Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

Е, аз продължавам да търся мераклии.  Да ти е жив и здрав малкия! 

Днес се сетих за GRID 1,  какви дрифтове бяха преди 12 години.., Две години кажи речи нон стоп дрифтове. Ако има игра, която бих взел с мен в ада и работи както си е работила, то това би била GRID 1 онлайн ;)  Само още една игра бих взел в пъкъла - H.A.W.X.  1 онлайн, а с мен и един японец, дето играехме заедно.  Нищо друго не си заслужава май...а да, SWGOH...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как се подкарва доом етернал ?

Дава ми грашка

Failed to allocate memory

Total allocated memory 3595.5 Mib 

Tried to allocate 536870912 B(512.000) Mib 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, fresh_bones написа:

Някой знае ли как се подкарва доом етернал ?

Дава ми грашка

Failed to allocate memory

Total allocated memory 3595.5 Mib 

Tried to allocate 536870912 B(512.000) Mib 

Лично аз не знам, но тая памет да не би да е на видеокартата и затова да не иска да подкара играта? Не съм я пробвал и не мога да кажа, но виж, няма ли опция за използване на по-малко видеорам.  Предполагам става въпрос за видеопамет, а не за РАМ памет. Каква е видеокартата ти?

Ето една тема със същия проблем, но с GTX1060, 3 ГБ, но отделя само 1.7 GB. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dirt Rally 2 изглеждало добре на 3 монитора:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.04.2020 г. в 16:27, саби написа:

Dirt Rally 2 изглеждало добре на 3 монитора:

Това предполагам не си ти :) И какво имаш предвид под "добре"? Аз съм раздвоен какво да гледам :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз гледах педалите не в мониторите. Даже спрях говора, че това бръмчете ме изнерви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, nikolela написа:

Аз гледах педалите не в мониторите. Даже спрях говора, че това бръмчете ме изнерви.

Е да, малко над педалите :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Ъндъртейкър написа:

Това предполагам не си ти :) И какво имаш предвид под "добре"? Аз съм раздвоен какво да гледам :P

Естествено, че не съм аз. Със страничните монитори се виждат доста повече неща от терена, а пък рамките между тях с малко въображение може да минат и за рамки между стъклата на колата. Повече прилича на каране на истинска кола спрямо ако е само един монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, саби написа:

Естествено, че не съм аз. Със страничните монитори се виждат доста повече неща от терена, а пък рамките между тях с малко въображение може да минат и за рамки между стъклата на колата. Повече прилича на каране на истинска кола спрямо ако е само един монитор.

Така е, но Ако си с крив монитор, пак е нещо подобно - 21:9. Дори мисля е по-близо до истината, защото човек има 120 градуса обзор и реално като си завърти главата, му трябват само страничните огледала. Това при каране на писта, не в града, дето трябва да си върти главата навсякъде. Но на писта е ограничен и от Халото дори и едва ли ще може да види всичко от 3-те монитора. 

Но в дадения от теб клип, аз забелязах друго - девойаката и крачката и ;)  Както и набора гледам това забелязал  :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Unreal Engine 5 Demo, вървящо на PlayStation 5:

Видях го в Guru3D и излиза, че демото върви на 2560x1440 с 30 кадъра/секунда без Ray-Tracing.

Чудех се как ще изглеждат игрите на новите конзоли и определено ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повече подробности за демото.

За да върви нормално на компютър е необходимо минимум RTX 2070 Super. Иска и бързо NVMe SSD. SATA SSD е прекалено бавно за зареждане на текстурите.

На PlayStation 5 е използвана динамична резолюция, като през повечето време е била 2560x1440. Не е използван Ray-Tracing.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видях го в Guru3D и излиза, че демото върви на 2560x1440 с 30 кадъра/секунда без Ray-Tracing.

То имаше едно демо и за UE4 , когато се появи DX12,  но в реалността разликата  голяма. Нещо подобно бе демото като качество на сенките, ама такова нещо така и не се появи :)  Да, Assetto Corsa Competizione е с UE4  и картината е много добра, но сравнявайки с демото, нещо се губи. Затова не вярвам много на тия работи. 

