Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,не си намерих подходяща тема и ще питам тук.От известно време имам в старт менюто Firebird ISQL Tool.Виждам го на "началната" страница,ако мога така да се изразя.Там доколкото знам са нещата,които ползвам най-често.Тоест съм човъркала в този Firebird.Води ме до "C:\Program Files (x86)\Firebird\Firebird_2_1\bin\isql.exe" когато реших да видя що за софтуер е.А като чукна на него ми излиза това на шота.Какво е това?

Ashampoo_Snap_2016.03.13_13h06m38s_001_.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено не съм. SQL в общи линии знам какво е.Търсих цялото понятие Firebird ISQL Tool в нета.Много сложно ми се видя за бедния ми английски , така и не схванах за какво става дума.Интересното е как аджеба се е озовало това нещо в компютъра,че и на преден план.Няма значение,щом не е нещо опасно(инфекциозно):).Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е за програмисти само, макар и да работят с sql . Sql се използва за създаване на релационни бази данни и използване на такива, както и за извикване на заявки. В случая това е някакъв sql сървър не много известен. В практиката най много се използва MYSQL под линукс или MS SQL под уиндоус. 

Зависи как е дошъл този софтуер при вас. Ако нямате спомен че сама сте го инсталирали,   най вероятно е дошъл заедно с друг софтуер, който сте инсталирала. Възможно е някое приложение което ползвате да иска съответния sql сървър. Можете да деинсталирате. Ако възникне проблем при някое приложение може да се дължи на това че сте деинсталирали sql-a.

Oтносно английският, няма да навреди на чара ви ако го научите малко. (wasntme)

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е така.Спомням си,че наскоро инсталирах EssentialPIM.Поиска ми много разрешения и достъпи до пощи,контакти,пароли и т.н. Има вероятност да е от нея.Много благодаря,успокоих се.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така. Правилно се ориентирахте. Точно това приложение ползва sql.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Tanner Foost Foust написа:

Oтносно английският, няма да навреди на чара ви ако го научите малко. (wasntme)

Съгласих се,не за чара,а за английския.На тази времена е почти задължителен.Принципно се оправям във форуми и със софтуерите ,написани на английски.Но от тия програмистки термини,че и на инглиш съм на светлинни години.Служебно се налага да говоря руски и гръцки,Нямам нерви за трети език,все пак съм човек на преклонна възраст.:wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, ♫ Stefany ♫ написа:

Съгласих се,не за чара,а за английския.На тази времена е почти задължителен.Принципно се оправям във форуми и със софтуерите ,написани на английски.Но от тия програмистки термини,че и на инглиш съм на светлинни години.Служебно се налага да говоря руски и гръцки,Нямам нерви за трети език,все пак съм човек на преклонна възраст.:wink12:

На колко сте ако не е тайна :emoji_smiley-03:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Off topic

В профила ми пише.

Редактирано от ♫ Stefany ♫ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.