Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте на всички от форума, предполагам, че ще съм поредното клише което иска да му обърнете малко внимание и тайно се надява да му се помогне от някой който е на ТИ с компютрите и главно за лаптопите.

Тъй като настолният ми компютър е вече доста стар и е на път да издаде багажа, мисля че е крайно време да го сменя, но съм се спрял на лаптоп, а не на настолен. Финансите които мога да отделя са до 600 лева, знам че не са много за висок клас лаптоп, но се надявам да ме насочите към възможно най - добрата оферта. Изискванията ми не са кой знае какви като параметри

добър процесор, видеокарта и батерия са най - важните. Постарах се да по прочета това - онова и разбрах, че процесорите които завършват на U са по - добри от тези които започват с N.

желая екрана да е матов, за да не ми товари очите

Лаптопът ще се използва главно за сърфиране в нета, гледане на филмчета и клипчета в тубата и малко музика.

Засега съм се спрял на ето този http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-lenovo-b50-80ew02nkbm.html

кажете дали си заслужава за парите, като цяло предпочитам да ми е новичък, много съм скептичен за 2ра употреба дори да е бизнес клас.

Много ще се радвам на съвет от някой който разбира и му се занимава с мен.

Благодаря предварително. :)

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С този двуядрен процесор си за никъде. Задължително ли трябва да е лаптоп, защото за 600 лв, поне може да се направи една прилична десктоп конфигурация.

Колкото до лаптопите втора употреба зависи откъде го купуваш, има ли гаранция и дали е бизнес клас.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам, не ти трябва нещо кой знае колко мощно, мисля че това ще ти свърши работа:

http://www.emag.bg/laptop-hp-255-g4-s-4-jadren-procesor-s-chetirijadren-amd-a6-6310-1-8-2-4-ghz-2-mb-cache-4-gb-500-gb-sata-5400-rpm-amd-radeon-r4-graphics-free-dos-cheren-70753/pd/DT1VPYBBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 600 лева нямаш голям избор. Просто вземай по цвят, всички са един дол дренки. Матов екран едва ли ще намериш за тия пари, процесор с U  същата работа. По мое мнение и с U  и без U процесорът не става за работа, а само за обикновено сърфиране из интернет, слушане на музика и гледане на филми и клипове.  От тая гледна точка и пеоцесор с N  да вземеш, ще ти свърши същата работа. Тук номера е да намериш лаптоп със  SSD,  но за тия пари няма. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина с двуядрен процесор за никъде не си вече. Преди година и нещо си взех Lenovo g50-30. НЕ ПРАВИ СЪЩАТА ГРЕШКА! От както го помня само проблеми и така и не се оправи. Процесора му е 4 ядра, пак Intel Pentium. Видеото също е Intel HD Graphics. И аз го взех за главно за сърфиране, гледане на филмчета или клипчета, но съм разочарован до ден днешен. Да речем, че не бях инсталирал доста драйвери, но и след инсталирането им и всички ъпдейти имаше лек напредък. Имам една тема тук във форума относно проблемите (може да я намериш през профила ми). Накрая на темата има 1 клип да видиш демостративно как "работи" този боклук. Мисълта ми е ,че ти си избрал лаптоп с дори по-слаби параметри и ще сбъркаш. Дори според онези "специалисти" от Технополис лаптопа работел без проблем. Лаптопа, който е споделил nikeman мисля, че ще ти свърши работа. Гледай най-вече процесора и да не е вградена видео картата както при "Лайновото". nVidia или AMD ще ти свършат чудесна работа. Ако мога да върна времето назад бих добавил още някой лев и да си взема кадърен процесор.

Редактирано от vlado39 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а колко долу горе може да бъде най - ниският бюджет за добър лаптоп, искам, не искам ще трябва да се бръкна още малко явно, защото не искам да купувам боклук, а нещо което може да ме издържи няколко години поне, а и аз си пазя нещата. Добре че обичам да питам и се интересувам преди да се хвърля директно на нещо.

Хвърляйте предложения до 800 лева

Редактирано от miami_heat_3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Кико написа:

За 600 лева нямаш голям избор. Просто вземай по цвят, всички са един дол дренки. Матов екран едва ли ще намериш за тия пари, процесор с U  същата работа. По мое мнение и с U  и без U процесорът не става за работа, а само за обикновено сърфиране из интернет, слушане на музика и гледане на филми и клипове.  От тая гледна точка и пеоцесор с N  да вземеш, ще ти свърши същата работа. Тук номера е да намериш лаптоп със  SSD,  но за тия пари няма. 

А втора употреба бизнес клас модел лаптоп да предложиш или не препоръчваш подобно нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А от тези тук които съм отсял чрез филтъра има ли добро попадение ? http://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/f/display_size_filter_2/5528/laptop_purpose/10489/processor_filter/5852.html?dir=asc&order=price

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vlado39 написа:

Защо пък да не е вградена графиката? Нали ако има допълнителна видеокарта,при това калпавото лаптопско охлаждане тя ще загрява повече ,ще се загряват повече и компонентите в шасито,съответно ще се съкрати и техният живот.