Снощи направо се побърках с това мое PC. Почнах почти  с два пъти по-малко кадри да играя, Всичко се зареждаше бявно, сякаш имам проблем с хард дисковете или SSD и изобщо аха да преинсталирам днес. За щастие сутринта на бистра глава почнах да инсталирам разни програми за тестове и нищо не откривах. HDD Tune показва нормални скорости на хардовете и здраве, натоварване на процесора или ядрата почти няма, инсталирах разни антивирусни, нищо не откриха. Аз от година или две карам без антивирусна и днес инсталирах и какво да видя - вируси няма...което ме навежда на мисълта, че тия АВ са по-скоро проблем за производителнсотта, не решение на проблемите. Всъщност, антивирусна имах - вградената във Win 10, но това е отделен въпрос.  Та в крайна сметка най-накрая реших да си инсталирам и MSI Afterburner, че отдавна не се занимавам със следене на игрите. И какво да видя - процесора стига макс до 2.2 GHz  на ядро. Веднага ми просветна, че вчера сутринта докато стартирах компютъра, без да искам бутнах нещо стартиращия се софтуер на Asrock  и без да искам от standart mode съм цъкнал процесора на power saving :P  Олекна ми на душата, че ми стана тежко, как сега ще преинсталирам, как преди това ще тръгна да инсталирам софтуер за следене, вместо да играя...но всичко мина благополучно. А, даже и драйвери преинсталирах - насила си инсталирах най-новите. 

преди 8 часа, саби написа:

Повече подробности за демото.

За да върви нормално на компютър е необходимо минимум RTX 2070 Super. Иска и бързо NVMe SSD. SATA SSD е прекалено бавно за зареждане на текстурите.

На PlayStation 5 е използвана динамична резолюция, като през повечето време е била 2560x1440. Не е използван Ray-Tracing.

A RTX2080  става ли? Аз имам NVMe SSD,  но пак си има скорости 400-600 MB/s. За какво става въпрос? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Ъндъртейкър написа:

То имаше едно демо и за UE4 , когато се появи DX12,  но в реалността разликата  голяма. Нещо подобно бе демото като качество на сенките, ама такова нещо така и не се появи :)  Да, Assetto Corsa Competizione е с UE4  и картината е много добра, но сравнявайки с демото, нещо се губи. Затова не вярвам много на тия работи. 

UE4 е тежък и си мисля, че го спънаха хилавите процесори на сегашните конзоли, ама може и да бъркам.

преди 11 часа, Ъндъртейкър написа:

A RTX2080  става ли? Аз имам NVMe SSD,  но пак си има скорости 400-600 MB/s. За какво става въпрос? 

Като производителност минимумът е RTX 2070 Super, така че всичко нагоре трябва ще свърши работа за това демо.

В PS5 има една екстра, или по-скоро възможност, видеото да чете текстурите директно от SSD-то, вместо процесорът да ги зарежда в RAM-та. В това демо са използвани текстури с доста висока резолюция и SATA SSD няма да смогва с четеното им. Какви скорости трябва да предлага това NVMe SSD, за което имат предвид си няма на идея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като производителност минимумът е RTX 2070 Super

Да, прочетох първия ти пост, но понеже отдавна не се занимавам с гледане на тестове на видеокарти и сравнения между тях, се чудех, дали тая RTX 2070 Super е по-добра от RTX2080  или са на едно ниво. Извинявам се, не следя хардуерните новости отдавна. 

В PS5 има една екстра, или по-скоро възможност, видеото да чете текстурите директно от SSD-то, вместо процесорът да ги зарежда в RAM-та.

Абсурд моето SSD  да е по-бързо от РАМ-та, но ти говориш за PS5,  не за PC.  Така и не разбрах, що ни пробутаха тия SSD,  след като скоростите реално са еднакви със М.2 през SATA 3. Имам и едното и другото, но понеже слота ми M.2  е един, първото ми SSD  стои в шкафа, а и е само 250 GB. Но така и не ми просветна,  как може да се позлват големите скорости  на тия по-новите SSD-та. Уж PCI-e  шината ползва, а скоростите еднакви. Нещо не ми се връзва. Каква бе далаверата там с тия Z170  дъна? Та едното ми SSD е Samsung 850 EVO,  сегашното е 970 EVO+. Разлика честно казано не виждам, освен тая, че мога да събера два пъти повече игри на новото, понеже е 500GB. Но пак ми е много малко, жалко. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.05.2020 г. в 0:38, Ъндъртейкър написа:

Да, прочетох първия ти пост, но понеже отдавна не се занимавам с гледане на тестове на видеокарти и сравнения между тях, се чудех, дали тая RTX 2070 Super е по-добра от RTX2080  или са на едно ниво. Извинявам се, не следя хардуерните новости отдавна. 

Това не го съобразих. Иначе RTX 2070 Super е малко по-нов модел, но по производителност е между RTX 2070 и RTX 2080, като архитектурата е същата. Ако не бъркам Nvidia пуснаха малко по-бързите Super модели, защото старите (не-Super) бяха с лошо съотношение цена/производителност и малко се купуваха, като новите ги пуснаха на цените на старите, а пък на последните им намалиха цените.

на 16.05.2020 г. в 0:38, Ъндъртейкър написа:

Абсурд моето SSD  да е по-бързо от РАМ-та, но ти говориш за PS5,  не за PC.  Така и не разбрах, що ни пробутаха тия SSD,  след като скоростите реално са еднакви със М.2 през SATA 3. Имам и едното и другото, но понеже слота ми M.2  е един, първото ми SSD  стои в шкафа, а и е само 250 GB. Но така и не ми просветна,  как може да се позлват големите скорости  на тия по-новите SSD-та. Уж PCI-e  шината ползва, а скоростите еднакви. Нещо не ми се връзва. Каква бе далаверата там с тия Z170  дъна? Та едното ми SSD е Samsung 850 EVO,  сегашното е 970 EVO+. Разлика честно казано не виждам, освен тая, че мога да събера два пъти повече игри на новото, понеже е 500GB. Но пак ми е много малко, жалко. 

NVMe SSD-тата и това в PS5 не са по-бързи от RAM-та. Идеята е, че се пестят ресурси с тях. В смисъл, ако видеото чете текстурите директно от SSD-то не се налага процесорът да ги чете, да ги декомпресира и да пълни видеопаметта с тях, съответно не се налага видеото да чака процесора, а си извлича каквото му е необходимо. По този начин би трябвало да е по-ефективно използването на текстурите.

Аз вече се обърках с тия SSD-та. Май SATA 3 и M.2 са едно и също нещо, като разликата е начинът на свързване към дъното. В единия случай е с кабел, в другия без кабел и заради това не виждаш разлика. А пък NVMe вече е през PCIe и там са по-високите скорости.

В онова демо са използвали текстури с доста висока резолюция и от там идва изискването за бързо SSD, но пък предполагам, че пак в игрите ще има възможност да се намалява резолюцията на текстурите, както си е и в сегашните игри от край време.

Игрите, които ще излизат първите 1-2 години след излизането на новите конзоли трябва да вървят и на старите конзоли, така че до тогава ще можем да играем нормално на сегашните ни компютри. След това ще го мислим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, саби написа:

Аз вече се обърках с тия SSD-та. Май SATA 3 и M.2 са едно и също нещо, като разликата е начинът на свързване към дъното. В единия случай е с кабел, в другия без кабел и заради това не виждаш разлика. А пък NVMe вече е през PCIe и там са по-високите скорости.

Доколкото съм запознат, M.2  е тип слот, но може да ползва и SATA 3  и PCI-e.  В случая като четох характеристиките на дъното, би трябвало M.2  слота да ползва PCI-e. 

...

Бях написал някои неща, но реших пак да пусна теста и тоя път диска даде скорости 1400-1600MB/s  при HDD Tune! Оня ден бяха 400-600 MB/s  и не знам на какво се дължи това. Преди да стартирам компа дадох Repair  на Windows,  че още ми продължават сините екрани година и половина вече. Не знам какво е променило това, но сега диска литна. 

Значи ако е така, имам шанс да се възпозлвам от UE5 :).  Стига диска да не прави магарии по незнайни за мен причини.  В миналото ми се върти в главата, че като тествах дискове, на второто тестване вече летяха, вероятно заради записани преди това данни. Но дори и така да е, то постигнах скорости от 1600 MB/s, което би трябвало да означава, че се ползват PCI-e  връзките. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 14.05.2020 г. в 13:08, саби написа:

Тва няма ми тръгне никога трябва вси купа комп за 10 000 лева . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, fresh_bones написа:

Тва няма ми тръгне никога трябва вси купа комп за 10 000 лева . 

