Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

Ники, вдигнах всички клонинги на 7*, трите са Г13. Четвъртия Г10 , но скоро Г11. Почвам реликвите вече. Анакин ще изчака реда си. Или по-точно новото му име - ген. Скайуокър. Първо да си направя всички със 7 реликви, после останалото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, Кико написа:

Ники, вдигнах всички клонинги на 7*, трите са Г13. Четвъртия Г10 , но скоро Г11. Почвам реликвите вече. Анакин ще изчака реда си. Или по-точно новото му име - ген. Скайуокър. Първо да си направя всички със 7 реликви, после останалото. 

Отиде половин година за реликви. 😁

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, nikolela написа:

Отиде половин година за реликви. 😁

Това е отбор, който си заслужава. Освен това вече няма за какво друго да ползвам кантина енергията.  

ПП: Мале, докато писах горните две изречения, бях пуснал на ауто моята Падме срещу едни силнички БХ. Мислех ще ме смажат, щото не можех да сваля докрай защитита на Кад Бейн и пуснах на ауто, примирил се със загубата. Обаче като написах горните изречение и се върнах в играта, моите гледам са още 5, противника останали 3-ма със свален Боск.  Успяха :) Това мисля ще ми гарантира победата като цяло, защото си запазих ДРеван за всеки случай, а отзад оня оставил едни 64к ФО.  Като цяло ми взел две зони и един отбор от втората предна. Но и аз ще взема толкова вероятно, но от първи път. Той се е спънал веднъж.  Понякога се изненадвам от играта - очакваш победа, губиш. Очакваш загуба, биеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Кико написа:

Това е отбор, който си заслужава. Освен това вече няма за какво друго да ползвам кантина енергията. 

Шак ти с клонирани съм ги бил с доста отбори, но с лидер ген. скайлокър съм го бил само с древан отбор.  Кантина енергия винаги има какво да се фарми освен реликви. И ти нямаш двамата ветерани, с които да вземеш старата Рей.

Днешния ми противник е много странен. Сложил е едно към едно като моята защита и отборите ни бяха еднакво развити. Бих го с една точка.  Интересното е, че имам чувство, че вчера редих защита и днес ме пусна да си я набия. Все едно играх срещу себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, nikolela написа:

Шак ти с клонирани съм ги бил с доста отбори, но с лидер ген. скайлокър съм го бил само с древан отбор.  Кантина енергия винаги има какво да се фарми освен реликви. И ти нямаш двамата ветерани, с които да вземеш старата Рей.

Бил си, ама със 7 реликви и добра скорост?  Ето, вече втори кръг Шаак Ти спира противниците ми в едната зона.  В другата ДРеван с Малак. Иам чувството, че едени и същи играят и се спъват :) Бият само Кърт, дето е до Шаак Ти и 3 опита на ДРеван с 3 неуспеха и двама свалени :)  А на арената вече се пуснах  С Шаак Ти, да видя какво ще бия и докъде ще ме смъкнат. Мисля, нивото е на реван отбора ми сега, но реликвите са малко на 4-мата, а петия - ARC  чака за Г11 още. Аз и престанах да харча много енергия, че не знам какво ще трябва за Г11. Да, мога да видя в SWGOH,  ама чак дотам не ми се издребнява. Макар че е идея.  И тук някъде се сблъсква интересите ни. Аз от месеци съм между 200 и 300 място, само понякога влизам в топ 200.  Но много рядко, щото и не играя арената, освен когато се налага.  Та ако аз дръпна в топ 100, ще е голям успех за мен и възнаграждение за труда ;)  нямам намерение пак да съм в топ 3. Това няма как да стане, освен ако не оставя един профил, не налея нужните пари и не дебна всяка минута в играта. 

Между другото, още ли си с конфигурацията от подписа? Браво на теб ако е така :) 

И още нещо за Шаак Ти. Ще стигне 299 спийд  ако и позлатя модовете. Само че не искам засега, търся по-добри и тях да позлатя.  Единия, дето чака за позлатяване е 8 спийд, другия 12. Сам разбираш, че няма как да ги позлатя точно тия . 

МАй ти казах, че скоро играх срещу един  Шаак Ти отбор, но там Рекс бе с около 310 спийд или малко по-малко, не се сещам. Като добавим 35 от Шаак Ти, сам се сещаш, че ме смазаха за нула време.  А моя Реван с 306 спийд, Йода и той около 300.  Направо ме размазаха. Не знам с какво си ги бил тия.  Гривус е як, да.  Между другото, дори един добре развит ситски отбор може да ти създаде много проблеми, ако е с много спийд. Това гарантирано. Вече нещата са до модове, не до това кой отбор развиваш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Кико написа:

Между другото, още ли си с конфигурацията от подписа? Браво на теб ако е така :) 

Конфигурацията е същата и бачка отлично. От както е сглобена не е почиствана от прах, но и 2 години играя swgoh а на него не се въртят вентилатори и за това и прах в машината няма.

