Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, преди 3 дни ми подариха стар радио касетофон sony, с мощност 30w, 2 говорителя . Още като го видях се ми хрумна да свържа телефона. Разгледах го хубаво и установих, че не мога да свържа телефона си чрез аукс никъде. Започнах да се интересувам и разбрах че уж има начин на свързване между радиото и телефона. Пробвах го стана както в онзи сайт обаче вместо да свири силно звукът излиза сякаш съм включил слушалки (едвам се чува) апък всичко е на макс . Не съм мн запознат с аудио техниката но мисля че направих всичко както в онзи сайт. Ето и малко снимки на радиото. Мисля че кабелите са така. А тук съм използвал 10ком потенциометри (спойките не се допират). А това мисля че това е входа на касетата, където се включва жака. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И си мислиш че ще цъкна на 6 линка за да се сетя? Ако няма вход - 2 начина. През радиотрансмитер и през куха касета. И двата се ползват примерно за да се подаде сигнал от външен плеър на автомобилна свирка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за мнението но моля те хвърли едно око но това. Мисля че е възможно, защото има и коментари и са положителни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости на търкалета. Двете предложени от мен решения са готови за по десетина лв. без да се съсипва оригиналната свирка. Тоя какво предлага? Да се скапе свирката и да се свърже силен изход за слушалки към предусилвателя за магнитна глава, който е доста чувствителен и освен това има и честотна корекция? Който знае може да направи линеен вход - има по-подходящи места. Но след като си гол ентусиаст и не знаеш откъде върви  тока ти предложих готово изделие. За по-малко пари отколкото някой, който разбира ще се съгласи да се занимава с ТНТМ.

http://elimex.bg/product/63592/adaptorna-kaseta-car-1224.html За да не се мъчиш и занимаваш мен и цял форум с глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А натисна ли бутона Play на касетофона?

И пак прочети какво ти е написал Филипов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слота за касетата както и всичко свързано с нея го разкачих и изхвърлих(не беше добра идея знам).  Та ще те помоля г-н Филипов да ми кажеш от къде да купя и как да направя този радиотртрансмитер да бачка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да правя квалификации че форумът има правила. Обикновено подобни епитети се ползват в милиционерските вицове. Оправяй се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за полезните отговори. Ако не друго ще стане хубав дроп тест :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в първия радио-телевизионен сервиз и ще и изкарат кабела за входния сигнал от където трябва. Не се занимавай със подаване на сигнала праз кабелите на касетофонната глава, та дори и през резистори за намаляване на нивото на сигнала. Не трябва да се правят всички простотии които се пишат във нета! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.