Windows98

Как се заключват с парола папките при Windows XP?

25 мнения в тази тема

публикувано (редактирано)

Как мога да си заключа папка на winxp така че като цъкна на нея да ми изка парола и ако не я въведа да не може да се влиза? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FolderAccess2.0.0FreeVersion

Ползвал съм я,но трудно я деинсталирах в последствие !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как мога да си заключа папка на winxp така че като цъкна на нея да ми изка парола и ако не я въведа да не може да се влиза?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Има два начина:

Първият е чрез промяна на настройката за достъп до папката. Кликаш с десен бутон върху папката и от менюто избираш "Свойства"/ "Properties", от следващото меню избираш таб "Sharing" и слагаш отметка в квадратчето "Make this folder private". След това кликваш бутон "Приложи". Така папката става достъпна само за този потребителски профил. Което ще рече, че ще е достъпна за за всеки който влиза с тоя акаунт в системата. Или трябва да създадеш отделен акаунт за достъп.

Ако става дума за една, две папки методът не е много практичен.

Вторият начин е с друга програма. Която да ти скрие папката. Преди време бях попаднал на една такава - Yank Folder Security Ето и описанието от download.bg

Yank Folder Security e безплатна програма, която осигурява много хитра защита за вашите папки. Тя не използва сложни, тромави и невинаги достатъчно надеждни алгоритми за криптиране, а действа под прикритие. За целта ви позволява да защитите директориите си, пълни с всевъзможни файлове, които не желаете да бъдат публично достояние, чрез "маскирането" им като различни системни дестинации. Yank Folder Security променя формата на посочена папка в такъв на My Computer, Control Panel, Printers, Sheduled Tasks, Network Neighbourhood, Recycle Bin, Internet Explorer, ActiveX Cache, Windows Default Icon. Чрез този хитроумен метод, цялата ви информация си остава в директорията, но при кликане върху нейната иконка (която вече е преобразена под нов статут) се отваря съответната системна услуга (информацията остава на харда, но недостъпна). За да се доберете до данните си е нужно да изключите защитата на съответната папка и едва тогава достъпа до нея ще се нормализира. Но ето тук е втората уловка: дори и някой да се досети за вашата хитрина, за да "отключи" съответната папка трябва да използва Yank Folder Security, но програмата се заключва с парола за достъп, която вие задавате при нейното първо стартиране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Свали си Folder access 2.0 -има я по сайтовете, малка, удобна, безплатна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)

Свали си Folder access 2.0 -има я по сайтовете, малка, удобна, безплатна

И да продължа с описанието и- за 1минута(максимум) мога да отключа папката без да знам паролата...

ПС: Ако искате мога да ви кажа как.

ПС2: Е така и така си забравих паролата.

Редактирано от TempleGuard (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

програмката е WinLock -има я тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

е добре като ти е заключена папката как можеш да я отключиш?

интересно ако могеш сподели с нас/TempleGuard/

мерси :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема, ще пиша в тая. Имам гаден проблем с Folder Access 2.0. Заключих си един клип, но след преинсталиране на Windowsa, не мога да отключа папката. Folder Acces няма опция за прибавяне на дадена папка към списъка на програмата и последващо заключване или отключване,а директно я заключва и тогава се прибавя! Е, да, ама програмата не може да си разпознае папката, която самата тя е заключила . Всъщност, разпознава, че е заключена, но по никакъв начин не успях да я отключа - няма я в списъка на програмата нито има опция в контексното меню за отключване. Дайте ми съвет какво да правя, щото клипчето е важно за мен. EDIT: Справих се, инсталирах Folder Acces 2.1 и о чудо, появиха се и опции, които ги нямаше във Folder Access 2.0 free :yanim:

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Как мога да си заключа папка на winxp така че като цъкна на нея да ми изка парола и ако не я въведа да не може да се влиза?

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО

Ето я програмата която търсиш, сред най сваляните от kaldata.com e

Microsoft Private Folder 1.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

на най-обикновенна папка искам да сложа парола, но незнам как става. въобще може ли?

Има доста теми в търсачката посветени на това:

Търся програма за заключване на папка

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...&hl=encrypt

RQ:Специфична пограма за защита на папки

Кодиране на папка

Въпрос:Кодиране на папки

Ми да ти кажа още щом си направиш акаунт "ако е с администраторски права" има опция да направиш файловете и папките PRIVATE иначе може от PROPERTIES на дадена папка да избереш ENCRYPTED

Публикувано изображение

Иначе може да си използваш софтуер за целта Microsoft Private Folder 1.0

http://www.kaldata.com/comments.php?id=141...ghlight=private

Както и WinGuard Pro 2006 6.4.27

Публикувано изображение

http://kaldata.com/comments.php?id=14756&a...hlight=winguard

Търся: програма за слагане на пароли

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ок благодаря намерих каквото ми трябва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш и с Folder Lock или Folder Guard също :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За да не пускам нова тема, ще пиша в тая. Имам гаден проблем с Folder Access 2.0. Заключих си един клип, но след преинсталиране на Windowsa, не мога да отключа папката. Folder Acces няма опция за прибавяне на дадена папка към списъка на програмата и последващо заключване или отключване,а директно я заключва и тогава се прибавя! Е, да, ама програмата не може да си разпознае папката, която самата тя е заключила . Всъщност, разпознава, че е заключена, но по никакъв начин не успях да я отключа - няма я в списъка на програмата нито има опция в контексното меню за отключване.