Бил си, ама със 7 реликви и добра скорост?

Аз ги бия с геонезийците. Там само трима  са ми на реликви. Може би имам някъде записано видео. Страхотно отборче са.

Според теб, кое е по трудно за биене хънтъри на реликва 7 или феникси на реликва 7?

Вече нещата са до модове, не до това кой отбор развиваш. 

Отдавна всичко е до модове. Аз все още играя в атака със 70к до 90к отбори. Трепя до към 120к противници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ги моите буболечки. В клипа има три атаки, една по хънтъри и две по Шак с клонирани.

Голяма работа са. 7 минутен клип а съм набил 3 отбора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

Ето ги моите буболечки. В клипа има три атаки, една по хънтъри и две по Шак с клонирани.

Май нещо не прочете какво написах. Попитах те за 7 реликви. Освен това ще ти кажа, че твоите буболечки ги бия с моите имперци  без да нарпавят и удар или макс няколко удара с вувозелата или там както се казваше, че аз вече всички ги наричам вувозели, а не буболечки, хлебарки или там каквото ти скимне.  И нещо бъркаш. Може би 95% от хората, ако не и 99%, поставят буболечките в защита. Имперци рядко ще видиш в защита, макар че аз днес бих едни такива, макар и с ДРеван. А точно имперците мачкат буболечките. Ако хората си оставяха за атака буболечките, съгласен съм. Ама дори и на арената тия буболечки се бият и няма как да се ползват там за постоянно. Освен това тия буболечки почти нулев демидж правят на сита, танка и т.н. Тоест, неизползваеми са, освен някой да ги ползва за изненада в задна зона на GA. Аз друго приложение не виждам. 

Каква ти е максималната скорост на буболечка?  Хващаш на посоки клонинги. Аз ти дадох пример, когато играх срещу някакъв, дето бе вдигнал скоростта на Рекс над 300 спийд.  При положение, че ти стартираш първи с тия буболечки, за каква игра изобщо говорим? Аз в практиката си с Вейдър, един единствен път попаднах на бублечка, дето да играе първа. И то когато Вейдър бе с достатъчно ниска скорост за днешните стандарти.  Тия няма отде да вземат скорост, за разлика от клонираните, дето си вдигат скоростта с лидерството на Шаак Ти. Имперците и те бият яко с Вейдър и Палпатин лидер. Много рядко равностойни отбори  буболечки и имперци, ще направят достойна битка. Обикновено в 99% от битките печелят Вейдър и Палпатин. 

Ама гледам ти биеш първи Файвз след Шаак Ти. Защо ;) Аз ти казах май тая тактика. Всеки отбор си има слабост. Когато играеш с твоите буболечки в защита, няма да е така. Един достоен клонинг отбор никога няма да има толкова ниска скорост и винаги ще играе преди твоя. 

ПП: Аз клипове отдавна не записвам, защото имам незнайни проблеми с Geforce experience. 2-3 дни работи и после престава. За спорта може да го преинсталирам, настроя и запиша нещо, но вече не ми се занимава.  Твърде шибан стана тоя Windows 10, за да му свиря по гайдата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Кико написа:

Каква ти е максималната скорост на буболечка?

Лидера е най бърз с 261 спийд, но не толкова скороста е важна а протекшана, защото се разпределя между всички буболечки. Така държат на много бой. Освен клонираните, първоначално и светъл реван прави много атаки.

Прави фокус на един и атакува целия отбор, след това Йода прави няколко и на края кеноби отново атакува с цял отбор и буболечката остава жива. 😱

На танка си правят демидж.  Не го играх правилно в това видео, защото избързвах със свалянето на танка. Трябва да го свалям като съберат оръдията търн метър. Така ще имам доста повече демидж преди танка да достигне до енрейдж .

На войната предна зона ни е с буболечки. Като станат на реликви се свалят с много малко отбори. Проблема е, че със същите тези малко отбори се бият и нощни сестри и като похарчат отборите по буболечките и се гърчат на следващата територия със сестрите.

