Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Ще успея ли с помощта на това да прехвърля VHS късета на лаптоп от VHS плеъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да стане.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 47 минути, bpkole написа:

Ще успея ли с помощта на това да прехвърля VHS късета на лаптоп от VHS плеъра?

Стига да имаш възможност да го включиш към VHS плеара. Погледни какви изходи имаш на плеара и погледни какви са на устройството. Ако съвпадат си го купи. Иначе ще ти е излишно. Щото аз не виждам  как ще го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти трябва и софтуер да прихваща A/V потока от този USB порт.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, ExaFlop написа:

Ще ти трябва и софтуер да прихваща A/V потока от този USB порт.

Това е едно на ръка. Софтуера си върви в опаковката със посочената "джажа".А къде в VHS плеар ще включи черният куплунг, когато на нито един плеар няма такъв, освен ако последният е висок и скъп клас - евентуално.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е алтернативен A/(Composite V)  изход

Трите Cinch изхода мисля, че са достатъчни за Stereo audio/Video

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 21 минути, ExaFlop написа:

Това е алтернативен A/(Composite V)  изход

Трите Cinch изхода мисля, че са достатъчни за Stereo audio/Video

До тук си написал прикачването само от едната страна. А другата как ще бъде - едната възпроизвеждаща, втората - записваща. Забележи трябва вход видео и изход видео и най малкото ( при моно вариант) съответно вход аудио и изход аудио. За стерео се повтарят. Или с две думи - чинчовете са примерно ляв и десен канал и видео - сега остава за другата страна. Неговият VCR дали има тази възможност, защото на домашните плеари, почти никой го няма куплунга. И забележи още нещо - Самият Composite V е ЖЕНСКИ. На плеара никога не може да е монтирам мъжки, защото най малко перата му ще бъдат счупени.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е еднопосочно прихващащо устройство - само от A/V Out  на касетофона. Не може от компира към VHS-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 минути, ExaFlop написа:

Това е еднопосочно прихващащо устройство - само от A/V Out  на касетофона. Не може от компира към VHS-a

Нали това и аз пиша. Къде ще го куплираш към компютъра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В USB - джаджата е ADC - cinch->USB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, ExaFlop написа:

В USB

Ако устройството разполага с USB - вече съм съгласен. Виждам че пише, но на картинката не се вижда такова. Или се намира отпред на устройството, на което има капаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто картинката не е от най-обясняващите:

Подобна:

s-l140.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се мъчи като мен.Мъки един месец,какво ли не качество и размер на изходният файл не пробвах,кофти резултати.Дали не го и изхвърлих.Случайно разбрах че комшията има комбо-vhs-dvd.Набързо обърнах 30 касети на дискове,върнах му машината,изхвърлих касетите.Пускам един диск на лаптопа и познай,пак греда.Показва че диска е празен.Отидох до комшията пускам на машината му-върви си идеално.Викам ще хи хвана цаката.Почна се с едни програми към 20-30 на брой.Пак мъки.Накрая стана само с една версия на IsoBuster_Portable_3.3_Multilingual.От там с VLC.Това е.Като имаш в предвид че тая джаджа,дето си я харесал,съм я пробвал и на друг лаптоп.Незадоволителни резултати.Просто късмет изкарах да ми изскочи това комбо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, _nib_ написа:

Не се мъчи като мен.Мъки един месец,какво ли не качество и размер на изходният файл не пробвах,кофти резултати.Дали не го и изхвърлих.Случайно разбрах че комшията има комбо-vhs-dvd.Набързо обърнах 30 касети на дискове,върнах му машината,изхвърлих касетите.Пускам един диск на лаптопа и познай,пак греда.Показва че диска е празен.Отидох до комшията пускам на машината му-върви си идеално.Викам ще хи хвана цаката.Почна се с едни програми към 20-30 на брой.Пак мъки.Накрая стана само с една версия на IsoBuster_Portable_3.3_Multilingual.От там с VLC.Това е.Като имаш в предвид че тая джаджа,дето си я харесал,съм я пробвал и на друг лаптоп.Незадоволителни резултати.Просто късмет изкарах да ми изскочи това комбо.

Това вече е ценна информация. Аз по рано си правех тези неща във университета защото там си имахме професионална техника за такива прехвърляния. А тези джижавки наистина са вятър работа, но не исках да разочаровам питащият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите са малко бат Стефко и с това си обяснявам че няма оплаквания за произведеното от младото поколение на китайската народна република в час по трудово обучение.Обаче ядовете,мъките и опитите да изкараш по хубава картина от първите снимащи с външна камера телефони,моя беше SE t68i,е ....Дето вика професор Вучков-Грамофон свири-майка плаче.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само една ли касета ще прехвърлиш или повече?

Ако е само една със сватбата - плати на някого да го направи както трябва на DVD. С менюта, чаптъри и т.н. И гледай да не сложат защита срещу копиране, има и такива субекти,

Ако е за повече - за под 100 лв можеш да си купиш хардуерно устройство втора употреба. Направо от касета на DVD. А, вече са писали за такова.

Ако ще се занимаваш с кепчъри има голямо значение на какво ще се възпроизвежда касетата. Като минимум HQ, по-добре S-Video.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия кепчъри за по 20 лв. на USB са чиста загуба на пари и време. По- миналата година си взех този кепчър и си дигитализирах касетите от старата камера. Записите станаха с възможно най- доброто качество, при съпоставяне няма разлика между оригинала и копието. Но... трябват си познания за настройване на софтуера, за да станат файловете хем с малка големина, хем с добро качество.При интерес мога да пиша кой софтуер съм използвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bpkole

Чакай младеж,не съм го хвърлил.Дай един адрес да ти го пратя по Еконт.Ще си платиш само доставката.С тези икономисаните пари си купи нещо друго.Даже с една тройка кабели и един еврожак ще ти ги пратя.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.