Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кико

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

Абе, вие сте луди да купувате директно от Стийм игри. Там почти всичко е надуто до небесата. Има си сайтове за ключове от които можеш да си купиш ключ за игра няколко пъти по евтино.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Agentpat™ написа:

Абе, вие сте луди да купувате директно от Стийм игри. Там почти всичко е надуто до небесата. Има си сайтове за ключове от които можеш да си купиш ключ за игра няколко пъти по евтино.

Това е така, но човека спомена "75 % намаление" примерно при Summer Sale, тогава самите оферти от Steam дори са по-изгодни от 3rd party reseller сайтовете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Excelsior написа:

Да, точно. И аз съм ползвател на услугите на ДСК, та мисля, че вече се досещам точно за какво говорите.
Това, което аз направих беше да си изтегля приложението DSK mToken и да кандидатствам за удостоверяване на мобилното ми устройства да изпълнява функции на тоукън устройство. Процесът е малко тромав, защото изисква кореспонденция с тях по телефон и имейл, като следвате инструкциите от тях. Ако не желаете този избор, защо не си направите PayPal акаунт - обвързвате картата и банковата сметка с него и всичко става доста по-лесно.

Не желая Token, SMS ми харесва.

А за PayPal акаунт не ми се помни още една парола.

Сега чакам поредния отговор от Steam, макар че ми се струва, че не четат какво им пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, саби написа:

Не желая Token, SMS ми харесва.

А за PayPal акаунт не ми се помни още една парола.

Сега чакам поредния отговор от Steam, макар че ми се струва, че не четат какво им пиша.

Token устройството заменя паролата, от него просто потвърждавате поръчката с един клик.
За мен PayPal напълно си заслужава, имайки предвид наличните възможности и това, колко пъти ме е спасявал от сайтове за ключове, които са ми давали невалиден или вече използван ключ. Аз понеже съм нагъл и попълвам dispute (оспорване) до тях, след като поддръжката от сайта ми отказва refund (връщане на пари или замяна на ключ с работещ) по няколко пъти. Тогава от PayPal ми възвръщат парите, а самите глупци от сайта за ключове вече в последствие след като от Paypal  са го отсъдили в моя полза - сами ми дават нов работещ ключ. Ситуацията става win-win - аз съм доволен, тяхната репутация се запазва. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Agentpat™ написа:

Не е задължително. Затова си има:

https://isthereanydeal.com/

Там гледам най-напред. Понякога има игри, които са намалени само в Steam. Иначе си има и други платформи, които може би вече са малко в сивата зона, но си мисля, че има риск някой от закупените ключове после да не се активира. (може и да греша де, но предпочитам да залагам на сигурно).

Колкото за закупуването онлайн е малко тромаво наистина. Аз например ползвам карта само за такива покупки и която периодично зареждам за да може дори да изтекат някакви данни, да няма големи суми в нея. На VISA. Макар че в настройките на банката, която ползвам там съм задал 3D парола като пазарувам с нея не винаги ми я изисква, което си мисля, че е по-скоро не до банка, а до самия сайт, който я използва. (Например foodpanda не ми искат потвърждение, но пък epay, ми искат при работа с тази карта). Може да е малко по-несигурно, но пък и както казах в нея нямам големи суми и не съм имал ядове с покупките в Steam. Не е така обаче с MasterCard. Там макар че е пусната опцията за 2FA за да получавам SMS при транзакции (нещо, което също се беше бъгнало и номера по някаква причина ми не бе въведен в онлайн акаунта ми и се наложи да ходя до банката, защото не ми се занимаваше с evrotrust приложението. Нея така и не можах да я подкарам, защото изисква сертификат (който така и не можах да регистрирам макар че го добавих в браузъра и в ОС), а не ми се занимаваше с КЕП подписи, но така там все едно съм пасивен потребител (защото не мога да създам Наредител). И при опит за покупка с нея от STEAM ми иска същия този 3D пин, който аз не знам, защото не съм регистрирал там такъв (препраща ме към сайта на БОРИКА за създаването на такъв - май се водеше виртуален пин някакъв  MasterCard SecureCode) и се отказах.

преди 19 минути, Excelsior написа:

Token устройството заменя паролата, от него просто потвърждавате поръчката с един клик.
За мен PayPal напълно си заслужава, имайки предвид наличните възможности и това, колко пъти ме е спасявал от сайтове за ключове, които са ми давали невалиден или вече използван ключ. Аз понеже съм нагъл и попълвам dispute (оспорване) до тях, след като поддръжката от сайта ми отказва refund (връщане на пари или замяна на ключ с работещ) по няколко пъти. Тогава от PayPal ми възвръщат парите, а самите глупци от сайта за ключове вече в последствие след като от Paypal  са го отсъдили в моя полза - сами ми дават нов работещ ключ. Ситуацията става win-win - аз съм доволен, тяхната репутация се запазва. :D

За съжаление на мен пък ми лимитираха акаунта преди години поради някаква причина (може някой donation, който съм получил в чуждестранните сайтове при почистване на злореден софтуер да е бил със съмнителен произход), но така или иначе покрай сухото изгоря и мокрото и се наложи да закрия акаунта си там. А беше удобен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Там гледам най-напред. Понякога има игри, които са намалени само в Steam. Иначе си има и други платформи, които може би вече са малко в сивата зона, но си мисля, че има риск някой от закупените ключове после да не се активира. (може и да греша де, но предпочитам да залагам на сигурно).

Наистина по-добре на сигурно, аз много пъти се прецаках с неработещи/невалидни ключове и после много време занимавка да се обяснявам на едните и другите, докато се стигне до някакъв консенсус.
Мога напълно да потвърдя останалта част от коментара относно MasterCard. И при мен бяха абсолютно същите проблеми, дори не можех да направя превод в друга сметка.. Накрая след 2 дни занимавка подписи, инструкции, имейли и т.н. успях да си регистрирам мобилното устройство като mToken и се оправих.

Като споменахте foodpanda, се сетих, точно преди 2-3 дни бях направил поръчка от AladinFoods, плащам с карта и ми излезе прозорец за потвърждаване на покупката, трябваше да въведа еднократен код, който ми беше изпратен от банката чрез SMS. Това доста ме изненада.

преди 51 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Не е задължително. Затова си има:

https://isthereanydeal.com/

В комплект с горепосочения сайт, бих добавил и страницата в reddit - r/FreeGameFindings. Супер са за намиране на безплатни игри (дори ААА заглавия) из платформите и то не само за Steam, примерно Epic Games, uPlay, Origin, GOG и т.н.             

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, саби написа:

Не знаех, че има Steam за телефона. Купувам от компютъра, като се праща код на телефона, който трябва да въведа на компютъра.

Ами има Steam  приложение, както има за всичко почти. Лично аз купувам главно от PC,  но съм го правил и от телефона.  Аз си мислех, че ти ползваш телефона, праща ти парола и чакаш автоматично да се въведе...

преди 18 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Аз изгорях от там с две покупки за 140 лева. Едната ми дадоха ключ, но за друга платформа, понеже бе преордър и се оказа, че играта няма да я има за Steam. Другата покупка за GRID  директно ме излъгаха. Взех ключа може би 24 часа след излзиане на игратаа и се оказа, че някой друг вече е въвел ключа. Безкрайна кореспонденция и със Steam  и с Kinguin, но накрая се оакза, че и 5-мата оператори дето ми писаха, повтаряха като папагали едно и също и едва ли не ме обвиниха, че ги лъжа. Повече не съм влизал в Кингуин, въпреки че съм им оставил стотици левове, ако не и хиляди. 

преди 19 часа, Agentpat™ написа:

Явно голямата отстъпка на Кингуин ми изигра лоша шега на 3 пъти ;)  та всчико, дето съм спестил там при покупки, си го върнаха, хаха.  Не че и Steam  не ме заблудиха както знаеш...те пък ме завлякоха 600 лева. Общо взето от покупки на игри съм платил около 800 лева, а в замяна не съм играл :P И не говоря за игри, дето съм получил, а не съм играл, а за игри, дето или не съм получил правилния ключ или са ме излъгали с абонамент за години напред, а аз даже и не съм знаел за това.  Затова отново взех да се допитвам до Замунда. Там като че ли е по-малко опасно. Щото досега никой пари не ми е откраднал, задето съм играл пиратски игри, но са ми откраднали много, задето съм искал да играя легално. 

Между другото и в тоя сайт бях платил за премиум абонамент, но не ми дадоха. Писах на Калин и му показах доказателства и той ми даде премиум след доста време, но аз вече им се бях разсърдил и не го ползвах. Като ми даде премиум, даже и не влязох с акаунта си в Калдата. Не може така да се процедира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Ъндъртейкър написа:

Не че и Steam  не ме заблудиха както знаеш...те пък ме завлякоха 600 лева.

Това звучи доста странно, може ли по-детайлно да обясниш, ако не е проблем разбира се ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Ъндъртейкър написа:

Явно голямата отстъпка на Кингуин ми изигра лоша шега на 3 пъти ;)  та всчико, дето съм спестил там при покупки, си го върнаха, хаха.  Не че и Steam  не ме заблудиха както знаеш...те пък ме завлякоха 600 лева.

От този "крал" никога не пазарувам. Пазарувам само от instant-gaming.com, hrkgame.com и G2A и до сега не съм имал проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ъндъртейкър написа:

Аз изгорях от там с две покупки за 140 лева. Едната ми дадоха ключ, но за друга платформа, понеже бе преордър и се оказа, че играта няма да я има за Steam. Другата покупка за GRID  директно ме излъгаха. Взех ключа може би 24 часа след излзиане на игратаа и се оказа, че някой друг вече е въвел ключа. Безкрайна кореспонденция и със Steam  и с Kinguin, но накрая се оакза, че и 5-мата оператори дето ми писаха, повтаряха като папагали едно и също и едва ли не ме обвиниха, че ги лъжа. Повече не съм влизал в Кингуин, въпреки че съм им оставил стотици левове, ако не и хиляди.

Къде там? От isthereanydeal? То реално няма как да е от тях, защото те пренасочват към другите магазини. Това е просто сайт за сравнение на цените от различните такива. Аз досега не съм имал проблеми с пренасочените от тях сайтове - основно humblebundle, wingamestore. От GoG също съм с чудесни впечатления като изключим бъгавия Galaxy клиент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Аз пазарувам от HumbleBundle. Хубавото там е, че като купиш игра, 10 % от цената (преди ДДС-то) се запазват във виртуален портфейл. Виртуални пари, които могат да се използват за намаляване на цената при следващо закупуване на игра, като пак се запазват 10 %. По време на лятното намаление нанизах няколко игри по тоя начин и такива, които струват около 5-10 евро излизат с по още лев-два по-евтино.

Лошото е, че не всички игри от Steam ги има там, иначе може би нямаше да се занимавам да търся решаване на проблема със закупуването ми от Steam и щях да чакам играта да я намалят в HumbleBundle.

Редакция: Забравих да напиша, че тоя виртуален портфейл може да се използва до 5-6 месеца след закупуването на последната игра, след което се изпразва.

Редактирано от саби (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Excelsior написа:

Това звучи доста странно, може ли по-детайлно да обясниш, ако не е проблем разбира се ?

Да, мога.  Понеже играя рейсъри доста, реших да пробвам iRacing,  дето сега дсота хвалят дори истински пилоти като Макс Верстапен. Вземам си абонамент за месец с намаление, излиза ми някъде 3 лева за месец. Опитвам се да играя, нещо не се получи както тябва и зарязах играта. След няколко месеца при следващо намаление пак пробвам с 3 месечен абонамент тоя път. Пак почти без пари. Пак се опитах да играя и пак същата работа. Отказах се. След година и половина-две, виждам, че ми изчезват по 22 лева на месец от дебитната ми карта и по 70 лева на 3 месеца :) Разбрах откъде идва изчезването. Писах на Steam,  те ми върнаха само последния абонамент, за другите не. Отидох на сайта на iRacing и видях проблема. Дори купувайки от Steam,  те ме пращат на сайта им. Аз там си тегля играта и разни модове, има  и заплащащи се и то доста.  В един момент видях, че има едно малко отметнато квадратче, което е отметнато по дефолт и означава автоматично подновяване на абонамента. При мен имаше два автоматични абонамента и на месец ми точеха по 22 лева, а на 3 месеца допълнително 70 лева. Дори по някое време бяха вдигнали и цената на абонамента. Аз съм играл има няма 15-20 минути за година и половина, но като си направих сметка, са ми източили около 600 лева за това време.  Разбраах каква е работата и ходих да се разправям в Булбанк. просто ги питах, защо не са ме уведомявали за всички разплащания година и половина, въпреки че съм активирал аутентификацията или както там се казва. не ми изпращаха и СМС, а имах активиран и такъв.  Общо взето ситуацията бе, че говоря на дърво, което казва, че нищо не може да направи и да внимавам в бъдеще.  Това е по спомени цялата работа. Отписах се от абонаментите и спряха да ми теглят пари от сметката, въпреки че първо, аз никога не съм играл почти, освен първите минути от покупката на абонаментаа и второ, че имах уведомленмие със СМС за плащане и аутентификация с парола, също при разплащане! Вие как мислите, къде е проблемът? 

преди 22 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Къде там? От isthereanydeal? То реално няма как да е от тях, защото те пренасочват към другите магазини. Това е просто сайт за сравнение на цените от различните такива. Аз досега не съм имал проблеми с пренасочените от тях сайтове - основно humblebundle, wingamestore. От GoG също съм с чудесни впечатления като изключим бъгавия Galaxy клиент.

Не разбирам какво ме питаш, щото през живота си съм ползвал само Кингуин, преди това с друго име Fast2Play  и G2A. С вторите не съм имал проблем, но те са поляци и рядко съм пазарувал от тях. Нямат и обслужване на БГ. Кингуин имаха, но не и миналата година. Всякакви идиоти ми се изредиха на английски да ми пишат едно и също и общо взето казваха, че нямам "buy protection". Ако целта им е била да плащам още десет лева средно за нея, не познаха. Сега получават точно 0 от моя страна.  Играта, дето ме изиграха с преордъра бе WRC 8. Пратили ми някакъв имей по никое време, че ако не се съглася, ще ми я дадат за друга платформа - тая на тия, дето създадоха WRC.  Аз естествено не съм прочел тоя имейл и те ми дават игра за 70 за скапаната им платформа, дето даже не се и сещам вече името и. Опитах се да играя там, но се оказа, че FFB  на волана е обърнато на 180 градуса и примерно като подам газ, колелата теглят навън, а не навътре, както трябва да бъде. Освен това и воланът се втвърдява, вместо да олеква, както е нормално и както е дори при WRC 7. какво ли не пробвах, отказах се да играя и за 70 лева дори и една отсечка не направих, щото то така и не може да се кара. Викам си ОК, ще чакам GRID,  дето бях платил преордър едновременно с тая. Да, ама явно съм се заблудил за точната дата на излизане на играта и се оказа, че на места е излязла, на места не, а аз като погледнах в Кингуин за ключа видях, че е там. Активирах веднага играта, но ми изписа, че ключът е активиран вече и е невалиден. Почнаха безкрайни кореспонденции и със Steam и  с Kinguin. Kinguin  всеки път ми се включваше нов оператор и ми копираше едно и също, дето бе писал и предния оператор. Обвиниха ме, че лъжа, все едно съм активирал ключа и искам втори. Дори не им направи впечатление, че седмици се мъча да си взема ключа. Щото ако бях мошеник, нали 1-2 пъти щях да опитам и да се откажа? Но не. Тия просто си сменяха операторите, шпрехаха ми на английски, аз се мъчех с преводача да ги разбера и да им пиша, накрая им теглих една цветуща майна на всички и повече не влязох в Кингуин. То на всичко отгоре не можех и да вляза в акаунта си с браузър. 2-3 пъти успях и явно като разбраха,че съм аз, ме изхвърля и ме караше непрекъснато да влизам, но аз не можех. Отказах се изцяло от тия мошеници.  Това са общо взето историите, макар че имах още една с Кингуин, но те поне ми отговаряха на български. Взех си една по-стара игра и се оказа, че не върви, искаше нещо на Windows за XBox,  ама понеже имаше ъпдейт, така и не подкарах играта. Ония така и не ми възстановиха парите. разочарован съм вече от тия онлайн покупки, не само на игри. Навъдиха се много мошеници и честните играчи почти не вървят. 

преди 23 часа, Agentpat™ написа:

От този "крал" никога не пазарувам. Пазарувам само от instant-gaming.com, hrkgame.com и G2A и до сега не съм имал проблеми.

Е, навремето май пазаруваше от Fast2Paly  или греша?  Понеже напоследък се оакза, че имам стотици игри, повечето от които или неиграл или играл много отдавна, вече не ме влекат толкова покупки на нови, дето никога няма да играя. Но пък от време на време излиза нещо свястно и защо да не дам пари, било то и на STEAM? Опарих се от Кингуин и не вярвам вече на други, макар че проверявам и в G2A. Но се оказва, че цените или са същите или играта я няма там, затова пазарувам от Steam  ако е на еднаква или по-ниска цена. Да ,при намаления ще е по-различно, но вече не дебна намаления. просто ми скимва нещо и го купувам, ако изобщо ми скимне, щото играя сравнително отдавна излезли игри и преигравам дори. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако копувам игра трябва да е някоя където си заслужава не да я играя 2 седмици и да я забрава. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предпочитам игрите, които ми харесват и бих ги играл отново без значение от дължината.

Примерно, Metal Gear Rising: Revengeance (хак едн слаш от 3-то лице) е къса игра. Първият път я превъртях на нормална трудност. При второто превъртяване я минах на лесна трудност, като гледах видеота къде са скрити нещата по нивата за развиване на главния герой. Третият път вече на висока трудност и чист екшън, без да се мотам из нивата да търся каквото и да е.

Между другото, при първото превъртане ми беше най-трудна, хем аз съм без опит в играта, хем героят ми все още хилав. Последният бос го трепах 11 часа, но не се предадох. Като го почнах от сутринта, та чак до вечерта и накрая го набих.

На мен дългите игри са ми проблем. The Witcher 1 играх, играх, играх и накрая ми омръзна и я зарязах. След някоя и друга година реших да гледам walkthrough и се оказа, че съм бил вече към края на играта. Чак тогава се хванах в ръце и я довърших.

Обаче Saints Row: The Third като ме завладя, превъртях я от-до и ѝ навъртях 50 часа без да се усетя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, fresh_bones написа:

То ако копувам игра трябва да е някоя където си заслужава не да я играя 2 седмици и да я забрава. 

Ами аз преди години бях колекционер на стари игри за по 2-3-5 лева, затова си ги купувах.  Освен това винаги при някакви намаления се намирааше нещо да кажем със 75-90% намаления и ми се е струвало евтино за доходите, които имам, а те бяха доста над средните за България. Затова дали съм загубил 2-3-5-20 лева, не ме бърка. Дори не ме бърка много като загубя и по 70 лева за игра. Макар че все пак 70 лева са си...абе днес дадох толкова за алкохол и салам, оня ден 50 лева за алкохол и салам. Какво са 70 лева за мен :P Надявам се тоя път алкохола да стигне за повече от 2 дни, че не ми се ходи в тая жега с маска. Иначе интересни игри винаги е имало и ще има. А аз съм от хората, които лесно могат да харесат игра, дори да е от най-оплюваните и по форумите и по разни псвевдо гейминг реценз сайтоеве :)  Карал оня два часа рейсър и си дава мнението, че не става. Аланкоолу, ние имаме по 50-100-150 000 км изиграни на рейсър, ти си тръгнал за 200 минати километра да ми казваш дали играта става или не. Айде стига.  Та ще си играя, каквото ми харесва.  Може да е старо, може ново, може онлайн, може само сингъл, може да е нещо каато Shadow Warrior 2,  дето постоянно преиграваш и преигравеаш едно и също, но истината е, че точно това ме кефи, когато искам да се разтоваря и да не мисля много като шахматист. Понякога искам просто да пусна рефлексите и реакцията си и не ме интересува нищо друго. За това има и игри като Gas Guzzlers, където просто управляваш нещо, стреляш и не се надяваш на никаква симулация, как примерно си половин обиколка напред и как няма да те настигнат. А те те настигат за обиколка :) И това е игра, кефи, щото има и картечница и базука и малка Катюша на покрива ;)  Ето, игри има за всяко настроение. Играае ми се оцеляване, воаля,  Fallout 4 или ARC: Surviwal. Защо не и някой хубав мод на СТАЛКЕР  и дори оригиналните три СТАЛКЕР-а. Да, играе ми се това, играя. Искам да ме трепят, крия се, аз ги трепя, кеф е. Искам да стрелям напосоки, защо не с DOOM  или гореспоменатата Gas Guzzlers? Искам просто да мисля, пиейки си бирата, защо да не играя SWGOH,  дето единственото дето мога да изразходя са нерви?  Или ми се е прикарало, че от тия ченгета не мога да натисна над 80. Ами има си симулатори, което ме подсеща, че днес има намаления и в Race Room. ТАм напоследък влизам рядко, но изкараха някои нови писти и автомобили, които защо да не си купя при тия намаления? Може и да не играя, може и да играя. Може някой някога да спомене някоя неизвестна писта и аз да се похваля, че съм карал на нея в Race Room ;)  Даже вчера се сещам се похвалих, че съм карал доста на Mugelo, където има вероятност тая година Ф1 да има стартове. Имаше си и Ферари, макар и не последни модификации, та си покарах и Ф1 болид там да видя как е. Ето, вече имам понятие за какво говоря, когато коментирам Ф1 състезание на тая писта ;) Играта си е игра, но дава много на човек, особено ако нацели правилната игра. 

преди 1 час, саби написа:

Примерно, Metal Gear Rising: Revengeance (хак едн слаш от 3-то лице) е къса игра. Първият път я превъртях на нормална трудност. При второто превъртяване я минах на лесна трудност, като гледах видеота къде са скрити нещата по нивата за развиване на главния герой. Третият път вече на висока трудност и чист екшън, без да се мотам из нивата да търся каквото и да е.

Ей това нещо го има като система в Shadow Warrior 2. Почваш на ниска трудност ( можеш  и да я сменяш де), превърташ играта, почваш наново, но тоя път ти запазва прогреса и оръжията. Може да повишиш труднсотта ако искаш, може и да караш със силни оръжия при ниска труднсот. И така може да я въртиш десетина пъти и все да си вдигаш труднсотта, както и да си с ъпгрейднати вече оръжия и способности.  И като почнеш да я играеш на най-висока труднсот, вече е кеф, щото си като машинка с клавишните комбинации, а те не са никак малко. Нанасяш всякакви удари, ползваш всякакви способности, може да преиграваш с часове нещо, което всеки път е различно, само за да трупаш и трупаш опит, да ъпгрейдваш и ъпгрейдваш, докато в един момент вече имаш всякакви оръжия и умения, да се изправиш срещу всеки изрод. Да, играх няколко стотин часа и дълго време по масата ми имаше листчета с чертички, показваши колко пъти съм минал дадена битка ;) И тая игра мога да я играя до безкрайност, не ми писва. Това, че не я играая сега се дължи и на факта, че междувременно се е появила друга интересна игра, а аз връщайки се на старата, вече съм загубил тренинг. Тогава просто натискам бутона "нова игра", както при Fallout 4  и за няколко дни си припомням всчико, въпреки че не съм играл две години.  После става интересно пак, откривам неща, които преди това не съм откривал, минавам по друг начин мисиите и така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя Gas Guzzlers имаш предвид, че в Steam има Extreme и Combat Carnage?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, саби написа:

Коя Gas Guzzlers имаш предвид, че в Steam има Extreme и Combat Carnage?

Първата е по-добра версия на втората като графика и други неща, но втората всъщност излезе първа и е малко по-опростена. Аз предпочитам втората версия, тоест Extreme. Там има и повече мисии, играта е по-различна.   Ако се играе само Extreme,  няма да се е пропуснало кой знае колко.  

Това ме изкефи доста:

Имаме си и българския химн в играта, както и тоя на СССР...играта е хърватска.

DLC  и те не са лоши. Стига да ти хареса основната игра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта ми напомня за FlatOut 2, само че с оръжия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, саби написа:

Играта ми напомня за FlatOut 2, само че с оръжия.

Точно, но с оръжия е по-интересно, повярвай ми, както и със зомбита. Има DLC,  дето трепеш зомбита ;)  Тая игра има и вариант като Flat Out. Тоест, само караш, без да стреляш. Може да си напредваш и само карайки, но със стрелбата е по-интересно. И да, там има класация, дето стартираш последен и за минеш на друго ниво, трябва да стигнеш първо място по точки. Само че точки се дават и за другите и като те бият, те връщат назад. Не е толкова лесно да си най-отгоре, може да те изнерви по някое време, затова има и по-лесни трудности.  Има си спонсори, дето като си 3 състезания в челото ти предлагат контракт, а ако 3 състезания се провалиш, се оттеглят.  Абе много неща има в играта, мен ми харесва. Играя, играя, стигам до края по някое време, след това създавам друг профил и пак играя, примерно на по-висока трудност.  Може би да го оприлича с Кънтър страйк или нещо подобно, дето стреляш и  го правиш по навик. И в тая игра, както и в ShadowWarior 2( 1 според мен е доста по-различна), пореиграваш и преигравеаш писти, но с нови коли и ъпгрейди. Е, отварят ти се и нови писти и нови класове автомобили, но като цяло пистите са ограничени и повтаряш. И няма само писти, примерно има подземен паркинг на 3 етажа, дето се биете или няколко отбора или сам срещу всички...абе всякакви извратени събития има, дето просто тряба да си освободиш адреналина, блъскайки или застрелвайки някой ;) Не че това е любимия ми жанр игри, но човек винаги има нужда да разтовари понякога, без много да му мисли. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От банката са взели, че са оправили проблемите със заплащането, та играта вече е в библиотеката ми с все DLC-тата.

Shadow Warrior 1 все още не съм играл, та не знам кога на 2-ката ще ѝ дойде реда да я пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, саби написа:

От банката са взели, че са оправили проблемите със заплащането, та играта вече е в библиотеката ми с все DLC-тата.

Shadow Warrior 1 все още не съм играл, та не знам кога на 2-ката ще ѝ дойде реда да я пробвам.

Браво на банката :) И аз се прецаках вчера, исках да купя нещо за RaceRoom,  но нещо си забравих праолата при верификацяита, а там дето я имам записана ми я дава съкратена.  После ми поиска някакъв код след 3 неуспешни опита и се отказах. Днес викам да пробва, след като разбрах паролата си и стана :) 

SW 1  си е интересна, ако обичаш с разни клавишни комбинации да трепеш изчадия. При 2-ката е направено не толкова линейно и имаш възможнсоти за избор какво и как да играеш - дали да повтаряш мисии за повече ъпгрейди или да продължаваш по основната линия. Но мен при тая игра ме кефи да събирам ъпгрейди за оръжията и чак след това да правя каквото ще правя.  Не знам, имам 430 изиграни часа в STEAM. Знам, че играта не би допаднала на много хора, но на тия, дето обичат да повтарят и повтарят, да се усъвършенстват в собствените си умения, не в ъпгрейдите, мисля играта ще допадне.  Щото примерно ти скачат 10 изчадия и трябва да дадеш всичко от себе си, за да ги събориш. Магии много, оръжия много, само да сменяш правилното оръжие, щото всеки гад се трепи с определен тип оръжия и ъпгрейди на оръжието и може да се окаже, че само го галиш с друго оръжие. Затова и съм я играл толкова тая игра. Просто се усъвършенствах в битките ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм. Assetto Corsa Competizione  не беше ли DX12? Пускам я сега и гледам DX11. А защо си мисля, че бе DX12? 

След някакъв ъпдейт играта почна да ми се стартира на 1080p. Сега обърнах внимание, че на 1440p. кадрите са отчайващи - 60-80  fps сам, процесорът почива, видеото се товари като при Assetto Corsa 1. Егати тъпанарите. Направиха същото преди години и с AC, като омаловажиха процесора и натовариха видеокартата, от там компютрите с добри процесори и добри видеокарти намалиха fps!  Сега ме принуждават да играя играта на 1080p  с RTX 2080, а i7 6700k  да си почива с неговите 55 градуса на ядро. 

Не знам, тоя свят се побърка. Невероятно как осакатиха добра игра и я върнаха години назад. 

Да, преди имаше опция за DX12,  сега не я виждам. Оправдават се, че нямало подобрена графика, щото играта била разработена за DX11. То хубаво няма по-добра графика, но DX12  товареше по-добре процесора, от там и повече кадри, които не се дължаха на видеокартата. Сега товарят видеокартите, които почват да греят и се получава пълен шит. Не се научиха тия жабари да не се отказват от това, което са почнали. Същото и във Ф1 сега с Ферари. Отказаха се от добрата си кола миналия сезон и пуснаха един боклук послучай 1000-та им старта - SF1000. Жабарска му работа, да им се неначудиш. То ако нещо не се обърка, няма да е италианско. 

Има и друго. Вече се появи и лаг в управлението, преди нямаше :) Да ти таковам и DX11-то. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли помогне не мога да подкарам Doom eternal  дава грешка :

Failed to allocate video memory 

Total Allocated: 3595.417 Mib

Tried to allocate 512.000 Mib 

Системата е Ръзен 3 2200г  със Вега 8  

8 рам 

Ъпдайтнал съм драйвера 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, fresh_bones написа:

Някой може ли помогне не мога да подкарам Doom eternal  дава грешка :

Failed to allocate video memory 

Total Allocated: 3595.417 Mib

Tried to allocate 512.000 Mib 

Системата е Ръзен 3 2200г  със Вега 8  

8 рам 

Ъпдайтнал съм драйвера 

Не му е харесало видеокартата ти. Каква е тя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми вградена Radeon Vega 8 GPU (1100 MHz)   слабичка е малко ама подкарах бая игри с нея.  Със 1 гб играх игри от типа Resident evil 2 remake , Metro Exodus ,Gta V и др. 

Тука тръгва при мене не иска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...