преди 9 часа, Кико написа:

ПП: Аз клипове отдавна не записвам, защото имам незнайни проблеми с Geforce experience. 2-3 дни работи и после престава. За спорта може да го преинсталирам, настроя и запиша нещо, но вече не ми се занимава.  Твърде шибан стана тоя Windows 10, за да му свиря по гайдата. 

Нямам никакви проблеми, нищо не пипам и ъпдейтвам. При запис, дори не пускам шадоуплея а направо натискам копчето за запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лидера е най бърз с 261 спийд,

С моя Вейдър в третия си по сила профил, ги свалям от раз. В момента чака за Г13, една кутийка трябва, но е 239 спийд. като си вземе бонусите, винаги стартира пръв. С общия удар нанасям дсота дебъфи, което вдига скоростта на имперци и сити. Бастила имах късмет вчера и вдигнах скоростта и с 11, като ми се падна някакъв 21 спийд мод след 5 вдигания на скоростта. Купих си някакъв жълт с 4 или 5 спийд, вдигна се на 21 докато го направя 15 левел. Имам и още един мод 24 спийд на ДБастила ( за нея говоря, макар да написах Бастила). Абе направи си 250 спийд, но е Г11 и има да вдига скорост още.  Мисълта ми е, че като Вейдър стартира пръв, наложи дебъфи, търнметъра на сотаналите се вдига и буболечките чакат. Намеси ли се и Палпатин, който също е с над +100 скорост, стънва няколко, стига да не са с много високо тенасити.  Аз и затова развивам бублечките в третия си профил главно като тенасити, за да не ги стънват лесно.  И да, отборът обикновено държи фронта на ГА поне една битка. Понякога и повече.  Не е развит много, мисля малко над 70к, ама да не те излъжа.  ( Малко отклонение. Почнах да пиша тоя пост, щото пуснах с 4-ия си профил една битка на ауто на ТБ. Кайло лидер и там други, ама викам те ме утрепаха на втората битка и се насочих да ти отговарям. Сега поглеждам, Кайло още сам се бие срещу четирима, може би 7-8 минути. Ей това мразя на тая ТБ. Могат и докато свърши времето да се бият и няма победител. Поне ако се откажа, ми признава спечелените битки преди това. Преди не бе така и губех всичко спечелено).  Та за буболечките. обикновено ако имат доста скорост, си махат дебъфите по някое време, но досега съм имал само една загуба по тоя начин, бе доста отдавна.  Затова те питах каква скорост имаш на тия Г13 буболечки. Щото аз при моите клонирани имам доста повече скорост и няма да стартираш пръв. Исках само това да отбележа, а не дали ще бия или не. В случая игра срещу клонирани с ниска скорост като цяло. Имай предвид, че в един момент Рекс ще стреля с третия си удар и ще свали една буболечка. От там нататък, ако това е оная допълнителната, се чака Алфата да я съживи пак. Стреля се по Алфата. Не знам как ще протече битката нататък, но изобщо не съм сигурен, че Ще победи бота, щото нали ще играя срещу бот, не срещу теб. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, nikolela написа:

На войната предна зона ни е с буболечки. Като станат на реликви се свалят с много малко отбори. Проблема е, че със същите тези малко отбори се бият и нощни сестри и като похарчат отборите по буболечките и се гърчат на следващата територия със сестрите.

Чакай малко сега. Сестри се бият с какво ли не. Бастила, Имперци...и дори със сестри, защото ботът е тъп :) Сестри се бият и с ДРеван. проблемът не е, че няма с какво да бият сестрите, а в това, че противника не е толкова организиран. Сам си спомняш в миналото, как винаги биехме заедно, дори противника да е силен като цяло.  Хватката е организацията. Сестрите отдавна не са никакво мерило за нищо. Дори G13. Бия си ги с имперците от раз, бия ги с Джедаите. И сестрите си да пусна ако са толкова развити, пак бия.

преди 9 часа, nikolela написа:

Нямам никакви проблеми, нищо не пипам и ъпдейтвам. При запис, дори не пускам шадоуплея а направо натискам копчето за запис.

Аз имам големи проблеми от година и нещо като цяло с PC. Не съм сменил само захранване и процесор. Всичко друго е ново. Писал съм за тия неща няколко пъти, дори в тая тема. Но доколкото чета статия вчера от Калдата, Win 10 след май миналата година има големи проблеми със сини екрани, макар и при малко потребители. Аз имам тия проблеми 6 месеца преди това. Мисля си, че или е скапан процесор, че моя е първия купен в БГ, когато  ония от ХБГ не ми вярваха, че съм с i7 6700k. Другия вариант е да имам червей, специално приготвен за изтока. И като че ли това е основното подозрение. Отдавна си мисля да дам 30-40 лева за процесор, да сменя моя и да видя, дали пак ще имам проблемите. Ако пак имам проблеми, единственото несменено ще остане захранването. Но не разбирам как точно захранване ще е проблема, след като сини екрани и замръзвания има само до стартирането на Windows. След това каквито и клокове да правя, колкото и часа да играя, няма прекъсвания. Значи или червей или процесор. А ако е захранване, ще е егати златния Сийсоник, дето прави проблеми само при стартиране, не и при клок и товарене с тестове и игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Кико написа:

Но не разбирам как точно захранване ще е проблема, след като сини екрани и замръзвания има само до стартирането на Windows. След това каквито и клокове да правя, колкото и часа да играя, няма прекъсвания. Значи или червей или процесор. А ако е захранване, ще е егати златния Сийсоник, дето прави проблеми само при стартиране, не и при клок и товарене с тестове и игри. 

Аз имах същия проблем с първото стартиране. махнах всякакъв клок и проблема се реши.  Ама нали не играя нищо друго освен swgoh не ми е нужен клок.  Дори рама ми работи на минималните 2400Mhz, ама май му оставих малко по високо напрежение на рамта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хе, хе, набих първия си ГАС със Малак. Яко държи на бой милия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2020 г. в 19:07, nikolela написа:

Аз имах същия проблем с първото стартиране. махнах всякакъв клок и проблема се реши.  Ама нали не играя нищо друго освен swgoh не ми е нужен клок.  Дори рама ми работи на минималните 2400Mhz, ама май му оставих малко по високо напрежение на рамта.

Нямам никакъв клок.   Когато тествам с Prime 95  примерно или с някой софтуер за графиката, няма никакви проблеми. РАМ паметта е нова. Тествал съм и двата ми РАМ комплекта, пак няма никакви проблеми. Изобщо...няма проблеми с клока. Проблемът е на друго ниво, но си нямам идея на какво ;) Значи ти казах - само Захранването Seasonic G550  не е сменяно, както и процесора i7 6700K  с Охлаждането му. А, да и кутията не е сменяна. Даже  си взех ново SSD и сега имам две едно SSD  и две плочки РАМ 8ГБ в шкафа, които са напълно функционални. Дори мога да сложа още 16 ГБ РАМ и да стана с 32 ГБ, но не виждам никакъв смисъл. SSD  няма как да сложа, че имам само едно място за M.2  SSD. Откачал съм всички хардове, записвачка, сменял съм слотове на РАМ, пробвал съм с по една плочка, сменял съм видеокарти и слотовете...абе всчико дето се сетя съм пробвал, освен две неща - не съм пробвал с друго захранване, щото някак си не виждам логика компютъра да държи на клок, а да не може да стартира. Поне някаква грешчица трябваше да се появи, но такава няма.  И както казах, процесора ме съмнява, щото съм чел за подобен случай със сини екрани при старт, но там е имало късо съединение между два пина.  При мен всичко изглежда нормално. Но пък преди бях чел за проблеми при тия първи Скайлайк процесори с възможна деградация на процесора при пренасяне и при ползване на тежък охладител. Аз не съм местил компютъра, ама знае ли човек. Затова си бях наумил да пробвам с някой Селерон или Пентиум, гледам тук таме се намират за по 30 лева. И ако там не мога да стартирам нормално, остава захранване за тест. И вече ако то е в ред, единствената логика е някакъв червей. 

А, да, проблемите ми почнаха миналата Коледа, когато GTX970  си замина, а заедно с нея и PCI-E x16  слота. ПОлзвах долния PCI-E  слот с друга видеокарта. GTX970  е с нефункциониращ захранващ конектор. Но само единия. Другия си работи, защото развърта вентилаторите и ми излиза съобщение да захраня видеокартата. Тоест, видеосигнал има тая GTX970, но няма втори захранващ конектор, от там и не работи.   Та от там ми почнаха проблемите - Изгоряло захранване на видеокартата и слот, който мисля изгоря в последствие заради пробите ми.  Затова смених и дъно с надеждата, че проблемът е в дъното, купих и нова видеокарта и така нататък - нови SSD  и RAM. Абе това новото ми излезе повече от старата щайга като цена. 

на 5.02.2020 г. в 19:57, nikolela написа:

Хе, хе, набих първия си ГАС със Малак. Яко държи на бой милия.

Браво!  Добре си развил част от отбора.  Аз сега почнах реликвите на клонираните, но както каза, ще мине доста време.  Обаче нарпавих една глупост с втория си вариант за аренски отбор - Реван, Шаак Ти, Йода и т.н. Йода стана с 305 спийд, колкото и Реван. Сега Йода стартира пръв и това никак не ме устройва. Но аз само една битка изиграх днес за проба и видях, че почнах грешно с Йода срещу ДРеван отбор, който по принцип си го свалям. Сега или ще намаля скоростта на Йода или ще се мъча още да вдигна скоростта на Реван.  Другия вариант е все пак да се науча да играя така, макар че ще трявба да видя, дали отборът ще държи в защита. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, Кико написа:

Обаче нарпавих една глупост с втория си вариант за аренски отбор - Реван, Шаак Ти, Йода и т.н. Йода стана с 305 спийд, колкото и Реван. Сега Йода стартира пръв и това никак не ме устройва. Но аз само една битка изиграх днес за проба и видях, че почнах грешно с Йода срещу ДРеван отбор, който по принцип си го свалям. Сега или ще намаля скоростта на Йода или ще се мъча още да вдигна скоростта на Реван.  Другия вариант е все пак да се науча да играя така, макар че ще трявба да видя, дали отборът ще държи в защита. 

Когато Йода е при реван, може да е с 0 спийд. Всички пращат него в атака, дори когато ти атакуват отбора, Йода си остава най активния герой. Наблъскай го с офанзива и всичко с което да прави демидж.

Ако ще го ползваш и във друг отбор, тогава вече му трябва доста спийд, но не и под реван.

преди 13 часа, Кико написа:

И вече ако то е в ред, единствената логика е някакъв червей.

А почисти ли всички стари драйвери като си сменял всичко? Най сикурно с чиста инсталация на ос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, nikolela написа:

Когато Йода е при реван, може да е с 0 спийд. Всички пращат него в атака, дори когато ти атакуват отбора, Йода си остава най активния герой. Наблъскай го с офанзива и всичко с което да прави демидж.

Ако ще го ползваш и във друг отбор, тогава вече му трябва доста спийд, но не и под реван.

Значи, тая логика използвам при  новия си ФО отбор в четвъртия ми акаунт. Там трупъра е само с +16 спийд, дори стрелката съм му я сложил "точност", та да не пропуска.  Навсякъде гледам да има офенс като вторичен стат, но съм му дал засега +216% крит. демидж с 4-ри от модовете + триъгълника. Така прави над 40к удари. При него офенза е важен, но не става само с офенс както при Йода. Причината е, че ФО отбора разчита много на критичните удари.  Засега е 64к отбора, но примерно бия 80к джедаи с Бастила начело. Хубавото е, че бие и сестри и сити и то по-силни. Тоя трупър има нещо много ценно в атака. Ако ми свалят някой от отбора, бия с общия удар и нанасям страшен демидж на всички. Свалят ли ми втори, бия пак и може да паднат останалите.  Нали...говоря ти за отбори 10-20к над моя, не за равностойни. Щото при равностойни отбори ФО мачкат.  Разбира се, още не съм срещал Ревани и дори буболечки, щото шарда ми не е развит толкова. Или е развит, ама само най-отпред.  Ще видим нататък какво ще се получи, но засега тия новите вдъхват доверие. За жалост И Хъкс и трупъра са само 3 звезди. За следващите ще му мисля след около месец, когато ги пуснат за фармене с енергия. 

преди 16 часа, nikolela написа:

А почисти ли всички стари драйвери като си сменял всичко? Най сикурно с чиста инсталация на ос.

Мине не мине месец два и съм с нова ОС. Да кажем, че поне 10 пъти съм преинсталирал Windows  за една година. Освен това съм го инсталирал и на чисто ново форматирано SSD.  Ако проблемът е софтуерен, то ще да е само от червей.   Имам две неясноти, за да определя точно проблема. Първата, какво значение има захранването при стартиране на ОС и втората, какво пък е значението на процесора при стартиране и дали една деградация може да причинява това само при стартиране.  Всичко това ми се струва невероятно, защото пък при натоварващи тестове никакви проблеми ни за захранване, ни за процесор, ни за РАМ, нито за видеокарта.  И пак отивам към някакъв вирус или червей. Ама като отида до там, се сещам, че GTX970  си замина и тогава почнаха проблемите ми. Само че като се запитам защо си замина, пак може да отида до червей ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Кико написа:

Само че като се запитам защо си замина, пак може да отида до червей ;)

От де червей? За това се прави формат на дяла и се инсталира нова ос. Така се премахва всякаква зараза. Заразата моде да стои на друг дял, но за да се зарази повторно, трябва да стартираш заразената програма за да направи беля отново.

Първоначални проблеми може да има от изсъхнали кондензатори. Капацитета им на заряд и разряд е много малък и бавен.  Трябва малко да поработят, да се затоплят и малко по късно заработват пълноценно. При студено време проблема е по сериозен а след месеци съвсем отказват.  Кондензаторите са един вид акумулатори, които поддържат нужното напрежение стабилно. Като са изсъхнали, не изглеждат надути, не са и изгорели при замерване.

Можеш да тестваш с някакво друго захранване или ако имаш вградено видео за да ти е нужно по малко напрежение в началото.

Кондензаторите можеш да ги забележиш и под товар с програмата опет хардуер инфо, ( май така се пишеше HWiNFO ). Правиш як товар на всичко с енда тежка игра и следиш всички волтажи. 3v, 5v, 12v. Ако има немощни кондензатори ще пропадне някой волтаж.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.02.2020 г. в 18:19, Кико написа:

Аз имам големи проблеми от година и нещо като цяло с PC. Не съм сменил само захранване и процесор. Всичко друго е ново. Писал съм за тия неща няколко пъти, дори в тая тема. Но доколкото чета статия вчера от Калдата, Win 10 след май миналата година има големи проблеми със сини екрани, макар и при малко потребители. Аз имам тия проблеми 6 месеца преди това. Мисля си, че или е скапан процесор, че моя е първия купен в БГ, когато  ония от ХБГ не ми вярваха, че съм с i7 6700k. Другия вариант е да имам червей, специално приготвен за изтока. И като че ли това е основното подозрение. Отдавна си мисля да дам 30-40 лева за процесор, да сменя моя и да видя, дали пак ще имам проблемите. Ако пак имам проблеми, единственото несменено ще остане захранването. Но не разбирам как точно захранване ще е проблема, след като сини екрани и замръзвания има само до стартирането на Windows. След това каквито и клокове да правя, колкото и часа да играя, няма прекъсвания. Значи или червей или процесор. А ако е захранване, ще е егати златния Сийсоник, дето прави проблеми само при стартиране, не и при клок и товарене с тестове и игри. 

Кога са сините екрани? Само при стартиране след shutdown или и при рестартиране? Ако е само след shutdown, пробвай да изключиш бързото стартиране на windows-а.

Преди време имаше проблемни драйвъри на видеокартата, с които при стартиране след shutdown се получаваше черен екран. Вярно, че не е син, ама колко му е някой бъгав драйвър да го прави. Сега съм с мишка на Logitech и съм инсталирал техния софтуер, за да мога да контролите лампите ѝ. При стартиране след shutdown и след събуждане от хибернация софтуерът не успява да зареди правилно и не може да контролира лампите, при което трябва рестарт на компютъра, за да се оправи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, саби написа:

Win 10 след май миналата година има големи проблеми със сини екрани, макар и при малко потребители. Аз имам тия проблеми 6 месеца преди това.

Едно от нещата, което не ми се е случвало (все още) е "синия екран на смъртта" под Win 10. Единственото, което адски ме дразни е, че когато забие някоя игра (а това е често явление под 10) се налага рестарт, защото не работят никакви клавишни комбинации с които да изкарам "диспечера на задачите" и от там да спра дадената игра. Единствената клавишна комбинация, която работи при мен, при забила игра, е Ctrl+Alt+Del. Иначе други оплаквания от 10 нямам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под win 10 не съм имал проблем с нито една игра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, саби написа:

Кога са сините екрани? Само при стартиране след shutdown или и при рестартиране? Ако е само след shutdown, пробвай да изключиш бързото стартиране на windows-а.

Преди време имаше проблемни драйвъри на видеокартата, с които при стартиране след shutdown се получаваше черен екран. Вярно, че не е син, ама колко му е някой бъгав драйвър да го прави. Сега съм с мишка на Logitech и съм инсталирал техния софтуер, за да мога да контролите лампите ѝ. При стартиране след shutdown и след събуждане от хибернация софтуерът не успява да зареди правилно и не може да контролира лампите, при което трябва рестарт на компютъра, за да се оправи.

Може и след рестарт да се получат, но главно след shutdown  и излизане от хибернация.  Да, получават се и при опит да раздвижа мишката, но това е един от многото частни случаи. Примерно друг частен случай е, когато Steam  стартира и се опитва да зареди от неразвъртян хард диск. Или да кажем, когато  се стартира емулатора за Андроид приложения. Не мога да се сетя за всички случаи, но примерно син екран може да има и при опити за оправяне на Windows. По принцип 50 на 50 са замръзвания и сини екрани. Тоест, може да има син екран, но може и да има замръзване на картината.  Понякога в последната фаза при стартиране на Windows  10 преди появата на екрана  за зареждане на Windows,може да замръзне. Всъщност, не се изказах правилно за сини екрани и замръзвания, щото  тряба да включа и директните рестарти без син екран или замръзване. Не съм водил статистика кое най-често се случва, но може би сините екрани и замръзванията след почти стартиран windows   са едно към едно, а чистите рестарти са по-малко.   Но съм пробвал да махам и волан и мишка и клавиатура и хардове и интернет кабел...всичко дето се сетя, включително флафки. Пак може да има сини екрани, замръзвания или рестарти. Няма някакъв хардуер, който да махна и нещата да се оправят. Ако е мишка както казваш, махал съм я, но пак сини екрани.  Просто няма нещо повтарящо се за да кажа, ето това е проблема. и с други клавиатури и мишки съм пробвал, не става. . Дори по спомен имах сини екрани и при опит за инсталиране на Windows,  но главата ми така е размътена за тая една година, че вече не знам кое е истина и кое не. Но като че  ли в един момент имаше някаква зависимост - в началото на почивните дни  и в почивните да се случват тия неща повече. Абе за мен това си е или скапал се процесор или захранване, което е по-малко вероятно, но не и невъзможно или както казах - червей, проникнал по някакъв начин. Предполагам с последния ми хард диск.  Теория на конспирациите, но друга освен тия три логики няма. 

Дори и след чисто нов инсталиран windows  върху чисто нов форматиран хард имаше сини екрани :) Не е хард, не е видеокарта, щото с различни чешити ми прави проблеми, не е РАМ, щото и нея смених изцяло, без да ползвам стара, не е дъно, щото старото го зарязах, не е записвачка, щото месеци карах без нея, не са хардове, щото един по един ги махах, не е SSD,  щото и то е новозакупено. Не са мишка и клавиатура, щото и тях сменях, не  са драйвери, щото и при чисто нов Windows 10 прави магарии.  Както казах, само Процесор, захранване и кутия не съм сменял. Ако и тях сменя и нищо не се получи, какво ще е според теб? Вирус?

Като каже да си зарежда Windows, може да си зарежда без проблем 4-5 дни максимум, но това е много рядък случай.  да кажем, че е максимален като безпроблемна работа за година и нещо работа. Много често Windows и приложенията почти са заредени и екрана замръзва. Мисля отначало ми се стартират десетина приложения ( поне толкова иконки се появяват) и може да замръзне по всяко време, може да рестартира или да се появи син екран.  Обаче зареди ли и последното приложение, рестарти няма с дни. Тоест, ако си оставя компа пуснат, само да се изключва екрана без да заспива, си работи напълно нормално. Никакви сини екрани, никакви рестарти, никакви черни екрани. Мога по 8 часа да играя Fallout 4 примерно, както днес и пак няма проблеми.  Понякога като съм втора смяна на работа и сутринта стартирам компютъра, оставям го, вечерта си работи без проблем. 

преди 9 часа, Agentpat™ написа:

Едно от нещата, което не ми се е случвало (все още) е "синия екран на смъртта" под Win 10. Единственото, което адски ме дразни е, че когато забие някоя игра (а това е често явление под 10) се налага рестарт, защото не работят никакви клавишни комбинации с които да изкарам "диспечера на задачите" и от там да спра дадената игра. Единствената клавишна комбинация, която работи при мен, при забила игра, е Ctrl+Alt+Del. Иначе други оплаквания от 10 нямам.

И при мен е така с Fallout 4. Ако по някаква причина не може да се стартира, обяснявам си го с андроид емулатора, трябва да излизам и после да влизам :) Ама имах и друг проблем с тоя Fallout 4. Пускам го и след 15 секунди излизам на Windows  екрана, играта се минимизира. Пак я максимизирам, пак се минимизира. Накрая пробвах да пусна опцията на клавиатурата си  за забрана  на WIN  бутона и спря да излиза от играта :)  Да не би и при теб клавиатурата да е проблемна?  Иначе при други игри рядко имам такива проблеми със спирането им. Обикновено имам проблеми, ако пускам два типа игри. Примерно тия на Codemstaers  нещо не се разбират с други подобни рейсъри и трябва понякога рестарт на компа. АБе...скапана работа. Отделно, че и волана ми ако играя някоя игра, после може да не се разбере с друга. 

Под win 10 не съм имал проблем с нито една игра.

Че ти нали играеш само една :P

на 9.02.2020 г. в 4:58, nikolela написа:

От де червей? За това се прави формат на дяла и се инсталира нова ос. Така се премахва всякаква зараза. Заразата моде да стои на друг дял, но за да се зарази повторно, трябва да стартираш заразената програма за да направи беля отново.

Имаше една информация преди 3-4 години за хард дискове, произведени с червеи, за да се следят определени хора. Разбирай Русия и т.н.  Няма как да го откриеш и премахнеш. 

Първоначални проблеми може да има от изсъхнали кондензатори. Капацитета им на заряд и разряд е много малък и бавен.  Трябва малко да поработят, да се затоплят и малко по късно заработват пълноценно. При студено време проблема е по сериозен а след месеци съвсем отказват.  Кондензаторите са един вид акумулатори, които поддържат нужното напрежение стабилно. Като са изсъхнали, не изглеждат надути, не са и изгорели при замерване.

Чисто ново дъно и пак рестарти. Няма как да му изсъхнат кондензаторите. 

Можеш да тестваш с някакво друго захранване или ако имаш вградено видео за да ти е нужно по малко напрежение в началото.

Пробвал съм с GTX 750Ti, която се захранва само от PCI-e  слота.  Всъщност, доста време карах с нея. Пак имаше рестарти и си мислех, че е от дъното. После смених и дъно, но пак сини екрани. Купих нова РАМ, пак сини екрани. Купих ново SSD,  пак сини екрани :) Че те ми излязоха към 3000 лева може би :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Кико написа:

Пробвал съм с GTX 750Ti, която се захранва само от PCI-e  слота.  Всъщност, доста време карах с нея. Пак имаше рестарти и си мислех, че е от дъното. После смених и дъно, но пак сини екрани. Купих нова РАМ, пак сини екрани. Купих ново SSD,  пак сини екрани :) Че те ми излязоха към 3000 лева може би :P

Кико, може много идиотски да ти звучи, но да не би в стаята където ти е компа да има някаква патогенна зона? Направи проба - занеси компа в друга стая, колкото се може по-далеч от мястото където е сега,  и виж как ще се държи известно време.

преди 16 часа, Кико написа:

Да не би и при теб клавиатурата да е проблемна?

Под 7 нямах такива проблеми. С тази клавиатура съм поне от 5-6 години. Съвсем обикновена е - Logitech K200.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Agentpat™ написа:

Кико, може много идиотски да ти звучи, но да не би в стаята където ти е компа да има някаква патогенна зона? Направи проба - занеси компа в друга стая, колкото се може по-далеч от мястото където е сега,  и виж как ще се държи известно време.

:)  Аз се хващам за Скайлайк, където навремето имаше информация за деградиращи процесори при транспорт примерно, както и за захранванията, които тогава трявбаше да отговарят на определени условия, за да стават за тая платформа. Ето ти два фактора, дето не съм изследвал. Относно патогенната зона...ми тя може да е и САЩ ;) Виждаш какво правят напоследък с нашите съдии. Какво остава  за обикновените юзъри :P  Ама нали знаеш, един сталкер никога няма да победят, той винаги ще намери начин да играе :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Кико написа:

:)  Аз се хващам за Скайлайк, където навремето имаше информация за деградиращи процесори при транспорт примерно, както и за захранванията, които тогава трявбаше да отговарят на определени условия, за да стават за тая платформа. Ето ти два фактора, дето не съм изследвал. Относно патогенната зона...ми тя може да е и САЩ ;) Виждаш какво правят напоследък с нашите съдии. Какво остава  за обикновените юзъри :P  Ама нали знаеш, един сталкер никога няма да победят, той винаги ще намери начин да играе :P

С Haswell Intel добавиха нови режими за икономия C6 и C7. Вече не помня подробности, но ми се върти в главата, че токът при тия режими е много нисък и на старите захранвания, които не ги поддържаха, им се активираше защитата за нисък ток и се изключваха. Ама дали има нещо общо в твоя случай, не съм сигурен. За да няма такива проблеми, в BIOS-а трябва да се изключат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Кико написа:

Аз се хващам за Скайлайк, където навремето имаше информация за деградиращи процесори при транспорт примерно, както и за захранванията, които тогава трявбаше да отговарят на определени условия, за да стават за тая платформа.

Аз съм със Скайлайк (i7 6700k) и никога не съм имал проблеми с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
    • от Jakov Stoyanov
      Играете ли казино? Кое е най-доброто?
      😁😁😁
  • Дарение

• Добави ново...