Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте, не знам дали точно тук е мястото за тази тема, тъй като WooCommerce е plugin за Word Press, така че ако не е моля да бъде преместена на правилното място.

Въпросът ми е, някой превеждал ли е pot файла на plugin-а и ако го е правил къде точно е сложил файла (и с какво наименование). Проблемът ми е, че след превода, го сложих в папка /plugins/woocommerce/i18n/languages/bg_BG, сайтът не се превере, въпреки че в статусът на plugin-а пише, че езикът е bg_BG.

П.С: Благодаря предварително.

Редактирано от Blagovest Bogomilov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма нужда да си играеш да превеждаш woocommerce защото вече има официален превод на плъгина ето тук. Експортваш един .mo файл с българския превод и го слагаш в wp-content/languages/woocommerce/ като името на файла трябва да е woocommerce-bg_BG.mo

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да правя нова тема, ще използвам тази за моя въпрос.

След като се обнови новата версия на Woocommerce половината език стана английски, какво ли не пробвах, с плъгина Loco Translate и не става и не става. Вече 3 часа се мъча какво ли не направих и не успявам да го оправя. Някакви идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Bathory написа:

Няма да правя нова тема, ще използвам тази за моя въпрос.

След като се обнови новата версия на Woocommerce половината език стана английски, какво ли не пробвах, с плъгина Loco Translate и не става и не става. Вече 3 часа се мъча какво ли не направих и не успявам да го оправя. Някакви идеи?

Ако ползваш loco translate отиваш на woocommerce plugin, след това кликаш на Sync бутона и ще видиш всички полета, които са за превод. Преведи си най-важните само - cart, checkout, account dashboard. Нямам време сега, но тия дни мога да преведа целия плъгин с някакъв po editor.
Ако някой има случайно преведен .po файла за последната версия да я изпрати на адрес errorx@abv.bg
Поздрави!

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе то си е преведено всичко, просто след ъпдейта ми се прецакаха малко нещата и не иска да го преведе и това е.

Върнах си старата версия на woocommerc-a и всичко се оправи! :)

Търся решение на проблема след като не може - как да го накарам да може!?!?!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 3/14/2016 в 20:51, Blagovest Bogomilov написа:

Здравейте, не знам дали точно тук е мястото за тази тема, тъй като WooCommerce е plugin за Word Press, така че ако не е моля да бъде преместена на правилното място.

Въпросът ми е, някой превеждал ли е pot файла на plugin-а и ако го е правил къде точно е сложил файла (и с какво наименование). Проблемът ми е, че след превода, го сложих в папка /plugins/woocommerce/i18n/languages/bg_BG, сайтът не се превере, въпреки че в статусът на plugin-а пише, че езикът е bg_BG.

П.С: Благодаря предварително.

Проблемът идва от това, че при новата версия има разминаване при изписването на стринговете с тези които се търсят за превод.  От Source виждаш къде се намира проблемния стринг.........отиваш на този файл (във файловете на woocommerce на хоста) и променят стринга да съвпада точно с този който се търси за превод (като име и номер на реда). На примера от снимката "Тotals" в .php файла започва с  "t" вместо с "Т" и след поправка му превода се оправя. И така процедираш с всички стрингове и всичко ще е ОК .

Успех ;)    

555.png

Редактирано от NovakM
допълване :) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работи!! Работи!!

А как може да се оправи генерално, т.е. това от къде идва като проблем? След новата версия ли и с времето ще се изчисти ли или трябва да го оправям пак след известно време ;)

Благодаря!

Редактирано от Bathory (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване