Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 
Имам следното питане, относно това дали означението SSD + HDD при лаптопите винаги значи хибриден диск. Ясно е че когато става въпрос за малък обем SSD, до 32 GB -това е хибриден диск. Но напримнер тук: 

http://laptop.bg/laptops-toshiba-Satellite_P50_C-toshiba_satellite_p50_c_18d

имаме 128 GB SSD, като в някои лаптопи SSD-то стига до 500 GB. И тук ли SSD-то играе ролята на някакъв кеш, макар и голям, или са 2 отделни физически диска, на които мога спокойно да си инсталирам Windows-a и програмите на SSD, а другия хард да го ползвам само за storage.
И още едно питане - какво мислите за посочения лаптоп ( ще се използва  основно за домашна употреба (офис пакет, Android Studio, без игри и т.н.). 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

SSHD  - това е хибриден диск. SSD+HDD означава, че са поотделно. Иначе лаптопа си е добър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sotirow
      Здравейте,
      Искам да попитам дали е добра идея да се замени DVD устройството с Caddy и втори SSD хард диск. Вече имам един SSD хард който е заключен от Биос и е с win10, а на втория хард диск искам да инсталирам Ubuntu. Въпроса ми е дали ако заменя DVD с Caddy ще е добра идея или по-добре да си закупя нов хард който да не е заключен от Биос.
      Благодаря.
    • от Ndishev
      Здравейте имам следния проблем с посочения в заглавието телевизор. 
      Телевизора е закупен преди 4г и е ползван 2. От 2г стои в кашон докато не ми потрябва. 
      Докато чаках да дойдат за инсталация на цифрова телевизия си включих аналогова с коксиалн кабел. Дойде един съсед и каза, че телевизора има вграден цифров тунер и може по коксиалния да се пусне цифрова. Разбира се аз се съгласих. 
      Та по време на настройките заби и той го изключи от контакта. При включване отново телевизора сам се включи, светна зеления индикатор но дава черен екран. 
      Стоя дълго време изключен и също така включен но не реагира. 
      Не намерих в нета никакво рвшение, четох за подобен случай който телевизора бил в режим на търсене на канали. Пробвах с комбинациите които намерих за връщане на заводски настройки, но просто не реагира. 
      Дали случайно някой знае как да се върнат заводските настройки или нещо да се направи. Все пак ако не е сериозен проблем да спестя разходите по техник. 
      Мерси предварително. 

• от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
    • от callpchelp
      Закупен е Януари 2017 г. от Теленор. Още е в гаранция
      Запазен, има драскотина само една на самия протектор, екрана не е надраскан, защото протектора не е свалян още от закупуването на таблета. Използван е рядко, от голям човек за имейли, филми и интернет предимно.
      Операционна система Android
      Процесор

Тип процесор ARM Cortex A53
      Скороста на процесора 1.3 GHz
      Брой процесорни ядра 4 ядра
      Екран

Тип на дисплея Капацитивен
      Размер на екрана 8"
      Резолюция на екрана 1280 x 800
      Памет

RAM памет 1 GB
      Размер на вградената памет 16 GB
      Разширяема памет Да
      Уеб камери

Камера на предния панел Да
      Резолюция на предната камера 2 Mpx
      Камера на задния панел Да
      Резолюция на задната камера 5 Mpx
      Свързваемост

Трансфер на данни
      Wi-Fi
      GPS
      Bluetooth
      Извод за слушалки

Батерия
      Тип Батерия Li-Ion
      Капацитет на Батерията 4200 mAh

Още параметри

Вграден говорител Да
      Вграден микрофон Да

• от роско царев
      Здравейте въпроса ми е има ли шанс хард диск който не го отчита от usb устройство да тръгне защото вътре има прекалено важна информация ? Ако има някакъв начин моля кажете
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.