдействали, защото тук всички пишем и даваме указания безвъзмездно, за лично хоби.

Трудно е да насочиш човека стъпка по стъпка, даваш му идеи и да се опитва.
Нямаме точната компютърна система на потребителя едно към едно че да му изготвим мануал степ бай степ.
Нещата са сходни. 
Но малко и той трябва да напрегне малко мозъка .

Подобни коментари като висш пилотаж са безсмислени.

Поздрави.

Edit: Toчно преди да е омазал всичко, потребителят в случая трябва да пусне някой рескю тул че да си извлече  данните на друг носител извън системата, които вие нарекохте "висш пилотаж"

Нямам нищо против, потребителят е ваш. 
Сигурен съм че ще му помогнете с по друг "пилотаж".
Вашата и моята кауза е еднаква. 
Не съм  тук за да се заяждам.

Темата е обсъждана и преди:

Дори не съм я чел, и нещата опират до повредена файлова система на физическо или логическо ниво. Или хардискът не прави контакт с дъното.
Макар че виждам че някой споменава и затрити системни партишъни.
Със затрити партишъни поведнието и съобщенията на системата трябва да са други.

В краен случай може да му се наложи откачане на диска от системата и закачането на диска на друга система със съответните преходници в зависимост от типа на диска.Ako рескю операциите не се получават директно от системата и за други операции.
Или директно през системата в която е монтирана системата да стартира някой линукс или тул като gpart и да си създаде на ново партишъните, като съветът ми тук е да изтрие всички партишъни . След което да си създаде на ново партишъните през инсталационен диск на Windows.

В микрософт комунити един създал подобна тема дава фийдбек със следното съдържание:
I'm sorry to all but I've already solved it. The problem was the ATA cable wasn't connected correctly to the HDD. Thanks for the answers.  

Може да е проблем и със Sata драйверите.

Но на най много ми прилича на изваден кабел .

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни пледоарии са безмислени. 

От това 

на 11.03.2016 г. at 17:09, Diko Yordanov написа:

Нямам си на идея как да проверя дали се вижда диска

следва че човека няма хал хабер и тия неща дето за вас са елементарни за него са непонятни и именно за това съм написал

на 11.03.2016 г. at 17:27, pconline написа:

Дайте модела за да ви насочим.

и въпреки пределната яснота на ситуацията вие давате указания, който биха затруднили доста хора. Моето уважение за желанието ви да помогнете, но така освен да показвате на по малко знаещите колко малко знаят не постигате нищо повече.

Човека ви казва че не знае как да види диска вижда ли се или не в биоса а вие продължавате да го пращате да ползва спасителни дискове и да си вади инфото сам, при положение че диска може да е толкова умрял, че да не се вижда в никъде!!!!

Не е важно кой и колко ще помогне. В случая сме на изчакване автора да си сподели модела за да можем точно стъпка по стъпка, като за нищо неразбиращ да го насочим и да изясним ситуацията и да не унищожим нищо от бързане и съвети за непонятна материя. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек не е сигурен във възможностите си това е най правилното решение остава и сервиза да е правилния:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.