Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Смятам скоро да си купя нов харддиск и един бърз преглед на цените чрез Pazaruvaj.com разкри следното:

1TB WD Black (WD1003FZEX) - 153лв.

2TB Seagate (ST2000DM001) - 153лв.

2ТB Toshiba P300 ( HDWD10EZSTA) - 163лв.

2TB WD Black (WD2003FZEX) - 258лв.

Та както става ясно от заглавието, чудя се дали тази допълнителна гаранция при Black серията ще е от значение, при положение че фактически плащаш двойно повече за дадено ниво капацитет.

Относно SSD: ясни са ми предимствата им, и ще си купя такова към края на годината заедно с нов процесор/дъно/рам (дано тоя Зен да се окаже сполучлив).

Вашето мнение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите са от 2011 и са 24/7 в локалният нас. И ще ги сменям сега че станаха на 5 години вече :). Горещо мога да ги препоръчам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз се извинявам че ще ползвам темата на питащият , но бих искал да зная поради същите причини като Вас кое ще е най разумно  за ползване 24/7 за настолен компютър с обем поне 4 терабайта. Благодаря. Говоря за 3 диска, които за жалост няма да ползват SATA 3 , a SATA 2. Единият вече е оборудван, но не се сетих че може и той да стои непрекъснато включен и дисковете са стандартен тип 3Х 3 терабайта.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, * СТЕФАН * написа:

Аз се извинявам че ще ползвам темата на питащият , но бих искал да зная поради същите причини като Вас кое ще е най разумно  за ползване 24/7 за настолен компютър с обем поне 4 терабайта. Благодаря. Говоря за 3 диска, които за жалост няма да ползват SATA 3 , a SATA 2. Единият вече е оборудван, но не се сетих че може и той да стои непрекъснато включен и дисковете са стандартен тип 3Х 3 терабайта.

По-горе съм дал линк.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Току що, Agentpat™ написа:

По-горе съм дал линк.

Мерси приятелче. Вече го погледнах. Пак ще се размина с NAS, но нищо.Това ми е по важно на този етап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WD Black си струва парите - бърз и надежден - не случайно му дават 5 години гаранция. Като си ъпгрейдвах навремето компа си взех 640ГБ WD BLACK за системен и 1ТБ Samsung за запис на филми - WD беше по-скъпо от самсунга ама още си работи без проблеми, а самсунга го смених преди повече от година щото почна да има все повече лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито е надежден нито е бърз за сметка на това е горещ, шумен и скъп. Общо взето много лош избор.

пс. ined да с повече гаранция е но реално си плащаш почти напълно нов диск та и да се скапе производителя няма да е на загуба.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За външни стават. Но иначе съм фен на Хитачи,  дори имам един счупен интърнъл Хитачи  с мултимедията нямам проблеми, за операционна система и софтуер не става но за мултимедия си бачка вече втора година, подариха ми го беше изпускан чисто нов. :D

У дома имам 4 хитачите и един WD който споменах. 
Най старото ми хитачи е на 11 години, най новото ми хитачи е на 5 години.

За NAS не знам какви се купуват но за потребителски нужди Hitachi и WD стават.
Възможно е производители като Seagate и Toshiba също да правят здрави дискове.

Много е важно от къде си ги купувате, как са били транспортирани, и опира и до късмет.

Редактирано от Tanner Foost Foust (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 12 минути, Roujin Z написа:

Нито е надежден нито е бърз за сметка на това е горещ, шумен и скъп. Общо взето много лош избор.

пс. ined да с повече гаранция е но реално си плащаш почти напълно нов диск та и да се скапе производителя няма да е на загуба.

Препоръчай нещо ти тогава, ако ти е удобно. Дали е днес или след 5 дни, няма значение, но да са 4 терабайта. И както казах ще са на SATA 2.Не ми трябват да са толкова бързи, а надежни. Ще се ползват само за архив и той трябва да е достъпен постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като говорим за HDD на 7200 об. всичките са еднакви. Буквално става въпрос за фуклявене в разни бенчове и няма да усетиш грам разлика.

Така че се гледат най-евтините съответно се сравнява гаранционния им срок и ако разликата не е съществена се взима тоя с по-голяма гаранция.

Това не го прави по-сигурен. Примерно Seagate според статистиката се развалят по-често от Тошиба които са и малко по-евтини но са с по-малко гаранция.

Най-сигурни са тия на HGST но там вече имаш съществена разлика в цената. Така че въпроса е каква сигурност искаш понеже гаранцията няма да ти спаси данните.

пс. Като има SSD не е нужно HDD на 7200 об. Примерно "зеленото" и от тоя род не са подходящи за системен защото постоянно ще циклят но са си екстра за склад.

Всъщност дори не става въпрос за различни HDD а за разлика в фърмуера.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Roujin Z написа:

Като говорим за HDD на 7200 об. всичките са еднакви. Буквално става въпрос за фуклявене в разни бенчове и няма да усетиш грам разлика.

Така че се гледат най-евтините съответно се сравнява гаранционния им срок и ако разликата не е съществена се взима тоя с по-голяма гаранция.

Това не го прави по-сигурен. Примерно Seagate според статистиката се развалят по-често от Тошиба които са и малко по-евтини но са с по-малко гаранция.

Най-сигурни са тия на HGST но там вече имаш съществена разлика в цената. Така че въпроса е каква сигурност искаш понеже гаранцията няма да ти спаси данните.

пс. Като има SSD не е нужно HDD на 7200 об. Примерно "зеленото" и от тоя род не са подходящи за системен защото постоянно ще циклят но са си екстра за склад.

HGST  са хитачитата.

За SSD-тата  харесват ми, вдигат много производителността ако се използват за системен. Но нямат този дълъг живот колкото може да изкара един HDD.
За складиране не знам колко са подходящи понеже са супер скъпи и масово не правят с голям обем  SSD-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSD има и с 10 години гаранция та са много по-надеждни от HDD. Естествено не всеки модел а и имаме проблема с цената. 

пс. То и Тошиба са Хитачи въпроса е че едното е ниския другото високия клас. 

Примерно има такива - http://www.persy.com/bg/brands/1601-4tb-ultrastar-sata-3-64mb.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"" Това не го прави по-сигурен. Примерно Seagate според статистиката се развалят по-често от Тошиба които са и малко по-евтини но са с по-малко гаранция "

Първите ми три, които купих миналата година са точно Тошиба, само че  по 3 терабайта и до сега почти не са спирали а и не забелязвам да са нито шумни, нито бавни. Гаранцията им е 2 години а цената беше около 210 лева. Новите реших да са по големи за всеки случай, но има и Тошиба 4 терабайта. Ако е добре, както си споменал, аз не се притеснявам. Може и да ме надживеят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам WD Black 1 TB от май 2009 г. От началото ми направи впечатление, че при всяко стартиране има едно "ж-ж-ж-ж-т" - направих проверка със съответната програма, доколкото си спомням го носих и при продавача - не излезе нещо особено. В смисъл че не съм имал проблеми с диска. За температурата потвърждавам - в момента показва 39 градуса, а лятото стига до 45 и повече - въпреки, че отпред има вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.3.2016 at 18:04, Roujin Z написа:

Абсолютно вярно. Black серията не предлага по-бързи дискове от Seagate и други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.3.2016 at 17:16, * СТЕФАН * написа:

Казано най-просто, ако търсиш дискове за сторидж, най-идейно ще е да са тихи, икономични и хладни. Най-надеждните с тези изисквания, които по гаранция са за 24/7 ползване са WD RED. По-евтин вариант е Seagate Desktop HDD.15, който също е хладен и сравнително тих ,намира се с 3 години гаранция. Ако търсиш нещо бързо, Toshiba X300, но е с 2 години гаранция и чисто и просто за съхранение на данни скоростта не би трябвало да е приоритет.

Редактирано от antigravity (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Toshiba X300  Зарадва ме.Наистина скоростта не е приоритет, нито се притеснявам за 2 годишната гаранция. Моите почитания, уважаеми и благодаря. Те ще са.Бях ги избрал вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, * СТЕФАН * написа:

Toshiba X300  Зарадва ме.Наистина скоростта не е приоритет, нито се притеснявам за 2 годишната гаранция. Моите почитания, уважаеми и благодаря. Те ще са.Бях ги избрал вече.

Мисълта ми беше, че това е по-бързият диск от трите, другите са по-хладни и тихи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, antigravity написа:

Мисълта ми беше, че това е по-бързият диск от трите, другите са по-хладни и тихи.

Червеният WD е също 7200 об. но е по-скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Agentpat™ написа:

Червеният WD е също 7200 об. но е по-скъп.

Той е на 7200, но като скорости при работа е далеч надолу и като линеен трансфер и като random производителност. За сторидж е перфектен обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко бих ти препоръчал само без Тошиба.WD го дават с гаранция ама кога ще спре никой не знае. Имам Самсунг който е на  4500 дни работа без Бад сектори но взе да му се скапва механиката и се наложи да го сменя с WD . На другият кокпютър  съм със Сигейт които е с 4000 работни дни и смарта ми показва че е перфектен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Niki-pit написа:

Всичко бих ти препоръчал само без Тошиба.WD го дават с гаранция ама кога ще спре никой не знае. Имам Самсунг който е на  4500 дни работа без Бад сектори но взе да му се скапва механиката и се наложи да го сменя с WD . На другият кокпютър  съм със Сигейт които е с 4000 работни дни и смарта ми показва че е перфектен. 

Онези дискове, които ги имаше преди 13 години, отдавна ги няма.Вашият ще да е от същото време с обем не по голям от 60 гигабайта. Аз питам и получих отговор, макар че не съм бос в тая техника.Просто съвет.Иначе трябваше да напишете защо не препоръчвате Тошиба, като е доста известна с продукцията си.Много от Вас, като дават съвети не знаят, че и току що купена техника от най реномираните и препоръчваните фирми, може да се развали още на другият ден.Електроника, свързана с механика.Нищо чудно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от Drogba94
      Здравейте след сглобяването на нова Ryzen система компютърът даваше черен екран. Накрая след махане на 1 по 1 частите установих че е заради ССД-то ,защото системата тръгва без него. Проверих съвместимостта с дъното и всичко е точно. 
      ССД-то е  adata sx8000 , а дъното е ASROCK AB350M PRO4 AM4. Странното е че на единия  м.2 вход ми дава черния екран, а на другия няма проблем ,но не ми го открива в биос-а.
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от kosio96
      Съмнявам се,че някой ще може да помогне,но нека опитам.Днес докато не съм бил вкъщи някой е разцъкал дистанционното и сега не мога да накарам климатика да влезе в режим на отопление.
      Дистанционното е модел WH-D5B.Намерих превод в интернет,но копчето за сменяне на режима не прави нищо (екранчето само премигва).В момента на екранчето има 2 японски символа,които в превода ги няма и нямам идея какво означават.Ако ще ви помогне ще ги снимам и кача.В момента лявата стрелка на екрана сочи към режим автоматичен,след нея са 2-та символа,няма изписани градуси,а дясната страна сочи също към режим автоматичен,само че отдясно.Доколкото разбирам левия автоматичен режим е дали да духа топло или студено,а десния автоматичен режим е за силата на вентилатора.
      До сега съм ползвал само копчетата на първите 3 реда и във такава ситуация да не може да смени режима от студено на топло не съм попадал.Да отбележа,че от време на време духа студено или топло,но на екрана не се променя нищо.
    • от Ndishev
      Трлевизора е Toshiba 32av933g
      Свързвам таблета към телевизора (като усб памет) разпознава го като мултимедийно устройство но като ми иьлезнат директориите  с "снимки" "музика" и "филми" не ми дава да отворя нито една от тях. 
      Свалих файлове в формати avi, xvid, mp4 и др. Пробвах в няколко директории да преместя но не намира нищо. 
       Пробвах с DivX регистрация (ако случайно е от там проблема) но ми иска да кача файла който се сваля на телевизора. 
      Телевизора беше на ремонт но имаше проблем с рамта и техника каза, че няма проблеми с usb-то. 
      Някой дали си има идея как мога да подкарам някое филмче или да отворя снимките? 
      Нямам под ръка флашка но не мисля че е проблем като пускам през таблет като usb памет. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.