Дайте ми съвет какво да правя, щото клипчето е важно за мен.

EDIT:

Справих се, инсталирах Folder Acces 2.1 и о чудо, появиха се и опции, които ги нямаше във Folder Access 2.0 free :rolleyes:

Имам същия проблем, но и с Folder Acces 2.1 не успявам да си отключа старите папки. bildera_, какво направи, за да може програмата да си разпознае папките? Благодаря :)

П.П. открих как :) отключих си всички папки Публикувано изображение

Редактирано от crimsonwings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам подобен проблем със заключени папки.Когато съм ползвал предишния WINDOWS съм направил несъзнателно защита на някой файлове.Сега след преинсталация на WINDOWS тези папки и даже не всички файлове в тях немога да ги отворя.Самото име на папките или само файлове е оцветено в зелено.Моля ако някой знае как да се оправя ще бъда благодарен защото това са най-вече снимки които не ми се губят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте и аз имам подобен проблем със заключени папки.Когато съм ползвал предишния WINDOWS съм направил несъзнателно защита на някой файлове.Сега след преинсталация на WINDOWS тези папки и даже не всички файлове в тях немога да ги отворя.Самото име на папките или само файлове е оцветено в зелено.Моля ако някой знае как да се оправя ще бъда благодарен защото това са най-вече снимки които не ми се губят.

Виждам, че темата е стара, но имам същият проблем и какво ли не пробвах :( Моля ви помогнете :) Папката се намира в D устройство и след преинсталация всички наименования на папки и файлове станаха в зелено :( При опит да ги копирам ми изписва "Cannot copy името на файла : access is denied. Make sure the disk is not full or wride-protected and that the file is not currently in use." А при опит да отворя който и да е файл ми изписва "No preview available". Повечето от файловете са много ценни снимки и ми трябват :( Моля ви някой ако се е сблъсквал с подобен проблем помогнете :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Виждам, че темата е стара, но имам същият проблем и какво ли не пробвах :( Моля ви помогнете :) Папката се намира в D устройство и след преинсталация всички наименования на папки и файлове станаха в зелено :( При опит да ги копирам ми изписва "Cannot copy името на файла : access is denied. Make sure the disk is not full or wride-protected and that the file is not currently in use." А при опит да отворя който и да е файл ми изписва "No preview available". Повечето от файловете са много ценни снимки и ми трябват :( Моля ви някой ако се е сблъсквал с подобен проблем помогнете :P

Дай си права (permisions) върху диск D: на текущия потребител след преинсталацията - най-добре стани собственик (owner) на дяла от твърдия диск. Как се прави е описано на доста места в интернет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дай си права (permisions) върху диск D: на текущия потребител след преинсталацията - най-добре стани собственик (owner) на дяла от твърдия диск. Как се прави е описано на доста места в интернет...

С нищо не ми помагаш, текущият потребител е администраторски и има всички права ;) А това как да стана собственик никъде не го намирам, но немисля, че ще свърши работа :( Редактирано от skaliente_n (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Помогнете ми моля ви :)

http://support.microsoft.com/kb/308421 - четете тук е описано какво е собственик и как се придобиват права върху файл или папка. Помогнах още първия път - това е първия резултат излизащ в google.bg - на всичко отгоре е и на български... можеше и сами да потърсите досега. ;)
    1 човек харесва това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-доброто от споменатите по-горе-dirLock.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://support.microsoft.com/kb/308421 - четете тук е описано какво е собственик и как се придобиват права върху файл или папка. Помогнах още първия път - това е първия резултат излизащ в google.bg - на всичко отгоре е и на български... можеше и сами да потърсите досега. :D

Имам всички права, собственик съм на папката, но не мога да пипам файловете, а според мене проблемът е че са шифровани.Когато махна одметката и дам да се приложат промените ми изписва, че "За да промените тези атрибути, трябва да предоставите резрешение на администратор" Ха сега де ? При положение, че имам абсолютно всички права без специалните, а тях не ми дава да ги добавя под сейвмод :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом са шифрирани ви трябва ключа, дано сте си го запазили преди преинсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Щом са шифрирани ви трябва ключа, дано сте си го запазили преди преинсталацията.

Не съм :О Ами сега ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Известия

• Калин Карабойчев

Бъди специален, вземи своя VIP Абонамент   14.06.2016

Със своя VIP Абонамент получаваш:  Форум без никакви реклами.  5 пъти повече точки репутация, с които да гласуваш.  Табелка Специален потребител под аватара си.  Възможност да съхраняваш до 1000 лични съобщения в пощата си.  Специален различен цвят на ника ти, който те отличава от останалите.  До 50 мегабайта пространство за прикачване на файлове.  Използваш търсачката без да чакаш между честите търсения.  Възможност да отваряш и затваряш своите теми.  2 снимки, 3 линка и 5 реда в подписа ти.  Възможност да създаваш теми с Анкети в тях.  Възможност да прикачваш файлове към личните си съобщения.  Не чакаш между честите изпращания на лични съобщения.  Достъп до специален VIP форум, в който можеш да се включиш в дискусии с администрацията на форума относно нововъведения и нови услуги касаещи целия сайт и форум. Не чакай, бъди специален Поръчай сега!
                             VIP - 3 месеца                         VIP - 1 година        5.00 EUR с ДДС                      10.00 EUR с ДДС
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение