Премини към съдържанието
Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

преди 4 часа, BG-Team-DRIFT написа:

ова като сложа мишката на иконката. Остава да пробвам с преинсталация на GFE  или направо ще го изтрия временно. Ако не е от него, не се сещам де да търся или дали някоя опция във Windows 10  не е включена, та да не позволява играта да се максимизира. 

Я пробвай да задържиш ляв бутон върху иконката на играта в таскбара.Пробвай така няколко пъти.Задържаш примерно около 5 секунди.Доста пъти ми се е случвало това, и когато задържа играта се пуска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Agentpat™ написа:

А защо не преинсталираш самата игра?

Защото я верифицирах, а това мисля е едно и също. 

преди 1 час, The Negative One написа:

Я пробвай да задържиш ляв бутон върху иконката на играта в таскбара.Пробвай така няколко пъти.Задържаш примерно около 5 секунди.Доста пъти ми се е случвало това, и когато задържа играта се пуска.

Ще видя дали ще стане.

ПП: Не става. Проблемът е, че дори ми се случи предния път да не мога да ползвам alt+tab  и играта си стоеше постоянно пусната, сега пък без да се минимизира. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Защото я верифицирах, а това мисля е едно и също. 

Неведоми са пътищата компютърни. Аз, на твое място, бих опитал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Agentpat™ написа:

Неведоми са пътищата компютърни. Аз, на твое място, бих опитал.

То и това ще опитам, ама не днес. Това с преинсталациите на win 10  върху предна инсталация, никога не е водило до нещо добро. може и да не е причина в самия Win,  а в процес, който ползвам и който не се е сработил с преинсталацията, но това е положението. На практика за да оправя всчико, ако изобщо може да се оправи с тия програми, които имам, ще трябва да преинсталирам Win 10  и всичко наново. Накрая пак сигурно ще се окаже, че някоя програма или процес прави същите магарии и докато не се открие, няма да има и решение.  Скоро нали новия ми хард чаткаше, преинсталирах, оправи се, но накрая се оказа, че мониторинга на HWiNFO64  е виновен, та се наложи да го изключа за тоя диск. Това реши проблема с 2 секундните чаткания, но пък ако тоя хард почне по някаква друга причина да чете нещо пак през определен интервал...пак ще имам същите проблеми и пак ще трябва или да се примиря с шумовете или да деинсталирам процеса.  Това са проблеми, дето поначало са си заложени. PCars 2  е опърничава игра още от момента, когато се инсталира за първи път. Не е направена нещо както трябва и винаги е имало някакви дребни проблеми с нея. Примерно пускам я, и първия път като реша да ползвам мишката, тя се минимизира! Само че тоя път не се максимизира по никакъв начин :) Това ме навежда на мисълта - новия Win 10  или новите драйвери, но драйверите ме съмняват. GFE  го деинсталирах и пак същата работа.  Има един вариант да се опитам да се върна към стара точка на Win 10,  но това май ще означава предна версия, което пък ме съмнява да проработи по причина, че Win 10  на практика се преинсталира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, BG-Team-DRIFT написа:

То и това ще опитам, ама не днес. Това с преинсталациите на win 10  върху предна инсталация, никога не е водило до нещо добро. може и да не е причина в самия Win,  а в процес, който ползвам и който не се е сработил с преинсталацията, но това е положението. На практика за да оправя всчико, ако изобщо може да се оправи с тия програми, които имам, ще трябва да преинсталирам Win 10  и всичко наново. Накрая пак сигурно ще се окаже, че някоя програма или процес прави същите магарии и докато не се открие, няма да има и решение.  Скоро нали новия ми хард чаткаше, преинсталирах, оправи се, но накрая се оказа, че мониторинга на HWiNFO64  е виновен, та се наложи да го изключа за тоя диск. Това реши проблема с 2 секундните чаткания, но пък ако тоя хард почне по някаква друга причина да чете нещо пак през определен интервал...пак ще имам същите проблеми и пак ще трябва или да се примиря с шумовете или да деинсталирам процеса.  Това са проблеми, дето поначало са си заложени. PCars 2  е опърничава игра още от момента, когато се инсталира за първи път. Не е направена нещо както трябва и винаги е имало някакви дребни проблеми с нея. Примерно пускам я, и първия път като реша да ползвам мишката, тя се минимизира! Само че тоя път не се максимизира по никакъв начин :) Това ме навежда на мисълта - новия Win 10  или новите драйвери, но драйверите ме съмняват. GFE  го деинсталирах и пак същата работа.  Има един вариант да се опитам да се върна към стара точка на Win 10,  но това май ще означава предна версия, което пък ме съмнява да проработи по причина, че Win 10  на практика се преинсталира. 

При мен (на Win7) всеки мод на Сталкер не се минимизира, а направо става в отделен много малък прозорец, ако по време на игра изкочи някой прозорец за съобщение. Примерно съобщение в браузъра. Направо полудявам от това, защото се налага да излизам в менюто на мода и да търся и изключа целия екран, и после отново да го включа. Понякога се получава, а понякога не, зависи как е направено менюто на дадения мод. Особено е "приятно", когато това се случи в някой напрегнат момент в играта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Agentpat™ написа:

При мен (на Win7) всеки мод на Сталкер не се минимизира, а направо става в отделен много малък прозорец, ако по време на игра изкочи някой прозорец за съобщение. Примерно съобщение в браузъра. Направо полудявам от това, защото се налага да излизам в менюто на мода и да търся и изключа целия екран, и после отново да го включа. Понякога се получава, а понякога не, зависи как е направено менюто на дадения мод. Особено е "приятно", когато това се случи в някой напрегнат момент в играта.

И аз имам такива игри, дето се минимизират при някакви съобщения. Дори мисля са доста такива игри. Особено в 24 часа, когато някоя програма решила, че трябва да провери за ъпдейт и да ми съобщи че няма ;) При Shadow Warrior  става това, но там поне ме изкарва в менюто на играта след максимизиране, а играта не продължава. Обаче при някои рейсъри колата си продължава, аз съм на десктопа и познай. Мисля тоева ставаше при DIRT 4. Клавиатурата ми има геймърски режим и понякога си го включвам и работи, но понякога ми се иска да изляза на десктопа и забравям, че ми е вклщчен тоя режим, та почвам да псувам :P

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да направя отново включване с едно тестче. Преминах от Windows 8.1 64  към Windows 10 pro 64. Конфигурацията я има в описанието на клипа. Мисля, че стойностите от мониторинга показват приблизително същите резултати, както беше и с Windows 8.1. Извинявам се за клипчето от 8 мин, но трябваше да пробвам някои неща. И отново се питам, защо 3-то и 4-то ядро се товарят повече от 1-во и 2-ро? Така ли трябва да е? При тази игра ли е така? Все още не съм тествал друга игра.

1. World Of Warcraft Legion Monitoring GTX 760 2GB (Ultra settings) Windows 10Pro 64

2. Geforce gtx 760 test Windows 8.1Pro 64

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Атанас Славов написа:

Да направя отново включване с едно тестче. Преминах от Windows 8.1 64  към Windows 10 pro 64. Конфигурацията я има в описанието на клипа. Мисля, че стойностите от мониторинга показват приблизително същите резултати, както беше и с Windows 8.1. Извинявам се за клипчето от 8 мин, но трябваше да пробвам някои неща. И отново се питам, защо 3-то и 4-то ядро се товарят повече от 1-во и 2-ро? Така ли трябва да е? При тази игра ли е така? Все още не съм тествал друга игра.

Вин 8  бе проблемен в началото, 8.1  доколкото знам бе пооправен. Проблемът е че няма DX12. А точно DX12  води до равномерно натоварване на ядрата и точно DX12  го няма във Win 8. Друг е въпроса кой как ползва DX12  и с какви користни или безкористни цели. Може да спорим до утре за това, трябва ли DX12  и как се ползва изобщо. Аз съм на мнение ( не и компаниите), че при ползването на DX12  просто трябва да се използва равномерното натоварване на ядрата. Така хора с много слаби процесори ще имат по-малко проблеми. Вместо това наблюдаваме други сценарии - някой купува някой и се получава буламач.  И пак на въпросът ти дали е нормално...да, нормално е в повечето случаи, но това не отрича други случаи, където ядрата се ползват по-добре под Win 10  спрямо Win 7,  разбирай, разтоварва се едното ядро от максимално натоварване, каквито случаи има много под Win 7  и то в касови игри. 

Това е мое мнение. Ако имаше само една компания за производство на видеокарти, щеше да има и само един подход при разработването на игрите.  Но за жалост и щастие не е така. За жалост, защото различните игри не вървят еднакво при видеокарти на различни производители. За щастие, защото ако нямаше конкуренция, днес една върхова видеокарта щеше да струва колкото върхов телевизор. Що се отнася до развитието на хардуера, то смятам, че пак щеше да се развива с подобни скорости по простата причина, че производителя ще иска през 2-3 години всеки да сменя видеокартата си...само че на цена, която той определи за пазарна...тоест на цена, на която може да продаде видеокартите си с максимална печалба. 

Иначе пробвай и други игри. От една игра да си правиш заключения...не става. Все едно сега да хвана PCars 2 и да кажа, че на всички им трябва RAM  в многоканален режим и на висока честота. само че това важи за една единствена игра и за няколко други в по-малка степен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, BG-Team-DRIFT написа:

За щастие, защото ако нямаше конкуренция, днес една върхова видеокарта щеше да струва колкото върхов телевизор.

Дори и с конкуренция един върхов модел видеокарта си струва колкото един върхов телевизор. За моята карта дадох точно 1920 лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Agentpat™ написа:

Дори и с конкуренция един върхов модел видеокарта си струва колкото един върхов телевизор. За моята карта дадох точно 1920 лв.

