Премини към съдържанието
Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

преди 3 часа, Tommygun написа:

Ще се включа само да си оправя кормилото. Тоя ъпдейт ще иска сериозна пренастройка на всичко. Вчера пуснах това с аудито и бях от стена в стена. Ще трябва да си поиграя с основните настройки и после гледам че всяка кола си има собствен мултипликатор и ъгъл на въртене.

Ами мисля обясняваха, как не трябва да пипаш настройките, а просто да промениш някакъв множител. Мисля за него говориш, ама да кажа. Иначе тоя Кадилак е доста опърничав, но си имаш Тракшън контрол и всякакви други настройки на колата. Аз отново почнах с пето място, както и на още няколко състезания. Включих се и в шампионата на WTCC, който ще е 6 старта и се вземат петте най-добри времена. Интересна точкова система имат тия шампионати. Първия получава 1000 точки, а за една секунда назад се дават 100 наказателни точки. Значи ако си с една секунда назад, имаш 900 точки. Ако си 5 секунди назад - 500 точки. всъщност, тоя шампионат повтаря истинския, който почва днес на пистта Пол Рикард   във Франция  и по Евроспорт 2 ще дават от 15 часа българско време квалификациите. Утре е старта. Навил съм се да гледам и да сравнявам техните времена с тия в играта. Интересно ми е, доколко са успели да направят истинска симулация на времената. 

ПП: Квалификацията във WTCC   приключи. Налага се да наваквам около 1.2-1.3 секунди. Като се има предвид, че автомобилите в RRRE  са от 2015 година, явно доста точна симулация е направена. Изненадата лично за мен бе, че Лада все пак са доста бързи и ако не бяха отрязали Катсбург  заради забявено излизане в супер пола, Нищо чудно да бе стартирал от първа редица утре, а не от пета.  

Сравнение на класирането в играта и в реалната квалификация от днес:

Spoiler

2016-04-02_163316.jpg

Spoiler

2016-04-02_163447.jpg

2016-04-02_163528.jpg

2016-04-02_163619.jpg

Това, което дразни обаче в играта, е че на първия завой дори съвсем малко предна дясна гума да стъпи на бордюра, ти анулира обиколката. Докато в реалното състезание са поставени оранжеви цилиндри на ключови места така, че щеш не щеш ще трябва да ги заобикаляш. А стъпиш ли на бордюра, не видях да накажат никого. Освен това в реалното състезание ми става чак жал за колите, когато минат през широките бордюри. Не че не минават де.  Съжалвявам, че нямам волан. Тия коли са за волани, че с клавиатура само ги мъча. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Продължавам тук за волана. 

Цитат
  преди 2 часа, Tommygun написа:

Колкото по скоро се заиграеш с настройките от драйвъра и от игрите ,толкова по-бързо ще дойде момента да те удовлетворява. Както ти казах за Дърт или реализъм или времена. За писта не е точно така, но има настройки които спокойно можеш да намалиш или изключиш. Например вибрация от двигателя,реакция на удар,игрите на окачването намалени и т.н.  За всяка игра е различно, но първото място е от драйвъра spring и dampers. Това разваля най-много усещането и според мен е настройка за хидравлична седалка но не и за кормило. 

Следобед като се прибера може да седна да напиша някои неща в темата за настройки на игри. 

btw  спри си ABS в Дърт, вече можеш да дозираш и пробвай пак нашата писта (опа,това прозвуча малко гей) с настройка на окачването да не блокират гумите така лесно и кажи пак как е завоя ;)

Аз се заиграх тая сутрин с Фиестите в Sebastien Loeb Rally Evo. Между другото, пуснали са ново демо в Мексико, може да го пробваш. Не знам какво съдържа, току що видях информация. Та отначало си бях оставил автоматично ъгъла на волана и доста неестествено бе при 900 градуса. Макар че това е реалния ъгъл на тая Фиеста, то малкия волан и което е по-важно - доста по-тежкия, не става за такова предавателно отношение. Освен това планките със скоростите ми се губят, дори да не съм в голям завой. Затова чрез проби си поставих  мисля 405 градуса и така нещата станаха отлично. След много мъки да науча едно трасе, на което не бях карал, успях да дам доста добро време дори спрямо тия, дето са играли. А дори не се доближих до идеалното минаване, което знам че мога да направя след още малко опити. Увеличих си дори FFB  на 100% при стандартни 75  и така ми е по-добре. Вече правя като на м,оята фиеста в завои - за по-бързо просто отпускам волана да си дойде на място. В играта става отлично с тая обратна връзка. Не съм съгласен с теб в едно - SLRE  не е толкова проста за каране както казваш. Особено на сняг и лед нещата се променят, а да нацелиш точната скорост в завой не е толкова лесна работа. То и по-голяма част от карането ми бе в дърветата заради опит да намеря оптималната скорост за преминаване на завоите. Иначе да, ако си карам като турист, няма проблеми. 

Фиятя го пробвах в DIRT  и да ти кажа, с волан дори ми се стори по-лесно. Все пак управлението с клавиатура при DIRT Rally  не е толкова проста работа. Доста нескопосано е направено, та истинско чудо е, че съм дал такива времена. Но засега все още не съм се захванал с DIRT, може би по-късно. 

ABS никога не съм ползвал откак си взех волана, та не знам как е с него. За дозирането знам, аз това и се опитвам да правя винаги. Нали точно затова си взех волан - заради дозирането на газта и спирачката. Виж, за газта трудно свикнах да не удрям педала в дъното, но все пак почвам да свиквам, както и със спирачката да не натискам докрай. Между другото, една от разликите с G27  е точно спирачния педал, с който измествам и маса и килим :P Като скоча върху него и килима тръгва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за пружината, те го направиха защото хората масово си модват G27 за да постигнат същия ефект. И аз бих могъл но на мен ми допада спирачката. И така ми се пързаля стола като скоча на нея. 

Иначе при игрите аз съм на другия полюс ,Дърт ми доставя удоволствие а с другата не ми се занимава. Снощи свалих ъпдейта на демото, ще го пробвам днес, но нещо като. е ме грабне отначало не става при мен. И ти си така Дърт ти е направила лошо впечатление с клавиатура и не им се задълбочаваш. 

А това за което гов орех сутринта с джигитите ми се случи днес. Един гъзар с някакъв стар английски роудстър реши че може да излезе с пълна газ на аутобана. На едната страна,на другата страна,слънце и със задница в нантинелата между платната. От 2 ленти запуши лявата и човката му в дясната. До мен една Q7 едвам спря и аз с камион му спрях на под метър от предницата. Добре че бях празен. И това е на 5-6 километрова права, където аз по принцип си тествам колата а нормално карам със 180-200 всеки ден....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе и аз сега излизам с Фиестата след 2-3 часа каране на Фиестите в SLRE  и какво да ти кажа. Първите завои едва не се блъсках в бордюрите. Толкова чувствително е управлението на действителната ми кола, че тая игра ми промени навиците за има няма 3 часа. След това при маневриране пак пуснах рано кормилото и аха да обеля бронята на един паркирал до мен. Ей и затова казах, че очаквах повее от тия волани. Първо са малки, второ неестъествено тежки и трето, хиляди настройки. Давам на брат ми вчера да кара, а той две години караше един бус, разнасяйки това-онова по магазините. Ами и той не може да вземе завой. Викам му, давай по-плавно с волана, но...та представям си какъв е случая с повечето, сядащи за първи път или от време на време зад волана. Когато за сефте му дадох да кара Фиестата, караше почти така, както аз почнах да карам днес - на зиг-заг. Чудех се защо по разни списания споменават, че Фиестата била нервна, а аз не забелязвам това. Е, сега ми стана ясно. Явно от камиони скачат на кола и очакват да се движи и управлява като камион. Просто така ми промени реакциите тоя волан, че за няколко минути почнах да се замислям, какво изобщо правя с волана на колата ми, та да не би случайно да направя беля. Знам, че волана мога да си настроя като на Фиестата - тоест по-остър и чувствителен, но като че ли това не е точната настройка при игри, където екрана е широк 50 сантиметра и всяко леко мърдане те вади извън пътя. може би ако екрана бе с действителна големина, нещата при симулацията щяха да са различни. Но на малкия екран ми се струва хазарт да карам с подобни на на истинската ми кола настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам аз карам когато може на 360 градуса. Най ми е удобно така. Оня ден гледах Матиас Екстрьом си показваше новата кола за рали крос и показа че и тя е на 360 градуса. Онова дъртото в RRRE го карах с 540 градуса но на ралито ми е много бавен. 

С камиона какво да кажа , аз  след 10 мин слизам от него и се качвам на бмв-то. Честно казано вече не ми прави впечатление какво карам  - качвам се и заминавам.Само че в реалния живот стила ми на каране е много плавен и няма как нещо да ми е нервно. С изключение на Фиат  Дукато при дъжд. Но това по принцип трудно може да се нарече кола. Иначе има и обратния вариант - волана на камион Mitsubishi Canter e 2 пъти по-лек от на бмв-то ми. Онова животно можеш да го караш и с оная си работа и то в спокойно състояние....Направо са прекали ли с хидравликата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака прибрах се.

Виж сега какво имах предвид с настройките от драйвъра.

_01.jpg

При мен имам отделен profiler за волана,защото в големия прозорец ми разпознава само мишката и клавиатурата. Но при теб трябва да е вътре в големия със същите настройки.

По ред на настройките вървят.

Общи FFB

двете след това окачването,тези които са ми на 0%.

Махнал съм изправянето от драйвъра,но от играта си върви

Ъгъл на завиване 360

И отдолу съм му дал да използва и настройките от играта

Има обаче разлика,дали си настройвал нещо от драйвъра или не си. Мисля че ги комбинира,не знам точно ,но без да пипам и драйвъра и нещата не се получават.

Пробва ли ми настройката за Dirt от стийм?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм стигнал до там ( DIRT Rally). Сега си поиграх с DTM 2015, направих едно състезание с практика, квалификация и състезание 30 минути. Почти без грешки, а тия ги бях пуснал на 100% трудност. Дори мисля че с волана съм по-бърз отколкото с клавиатура, но ще трябва да направя едно сравнение с предните си постижения. 

Днес направих сравнение между три игри - SLRE, Project Cars и RRRE. какво да ти кажа. Project Cars Ми се стори малко зле откъм физика и ефекти. Примерно стъпвам на тревата, нищо не се случва. Нито волана олеква, нито някакви вибрации. Дори по бордюрите почти нищо. Гледах да не съм пропуснал нещо в настройките, но не видях. Иначе колите са почти като залепени, ако изключим недозавиването и на тия с предно и което е най-странно, на BMW 1M.   Бих казал, че за тоя, дето за сефте сяда да кара, настройките са добри. Обаче ако гледаме кефа, няма го. Очаквах доста повече от Project cars  с волан. Вместо това SLRE  е доста напред като физика и поведение на волана ми. Там всичко усещам - недозавиване, сцепление на настилката...макар че не всичко е идеално. При DTM 2015  в Race Room  всичко е перфектно, след като свикнах с малко повечето удари във волана. Ако гледаш клипа, виждаш как подскача Аудите. При всеки подскок и волана трепва. За час и половина каране почти нон стоп, това трептене не само че не ме подразни, а и не търсих из настройките да го махам. Почнах да схващам кога колата губи сцепление и това ми помага да карам почти без грешки. От трите игри PC  е на последно място, другите ги изравням, но те са несравними - една рали и рали крос, другата писта. Но оппределено RRRE  е доста пред Project Cars.  Все още ме дразни, че нямам ръчна. Опоитвах се да назначя разни бутони по волана, но в движение трудно ги нацелвам. Кофти, че и не са осветени. Голям пропуск за толкова скъп волан. По едно светодиодче да бяха сложили, нямаше и 10 лева отгоре да им излезе.  

преди 2 часа, Tommygun написа:

Tака прибрах се.

Виж сега какво имах предвид с настройките от драйвъра.

_01.jpg

При мен имам отделен profiler за волана,защото в големия прозорец ми разпознава само мишката и клавиатурата. Но при теб трябва да е вътре в големия със същите настройки.

По ред на настройките вървят.

Общи FFB

двете след това окачването,тези които са ми на 0%.

Махнал съм изправянето от драйвъра,но от играта си върви

Ъгъл на завиване 360

И отдолу съм му дал да използва и настройките от играта

Има обаче разлика,дали си настройвал нещо от драйвъра или не си. Мисля че ги комбинира,не знам точно ,но без да пипам и драйвъра и нещата не се получават.

Пробва ли ми настройката за Dirt от стийм?

Хм. Моето е различно. 

2016-04-09_205503.jpg

Честно да ти кажа, още не съм дорасъл до настройките. Сега просто проверявам кое как работи, пък после ще се занимавам да оправям. Може и да не е различно, но си нямам понятие защо трябва да променям нещо. Знаеш ли, сега като сложих нископрофилните летни гуми, всяко камъче усещам. С волана имам предвид. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам , аз пуснах преди малко SLRE на новата писта от демото и фестата и просто не ми се усеща реално. Аз сравнявам с Дърт и там чувството е много по-реално. Тая феста на чакъла не може да поднесе а за вземане на обратен завой със заиграване не може да става дума. Недозавива зверски , не се изтегля от завой, бе не знам ще се насиля утре да покарам повече да видя дали е само до свикване, но Дърт ми е много по реална. Колата е много по жива , но и реагира много по-прецизно. Като пуснеш газта не забива веднага муцуна и като цяло е много по-предвидима.

Както казах не искам да го обръщаме на Dirt vs SRLE   и може всичко да е до свикване наистина,но това е мнението ми към днешна дата. Трябва да се занимая и с настройките да видя как променят поведението. Затова горното е с половин уста без да го обявявам за абсолютна истина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз пък сега загубих час в опити да си настроя волана при DIRT. Не става и не ставая. Накрая върнах стандартно всичко на 100% и така. И аз не мога да взема обратен завой при DIRT. Даже и с волана. Трудна работа. А ръчна изобщо н емога да барна, щото като завъртя волана и ръчната остава някъде на майната си :) Не продават ли специално ръчни спирачки до скоростния лост? Гледам че няма изход за ръчна. Тия хора как дърпат ръчните като играят рали симулатори? Ами то на рали без ръчна си все едно на пазар без чанта. Виж, планките може и да станат, ама аз ги ползвам за скорости. Кофти са ги направили въртящи се. Трябвало е да бъдат неподвижни, та да им знае човек мястото винаги. Изобщо...за втори ден съм с волан, а виждам толкова много простотии - няма ръчна, планките се въртят, а копчетата не светят. 

Фиестата си върви така. Ти да не мислиш, че в реалността може да я въртиш както си искаш? Това е кола с предно, как очакваш да вземеш обратен без ръчна? Че то и зимата не можеш. Аз винаги ползвам ръчна зимата за вземане на завои, дори да не са обратни, а примерно на 90 градуса. Няма как кола с предно да поднесе както ти се иска. Тежестта в голямата си част е към предния мост. Поднася, ако отпуснеш рязко газта и си навил волана. Но дори и тогава не може да разчиташ задницата да те изпревари. Не знам какво имаш предвид, че не забива муцуна. Ами представи си, че мотора ти реве с 6000 оборота. Какво очакваш като отпуснеш газта? Това е съпротивление. Не знам, аз четох една рецензия и там точно това се казваше - SLRE  е с най-реална физика. може и тоя, дето е писал рецензията нищо да не разбира, но аз играя DIRT  или поне се опитвам, само че там всичко е преекспонирано.Ти искаш всичко да ти е трудно, ама в реалността аз ти казах. тая Фиеста се управлява и с един пръст ако се насилиш. Обратна връзка има, бърза е, но всичко е доста омекотено. Тоест, не е проблем да държиш волана с една ръка или дори два пръста и обратна връзка да има колкото искаш. Чисто и просто силите, упражнявани върху ръцете ти са много малки, не е като тъпите игри. Ще ти скъсат ръцете, а в реалнотта няма такова нещо. Всъщност има. Като караш шофьорски курс на газката, волана се въртеше по същия начин. Само дето един слънчев ден инструктора ни накара да напълним с грес де що има гресьорка  и тогава волана стана като перце по време на движение. 

Но що ми се струва, че настройките ни на воланите са различни и от там идва разликата? Ще сравнявам още малко и аз, че току виж пропускам нещо. Но при DIRT  преди малко ми направи лощо впечатление нещо. Волана може да се направи малко по-лек, но тогава той не се изправя достатъчно бързо. Направи ли се да се изправя бързо, става много тежък. При SLRE  май не е така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакай сега с Фиестата - тази от играта не е ли 4х4? Ако е с предно ,ок тогава нищо не съм казал.Но не мисля че можеш и трябва да сравняваш твоята фиеста с тези от ралито. Едва ли имат нещо общо освен името. При моята кола с едно натискане на копче и се променя все едно си седнал в друга кола,какво остава за сравнение между нормален и рали автомобил.

А за муцуната имам предвид,че в Dirt пускаш газта и колата се "търкаля" ,докато при SLRE имам чуството че както върнеш газ и забива муцуна. Като че ли моторната спирачка е малко пресилена. Но пак това са първи и пресни впечатления.

И да, най-вероятно са ни различни натройките на воланите. Когато карам старите коли в Dirt няма проблем да карам с една ръка и да държа другата на скоростния лост. В началото ми късаше и на мен ръцете ,но в момента на мен ми е перфектен.Иначе горе съм дал настройката от драйвъра а ето и моите от играта.

_01.jpg_02.jpg_03.jpg

На някой може така да му е прекалено меко,но на мен ми пасва. A това за връщането мисля че е на последната картинка последния слайдер ,този на 100%. Пробвай какво става като го качиш нагоре.Ако не е това е първия слайдер на същата картинка - при мен на 50%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сетих се снощи, че ти говориш вероятно за Fiesta R5 или дори WRC,  а не за R2, която е най-близко до моята, с предно е и мисля 170 коня. Както и да е, разбрах те. R5  вчера я карах доста и наистина има недозавиване, но на някои песъчливи места, понеже и трасето по което карах, имаше такива места. Не знам как искаш колата да изтегли. Аз нали точно срещу това негодувах за колите с предно в Монако при DIRT. Дори оня ден беше мокро тук и на един обратен дето минавам всеки ден, дадох повече газ. Ами не изтегля, а тръгва да недозавива с повече газ. Трябва да пускам педала на газта, та да влиза в траектория, но ако съм с голяма скорост, това пак става трудно. При SLRE  е същото. Отпускам газта и ако скоростта не е много по-голяма, си влиза в траекторията. Ако е доста по-голяма, продължава да се плъзга. Сега...ако играеш с клавиатура тия неща са с по-голяма амплитуда и се забелязват. С волана не е така и всичко прелива по-плавно. 

Относно настройките...вчера ги човърках от 0 до 100%. Всяка настройка влияе на твърдостта на волана, поне с такова впечатление останах. Първата обаче като че ли влияе най-много на обратната връзка. Всъщност, ако я сложа на 150%, волана се връща много бързо, но пък и със сила. А мен точно това не ми харесва - силата се съчетава с бързината. При истинската кола не е така. Има бързина, но силите с които те натиска волана са малки. Това може да е и отчасти заради доста по-големия диаметър на волана. Разбира се, най-голямо влияние оказва електрическия усилвател. Виж, с хидравликата е по-расзлично, а без нея може да се каже, че наподобява волана. Както и да е, така са го направили, така ще карам. 

Между другото може и да си донякъде прав за SLRE. Там има по-малко фактори, които влияят на волана. При DIRT Rally  са повече или поне настройките го показват. Още повече настройки има при RRRE,  сигурно три пъти по толкова. да не се изказвам прибързано, ама при RRRE  е лудница ако включиш всичко при FFB, щото има и неща, дето са на 0%. 

Я да те попитам нещо за настройките от софруера на Logitech. Как разпознава игрите от STEAM? При мен нещо не става. При GRID 2 имаше проблеми с подкарването на волана, опитах се да направя профил, избрах и двете налични екзета в STEAM  директорията, но нищо не се случваше. Стана единствено когато настроих нещата така, че да ми се ползва един профил за неразпознатите игри. Освен това при мен май няма опции като твоите, дето ми показа преди. Това с плъзгачите за настройки как се изкарва? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е от тоя Profiler-a (малкото прозорче),но мисля че го има само за G25-27,защото на практика се явява старата версия на големия софтуер. Има по форумите че хората с новите волани го искат ,но няма засега такъв вариант. Как се изкарва от големия софтуер или дали изобщо го има не знам. Трябва да видиш на всеки профил индивидуално в настройките,дали няма някъде разширени или нещо такова.

Иначе за изправянето на волана - когато играеш с малък ъгъл на завиване няма нужда да чакаш да ти изправи сама волана ами си връщаш сам. Затова и моето е съвсем леко а волана е относително мек и лесен за въртене. Не губиш уссещане за контакта на гумите с пътя но можеш да караш с една ръка. Това е което до някъде ме дразни в project Cars, трябва да стискаш яко с две ръце иначе няма удържане. Даже и картинга е по-добре с две ръце да караш. А от игрите ,които аз имам RRRE е май единствената която предлага това ,за което ти говореше - адаптивното завиване.

Едно от нещата ,които ми харесаха в SLRE е обяснението за показанията и изказванията на навигатора. Аз през цялото време си мисля че ти казва на коя скорост и с каква скорост да го взимаш. А то било ъгъла на въртене на волана според скалата и разстоянието до следващия завой.И като гледах картинката е ориентирано към волан с 360 градуса на въртене. В твоя случай с лентата отгоре е още по-лесно да прецениш колко да навиеш за да съвпадне с показанието на навигатора.Ако важи и за Dirt ,опредлено обяснява някои неща - колко пъти съм се чудил "Абе тоя луд ли е на 4-та тоя завой да се взема......" Както се казва човек се учи докато е жив.:P

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега все говорим за 3-4 игри, но искам да те попитам, пробвал ли си Assetto Corsa? Аз сега поиграх два часа с един Fiat 500  и да ти кажа, това ми се струва най-доброто управление и симулация. Воланът без да съм бутал нищо ( стандартен профил за G29), нито е много тежък, нито е много лек. Всъщност, доста лек е през голяма част от времето, когато гумите почват да губят сцепление в завой. По трева направо си се върти като на истинска кола - олеква яко. Просто за проба минах през тревата да видя как е. Обратната връзка е такава, че ти показва сцеплението на гумите. Ако имаш сцепление, воланът е достатъчно тежък и те дърпа към средата, но ако гумите приплъзват, воланът олеква, а изправянето обратно е по-трудно или невъзможно ако го отпуснеш. С Фиестата ще ти кажа как е в завой. Давам газ на обратен 180 градусов на светофар, гумите превъртат, губя сцепление, пускам волана да се изправи, а той не се изправя. Ако има сцепление веднага захапва в центъра. Затова първия път като ми се случи това, едва не изтървах колата, щото очаквах да си изправи траекторията, а тя продължи да завива. Та нещо подобно е с тоя FIAT 500  в Assetto Corsa. И най-хубавото при играта е, че имаш възможност да избереш сцеплението на настилката. Примерно има опция трасето да се подобрява колкото повече се кара на него и се отлага гума по асфалта. Освен това при тая игра да направя бърза обиколка на втората обиколка, е малко хазарт. Гумите свършват още на първата, а след това постепенно почват да губят сцепление. Това са впечатлението само от една кола, ще пробвам и други, по-мощни и по-опърничави. Обаче това, което не ми хареса при играта е, че сложих противниците на 100% трудност, а давам с над 3 секунди по-бързи обиколки, дори по време на състезание. Когато играех с клавиатура, бягаха напред и не можех да ги стигна. С волан станах ужасно бърз ;) Поне при тая игра. Та вече си мисля, че Assetto Corsa  е с може би най-доброто усещане за волана и доближаваща се до истинската симулация. Не знам какви са мненията по форумите, то май всеки си има предпочитания. Просто е удоволствие да карам в Assetto Corsa. 

Да, при SLRE  навигацията е най-добре направена. Завоите се описват много точно и то с допълнителни + и - в зависимост от това, дали завоя е малко по-отворен или малко по-затворен. освен това е описано как те предупраждава за два последователни завоя или за два завоя, отдалечени един от друг. Добре е направено, ама на английски :) При DIRT Rally  поне всичко сложиха на руски, само че навигатора говори толкова глухо, че и на български да ми говори, не го чувам. Трябва да видя някоя опция да усиля навигатора. 

ПП: Леле, тъкмо щях да искам помощ за настройките на FFB  при RRRE, защото всичко така се беше омацало, след като почнах да променям това онова, че по едно време ми изчезна вибрацията като минавам през бордюри. Имаше вибрация само, ако волана не е завъртян. Завъртя ли го малко, все едно минавам по гладък асфалт, не по бордюр. Но по едно време се сетих да върна стандартния профил, който идва с играта и всичко стана перфектно, както при Assetto Corsa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака, след около седмица с G29 и първоначално запознаване с това, "що е то волан и има ли почва пред клавиатурата", мога да кажа първоначално някои неща. Първо, при подкарването на игрите с волан, не изпитах кой знае какъв трепет, въпреки че доста часове прекарах с почти всички налични при мен игри или поне с 80% от тях. Качеството на изработка на самия волан за мен е противоречиво - естествена кожа, но облицоваща някакъв метален обръч, което води до твърдост в усещането. Не е като волана на истинска кола. Около тая кожа, най-вече евтина пластмаса, на която би се изсмял всеки автожурналист, ако в колата която тества, е поставена такава. Хлабави копчета, нямащи нищо общо с качеството на истински автомобил, та бил той и като моята Фиеста. А Фиеста не се слави с кой знае какво качество на материалите и изработката. Обаче тоя волан е на някакво ниво дачия, да не обиждам румънците, щото за парите продават добър продукт. Но това тук е дори над средния клас волани и би трябвало малко по-старателна подборка на материали и изработка, особено на бутоните. Планките за скоростите  са ОК, захващането за масата също, макар че снощи ми се случи да изтръгна волана от масата ( почти), но това е разбираемо с оглед на потта, лееща се от мен при игрането на DIRT Rally. Многото бутони са също ОК, но разположението им е малко кофти с оглед на моя вкус. Тия за навигация са в горната част и са удобни, но по време на игра вършат малко работа. Останалите бутони са в долната част, но ги достигам трудно с пръсти или пои-точно, в тъмното а и не само, все още ги нацелвам трудно. През нощта пък изобщо, защото нямат осветление. Странно, с оглед цената на волана. ако имаха осветление, нещата щяха да бъдат наред. Светодиодния индикатор за оборотите работи при някои нови игри, но понеже воланът не е в полезрението ми, то и светодиодите не са, освен ако не се сетя за тях и не ги наблюдавам с периферното зрение. По-големи проблеми тоя волан създаде при някои игри. Особено ме е яд за Project cars, при която така и не мога да подкарам нормална вибрация при преминаване през бордюрите или тревата. Ту я има понякога, ту я няма. Най-вече я няма. Това го имаше в началото и при Race Room, но след рестарт и задаване на стандартния за G29  профил, нещата се оправиха и досега са добре. Абе... воланът си има предимства, има си и недостатъци както всяка джаджа. Педалите и те - спирачка с променящо се усилие, но лошо закрепване за пода. Все пак на килим се държи добре, стига да не е подвижен тоя килим. Пак метални педали с кофти пластмаса, която ме дразни. Да бяха сложили някаква гумена подложка или мокетче, както при истинските коли. Това тук е ефтинджос, ама за нас явно не е никак евтино. Кабелите от волана са също кофти. Дори A4  мишката ми е с кабел, притежаващ оплетка, както и клавиатурата ми Asus. Logitech  обаче явно не са стигнали до такова прозрение за скъпия си продукт.  По принцип формата на волана е с добра форма - скосен отдолу и със син маркер за горно положение, но нито маркера върши работа при игра, нито скосеността. Кофти, че и планките се въртят заедно с обръча, та при по-кофти ситуация вместо ниска предавка давам висока. Освен това тялото на волана е прекалено близо до обръча, което ме накара да понеса няколко удара в ръцете си. А и тия планки за скоростите уж добре, ама минати с пилата. Ръбовете дращят. Изобщо, типично за китайски продукт, макар че честно казано не съм гледал още къде е произведен волана. да не обвинявам китайците прибързано. 

Толкова за хардуера, сега малко за игрите и как се представя. Общо взето попаднах на 4-5 игри, които се спогаждат супер с волана - Race Room Racing Experience, DIRT Rally, F1 2015   и Assetto Corsa. Както и една по-старичка - Race 07. Има и няколко игри, които при малко игра с настройките също стават долу горе, но там ми се струва че като цяло нещата са претупани. Примерно при Sebastien Loeb Rally  и WRC 5.  Grid Autosport става, но там настройките са доста постни, няма профили и FFB  е доста хазартно. Но пък става за каране и това ме накара да преиграя някои игри и да завърша кариерите на други. GRID 2  с 300 зора и няколко краша при опит да настроя волана за дясно завиване, най-накрая я подкарах, ама се пита за какво. Доста лошо се играе с волан, с клавиатура е сърна. DIRT Showdown  пък изобщо не можах да подкарам и ме е яд малко, че точно това е игра за разтоварване. Gas Guzlers  ме изкефи как се играе с волан, след като си назначих клавиши за стрелба, нитро, а педала на съединителя за ръчна. Всъщност и при DIRT Rally  направих така - съединителя ръчна, което ми дава някакво предимство.  Но като цяло най-добрата игра за тоя волан е Race Room Racing Experience, особено след последния ъпдейт на FFB  преди няколко седмици. Почти се елиминира мъртвата зона за FFB,  а ефектите се нагласят чудесно. Дори DIRT Rally ми се струва, че изостава в това отношение. При Assetto Corsa  също има чудесно поведение на автомобилите, а FFB  ми помага да разбера доста рано границата на сцепление, каквато примерно липсва при GRID Autosport. F1_2015  е направена чудесно. Това разбрах преди малко, след като преди това играх и F1_2014  за проба. Разлика от земята до небето. Несправедливо бе оплюта тая игра. Просто чудесен енджин, с който и управлението с волан е чудесно. Например газта и спирачката са с голям диапазон, управлението също е настроено чудесно и превъртането на гумите без тракшън контрол е рядкост при внимателно боравене с педала на газта и добри настройки на автомобила като цяло. И въпреки малкото настройки за FFB, усещам играта отлично. На другия полюс е Project Cars. Язък, дето има поддръжка на G29. Абсолютно усложнена в настройките игра, които на всичко отгоре и липсват. Така и не намерих настройка за бордюрите. Кофтито както и преди е това, че трябва рестарт на състезанието всеки път, когато реша да променя някоя настройка. Това не е така при race Room Racing Experience  и там за секунди мога да пробвам каквато и да е настройка на FFB  и всичко останало, без да прекъсвам състезанието. Но Project cars  е излагация голяма. Толкова часове и навъртях, но 80% сигурно са само за промяна на някоя настройка и тестове. Така и не можах да я играя, а имам доста над 100 часа навъртяни. Нито с клавиатура, нито с волан, нито с каквото и да е. Излагация. 

Ето накратко и досегашната ми класация на игри с G29:

1. Race Room Racing Experience

2. DIRT Rally

3. Assetto Corsa

4. F1_2015

5. Race 07.

...

Последно - Project cars :P

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

20160414_182946.jpg

Виж как си реших проблема с пързалянето.

За другите неща - какво да ти кажа.На мен изработката ми пасва на цената.Затова и ти казах че за цената си G29 не предлага нищо повече от G27. Или поне в случая 270 срещу 450 евро,както бяха. Модула със скоростния лост също е пластмасов но е доста стабилен. Лостчето е малко и меко,но и на жена ми на колата е такова,така че това не ми е проблем. Едиснтвеното което изглежда зверски евтино на G27 е пласмасовата рамка в която са малките червени копчета на кормилото. Самото кормило и на мен ми е малко мъничко и най-добре бих откачил еМ-ковия волан от БМВ-то ми и бих карал с него,но не става. Иначе моето има повече метал и по-малко пластмаса от твоето,така че може при теб и да дразни.

Това което при мен дразни откъм функционалност е,че диодите не функционират в Дърт. А там най би имало смисъл да се спре всичко и да се кара просто така.

Отивам да ловя риба сега скоро ще дам мнение по останалото.

btw зарибявам се да си купя Asseto Corsa. Много се чудих на летните намаления и сега почвам пак да се чудя.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай Корсата. Няма да сбъркаш. Ако нещо не ти е по вкуса има доста модове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

относно решението на твоя проблем с педалите, при мен не става. Чисто и просто масата ми е широка около метър и педалите биха ми дошли много далече, ако ги доближа да стената. В същото време воланът ще ми се забие в гърдите. Затова аз преместих малко масата там, където има килим, че съм на границата. Така съм ги хванал за килима, но от многото каране омалявам доста често и се опитвам да меня позицията на седене. с клавиатура няма проблем да си сложа краката и под гъза, ама тук краката трябва да са на педалите. След часове игра тая пластмаса под педалите се хлъзга зверски и краката ми не могат да намерят точното място. Ако там имаше възможност да се сложи някаква гума, би било ОК. Макар че това мога да направя и допълнително. Чисто и просто аз играя доста рейсъри и се измарям. При теб явно не е така, щото караш от дъжд на вятър. И при мен светодиодите не бачкат при дърт, но пък си работят при RRRE и то доста точно. Та мога и тях да си гледам, но в тъмното. Кофти, че все още не мога да нацелвам сините бутони в тъмното. Доста ми липсва осветлението. Там на едно място в различни плоскости са нагъчкани 8 бутона, ако броим и въртящия се. В тъмното е просто ужас. А там съм нагласил DRS или boos-та на мотора ако играя RRRE, тракшън контрола и спирачното усилие. Все още не се сещам за какво мога да позлвам въртящия се бутон. Пробвах с него да пускам чистачки и фарове, но чистачките понеже имат два режима при DIRT,  се пускат само веднъж, защото за постоянно пускане трябва и постоянно натиснат бутон, което няма как да стане. 

Assetto Corsa  е хубава игричка, но първо я пробвай ако не си я пробвал, дали ще ти допадне. На мен ми харесва и заради голямото разнообразие от състезания, включително дрифт и драг. Но пък е посна откъм писти, ако не си купил и треите DLC. И то писти, които са една с няколко конфигурации. Но пък от към количество на автомобили са го докарали, стига да си с DLC  като мен. 

Да се похваля нещо с тоя волан., Най-сетне успях да грабна някое друго първо място в Lеаderboard-а, макар че това не е никакъв показател, защото малко хора играят. Все пак бих най-сетне и най-добро постижение с клавиатура, макар че честно казано, може и да не съм се напъвал много за тоя рекорд, след като съм излязал на първо място. Защото гледах GHOST  кара и видях, че съм направил една сериозна грешка на последния завой. Все пак вече почнах да схващам замисъла на волана. В началото ми бе трудно в завоите, защото въртях много волана, а така сцеплението на предните колела изчезваше. Нещо като с клавиатурата, ама с клавиатура бях свикнал с тия особености. Волана всеки път мож да бъде завъртян на различен ъгъл в завой и това да доведе до различно поведение. От там идва и сложността да се кара с волан, трябва повече прецизност отколкото с добре настроена клавиатура. 

И още нещо за цената на G27  в България. Аз видях една единствена цена в пазарувай.бг и тя е 699 лева. Доста повече от G29  и повече ако си бях добавил и скоростен лост. В Технополис и Техномаркет не можах да намеря цена, щото не ме и пуска на сайтовете им заради някакви си черни петъци. В OLX  на старо им искат от 400 до 500 лева, което е горе долу колкото новия ми G29. на други места не видях цени. просто смятам, че 540 лева за g29  са си оферта откъдето и да го погледнеш, с оглед цените и на g27  и на други g29. 

ПП: Малко по темата за NSU  и рекордите. По-горе бях дал някакви съвети насляпо как да се постигне бърза обиколка на Zandwoort, съдейки по моята игра с клавиатура. Преди малко се пуснах на тая писта с волан и отначало, свикнал да карам така, както карам с волан, давах с над 4 секунди по-слаби времена от рекорда ми. След това обаче се абстрахирах от това, че играя с волан и тръгнах да играя, все едно съм с клавиатура. Обмислих защо не давам бързи времена и видях грешки в настройките на педалите, които са прекалено остри. А когато аз карах с клавиатура, всичко бях направил колкото се може по-плавно. Така и направих с педалите - максимално плавни с голяма амплитуда от минимум до максимум. Освен това сравнявайки с това, което правех с клавиатура разбрах, че една от настройките за клавиатура няма как да се прехвърли на волана или по-точно на педалите - а именно плавното отпускана на спирачния педал. Разбира се, това е лесно да се направи с крак, но трябваше да се сетя. Така елиминирах поднасянето на задницата. Волана ми при игра с клавиатура е настроен на чувствителност 20% или най-много 22. С истинския волан тия 20% изискват повече въртене и макар това да е добре за поведението на колата, прецених, че и 40% са добре. Може би ще пробвам и по-малко за да оптимизирам още нещата, но това е необходимо за бързо контриране. Когато чувствителността на волана е голяма, контрирането с волана може да доведе до обратния ефект. При ниска чувствителност, колата почти не променя траекторията си, а само влиза в нея. Това го наблюдавах на същата писта от един, дето беше поставил някакъв рекорд с друга кола и мисля бях споменал това. Та той яко контрираше в завоите и въпреки всичко даде рекордна обиколка. Аз с клавиатурата останах на няколко  десети след него.  В крайна сметка след петнайстина обиколки успях да се доближа на 1.5 секунди от рекорда си, което е около 0.9 десети по-добро от времето на @Tommygun ;). Определено мога да доближа вече рекорда си и с волан, ама да видим. Твърде малко съм карал с него, а и когато сменям игрите, навиците ми се променят. като ми отмине мерака да човъркам игрите, може би ще се съсредоточа пак върху една. 

Ето за това говоря, макар че нстройката на съединителя не съм сигурен доколко влияе, защото не ползвам съединител. Все пак я поставих на нула, за да елиминира евентуалния удар при превключване, което може да доведе до нестабилност на задницата при низходящо сменяне на  предавките. С клавиаатура ползвам подобен трик, макар и за да получа обратния ефект - гмуркане в завоя. 

2016-04-15_002939.jpg

Така колата ми стана доста стабилна и вече смъкнах на 0.6-0.7  секунди от рекорда ми. Или с други думи, наемам се да се състезавам. Въпрос на време е тоя рекорд да падне.  Това, което забелязах обаче е, че разлика между минаването на обиколката с клавиатура и волан няма. Там където клавиатурата печели, волана също печели и обратното. Има малки нюанси, но са незначителни. По-горе бях писал, че е все едно дали с волан или клавиатура ще карам, след като сигналите, пращани от мозъка ми са едни и същи, макар и до различни крайници ;)  Въпрос на свикване, просто една седмица с волан изобщо не е достатъчна да заличи разликата от десетина години с клавиатура. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нещо интересно, поне за мен. Сравнение на рекорда ми с Logitech G29  с тоя, направен с клавиатура преди време. 

Определено при тая игра има писти, на които се кара по-добре с волан и такива, при които с клавиатура се постига по-добро време. Тия със сложните, дълги и плавни завои, са за волан. Там с клавиатура трудно се изписва идеална линия. Преди като играех, писти като тая и особено като Сузука, не ми бяха изобщо по вкуса с клавиатурата, защото имат доста сложни и бързи завои, при които доста точно трябва да се преценява кога да започне завиването. Не че и с волан не е така, но тук винаги има възможност леко да отпусна газта, без да губя много време, а и обратната връзка с пътя ми дава информация, кога колелата почват да губят сцепление, та да вземам мерки. 

ПП: Сега се сетих, че имам клипче и с клавиатурата. Мога да ги монтирам в събота за сравнение, но ето го сега:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Кико гледам загрял и подгрява гумите  :P

Raceroom - а немога да коментирам. Но виж , преди време беше правил клип на Корсата с Мерцедес DTM серия ако не се лъжа...190 Evo на Nordschleife. С последния ъпдейт FFB и подобрен и волана се чувства по-тежък помоему. Може би ще ти е интересно да сравниш и там? 

Обикновенно не карам за време , но оня ден пробвах Lykan на Project Cars - 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Julius Decimus написа:

Бат Кико гледам загрял и подгрява гумите  :P

Raceroom - а немога да коментирам. Но виж , преди време беше правил клип на Корсата с Мерцедес DTM серия ако не се лъжа...190 Evo на Nordschleife. С последния ъпдейт FFB и подобрен и волана се чувства по-тежък помоему. Може би ще ти е интересно да сравниш и там? 

Обикновенно не карам за време , но оня ден пробвах Lykan на Project Cars - 

Ами може, макар че Nordshleife  от времето на Shift 1  не съм се занимавал с нея сериозно, освен да разглеждам природата и да сравнявам различните игри. Тая писта я има и на Корста и на Project Cars  и на raceroom  и дори на Race 07. Обаче тия от Sector3studio  и искат 20 лева сега, ще чакам някое намаление. 190-ката ми е един от любимите автомобили, ако не и най-любимия в RaceRoom. от скоро любим ми стана и Мустанга от DTM 1992, който учудващо за мен, почна да се кара много по-добре с волан, отколкото с клавиатура. 

И като си дал клип с project cars  да те питам, имаш ли вибрация от бордюрите и тревата когато колелата са завъртени, защото аз нямам. Затова и се отказах да играя Project Cars. Тежината на волана се оправя и не е проблем. Дори при Race Room  се ползва настройка за всеки автомобил FFB Multiplier, който може да се мени от 1 до 5. Във форума на RRRE  казват, че за волани като Logitech, тия стойности трябва да са по-ниски от нормалните. Затова си има и FFB метър, който дори се вижда в клипа ми. Целта е пиковете да не минават червената линия, а чрез жълтата се усилват минималните колебания, като например вибрации от неравности на настилката и при спиране. От Sector 3 studios  казват, че за различните автомобили са настроили и различна твърдост на воланите, за да е по-близо до действителността. Примерно ако караш някой Ford Capri  от седемдесетте години, там воланът е много твърд, макар че може да се намали твърдостта му. Обаче се губи ефекта донякъде, ако всички волани ги наглася еднакво. Аз се ръководя главно от това, ударите във волана да липсват или да са малко. Затова и съм пуснал FFB  метъра, за да си настройвам всяка кола, която карам и после да не се занимавам с настройки. 

ПП: Ако говориш за FFB  при Assetto Corsa, то там съм пипнал доста нещата, за да са ми по вкуса. Но при RRRE  FFB  е най-добре направено с най-много и лесни възможности за промяна, макар че след много бъзикане нещо става и се обърква, та се налага да ползвам някой друг профил или направо стандартния и от там наново да почва. Играх си играх си и накрая оставих стандартния профил, като регулирам силите само чрез multiplier  множителя.

Колко ти е рекорда с Lykan-а на Nordshleife,  че нещо не видях? Сега ще я пробвам да видя, дали ще ми допадне. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не , няма. И аз съм учуден , но положението е такова :ohmy:.

Eй това ако се качи (tire force) много се усеща вибриране ама то....unreal човек. Слабо. Почти няма.

http://www.racedepartment.com/downloads/sachsenring.4762/ - тука пистата за Корса , както и други. Няма нужда от регистрация , теглиш и слагаш в X:\steamapps\common\assettocorsa\content\tracks. 

А това е някакъв app за оптимално настройване на ffb (може да е интересно) - http://www.racedepartment.com/downloads/ffbclip-app.7910/.

За Nordschleife - 1 обиколка рейс та да запише replay. Някъде около 7:04-7:05 е. 

Има ли начин да записва и replay от practise сесия (на Project Cars) ?

pCARS64_2016_04_18_20_27_11_233.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 4/2/2016 at 12:42, Tommygun написа:

Ще се включа само да си оправя кормилото. Тоя ъпдейт ще иска сериозна пренастройка на всичко. Вчера пуснах това с аудито и бях от стена в стена. Ще трябва да си поиграя с основните настройки и после гледам че всяка кола си има собствен мултипликатор и ъгъл на въртене.

И ето ви малко разнообразие от рейсърите. Това е играта която съм играл най-много, а това е на основния ми герой.Като се има впредвид че има много хора и с доста повече играно време. Аз съм само на гости за по 2-3 месеца последните 4 години.

WoWScrnShot_040216_114431.jpg

А титлата е на английски The Insane. Все още трвърде малко хора я имат просто поради факта че отнема месеци за да се постигне.

А ето и едно от врмемето когато това беше най-трудната битка в играта. Преди всички пачове и намаляне на трудността. 7-8 седмици по 4 пъти в седмица по 3 часа 25 човека опити. Умираш - влизаш и умираш пак само за да може да свалиш боса с още 2% по-ниско на края на вечерта.Както се вижда още монитора ми е 4:3 и записвам с Fraps на 30 кадъра без компресия......;););)

Пичага, да те питам, как така си си направил HUD-а??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия модове не правят ли проблем? в смисъл, играта ми е закупена. Съвсем скоро при F1_2015  забраниха всички модове поради авторски права на дяда ти Бърни :) 

Ей сега се мъчих час с Nordshleife  при Project Cars  и след това Assetto Corsa, ама бавно не мога да карам по природа, та затова докато си припомня завоите, най-много малко след средата стигнах без да ми изпише, че обиколката е невалидна. И пак наново. Обаче при AC  карах с Mercedes 190E. Невероятно удоволствие, още повече както съм си настроил FFB. И картината две класи над тая от PC. Волана при PC  има някакви наченки на добри настройки, но бордюрите ту ги има, ту ги няма, както и тревата. Минавам през нея, все едно си карам на асфалта. Чудя се, как не са я оправили толкова време. Вече година направи. 

Аз клиповете записвам по време на самото състезание, ползвайки Shadowplay  и 8 минути запис назад. После режа ако се налага. С PC  не съм се занимавал много, защото нито картината успявах да настроя както трябва, нито управлението с клавиатура, нито сега с волан. И то от 100 часа настройки, не остана време за игра. Е, бях поставил и един рекорд с Focus  на Sonoma, играейки с клавиатура, ама нещастниците преди няколко месеца изтриха всички класации, та и рекорда ми отпадна. не знам какво ги гложди та не запазят информацията под някаква форма. Имах много рекорди и първи места при RRRE, но и те долу горе когато PC  нулираха класациите, нулираха и своите. Преди 2 седмици пък нулираха и 

Класациите при GT3  автомобилите, а с тях имах доста първи места. И като почнах да търся стари рекорди, поставени от мен с клавиатура, почти нищо не е останало. Добре, че съм записвал всичко на компа си, та при нужда мога да го намеря. Но пък при промяна на настройките на автомобилите, не е коректно да сравнявам резултати. Но пък за сметка на това в статистиката ми има близо 300 опита в Leaderboard, слагайки и старите, дето отдавна ги няма черно на бяло. И сега като погледнеш класациите, някои са дори напълно празни, други с 1-2 участника. И как да се сравняваш с тях? Имах и едно 16-то място миналата година в DTM, дето първите 10 печелиха DTM 2014, ама и тия класации затрили, та човек не може да се накефи на постиженията си. Изобщо, пълна анархия с тия игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е че купени де. При мене няма проблем за Корсата. Имам към 100 писти и 250+ коли.

Почивните дни може направим 1 сървърче за тест. GT3 или GT2 каквото те радва да тестваш. Имам dlc-тата. Тъкмо кикваме ако има съботажници , а туку виж се намърдал и някой специалист да опукаме :P.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако става дума за снимката - адона се казва LUI и има вградени доста от необходимите адони. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Rekklez
      Здравейте, от скоро един приятел ме кара да му направя конфигурация на която да може да играе игри на 1080p на адекватна графика. Понеже лично аз не съм се занимавал с тези неща от доста време реших да се допитам до хората във форума (не за първи път). Става въпрос за конфигурация до 1000 лева като в тази сума не се включва HDD и DVD/CD устройсвто, защото вече ги има налични. Аз успях да измъдря нещо, но първо искам да прочета мнението ви за нея. Надявам се, че в най-скоро време ще можем да започнем сглобяването.  

Линк за конфиг. : http://nikem-bg.net/cart/58035p1r58089p1r58120p1r55638p1r54805p1r57679p1rf.html

EDIT: Също искам да чуя мнения относно AMD Ryzen и Intel.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
      Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
      Конфигурация и параметри:
      Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
      MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
      4GB RAM DDR4
      HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
      Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
    • от Никола014
      Здравейте, пичове!
      Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от Leo123
      Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
      1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
      2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
      3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
      Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.