Не, една видеокарта като моята струваше под 2000 лева, сегаа трявба да е доста по-малко. Едно SSD  е 200-300-400 лева в зависимост колко място искаш за игри. Един процесор...е там мисля трябва дас е налеят поне 500-600-700 лева. Дотук станаха малко под 3000 лева. Захранваме, кутия, още един хард, памет...не повече от 4000 лева общо.  Това с монитора.  4000 лева даваш за 15 годишен дранголник. Мисля, че си заслужава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Ъндъртейкър написа:

Бях написал някои неща, но реших пак да пусна теста и тоя път диска даде скорости 1400-1600MB/s  при HDD Tune! Оня ден бяха 400-600 MB/s  и не знам на какво се дължи това. Преди да стартирам компа дадох Repair  на Windows,  че още ми продължават сините екрани година и половина вече. Не знам какво е променило това, но сега диска литна. 

От време на време се чупят системни файлове, а пък покрай сините екрани може и файловата система да се е повредила.

преди 19 часа, Ъндъртейкър написа:

Значи ако е така, имам шанс да се възпозлвам от UE5 :).  Стига диска да не прави магарии по незнайни за мен причини.  В миналото ми се върти в главата, че като тествах дискове, на второто тестване вече летяха, вероятно заради записани преди това данни. Но дори и така да е, то постигнах скорости от 1600 MB/s, което би трябвало да означава, че се ползват PCI-e  връзките. 

Дано да го пуснат демото по някое време да го пробват хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, саби написа:

От време на време се чупят системни файлове, а пък покрай сините екрани може и файловата система да се е повредила.

Писал съм и в тая тема доста за сините екрани :)  Ако някой ми реши проблема, ще го черпя два стека бира.  Това с файловата система...какво имаш предвид? По принцип два от хард дисковете ми са такива, че може да се стартира Windows от тях. Но съм махал и двата ( едното SSD  е дори сменено), пробвал съм с чисто нов инстаалиран Windows 10 върху чисто новото SSD, без страничени хард дискове, дъното също е чисто ново от друга марка, видеокарти няколко пробвах, последната е RTX2080  и пак сини екрани. Това само при стартиране от изключен компютър. При рестарт няма сини екрани. Има сини екрани понякога след заспиване, затова и съм спрял заспиването. Ако компютъра не заспива, може и няколко дена да изкара така, без да има сини екрани. Единствената следа е, че сини екрани може да има само след изключване на компютъра. Това ме наведе на захранване, което незнайно как влияе само при стартиране и то максимум до зареждане на всички файлове, които се стартират със системата. Заредят ли, проблеми няма. Сини екрани няма, ако ще и цял ден да играя игри. Няма сини екрани и при стрес тестове на процесор, РАМ или видеокарта, както и на хард дискове. ...мммммм...Пак казвам, ако някой ми реши проблема, ще го черпя :) Налях хиляди левове и повече не ми се налива и стотинка, че в шкафа ми хубаво клокърско дъно, 16 GB RAM, едно M.2 SSD, няколко харда. Ако имам възможност, бих тествал с ново захранване, но нбе ми се купува такова, а и не ми се слага някое старо. Има два хардуерни варианта за мен - тестване с някой евтин Селерон или Пентиум, за който ще се прежаля 30-40 лева, както и ново захранване, но трябва да има за какво да го ползвам после.  Абе като цяло не ми се занимава. Освен тия два хардуерни проблема остава и рууткита.  Това са трите възможности, четвърта няма.  Но почвам да се питам, защо само при стартиране ще е проблемно захранването или процесора.  Някак си не се връзва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам еднин въпрос  изтеглих GTA 5 online  но е в диск  C може ли да я преместа в диск D без да я бъгна?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не е толкова лесно, колкото в Steam. Поне аз в клиента им не можах такава опция и трябва да се правят повече врътки. Иначе пример за друга игра от библиотеката на Epic, но трябва да е приложим и за GTA V

https://www.howtogeek.com/404999/how-to-move-fortnite-to-another-folder-drive-or-pc/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да за Еpic става въпрос инсталира са във диск C ако я хвана  папката и  я преместа в Д ще я прецакам ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте линка. Иначе ясно, че става въпрос за Epic. Ама клиента му няма опция да премести инсталацията, каквато има в Steam и трябва ръчна намеса. Трябваше по време на първата инсталация още да изберете къде да се инсталира, а не да я местите в последствие. Ама какъв е проблема да я деинсталирате и да я инсталирате наново, но този път като внимавате къде избирате да се инсталира? Ако не, просто вижте линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...