Е не. Тая цена е две нива под върховите телевизори. Споменах телевизор, защото мисля скоро да си купувам нещо за около 3000 лева, но това е една идея под върховия. Върховите вървят по 5000 лева примерно при подобен диагонал на екрана, а баш върхови има и за двайстина хиляди лева, но там говорим за доста по-голям екран. Точно днес ходих да гледам телевизори и да ти кажа, грабна ми окото един нов Самсунг за 3300 лева. Гледам други телевизори за малко под 3000 лева и разликата огромна, само че те един клас надолу. Трудно е човек да се ориентира на тоя пазар, дето има стотици модели. Просто сега донякъде разбирам разни телевизонни коментари във форума, как 4К телевизора за нищо не ставал. Е не става, щото някой си взел нисък клас телевизор и почва да спори. Гледам един Филипс серия 6000 и все едно гледам TN  монитор. Леко настрани да мръдна и картината избледнява след средата. И това нещо около цената на твоята видеокарта! Гледам Самсунга с QLED  монитор, както са си го кръстили и направо оставам поразен от дълбочината на цветовете, а и като цяло от ъгъла на скиване. Обаче много пари... 

Ако нямаше конкуренция при видеокартите, със сигурност сега нямаше да дадеш 2000 лева, а поне 3500, щото и за 3500 щеше да има хора, дето да искат върховото, както има и за телевизорите. 

ПП: Ей за това говоря:

https://www.technomarket.bg/televizor/samsung-qe-55q7famtxxh-09154171

Това нещо като Фиестата дето взех 2011-та. Седнах в нея 2009-та и не можах да забравя изживяването спрямо тогавашните коли, които бях карал или се бях возил! Е то ти влиза в главата и когато имаш възможност знаеш какво да вземеш. 

Ей това ми е интересно дали е това, което си мисля:

2017-11-23-19-49-32.jpg

А именно през STEAM  и нищо друго, да играя на компа си, а да гледам и на телевизора. Тоест, това дали е като да играя на другия си комп през STEAM, въпреки че е със Celeron G1620 и вградена видеоакрта. Предполагам е така.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво гледате на тези върхови телевизори?

Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък.

Търся филми от торент сайтовете, но и там няма добър избор, а често и качеството е пълен отврат.

Използвам телевизора, колкото нещо да ми приказва. Да се чуди човек, защо плаща за кабелна телевизия, а още по-вече да се чудиш, защо си дал 3 или 5к за модерен телевизор, на който ще видиш по добре лошото качество на картината.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, nikolela написа:

Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък.

Търся филми от торент сайтовете, но и там няма добър избор, а често и качеството е пълен отврат.

Използвам телевизора, колкото нещо да ми приказва. Да се чуди човек, защо плаща за кабелна телевизия, а още по-вече да се чудиш, защо си дал 3 или 5к за модерен телевизор, на който ще видиш по добре лошото качество на картината.

Ами имат голяма динамика на цветовете. Това е. Освен това като застанеш на 45 градуса встрани, промяна няма в картината. Я застани пред един телевизор, по-стар модел ( да кажем 2016) или по-нисък клас, да видим какво става. То тия чалъми ги има и при NVIDIA ако си с HDMI  връзка. Пускат ти 16-235 цветове и цял живот може да си мислиш, че АМД вадят по-добра картина :

2017-11-23-20-00-58.jpg

Иначе стандартно е limited  опцията и долу е обяснено защо. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

Вин 8  бе проблемен в началото, 8.1  доколкото знам бе пооправен. Проблемът е че няма DX12. А точно DX12  води до равномерно натоварване на ядрата и точно DX12  го няма във Win 8. Друг е въпроса кой как ползва DX12  и с какви користни или безкористни цели. Може да спорим до утре за това, трябва ли DX12  и как се ползва изобщо. Аз съм на мнение ( не и компаниите), че при ползването на DX12  просто трябва да се използва равномерното натоварване на ядрата. Така хора с много слаби процесори ще имат по-малко проблеми. Вместо това наблюдаваме други сценарии - някой купува някой и се получава буламач.  И пак на въпросът ти дали е нормално...да, нормално е в повечето случаи, но това не отрича други случаи, където ядрата се ползват по-добре под Win 10  спрямо Win 7,  разбирай, разтоварва се едното ядро от максимално натоварване, каквито случаи има много под Win 7  и то в касови игри. 

Това е мое мнение. Ако имаше само една компания за производство на видеокарти, щеше да има и само един подход при разработването на игрите.  Но за жалост и щастие не е така. За жалост, защото различните игри не вървят еднакво при видеокарти на различни производители. За щастие, защото ако нямаше конкуренция, днес една върхова видеокарта щеше да струва колкото върхов телевизор. Що се отнася до развитието на хардуера, то смятам, че пак щеше да се развива с подобни скорости по простата причина, че производителя ще иска през 2-3 години всеки да сменя видеокартата си...само че на цена, която той определи за пазарна...тоест на цена, на която може да продаде видеокартите си с максимална печалба. 

Иначе пробвай и други игри. От една игра да си правиш заключения...не става. Все едно сега да хвана PCars 2 и да кажа, че на всички им трябва RAM  в многоканален режим и на висока честота. само че това важи за една единствена игра и за няколко други в по-малка степен. 

Аха. Определено ще пробвам и други игри. В тази, която пуснах теста от опциите имаше само директх 9 и 11, нямаше 12. Не знам при кои игри го има, но ще пробвам и други определено. Въпреки това и в тази игра се усети лека положителна разлика, спрямо кадри, и сякаш не основно кадрите, ами картината някак си по-гладка, макар и с приблизителен ФПС като в Windows 8.1 или 7.

Редактирано от Атанас Славов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, nikolela написа:

Тук си прав. Но аз бях пуснал една тема за избор на телевизор това лято, където обясних, че искам 4K  заради спортни състезания и искам скъп телевизор, за да не ми размазва бързите движения например.  Аз и да гледам филми, напълно ми е достатъчно едно 720 p.  например...всъщност, гледам 90% сериали, а не филми и там важно е да чета субтитрите и следя действието ;) Дори сега гледам сериала "Ало, ало", който е 4:3, пресниман от телевизор преди десетина години, с лошо качество, но какво от това? Все едно да претендирам за филмите на Чарли Чаплин, че вървят бързо, черно-бели са и нямат говор ;)  Не се излагай, тия работи не правят впечатление на никой. Тия с впечатленията ходят на кино. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, nikolela написа:

Смятай какво ще е качеството на един филм, пуснат (примерно) по Нова Тв. с 576i. каквото е стандартното качество на картината при днешните не HD канали, но пуснат на 4к телевизор - ще е пълна отвратия.

П.П. Кико, телевизорчето, което си си избрал, е супер, но не за тв. програми, а за гейминг и 4к филми.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Agentpat™ написа:

Смятай какво ще е качеството на един филм, пуснат (примерно) по Нова Тв. с 576i. каквото е стандартното качество на картината при днешните не HD канали, но пуснат на 4к телевизор - ще е пълна отвратия.

То зависи и от какво разстояние го гледаш.  А и колко са ти силни очите.  Тук преди време имаше теми за монитори с flickering. Лично моя е такъв, но никога не ме е дразнил, въпреки че мен всичко ме дразни по картината. Просто не го забелязвам и не ми прави впечатление! Но имаше едно момче тук, дето си взе такъв монитор и го върна след няколко дни заради flicker-инга.  Обаче ме дразни примерно размазана картина при бързи движения, както и факта, че заради малкия и калпав телевизор, не мога да прочета някакви дребни буквички при някое състезание например. Всеки си има изисквания. Сега ако тръгнем да даваме примери с филми от осемдесетте години, дето се виждали зле...ами вижда се, друга техника, друг живот - комунизъм братче ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Agentpat™ написа:

Имам бегла представа. Помня времето, когато си купих един от първите модели 42 инча телевизор 1920 х 1080. Тогава бях с аналогов приемник на булсатком.

Голяма грешка за окото преживях. Освен че не ставаше да се използва така, ами се наложи да минавам на Виваком, че само те предлагаха телевизия с HD приемник. Излезе ми като допълнителен разход а и доста време отне през което време новия телевизор стоеше в кашона, че картината си беше все едно намачкан найлон бях залепил на екрана.:mad: Не мога да си го представя същото но на 4к телевизор. Че не знам и има ли някой да предлага такива приемници за да спася положението.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико, не се заблуждавай, че телевизора няма да маже. При него е наблегнато на други неща и като тръгнеш да въртиш бързи обиколки и ще ти направи впечатление.

Моя примерно е малко по-стар но върхов тогава модел, една идея под най-скъпите. Мога да го гледам отстрани без проблем и ужким е 200 херца и гейммодус и не знам какво, а като поиграя 3 часа на него , гледайки го от 4 метра, и очите ми стават мармалад. Бяло не се вижда а са кървясали като от някакъв филм на ужасите. На TN монитора седя по 10-12 часа да ми мига и светка и няма проблем.

Всичко е относително, но аз не бих разчитал на големия телевизор за бързи игри. Инпут лага им също е ужасен. Мисля ги бяха мерили че е над 100!!! дори и на много скъпи модели. Иначе и един колега се е засили сега на QLED и постоянно ми бучи да му търся Soundbar за него. Само че той ще си гледа Blu-Ray филми на него, за телевизия е абсолютен овъркил. Има и много по-евтини 1080р с дълбоки цветове и всичко. Сигнал от телевизия на 4К е просто мъка. Много е яко в магазина както вървят демотата и някой поиска д му пуснат телевизия, каква е разликата. Иначе захранен с подходящата картина е преживяване. Аз гледан на FullHD телевизор MotoGP във FullHD и определено е голям кеф.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Tommygun написа:

Кико, не се заблуждавай, че телевизора няма да маже.

Абе между мазане и мазане има разлика. Моя монитор маже ужасно. Телевизора ми за 330 лева също. За инпут лага не знам, не го усетих като си го бях сложил за монитор. Дори напротив, давах по-добри времена, защото и картината много по-голяма пред погледа ми и позволява по-финни движения с волана. На 23 инчовия монитор трасето ми се събира на половин метър пред мен. 

Може би ако си сложа очила за четене, дето почти удвояват големината на буквите...

Иначе и един колега се е засили сега на QLED и постоянно ми бучи да му търся Soundbar за него.

Аз за мал;ко вчера да поръчам и телевизор, но ме поспря факта, че е с извит екран, а аз често гледам телевизора си отстрани. Иначе 1100 лева разлика в цената спрямо сегашната в Технополис... Представи си какви огромни печалби имат тия. Дори преди малко си поръчах хладилник за 890 лева, а вчера по време на Черния петък цената в Технополис бе 990 лева!!! Дори на промоция си имат 100 лева по-голяма печалба от нормални цени на други места. Да не говорим, че в Румъния цената с още 100 лева отдолу! 

Иначе и един колега се е засили сега на QLED и постоянно ми бучи да му търся Soundbar за него.

Не знам какво е общото с QLED  и саундбара. Аз оня ден дори питах продавача, дали саундбара се продава с телевизора, че го бяха сложили пред него. Обаче се оказа, че му искат допълнително 800 лева. 1000 недостатъци може да намерим дори на върховите телевизори, но толкова недостатъци се намират и на най-добрите автомобили. Те ако бяха перфектни, никога нямаше да излизат нови модели и нови технологии. Иначе бяха пуснали футболен мач на по-евтините телевизори, но не чак толкова евтини. Не ми хареса. Явно проблема идва от 50-те херца. Все едно гледам видео с 50 херца на моя 60 херцов монитор. Явно такъв клип бяха пуснали. Нещо не бе наред.  Отделно тия телевизори с клас под QLED  и OLED , замъгляват повече картината ако се гледат отстрани. Понякога дори е гадно.  А на 55 инча дори изглежда по-гадно отколкото на 32 инча, понеже и ширината на екраните различни, от там и повече замъгляване при по-големия екран. 

на 23.11.2017 г. в 20:15, nikolela написа:

Имам бегла представа. Помня времето, когато си купих един от първите модели 42 инча телевизор 1920 х 1080. Тогава бях с аналогов приемник на булсатком.

Голяма грешка за окото преживях. Освен че не ставаше да се използва така, ами се наложи да минавам на Виваком, че само те предлагаха телевизия с HD приемник. Излезе ми като допълнителен разход а и доста време отне през което време новия телевизор стоеше в кашона, че картината си беше все едно намачкан найлон бях залепил на екрана.:mad: Не мога да си го представя същото но на 4к телевизор. Че не знам и има ли някой да предлага такива приемници за да спася положението.

Ами то към днешна дата се продават почти само 4К телевизори. Да се връщаме назад смисъл няма, щото и почти няма нови модели 1920х1080. Спорът е безсмислен. Все едно да си мечтаеш за кола без електроника от седемдесетте и осемдесетте, за да може да си я ремонтираш на пътя с тел и свински опашки ;)

Аз пък имам един колега, дето много пъти съм го питал как е картината на 60 инчовия му Панасоник 4К и той никога не се е оплаквал от размазана картина! Единствено даде пример с Нова, но всички други канали са ОК! Говорим за HD  каналите разбира се, не за другите, дето само запълват каналите. То тях аз дори и сега на моя 1366х768 не гледам. Гледам само HD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Аз за мал;ко вчера да поръчам и телевизор

A aз за малко да поръчам 1080Тi,беше ми в количката и като се сетих ,че оня ден минаха данъчните и ме олекотиха с 4000 евро, се отказах. Все пак истинските плащания идват тепърва а 800 евро са си 800 евро. Че и гости ще имам по коледа и нова година и айде пак ми се размина. Не че ми е непременно необходима ,де. А лошото е,че като я имам ще ми се прииска и 4К монитор,после и 3D очила и става дълга и широка.

преди 1 час, BG-Team-DRIFT написа:

Не знам какво е общото с QLED  и саундбара.

Нищо,но иска като е гарга да е рошава и да има и звука към телевизора. Но пък не иска много и големи колони. Това е същия оня с компа за над 3 бона(евро),който малко след като го събрахме се запали по RC и количките му вече сигурно струват повече от твоята Фиеста. Но пък човека задобря и ще ходи на световно първенство догодина. Кой на каквото го пали...Даже се говори яко за Camber-и,Toe in-out и прочие. Само че при него всяка настройка е в посока дрифт а не като рейсърите за стабилност.

Иначе успех с избора, на мен за момента 1080р ми стига с каналите на Булсатком. Не ги знам колко са HD,но и аз не гледам чак толкова а и когато е облачно кълцат и картината не е много чиста. Това може и да е антената,но не ми се качва пак на покрива да я настройвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооо, голям ъпдейт за RaceRoom - 10 ГБ. Да видим какво са приготвили. Гледам нови автомобили...

RaceRoom Racing Experience - [S3] J-F

RaceRoom currently is under maintenance while we deploy our November update. You can find the full details of this update here below.

ed7908536536e715c6516573e7f3092953925ca4.jpg

Highlights of this update:
  • Audi R8 LMS is now available
  • Callaway Corvette C7 GT3-R is now available
  • Mercedes AMG GT3 is now available
  • First pass at true Triple Screen support
  • 64-bit executable

https://www.youtube.com/watch?v=ytFHSNtPDs0

https://www.youtube.com/watch?v=-L0hCfJJYJE

https://www.youtube.com/watch?v=YhDkpSz-8fA

Game:
  • 64-bit executable to allow the game to use more memory
  • First pass for true triple screen support. Right now handled through startup arguments. Full details and instructions on the forums. ( LINK )
  • Game is now providing more information to all players present on a Multiplayer server whenever the server is waiting for players who are still loading into the game.
  • Added a bindable key to reset FFB while driving.
  • Hud_options.xml residing in My Documents is no longer encrypted, allowing players to edit and move HUD items around.
  • Video settings: Car Reflection Quality on High now draws reflections at full framerate. 
  • Added support for Thrustmaster TS-XW Racer wheel
  • Updated Fanatec SDK to v3.2
  • Xbox One controller - changed default keybindings to match the Xbox 360 pads
  • Game no longer allows to drive a sequential gearbox car with an H-shifter. H-Shifter users no longer need to change the H-Pattern gearbox option manually depending on the car they picked. They can now always leave the option always enabled and let the game decide when to use it or not.
  • Damage system - Fixed a case where the point of impact would not translate properly to the visual damage (for example formula cars were hard to damage visually)
  • Damage system - Fixed an issue where car deformations could sometimes switch on and off when going backwards in a replay
  • Damage system - Prevented detachable parts of the cars from detaching when mechanical damage is disabled (to prevent loss of downforce after losing a wing)
  • Damage system - Fixed detachable parts randomly disappearing in replays or being visible when they shouldn’t.
  • Damage system - Fixed damage not being visually repaired for opponents in multiplayer after the opponent returned to garage to fix it.
  • Fixed some issues with the 8-shaped layout of Suzuka where cameras or blue flag detections could be confused by the crossing section.
  • Fixed an issue where the game would fail to restart the engine if the player cancelled the pitstop right after confirming it.
  • Fixed an issue where the game could start stuttering when playing long replay files.
  • Fixed an issue where a traffic cone would be sometimes visible in a seemingly odd location when playing a replay
  • Fixed car class specific pitstop actions that could sometimes not trigger in multiplayer
  • Fixed a case where Fanatec CSW 2.5 would be listed twice in controller profiles menu and would not be recognized after being turned off and on again while driving. 
  • Fixed so Opponent Strength setting is now properly used in Free Practice mode (was always using adaptive AI setting)
  • Fixed missing results at the end of a race session on single lap layouts such as Nordschleife Tourist.
  • Fixed an issue where lap timer would randomly stop on a Hillclimb run after restarting several times in a row.
  • Fixed an issue where performing a pitstop at Anderstorp could sometimes result in a cut track penalty.
  • Fixed a case where the game could sometimes show an Off Track Warning (Black and white flag) for a split second.
  • Fixed a case where the player could on some occasion be wrongfully asked to give back one position for overtaking under yellow. 
  • Fixed visual suspension vibration of NSU TTS opponents in Multiplayer
  • Fixed a label on the HUD during warmup session that was wrongly stating “Position”
  • Fixed a case where attempting to close the game window while in a replay would prevent exiting the game normally.
  • Fixed an issue with the Bosch DDU7 data display where its white variant would feature some data in green that was hard to read.
  • Fixed an issue with the Bosch DDU8 data display where the gear indicator could sometimes remain red.
  • Fixed an issue with the data display in the BMW M235i Racing where fuel amount wouldn’t show the proper unit until player adjusted fuel. Fixed the fuel gauge not matching up.
  • Fixed an issue where the Pitlane limiter notification wasn’t showing on the KTM data display
  • Fixed an issue where a white flag warning would show during rolling start procedures
  • Removed “Allowed to overtake” related text from yellow flag HUD elements since many users reported the extra information led to confusion.

Sound, Physics & AI:
  • AI - Improved overall behavior when racing in a pack. Stress factor reduced, and improved on the tendency to sometimes turn into the player car.
  • AI - Rate for AI calculations is now increased for AI’s in the direct vicinity of the player 
  • AI - Fixed an issue on tracks like Zolder where an AI willing to enter the pitlane would easily disregard the presence of other cars on the racing line.
  • AI - Modified the DRS activation logic to allow DRS on all tracks
  • AI - Increased pace of AI in qualifying sessions
  • AI - If an AI car breaks down, it now clears the ideal racing line and slows down once safe to do so. If coming to a full stop within 7 meters of the track, the game will remove the car after 20 seconds.
  • AI - No longer ignoring other cars at the end of race sessions
  • AI - More respect for track limits during rolling start procedures
  • AI - Shouldn’t be caught slowing down for cars exiting pitlane anymore
  • Grip level in Practice sessions has been increased. 
  • All cars now have reworked gearshift volumes and reverb effects.
  • Fixed a case where gearshift sounds were missing when driving with AI’s.
  • GTR3 Car class - Updated physics and tire model
  • Reduced the rate at which tires get dirty when driving on dirty tarmac (10% slower) and when driving on carpets, astroturf, tarmac runoffs etc (80% slower)
  • Tires now get clean at the same rate, regardless of what kind of dirt is on the tire.
  • P4/5 Competizione - New cockpit sounds, Fixed the cockpit camera that wasn’t looking straight horizontal.
  • H-pattern gearbox cars driven with Autoclutch enabled no longer get an automatic drop of throttle input upon gearshift.
  • Hockenheim - Tweaks to cut track detection
  • Indianapolis - Tweaks to cut track detection
  • Laguna Seca - Tweaks to cut track detection
  • Lausitzring - Tweaks to cut track detection
  • Portimao - Tweaks to cut track detection and some AI speed tweaks.
  • Paul Ricard - Tweaks to cut track detection and some AI speed tweaks.
  • RaceRoom Hillclimb - Fixed TV camera showing the opposite end of the course when using the reverse layout and looking at the car at the starting position
  • Sepang GP - Fixed a cut track warning when taking the last turn a bit wide. Added all alternative camera sets.
  • Sonoma Sprint - Fixed a cut track warning in the final turn

Art:
  • All cars aside from modern DTM now benefit from 360 degrees steering animation. DTM cars will have to be updated at a later point due to the need for retexturing branded driving suits and helmets.
  • All tracks using the hot weather light settings (ie: Paul Ricard) have received light adjustments
  • Bentley Continental GT3 - Moved the data display up in the cockpit
  • BMW M235i Racing - Car no longer produces visual backfires
  • BMW M6 GT3 - #7 now has its golden rims and #97 received some color balance tweaks
  • Formula RaceRoom U.S. - Reduced reflectiveness of the rims
  • KTM X-Bow RR - Car no longer produces visual backfires
  • Spa-Francorchamps - Some optimizations to improve performance on this track.

Споделяне:   facebook.gif   twitter.gif   reddit.gif   digg.gif  

capsule_184x69.jpg?t=1505998995
12 септември
RaceRoom Racing Experience - [S3] J-F

https://www.youtube.com/watch?v=PYarH65tS6A

Highlights of this update:
  • Imola is now available
  • Warmup sessions are now an option on dedicated servers
  • Tire compounds for Formula RaceRoom X-17 and U.S.

Game:
  • Reduced Join Lags in multiplayer
  • Fixed car-to-car collisions that could sometimes have “magnetic” effects of either repulsion or attraction.
  • Results files generated by the dedicated server now include car class information and results per class.
  • Added warmup option to dedicated servers. When multiple race sessions are enabled, a warmup will be taking place before each of them.
  • Sessions such as free practice, leaderboard challenge, competitions, “try before you buy” are now set to last much longer than anyone could reasonably have a need for (24 hours)
  • Decision to inflict Stop and Go and Drive Through penalties is now more lenient.
  • Slow Down penalties will no longer increase once the player has triggered the automatic slow down of his car.
  • Wall Riding prevention no longer triggers if player is applying pressure on the brakes at the moment of impact.
  • Graphic options : Car reflections can now be set to Low, Medium or High. High has smoother moving reflections, at the price of some performance.
  • Improved AI decision making in pitstops when it comes to tire wear and changing tires.
  • Cases like Hillclimb Icons where there are only 2 liveries in total no longer result in AI all picking the same car.
  • Custom Championship default naming now includes the car class name instead of just the date and time.
  • Resetting the car on the track now takes the raceline in consideration to avoid placing a car right on the ideal line.
  • Added variables for tire compounds in shared memory.
  • Made the “near pitlane” speed overlay warning only show up if player has requested a pitstop. Should prevent accidental occurrences on tracks where the pitlane entry is close to the ideal raceline (ie Salzburgring).
  • Added a default profile for Fanatec 2.5 wheelbase.

• Fixed a short freeze of the game that was occuring when setting a faster lap in time attack modes.
  • Fixed a typo in a driver name “Roberto Ravaglia” (DTM 92)
  • Fixed an issue with Hockenheim alternative layouts that did not have a defined amount of turns and were messing up ranking/safety rating calculations and results in general.
  • Fixed an issue with the opponents revlimiter being too low on replays recorded in multiplayer that included a Formula RaceRoom X-17
  • Fixed an issue with cursor becoming invisible when using Mouse Steering and coming back from an instant replay.
  • Fixed an issue where player could see the menu disappear when clicking on the timing screen right at the moment of a session switch.
  • Fixed an issue where the pitlane speed overlay would remain visible on screen when finishing a race by driving through the pitlane.
  • Fixed an issue where mouse scrolling in certain menu pages wasn’t working after moving the window or changing the resolution of the game.
  • Fixed an issue with the fuel gauge in the BMW M235i Racing that could sometimes be lighting on and off.
  • Fixed an issue with the data display in the Formula RaceRoom X-17 where it would state P2P instead of DRS in Time Attack modes.
  • Fixed an issue where players could sometimes end up in Garage phase (prior to race) without having the menu visible.
  • Fixed an issue where the player’s car would sometimes use the min/max steering lock values of the previously loaded car.
  • Fixed an issue where the game would sometimes load the low detailed version of the cockpit on top of the high detailed version.
  • Fixed an issue where exiting from an instant replay while in free camera would result in a mouse cursor being visible on top of the gameplay.

Sound, Physics & AI:
  • Audi R18 : Fixed the default driving camera that was too high
  • BMW M235i Racing : New cockpit sounds, louder, grittier, gruntier.
  • Chevrolet Corvette Z06 GT3 : Fixed the rearview in triple screen resolutions
  • Formula RaceRoom U.S. : 2 compounds are now available. Primary and Alternate. AI behavior and speed tweaks.
  • Formula RaceRoom X-17 : 3 compounds are now available. Soft, Medium and Hard. AI behavior and speed tweaks.

• Chang International : updated cut detection rules
  • Nordschleife : tweaked a TV camera at Aremberg that could go behind an advertisement board.
  • Spa-Francorchamps : Fixed a TV camera that was set behind ADAC advertisement banners on Kemmel straight when driving GT Masters 2015 cars.
  • Suzuka : Fixed a cut detection around the pitlane entry of the GP layout where you could get a cut while only driving near the pitlane path.

Art:
  • BMW 134 Judd - New driver animation
  • BMW M6 GT3 : improved the yellow headlights visuals
  • Chevrolet Daytona Prototype : New driver animation
  • DMD P20 : New driver animation
  • Mistral M530 : New driver animation
  • Mistral M531 : New driver animation
  • Formula RaceRoom X-17 - New DRS animation for the rear wing. Much more visible.
  •  

Мдаааа...играта крашва, каквото и да правя. Е, ще изчакаме, но тоя ъпдейт на Win 10  ми се струва доста странен и ненужен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Оооо, голям ъпдейт за RaceRoom - 10 ГБ. Да видим какво са приготвили. Гледам нови автомобили...

Дано да няма нова класация и нулиране пак.

А може да изтриеш файловете с настройките на играта в документ папката, като преди това ги запазиш да не стане нещо.

Обикновено така прави нови с дифолт настройките и ако крашва заради някой нов параметър дето са сложили, поне ще тръгне. Но ако да, трябва настройваш всичко пак, което е минус.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Julius Decimus написа:

Дано да няма нова класация и нулиране пак.

А може да изтриеш файловете с настройките на играта в документ папката, като преди това ги запазиш да не стане нещо.

Обикновено така прави нови с дифолт настройките и ако крашва заради някой нов параметър дето са сложили, поне ще тръгне. Но ако да, трябва настройваш всичко пак, което е минус.

Излиза ми една грешка 0xC0000005, която може да се дължи на няколко неща, включително на вирус.  Обаче направих нещо. Разрових се в интернет и видях 3 възможности. Едната бе да се провери за вируси и след това да се пробват останалите 3 възможности, но аз пуснах антивирусната най-напред и след това директно изключих DEP  за стартиращото екзе на играта( не това, дето си е баш екзето, а онова, дето Steam стартира играта). Играх час SW2,  отидох да си налея бира, черен екран, рестартирах директно от restart   на кутията и играта тръгна! Сега да пробвам това и за PCars 2...ама като прегледам какво ново в RRRE :)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tsukuyomi
      Здравейте, искам да се отърва от старият си компютър, с който съм вече 4 години. В момента разполагам с около 800 лева, в които не включвам видео карта и хард диск. Ще използвам хард диска от сегашният си компютър и ще използвам вграденото видео на процесора, което със сигурност ще се представя по - добре от сегашната ми видео карта - GT 610. Количка, набързо направих това. Не знам дали е оптималното и дали изобщо е добре направено, затова пиша тук. Разбира се бих се радвал и на мнения за видео карти. Мисля, че за около месец ще мога да събера някаква сума за видео карта. Искам да играя игрите на 1080р на възможно най - високи настройки. Спрял съм се на 1060 3gb/6gb, не знам дали обаче 3gb версия ще е достатъчна за 1080р. Затова може да събера малко повече и да взема 6gb. Струва ми се, че RX 580 са доста скъпички в момента. Надявям се да съм го написал достатъчно разбираемо, ако има нещо което не съм изяснил с радост ще отговоря. 
      Благодаря предварително.
    • от Rekklez
      Здравейте, от скоро един приятел ме кара да му направя конфигурация на която да може да играе игри на 1080p на адекватна графика. Понеже лично аз не съм се занимавал с тези неща от доста време реших да се допитам до хората във форума (не за първи път). Става въпрос за конфигурация до 1000 лева като в тази сума не се включва HDD и DVD/CD устройсвто, защото вече ги има налични. Аз успях да измъдря нещо, но първо искам да прочета мнението ви за нея. Надявам се, че в най-скоро време ще можем да започнем сглобяването.  

Линк за конфиг. : http://nikem-bg.net/cart/58035p1r58089p1r58120p1r55638p1r54805p1r57679p1rf.html

EDIT: Също искам да чуя мнения относно AMD Ryzen и Intel.
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
      Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
      Конфигурация и параметри:
      Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
      MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
      4GB RAM DDR4
      HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
      Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
    • от Никола014
      Здравейте, пичове!
      Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от Leo123
      Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
      1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
      2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
      3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
      Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.