Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Притежавам видеокарта NVIDIA GTX 970 4GB и монитор LG FULL HD 24 инча. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне или каже следното нещо: Всички игри ми вървят на ULTRA без да лагват, засичат и т.н Но. когато дам в далечината в играта, все едно играя на LOW SETTINGS. И на някои лицата и дрехите на героите ги дава все едно играя на LOW. Купих HDMI кабел от видеокартата към монитора и пак същия резултат. С последни драйвъри съм. И някой път картината леко претрепва в играта. Не знам как точно да го обесня. Играя на УЛТРА, а все едно съм LOW. Ще съм много благодарен, ако някой помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя игра? Това в далечината зависи от начина по който играта скалира качеството на текстурите в дълбочина или така наречения LOD за определено разстояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повярвай още не е измислена играта която ще се опре на 970 ;) отвори контролния панел и си оправи настройките antialiasing да ти е x16 и опцията "overwrite any application" или нещо такова. Когато играеш GTA примерно в настройките барникай също FXAA ON, Antialiasing x16 и MSAA x8. Настрой distance scaling на макс както и "Long Shadows"... предполагам текстурите и резолюцията са ти на макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, De Santa написа:

Повярвай още не е измислена играта която ще се опре на 970 ;) отвори контролния панел и си оправи настройките antialiasing да ти е x16 и опцията "overwrite any application" или нещо такова. Когато играеш GTA примерно в настройките барникай също FXAA ON, Antialiasing x16 и MSAA x8. Настрой distance scaling на макс както и "Long Shadows"... предполагам текстурите и резолюцията са ти на макс.

И като го направи това и 970 ще умре.;)

Това което наричаш antialiasing х16 в действителност се прави с Anisotropic Filtering от драйвъра, а съвета за MSAA x8 + максимална дистанция ще пречупи и доста по-бързи карти от 970.Първото изречение изобщо няма нужда да се коментира - достатъчно е човек да погледне в съседната тема какво обсъждаме от 2-3 дена......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.