Авторът на темата,най-добре да вземе нещо втора употреба.Аз скоро взех,преди 10 дни и съм много доволен.Бизнес клас модел,компактен.Чудесна батерия,държаща поне 5 часа при нормално браузване и малко гледане на филм.Процесор Core i5 3360М . Има си и слот за оптично устройство,на което планирам след гаранцията да сложа едно чекмедже за ССД.А да,гаранцията си е 12 месеца.Клавиатурата е водоустойчива.Да не говорим и колко лесно се прави профилактиката му,в сравнение с повечето други пластмасови боклуци.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, onogondur написа:

Защо пък да не е вградена графиката? Нали ако има допълнителна видеокарта,при това калпавото лаптопско охлаждане тя ще загрява повече ,ще се загряват повече и компонентите в шасито,съответно ще се съкрати и техният живот.

Маса народ познавам с отделни видео карти и никой не се е оплакал от тях. На теория може и да загряват повече, ама на практика както казах не е така. Винаги може да си купи 1 охладител за 10-15 лева. Дори бих казал, че познати, които ползват отделни видео карти използват охладителната подложка изключена, колкото да го отделят от масата. А и какво ще прави с тази видео карта толкова .. ако искаш да ти споделя и на теб клипа с вградената ми видео карта как "работи".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miami_heat_3 написа:

Постарах се да по прочета това - онова и разбрах, че процесорите които завършват на U са по - добри от тези които започват с N.

желая екрана да е матов, за да не ми товари очите

Правилно си прочел. Особено внимавай с процесори, серия N2xxx. Не само, че са най- лошите в момента, но са и най- лошите, произведени през последните 4-5 години. В смисъл, процесори от нисък клас, произведени преди 3-4 години са по- добри от тях.

Матовия екран също е добър избор.

Изобщо, лаптопа, който си избрал не е лош за текуща работа - без тежка графика. Като му изтече гаранцията ще му сложиш още една плочка RAM памет.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, vlado39 написа:

А и какво ще прави с тази видео карта толкова .. ако искаш да ти споделя и на теб клипа с вградената ми видео карта как "работи".

Така или иначе тия видеокарти са генератор на последващи проблеми.

Цитат

Лаптопът ще се използва главно за сърфиране в нета, гледане на филмчета и клипчета в тубата и малко музика.

За нуждите на авторът на темата ще е напълно достатъчна една вградена видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Емил Костов написа:

А втора употреба бизнес клас модел лаптоп да предложиш или не препоръчваш подобно нещо?

Пас съм. 

Ще си кажа личното мнение. Един лаптоп със SSD  е голямо предимство, та бил той и с малко по-слаб процесор. Обикновено обаче тия лаптопи са с процесор поне i3. Така, че това е идеалния лаптоп за сърфиране, гледане на филми, музика и малко работа. Но такъв струва около 900 лева минимум. Поне аз преди време взех такъв на промоция. SSD-то дава голямо предимство при сърфиране в бързината за отваряне на много страници. Така, че аз бих препоръчал точно такъв лаптоп, ако ще се ползва и за сърфиране и ако сърфирането в интернет е важно да става по-бързо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, onogondur написа:

Авторът на темата,най-добре да вземе нещо втора употреба.Аз скоро взех,преди 10 дни и съм много доволен.Бизнес клас модел,компактен.Чудесна батерия,държаща поне 5 часа при нормално браузване и малко гледане на филм.Процесор Core i5 3360М . Има си и слот за оптично устройство,на което планирам след гаранцията да сложа едно чекмедже за ССД.А да,гаранцията си е 12 месеца.Клавиатурата е водоустойчива.Да не говорим и колко лесно се прави профилактиката му,в сравнение с повечето други пластмасови боклуци.

За тези пари - само лаптоп втора употреба. Взех два с подобен процесор - DELL Latitude E6230. Горе-долу за 450 лева се намират в отлично състояние и с всякакви екстри, като например 3G и светеща клавиатура. На практика неразличими от нови, с отлични батерии. Огромен плюс е, поне в моя случай, че имаха сериини номера за Windows 7 Pro. Та само този лиценз е за 400 лева... Разбира се, с остатъка от парите без проблем може да се сложи едно SSD.

Другия вариант е да се вземе нещо супер портатично, от сорта на Lenovo Miix 3 или някакво по-ново, не съм ги следил. Разбира се, в този случай ще е много по-слаб лаптоп-таблета отколкото горното ми предложение.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора, тогава давайте някакви предложения с линкове, че така като ви чета нищо не вдявам и гледам като в небрано лозе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак колко инча бихте искали да е машината? Моят например е 12,5 . Но пък аз търсех що годе някаква портативност и лесна преносимост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също търся мобилност, но няма чак такова значение за мен, е не търся и някой телевизор също

Редактирано от miami_heat_3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,ами някой Lenovo Thinkpad T430 или Т440.Ако не се приеме като реклама,бих препоръчал сайтовете на квант сервиз, козелът, itr, ардес, събинчо, plasico ,както и доста други. Потърсете,вижте.най-добре да е наличен магазина във вашият град,за да видите на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, miami_heat_3 написа:

Хора, тогава давайте някакви предложения с линкове, че така като ви чета нищо не вдявам и гледам като в небрано лозе.

Ааа... Това ще трябва сам да направиш, защото търсенето на добра оферта за лаптоп втора употреба отнема не малко време... Аз съм се обаждал в поне три четири магазина и съм преровил десетки сайтове за да намеря подходящи. Имай предвид, че примерно модела който съм казал по-горе, в магазини като квант струват 600 лева и са примерно без камера и т.н. Към горния списък на onogondur мога да добавя сигурно поне още 20... Въпрос на късмет също. Моя единия го взех от Велико Търново, момчетата от магазина бяха супер коректни.

Ето от тук взех единия - http://pcstormbg.bestcomputers.bg/index.php?route=product/product&path=18&product_id=271

Разбира се, трябва да знаеш какво да питаш, а това значи да си проучил модела и да си изгледал едно-две ревюта. Няма гаранция, че този към който ти давам линк ще е в същото състояние и екстри, а те почти нищо не са писали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Кико написа:

Матов екран едва ли ще намериш за тия пари,

Има, има - намират се и с матов екран.

преди 1 час, vlado39 написа:

Гледай най-вече процесора и да не е вградена видео картата както при "Лайновото".

Защо да не е вградена ? къде да не е вградена - в процесора или в чипсета ? Какво имаш против интегрираната  (вградена) видеокарта, без собствена памет?

преди 56 минути, cybercop написа:

Като му изтече гаранцията ще му сложиш още една плочка RAM памет.

Това пък защо ? Спокойно може и преди това да си купи памет и да си я сложи.

преди 13 минути, onogondur написа:

Моят например е 12,5 .

Че то - да си вземе голям таблет направо.

преди 12 минути, miami_heat_3 написа:

Аз също търся мобилност, ...

Те и десктоп машините са мобилни - кутия с дръжка и монитор с презрамки ...

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, djagi написа:

Ето от тук взех единия - http://pcstormbg.bestcomputers.bg/index.php?route=product/product&path=18&product_id=271

почти нищо не са писали.

Този доста ми допадна, има ли нужда да знам нещо допълнително за него ? Някакви фабрични дефекти спрямо този модел трябва ли да знам ? Мисля да се спра на него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами като начало ще ги питаш в какво състояние е, има ли драскотини, дисплея, състояние на батерията. DELL имат тестова програма която може да се избере при бутването, тя е доста информативна. Екстри като светеща клавиатура, 3G... Имах достатъчно време да го тествам в офиса на Еконт, още повече, че си ползвам една Windows To Go инсталация, която вече бях пускал на същия модел, тоест за секунди я стартирах и имах вече мой си Windows с програми за тест и т.н. Проверих си го за изгорели пиксели. Могат да ти изпратят актуални снимки, поне на мен ми предложиха. В момента за друго не се сещам... Виж, има доста информация за модела, потърси в нета.

Ето тук има достатъчно информация - http://www.notebookcheck.net/Review-Dell-Latitude-E6230-Notebook.83266.0.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, jhoro написа:

Това пък защо ? Спокойно може и преди това да си купи памет и да си я сложи.

Смяната на хардуера влиза ли в гаранционните условия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, djagi написа:

Ами като начало ще ги питаш в какво състояние е, има ли драскотини, дисплея, състояние на батерията. DELL имат тестова програма която може да се избере при бутването, тя е доста информативна. Екстри като светеща клавиатура, 3G... Имах достатъчно време да го тествам в офиса на Еконт, още повече, че си ползвам една Windows To Go инсталация, която вече бях пускал на същия модел, тоест за секунди я стартирах и имах вече мой си Windows с програми за тест и т.н. Проверих си го за изгорели пиксели. Могат да ти изпратят актуални снимки, поне на мен ми предложиха. В момента за друго не се сещам... Виж, има доста информация за модела, потърси в нета.

Ти това за драскотините то остави, глезотиите - светеща клавиатура, 3G също.

Един S.M.A.R.T. тест на харда е задължителен - най-вече "Raw Read Error Rate", "Spin Up Time", "Spin Up Retry Count", "Seek Error Rate", "Reallocated Sector Count" ... Drive Power Cycle Count пък ще ти покаже колко е използван дискът до момента.

Посре - стрес тест, memtest ... и т.н.

преди 10 минути, cybercop написа:

Смяната на хардуера влиза ли в гаранционните условия ?

Това не е смяна, а добавяне.

Те даже в офертите си пишат - с възможност за 2 плочки по N GB, но с монтирана една. За втората + Х лева.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.