Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! В момента съм на 15mbps на MSAT с ъплоад няма и 1mbps и се чудя за Виваком. Само за интернет. Предлагат оферта 30 мегабита за 8,90 за 24 месеца и съм се зачудил какво им е качеството, нека някой от Варна да каже дали е доволен, защото МСАТ интернетът е под-всякаква критика, за 1 година веднъж-два пъти да е спирал, но качеството е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпичка оферта

Виж http://networx.bg/ofisi/oblast-varna/devnya/

и сега гледам blizoo рекламират 100Mbps+100канала ТВ за 10лв:

http://www.blizoo.bg/offices.html?city=varna

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

Скъпичка оферта

Виж http://networx.bg/ofisi/oblast-varna/devnya/

http://www.blizoo.bg/offices.html?city=varna

Четох из нета, че Близо не са добри, пък и държа да остана на МСАТ ТВ, но да си сменя нета ;) Ако можеш дами предложиш нещо по-добро за Варна ще съм ти благодарен :) Важен ми е Upload-ът. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А това, което си чел за близу, гледал ли си с каква дата е? Все пак някои фирми се и развиват. да не е от '11-'12година?

Ето ти Networx Ruse план 90Mbps - платен за 12 месеца, ползвам 14 месеца. сума 160-170лева.

http://www.speedtest.net/my-result/5162738625

И те преди 6-7 години бяха голяяма мъка, ама сега са 6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм от Варна на виваком fiberNET 50 мб. доста добре е,за 2 години 2-3 пъти е спирал нета за 2-3 часа през нощта,на сутринта като стана вече е дошъл.В офиса си пуснах БУЛСАТКОМ преди една година оптиката беше новост за тях и докато и посвикнат доста често нямах интернет,но сега вече спира рядко цена/качество също са добри.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, KoiAzLiWe написа:

Аз съм от Варна на виваком fiberNET 50 мб. доста добре е,за 2 години 2-3 пъти е спирал нета за 2-3 часа през нощта,на сутринта като стана вече е дошъл.В офиса си пуснах БУЛСАТКОМ преди една година оптиката беше новост за тях и докато и посвикнат доста често нямах интернет,но сега вече спира рядко цена/качество също са добри.

Булсата ми идва много скъп.. 25 мб е 12лв. + 12лв. тв на мсат 25лв. кажи речи. Остава Vivacom, но до нашият блок няма оптичен, доколкото видях в сайта им. (Намирам зад гранд мола) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, D71149 написа:

Булсата ми идва много скъп.. 25 мб е 12лв. + 12лв. тв на мсат 25лв. кажи речи. Остава Vivacom, но до нашият блок няма оптичен, доколкото видях в сайта им. (Намирам зад гранд мола) 

Аз ако ти кажа, че плащах 30лв за Интернет и 15лв за телевизия или общо 45лв какво ще направиш - ще спреш да мрънкаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

simtech, всеки знае мене си. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, simtech написа:

Аз ако ти кажа, че плащах 30лв за Интернет и 15лв за телевизия или общо 45лв какво ще направиш - ще спреш да мрънкаш ли?

Всеки си знае възможностите ;) Аз нямам интернет само на едно място, а на три и на трите да плащаш по 45лв....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, D71149 написа:

Ако нямат там оптичен как ще ти пуснат 30мб? http://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/internet/domashen-internet/fiber-net-30

А ако имат за какво ти е телевизията на МСАТ-а като направо може да си пуснеш 100 мб интернет и телевизия от Виваком за 24.80

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ined написа:

Ако нямат там оптичен как ще ти пуснат 30мб? http://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/internet/domashen-internet/fiber-net-30

А ако имат за какво ти е телевизията на МСАТ-а като направо може да си пуснеш 100 мб интернет и телевизия от Виваком за 24.80

гр. Варна, ж.к....

е захранен със 100 Mbps оптична интернет свързаност (GPON)

Над нашият блок няма такова съобщение. 

http://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/internet/optichno-internet-pokritie

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 12.03.2016 г. at 23:00, ExaFlop написа:

Тази оферта за съжаление не е толкова добра:

ПАКЕТ ДВОЕН СМАРТ+

МЕСЕЧНА ТАКСА

за първи 6 мес.10.00 лв.

за останали 18 мес.24.99 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100Mbps - 15лв + 100 кан - 10лв Като да бива

Е, то зависи и 100-те канала какво включват. Да не е някоя салата

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не го мисли за Виваком,от както го ползвам заедно с IPTV съмстрашно доволен-имам имам 50 мегабита download,понякога дигам и до70.Не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да не ти хареса можеш да се обаждаш денонощно,техниците им са много читави,при повреда на устройствата всичко се подменя безплатно и GPON мрежата им е най-надеждна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виваком нямат GPON , а тяхното е оптика до сградата което си е най - обикновен PON . GPOn е оптика до клиента и от там не модем а медия конвертор затова написах по горе ако ми предлагат модеми пак с оптика не мерси !

и не мога да се съглася , че оптиката им е най - надеждна аз на градския доставчик откакто пуснаха оптика до сградата никога не ми е спирал нета и тв и скоростта е добра изпълва капацитета на рутера ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ооох-аман от разбирачи-повечко четене трябваааа-GIPON  Е СТАНДАРT Възможност за пренос на данни със скорост до 2.4Gbps downstream и 1.2Gbps upstream - и няма нищо общо с видовете GPON- Оптика до дома (FTTH) мрежa.

:21:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,
И на мен ми предстои труден избор между Мтел и Виваком.

Ето каква е ситуацията:
Към момента ползвам оптичен интернет до апартамента 100mbps и 120 канала интерактивна ТВ от МТел (телевизията и интернета са на отделни "канали"). Устройството им е Хуауей Ехо-нещо-си и тъй като преди две години (тогава минах от 50 на 100мбпс) взе да му идва много да захранва два тв приемника, 1 конзола по гигабитов лан кабел, 2 смартфона, 1 лаптоп и 1 таблет, закачих мой рутер, който да захранва с интернет всички устройства у дома, пък Мтелското устройство - за цифрова + 1 устройство (въпросния рутер).
За година и половина всичко си бе песен - скоростите стабилни и от порядъка на 89-102mbps. От два месеца насам - международния нет взе да изчезва, на моменти и отделни сайтове пък отказваха да се зареждат. Скоростите взеха да играят от 9 до 60-70mbps, но по принцип от 34 до 65mbps. Много рядко се достигат 80mbps, но достигнат ли се, рязко падат до 34-65.
След звънене на поддръжката...първия път ме ядосаха - настояваха да съм тествал с кабел интернета (пък разполагам с лаптоп, който няма лан порт) пет пъти подред и затворих телефона. След това вече пратиха техник, който трябваше да дойде с лаптоп да тества. Дойде техника, но без лаптоп, не му били предали, пък и той предния ден го бил изтървал и не работел (за какъв ме взема?!?) та бил на ремонт. Игра си да тества близо два часа вкъщи, накрая според мнението му - устройството им се било "ошашкало", но го стабилизирал за в момента (пък нямал друго в колата) - и да, при теглене на торент вдигаше скорости, съответстващи на до 80mbps (от 100 по план), тъй като това е над 70% от обявените скорости за моя план, той нямал какво повече да направи и си тръгна. На изпроводяк ми каза да следя устройството и ако има проблем да се обадя да го сменят.

Естествено интернета падна отново, игрите със скоростта се върнаха още на следващия ден. Звъннах на съпорта и о чудо, започнаха песните за кабела, после, че техника не е описал подобен проблем. Техника ако е имало проблем е трябвало да го реши и така да си тръгне. Аз съм бил хванат в лъжа. След като споделих, че договорът ми изтича след два месеца, а има и по-изгодни оферти от тяхната, но тъй като ми е по-удобно да не сменям устройства и кабели си правя усилието да им вися на телефона и да се обяснявам като ученик пред директор, се стигна до следното: "Ами, обадете се господине като сте на адреса, да направим специални тестове на устройството ПО ТЕЛЕФОНА, след което ако има проблем, ще видим дали да пратим техник.". 

Така...до тук се разбра - проблеми имам с нета от Мтел и със съпорта им също. Плащам за 100mbps интернет с оптика до апартамента + интерактивна тв на два телевизора.
Имам оферта от Виваком за оптика до блока (AON) 100mbps + интерактивна тв с 40 канал повече и опция да си взема игрова конзола Playstation 4 на промо цена - тарифата е като сегашната ми при Мтел - с двата приемника - почти 30лв. 
Ако преподпиша на Мтел ще плащам 30лв, но скоростта ми според новите параметри на плана пада от 100 на 75mbps, а броят на каналите остава 120 (при Виваком са 160, но това не ми е критерий при избора). 

Мтелската телевизия черпи трафик отделно от обявения за интернета, а вивакомската - от този за интернета. При пуснати два телевизора, това са 20 до 25-30mbps загуба. Максималната технологична скорост, която може да се достигне по лан кабела от устройството им във входа до моят адрес е 100мбпс, за колкото ще е и плана. Сега, ако интернета е стабилен, сайтовете се зареждат без заекване и чакане, не би било проблем да ползвам 70-80mbps (оставащи при пуснати телевизори) от виваком. Все пак алтернативата на Мтел е 75mbps максимални за същите пари. 

Във входа знам, че има само още един клиент на Вивакомския интернет, възможно е и да са повече (ако това е от значение). 
Мрежата на Виваком във Варна е оптика навсякъде, но "до апартамента" е в център + широк център, а "до блока" е в останалите квартали и Левски. Аз към момента се намирам в "останалите квартали", но има тенденция до 1 година да се преместя другаде. Къде? Все още не е съвсем ясно, но най-вероятно пак в "останалите квартали".
Мтелската мрежа пък в моят квартал се води най-добра (беше на Спектър нет преди), а в централните райони по думите на техни служители - зле (там са наследени мрежите на Близуу, Мегалан, дребни кабелни оператори). 

Ако някой от вас ползва AON мрежата на Виваком на 100mbps, бих се радвал да сподели какви скорости се постигат и как е като цяло - стабилност, скорости, бързина на отваряне на сайтове.

ПП. Важно ми е клиповете в ютуб да тръгват веднага (в 1080p), а сайтовете след натискане на "Ентъра" :) да започнат да се зареждат веднага, а не да се мисли по 2-3 секунди както е към момента при Мтел. 
Наблюдение за съпорта и скорост на реакция при проблем също значение.

Трябва да реша в рамките на тази, най-много следващата. Не мога да се възползвам от опцията за тест на интернета на Виваком, тъй като не я предлагат ако искам да подпиша за пакетна услуга интернет + телевизия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.