Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Мисля да си купя лаптоп втора употреба и съм твърдо решен да е от серията Thinkpad.

Спрял съм се на два модела - 430 и 430s.Доколкото разбрах между двата модела няма особена разлика като изключим външния вид,батерията и възможността за допълнителна дискретна графика която на мен не ми трябва много.Въпросът ми е кой лаптоп според вас би бил по-добра покупка?Като се има впредвид че - 

- животът на батерията е добра екстра но ще го използвам повече като офис компютър и рядко ще се използва само на батерия.

- ще го тормозя с приложения от сорта на VirtualBox,GNS3 и подобни така че бих предпочел модел с добро охлаждане

Дали мога да очаквам по-добро охлаждане при 430 поради по-дебелият му корпус?Има ли разлика в производителността на двата модела(доколкото поразучих са с идентичен хардуер)?

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

t430

По-лесен за намиране

По-удобно разположение на портовете

По-ниска цена,заради това,че е по-масов спрямо T430

Плюс,че разликата между размерите им е незначителна,има сравнително видео в ютюб

Аз имам T530 втора ръка,което на практика си е почти едно по-голямо T430 и съм доволен от почти всичко,като изключим клавиатурата(прекалено бързо става лъщяща "oily")

Задължително със SSD да е,това е,ако имаш някакви питания може да пишеш на лично или тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.T530 също не е вариант за изключване,даже изглежда малко по-привлекателен с по-големия екран.А как се държи T530 с температурите?Вентилатора шуми ли много при високи обороти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, bo4y- написа:

t430

По-лесен за намиране

По-удобно разположение на портовете

По-ниска цена,заради това,че е по-масов спрямо T430

Плюс,че разликата между размерите им е незначителна,има сравнително видео в ютюб

Аз имам T530 втора ръка,което на практика си е почти едно по-голямо T430 и съм доволен от почти всичко,като изключим клавиатурата(прекалено бързо става лъщяща "oily")

Задължително със SSD да е,това е,ако имаш някакви питания може да пишеш на лично или тук.

Правилен избор.Великолепни тихи и студени лаптопи/ThinkPad Т400 и R500/.Можете да добавите и допълнително/ako желаете/ ''док станция''-около 30-40 лева и всичко заспива.Успех!!!

56ef086272927_.jpeg.03e3295d90fb1c31a350

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От слима не печелиш нищо кой знае колко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, 121212 написа:

Правилен избор.Великолепни тихи и студени лаптопи/ThinkPad Т400 и R500/.Можете да добавите и допълнително/ako желаете/ ''док станция''-около 30-40 лева и всичко заспива.Успех!!!

56ef086272927_.jpeg.03e3295d90fb1c31a350

Винаги съм ги  харесвал док станцийте на ThinkPad-те. Няма сложна система от кабели около лаптопа, просто инсталираш всичко еднократно и след това само слагаш лаптопа от горе.

Иначе, от буквичката "S" винаги съм останал с впечатлението, че означава умален модел на нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, niki292002 написа:

Иначе, от буквичката "S" винаги съм останал с впечатлението, че означава умален модел на нещо.

S стои за слим. На практика - съвсем мааалкоо по-тънък е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Божидар Маринов
      Здравейте!
      В момента съм в процес на избор на лаптоп, но се двоумя - нов или втора ръка. Бюджет: 6-700 лв.

По-склонен съм да взема нов, тъй като лаптопа ще се ползва само и единствено за браузване + някое IDE (Visual Studio/Eclipse). А на реновирания (втора ръка) няма да му използвам възможностите/прозводителността.

Въпросът, на който търся отговор е :
      Кой от двата (нов или втора ръка) ще издържи повече време? Не ме интересува качеството на материалите. Да допуснем, че няма да му се нанасят щети върху корпуса.
      Чисто като хардуер, кой ще е с по-дълъг живот? 
      Притеснява ме това, че този втора ръка ще е на 3-4 години(или нещо от сорта) и не знам дали ще пребори един бюджетен(калпав) нов лаптоп.
      Наясно съм, че втора ръка идва с една година гаранция, а след това?

Хвърлил съм око на :
      HP 250 G6 1WY08EA - https://www.pcstore.bg/bg/laptop-ultrabook/laptopi/laptop-hp-250-g6-1wy08ea.html#box-additional 
      Не можах да намеря по-добра алтернатива(нов) за този ценови диапазон.

Вие какво мислите по въпроса?
      Приемам всякакви предложения  

Благодаря!
    • от simeon95
      Здравейте, лаптопът ми (Lenovo ThinkPad T410 Type 2522-25U) е със следните характеристики: линк и видеокарта IntelHD Graphics. Не съм инсталирал нищо съществено, освен драйверите от официалния сайт и програми за текстообработка и Visual Studio. Инсталирал съм и всички ъпдейти, без този за Windows 10.
      Предполагам, че проблемът е прегряване, защото, когато пусна 1080p видео от youtube до две-три минути лаптопът се изгася без предупреждение. (Независимо от браузъра, а и не съм инсталирал никакви разширения).
      Пастата на процесора и охладителят са сменяни преди няма и месец, проблемът се появи след последната инсталация на въпросния Windows. Допускам, че причината може и да не е прегряване, защото ми се е случвало лаптопът да прегрее и VGA изходът буквално не се пипа. В случаите, когато ми изключва напоследък просто е леко топъл и не мога да преценя.
      Такива проблеми в XUbuntu не срещам след часове работа и няколко HD клипа пуснати в background, та и затова предположих, че проблемът е в Windows-а.
       Не знам каква допълнителна информация мога да дам от Event Viewer или отнякъде другаде, така че смело изисквайте информация - ще съдействам напълно.  
    • от G.Koleff
      Здравейте. 

Имам проблем с драйверите на Lenovo Thinkpad w500. Инсталирах Windows 10 и се съмнявам, че няма драйвери които да вървят на него. 
      Видеокарта: ATi Mobility Radeon HD 3650;
      CPU: Intel Core 2 Duo P8600 (2.40 GHz, 3MB Cache);

Та въпроса ми е, има ли драйвери за Windows 10?
    • от pepsi_555
      Здравейте,

Купих си лаптоп Lenovo Thinkpad E540 i7-4702. Притеснява ме, че скърца при отваряне и затваряне. Шумът идва от дясната страна. Някой да е имал подобен проблем? На какво може да се дължи?

Благодаря.
    • от monster951
      Здравейте колеги,
      Значи имам един проблем имам един лаптоп на Ай-Би-Ем който до вчера нещеше да запали в смисъл, вклзчвам го в захранването и натискам пауър бутона пресветват лампичките и дотам.Днес го отворих разколачих го целия визуално нямаше нищо нередно (макар че рядко може да се види някъв проблем визуално освен ако не е кондензатор ).Както и да е събрах го започнах да му завивам болтчетата които бяха около 1 милион вид модела. Явно съм го претегнал нещо защото клавиатурата стои леко огъната но пък за сметка на това зе че запали-1 проблем по-малко . Но пък сега неще да ми стартира уиндоус показва се логото на екс-пи-то и след него син екран на смъртта и след което рестарт, някак си успях да влезна в акронис систем менеджър и форматирах ц-то, като си мислех че така ще се оправят нещата да ама не. Сега неще да ми зареди инсталацията стартира логото на IBM и след което се показва бялата чертичка и се очаква да изпише press any key to continue,обаче не става нищо такова просто след 1 2 минути прескача тази операция и ми показва съобщение че уиндоус не е намерен.Моля за помощ и  благодаря предварително
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.