Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

преди 4 часа, fresh_bones написа:

Ми вградена Radeon Vega 8 GPU (1100 MHz)   слабичка е малко ама подкарах бая игри с нея.  Със 1 гб играх игри от типа Resident evil 2 remake , Metro Exodus ,Gta V и др. 

Тука тръгва при мене не иска. 

Колко е споделената памет? Да не би да е малко и затова. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво гледате на тези върхови телевизори? Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък. Търся филми от торент са

Темата я създавам, понеже доста често в други теми главно за хардуер ( примерно тук), се разискват неща, нямащи нищо общо с хардуера или като цяло с темата, където се публикуват. Понеже забелязах, че

Специално за теб има опция в The Evil Within 2 да си пуснеш първо лице и функционира доста добре. 1. На иконата на десктопа се добавя в полето Цел " +com_allowconsole 1 " 2. Вътре в играт се

Публикувани изображения

преди 15 часа, fresh_bones написа:

Ми вградена Radeon Vega 8 GPU (1100 MHz)   слабичка е малко ама подкарах бая игри с нея.  Със 1 гб играх игри от типа Resident evil 2 remake , Metro Exodus ,Gta V и др. 

Тука тръгва при мене не иска. 

Човекът е задал видеопамет 2 GB, тъй че пробвай да я увеличиш при теб през BIOS-а.

Не ми става ясно защо при него играта отчита, че видеопаметта е 4827 MB.

Ей тук и друг има тоя проблем и му предлагат да редактира конфигурационния файл.

И предложение от мен, погледни настройките за виртуалната памет в Windows. Ако е настроена да бъде динамична (Windows-ът сам да се оправя с нея), пробвай да в фиксираш примерно на 12 или 16 GB. Идеята е да имаш физическа + виртуална памет повече от необходимо. Ако пък е фиксирана, пробвай с динамична.

Не е изключено и проблемът да е от драйверите на AMD. Може да пробваш с по-стара версия.

Редакция: Върти ми се в главата, че имаше една игра, която имаше проблем с конкретна версия на Vulkan-а, вградена в драйверите на видеокартата и трябваше ръчно да се обнови самия Vulkan, но трябва да проверя за коя игра ставаше дума.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, fresh_bones написа:

Какво означава паметта да е динамична или пък фиксирана? 

Това означава, Windows  сам да си заделя памет на диска или дисковете. Количеството на тая памет може и да се фиксира ръчно, примерно да е 2 пъти по-голяма от РАМ паметта ти.  Заделя се място на диска, което се поlzва само от Windows, примерно при игри. При игри винаги се ползва доста виртуална памет, дори да имаш много РАМ. А видеопаметта на вградените видеокарти може да се зададе от BIOS  ръчно.  Това поне ще покаже на играта, че имаш памет, дори никаква работа да не върши реално. 

И един отъделен въпрос по моите проблеми със сини екрани. Мисля днес открих причината за сини екрани и замръзвания, но не знам дали захранване или процесор са конкретната причина. Та става следното. Махам поддръжката на C състоянията и няма проблеми със сини екрани. Да, но след малко засечка, екрана или замръзва или се чува едно нискочестотно бръмчене, доста известно на всчики запалени геймъри и клокъри :)  Връщам пак състоянието C  на процесора, син екран веднага. Пробвах едно по едно да включвам и изключвам състоянията ( C3, C6, C7, както и състоянието за видеокарта и други устройства), но ефект нямаше и пак син екран. Пак махам цялостната поддръжка на енергоспестяване и няма проблем, Windows  стартира, но по някое време замръзна. Пробвах и веднага след като стартирам да рестартирам, преди компютъра да засече, след това да върна енергоспестяването, но при рестарта пак син екран.  По принцип при рестарт нямам сини екрани. Има сини, когато системата се изключи , при хибернация или както в случая се оказа, когато се опитам да направя промени в BIOS, без да съм изключвал компютъра. Само че тия промени изключват компютъра за малко и пак син екран :) Поръчал съм едно хубаво платинено захранване, но го чакам вече четвърта седмица от Vario. Днес им се обаждам, оня уж каза ще провери и ще ми се обади, но никакъв не се обади. Не че ми трябва сега захранване, но ми се ще да разбера, дали товаа ще оправи проблема. Щото ако не го оправи, значи остава само процесора несменен, а да ползвам на това дъно стари процесори, няма да стане, въпреки че доста пари дадох и за ново дъно. Може и ако е процесор, ще мина вече на AMD ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, саби написа:

Редакция: Върти ми се в главата, че имаше една игра, която имаше проблем с конкретна версия на Vulkan-а, вградена в драйверите на видеокартата и трябваше ръчно да се обнови самия Vulkan, но трябва да проверя за коя игра ставаше дума.

Проверих Vulkan-а, не е това играта с проблемната версия.

преди 4 часа, Ъндъртейкър написа:

Може и ако е процесор, ще мина вече на AMD ;) 

Дано проблемът да е в захранването, тъй като 8-нишковите процесори все още вършат работа за игри. Иначе си е приятно с 12-нишков процесор. Минах на Ryzen 3600. Оная 4-нишкова i5-ца 4460 остаря прекалено бързо. Като се сетя, че я смених като ѝ изтече гаранцията и лошо ми става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.07.2020 г. в 9:44, саби написа:

Човекът е задал видеопамет 2 GB, тъй че пробвай да я увеличиш при теб през BIOS-а.

Ей тук и друг има тоя проблем и му предлагат да редактира конфигурационния файл.

И предложение от мен, погледни настройките за виртуалната памет в Windows. Ако е настроена да бъде динамична (Windows-ът сам да се оправя с нея), пробвай да в фиксираш примерно на 12 или 16 GB. Идеята е да имаш физическа + виртуална памет повече от необходимо. Ако пък е фиксирана, пробвай с динамична.

Не е изключено и проблемът да е от драйверите на AMD. Може да пробваш с по-стара версия.

Проблема е там че не ми създава кофиг файл не мога да променя нищо .Също така гледам че има нови драйвъри за видеокартата да свалям ли ? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще пробвам днеска гледам че има два нови 20.4.2 и 20.7.2 ще пробвам пърия след това ако няма резултат  втория. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, fresh_bones написа:

Проблема е там че не ми създава кофиг файл не мога да променя нищо .Също така гледам че има нови драйвъри за видеокартата да свалям ли ? 

А увеличи ли видеопаметта от BIOS?

преди 23 часа, саби написа:

Дано проблемът да е в захранването, тъй като 8-нишковите процесори все още вършат работа за игри. Иначе си е приятно с 12-нишков процесор. Минах на Ryzen 3600. Оная 4-нишкова i5-ца 4460 остаря прекалено бързо. Като се сетя, че я смених като ѝ изтече гаранцията и лошо ми става.

По принцип с RTX 2080  и някаква синхронизация, обикновено fast,  че с други отдавна не играя, става. Но в момента ме тормози тоя Bluestaks. Преди време му задавам примерно 240 фпс и си кара с 240 фпс. После почна да кара с 60 фпс, макар да му задавам 240, но пак глаадко, макар и не толкова като с 240 фпс. Сега Пробвам разни промени по време на игра и понякога тръгва с 60 фпс и е гладко, но напоследък не мога и това. Забелязах, че кадрите ако съм задал 240, са макс 60. Ако задам 60, се мъчи да поддържа под 20 фпс, тоест 4 пъти по-малко. И това с 4 зададени ядра на процесора и с хардуерно ускорение от видеокартата. Ако му махна опцията за повече fps, понякога тръгва с 5-яо фпс :)   Разбира се, виртуализацията е включена. Пробвах с изключена, дава пак нещо от сорта на 10-20 фпс. Най-вече това ме дразни и не знам дали е от Bluestaks  или от драйверите. Иначе при игри няма проблеми, макар преди 2-3 седмици в продължение на десетина дена да ми се появявяха и черни екрани при изключена ВС на игри като Assetto Corsa. Това ме наведе на мисълта да поръчам ново захранване все пак, което още не е дошло, а оня уж каза вчера ще провери и ще се обади, никакъв не се обади. Егати несериозна фирма се оказаха тия Vario. А от там съм поръчвал и RTX2080  за близо 2000 лева, както и други компоненти. Не знам защо не се обаждат. Ако има проблем, да кажат, да знам дали да поръчвам друго захранване от тях или да търся на друго място. 360 лева им давам за захранване и те не искат да ги вземат. Странни търговци наистина, после имало криза. Ами как няма да има, като ви дават пари в ръцете, а вие не ги вземате.  Все едно аз да работя, шефа да ми превежда пари в някоя банка и аз да тръбя, колко зле е шефа, как не ми давал пари. Същата работа с тия търговци. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ъндъртейкър написа:

Това ме наведе на мисълта да поръчам ново захранване все пак, което още не е дошло, а оня уж каза вчера ще провери и ще се обади, никакъв не се обади. Егати несериозна фирма се оказаха тия Vario. А от там съм поръчвал и RTX2080  за близо 2000 лева, както и други компоненти. Не знам защо не се обаждат. Ако има проблем, да кажат, да знам дали да поръчвам друго захранване от тях или да търся на друго място. 360 лева им давам за захранване и те не искат да ги вземат.

Преди година и половина мои познати отказаха поръчки от въпросната фирма. Причината бе , че ги мотаха около 30 дена след направената заявка . Накрая им писна и след няколко проведени разговора отказаха поръчките. Честно казано аз не бих търпял цял месец , но всеки преценява, какво го устройва. Почти цялата гама от предлагани продукти  Варио ги внасят от Германия. Това е причината за големи забавяния в определени ситуации.Ако изчакват да направят заявка от множество артикули и се окаже ,че в даден момент част от тях не са налични се получават подобни неприятности. Това разбира се е крайно неприятно за клиентите ,които са потърпевши . В тези случаи фирмата може да реагира коректно и да заяви на клиента ,че не може да изпълни поръчката. Но явно им отнема твърде много време да свършат тази  " тежка задача  " .  😉

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В такъв случай май е най-добре да се поръчват части, които са налични в магазина и да се избягват тези с чакането. Преди кризата чакането беше по 5 дни, ама взеха че го удължиха на 10 дни. В никем пък за частите по поръчка (с жълтия знак) искат капаро. Веднъж като поръчвах от никем не бях обърнал внимание, че частта е по поръчка и като чух за капарото директно се отказах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.07.2020 г. в 21:51, саби написа:

Иначе си е приятно с 12-нишков процесор. Минах на Ryzen 3600. Оная 4-нишкова i5-ца 4460 остаря прекалено бързо.

Този процесор  Ryzen 3600 с каква графична карта е съчетан  ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, саби написа:

В такъв случай май е най-добре да се поръчват части, които са налични в магазина и да се избягват тези с чакането. Преди кризата чакането беше по 5 дни, ама взеха че го удължиха на 10 дни. В никем пък за частите по поръчка (с жълтия знак) искат капаро. Веднъж като поръчвах от никем не бях обърнал внимание, че частта е по поръчка и като чух за капарото директно се отказах.

То и преди съм вземал от там части( тогава не бяха Vario,  я друга фирма, дето изчезна преди да изтече гаранцията на видеокартата, вече забравих името) с 10 дневна поръчка, примерно GTX970  навремето. Но ми я доставиха за 10 дена. Сега поръчах на 30 юни...коя датата сме днес?  И не това е лошото. Айде, може нещо да се е забавило, да няма вече на склад, но защо обещават да се обадят и не се обаждат втори ден? Ами кажи, няма да стане, ОК, по живо по здраво. Не да ме мотаеш месец почти. Аз съм търпелив човек, но и коректен. Не да тръгна сега да поръчвам захранване от друго място. Чакам ги. 

преди 39 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Преди година и половина мои познати отказаха поръчки от въпросната фирма. Причината бе , че ги мотаха около 30 дена след направената заявка . Накрая им писна и след няколко проведени разговора отказаха поръчките. Честно казано аз не бих търпял цял месец , но всеки преценява, какво го устройва. Почти цялата гама от предлагани продукти  Варио ги внасят от Германия. Това е причината за големи забавяния в определени ситуации.Ако изчакват да направят заявка от множество артикули и се окаже ,че в даден момент част от тях не са налични се получават подобни неприятности. Това разбира се е крайно неприятно за клиентите ,които са потърпевши . В тези случаи фирмата може да реагира коректно и да заяви на клиента ,че не може да изпълни поръчката. Но явно им отнема твърде много време да свършат тази  " тежка задача  " .  😉

Е не е проблем да се откажа. На оня на 1 юли му казах като се обади, че не бързам с поръчката. Мисля ми каза 10 дена. Каза, че ще се обади. Е те минаха 3 седмици, аз вече забравих кога поръчах и реших да видя. Мислех са минали десетина дена, а то се оказаха 20 дена :) Аз работя и времето минава бързо. Реших аз да им се обадя. То се оказа, че и единия им телефон не работи, та чак на другия ден пробвах с вивакомски номер. Вдигна ми човека, каза ще провери и ще се обади...до там :) 

А отпуската наближава, щеше ми се да сменя захранването и да видя в него ли е проблема или в процесора. И ако е в процесора, можех и още 1000 лева оборот да им направя ама...българска му работа. 

преди 17 минути, саби написа:

Ами не исках налични, щото и вече имам един Seasonic G-550 gold,  в който се съмнявам. Наличните са някакви евтини захранвания. Отдавна избягвам да купувам евтиното или по-точно нисък клас части. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Ъндъртейкър написа:

Реших аз да им се обадя. То се оказа, че и единия им телефон не работи, та чак на другия ден пробвах с вивакомски номер. Вдигна ми човека, каза ще провери и ще се обади...до там :) 

Точно това исках да кажа и аз . Ситуацията може да се реши сравнително бързо и лесно ,както за клиента ,така и за ( фирмата ) търговеца. По някаква причина те не са сред най-комуникативните  представители на този бранш . Но все пак човек се учи от грешките си .  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Този процесор  Ryzen 3600 с каква графична карта е съчетан  ?

Все още съм със старата MSI RX 470 Armor 4 GB. i5-цата я спъваше в повечето игри, обаче не виждам смисъл да я сменям. Nvidia и AMD много надуха цените на последното им поколение. Ревютата като ги гледам RX 5700 е точно 2 пъти по-бърза от моята, която преди години, още преди крипто буума, взех за 370 лв. Вярно, че е със смотан охладител, ама в момента най-евтината RX 5700, която намирам е ASRock RX 5700 Challenger 8G, като ѝ искат 725 лв. Доколкото помня от ревютата и тоя модел е със смотан охладител. Казано накратко, години по-късно се предлага два пъти по-бърза карта за два пъти повече пари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.07.2020 г. в 9:44, саби написа:

А това за увеличаване на видео паметта знаеш ли как става да взема да го пробвам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, fresh_bones написа:

А това за увеличаване на видео паметта знаеш ли как става да взема да го пробвам. 

По принцип от BIOS-а става. Какво ти е дъното да му видим упътването за употреба?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, саби написа:

Все още съм със старата MSI RX 470 Armor 4 GB. i5-цата я спъваше в повечето игри, обаче не виждам смисъл да я сменям. Nvidia и AMD много надуха цените на последното им поколение. Ревютата като ги гледам RX 5700 е точно 2 пъти по-бърза от моята, която преди години, още преди крипто буума, взех за 370 лв. Вярно, че е със смотан охладител, ама в момента най-евтината RX 5700, която намирам е ASRock RX 5700 Challenger 8G, като ѝ искат 725 лв. Доколкото помня от ревютата и тоя модел е със смотан охладител. Казано накратко, години по-късно се предлага два пъти по-бърза карта за два пъти повече пари.

Да, още навремето говорехме, че трябва най-вече честота на процесорите. i5 4460  по спомен си работеше на ниски честота, отделно, че май е DDR3? И аз навремето бях с осемнишков Xeon, аналог на i7 3770  ако не греша, но на 100 Mhz по-ниска честота и без вградено видео.  Та тая DDR 3  доста магарии правеше при някои игри. После не толкова по-бързия i7 6700K  като цяло, работеше без проблем с DDR4  и даваше примерно 2 пъти повече кадри при Raceroom, Което не отговаряше толкова на по-високата му честота и тестовете за бързина, но DDR4  си оказа влиянието и там като клокнех още малко паметта, се виздаше резултата. Не като при DDR3  и старите 8 нишкови процесори.  Но всичко си зависеше и от драскачите, щото те като решат да ти омаловажат процесор и памет и да ти натоварят само видеокартата, ще го направят и го правеха. Пример, който дадох по-горе - Assetto Corsa. Raceroom  също направиха нещо подобно при смяната на поколенията памети и  прецакаха малко нещата при новите конфигурации, за сметка на старите. Кофтито в геймърския свят е това, че необразования геймър си мисли, че видеокартата му дава fps  най-вече и си купува и купува видеокарти. А не бе така. Но понеже необразования геймър купуваше и купуваше евтини видеокарти, някой в един момент реши да му даде тема за размисъл, за да си купи още по-бърза видеокарта. И така в един момент много игри вървяха и вървят с i3 примерно, но с 5 пъти, че и 10 по-скъпи видеокарти.  И сега се чудиш, ще се вдигна цената на видеокартите, а читав процесор си намираш и за по-малко пари. Ами точно за това - защото много игри вече разчитат не на процесор толкова, а на видеокарта. От там и може да караш с евтин процесор, а като не си сменяш процесора, цените падат, логично ;) И обратното. Ако искаш още и още fps,  купуваш нова видеокарта. Единственото изискване е скапания процесор да работи с DDR 4. И ако може на малко по-висока честота за всеки случай. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.07.2020 г. в 14:17, саби написа:

По принцип от BIOS-а става. Какво ти е дъното да му видим упътването за употреба?

MSI-B350 PRo VD plus 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, fresh_bones написа:

MSI-B350 PRo VD plus 

Много е орязано упътването на това дъно. Нищо не пише какво може да се променя приз BIOS-а.

В упътването за моето дъно в Settings -> Advanced е записано следното:

Integrated Graphics Configuration (optional) - Adjusts integrated graphics settings for optimum system. Press Enter to enter the sub-menu.

- Initiate Graphic Adapter [PEG] (optional) - Selects a graphics device as the primary boot device.

[IGD] - Integrated Graphics Display.

[PEG] - PCI-Express Graphics Device.

- Integrated Graphics [Auto] (optional) - If set to Force, BIOS will enable the integrated graphics controller.

- UMA Frame Buffer Size [Auto] (optional) - Selects a fixed amount of system memory allocated to the onboard graphics. This item will be available when Integrated Graphics is enabled.

Може да потърсиш подобна опция при теб. Интересува те последната UMA Frame Buffer Size. Не знам дали по същия начин ще е записана и на твоето дъно, заради късото упътване.

Влизането в BIOS-а става, като се помпа DEL по време на стартиране на компютъра. Когато приключиш с настройките натискаш F10 и потвърждаваш, за да се запазят промените. Ако объркаш нещо, натискаш няколко пъти ESC, докато не се покаже прозореца за рестартиране на компютъра без запазване на настройките и избираш Yes.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, саби написа:

Много е орязано упътването на това дъно. Нищо не пише какво може да се променя приз BIOS-а.

В упътването за моето дъно в Settings -> Advanced е записано следното:

Integrated Graphics Configuration (optional) - Adjusts integrated graphics settings for optimum system. Press Enter to enter the sub-menu.

- Initiate Graphic Adapter [PEG] (optional) - Selects a graphics device as the primary boot device.

[IGD] - Integrated Graphics Display.

[PEG] - PCI-Express Graphics Device.

- Integrated Graphics [Auto] (optional) - If set to Force, BIOS will enable the integrated graphics controller.

- UMA Frame Buffer Size [Auto] (optional) - Selects a fixed amount of system memory allocated to the onboard graphics. This item will be available when Integrated Graphics is enabled.

Може да потърсиш подобна опция при теб. Интересува те последната UMA Frame Buffer Size. Не знам дали по същия начин ще е записана и на твоето дъно, заради късото упътване.

Влизането в BIOS-а става, като се помпа DEL по време на стартиране на компютъра. Когато приключиш с настройките натискаш F10 и потвърждаваш, за да се запазят промените. Ако объркаш нещо, натискаш няколко пъти ESC, докато не се покаже прозореца за рестартиране на компютъра без запазване на настройките и избираш Yes.

Добре утре ще опитам да го направя. Само да питам има ли опастност след като го направя да се появат някакви крашове или бъгове на уиндолса.  Да не си прецакам компа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре утре ще опитам да го направя. Само да питам има ли опастност след като го направя да се появат някакви крашове или бъгове на уиндолса.  Да не си прецакам компа.

Ако промениш нещо друго, свързано примерно с клока на компютъра, може и да има ;) Но и да стане това, пак влизаш  в BIOS  и даваш всичко на дефолт. Дори ако стане нещо подобно, би трябвало BIOS  и сам да се нулира. В краен случай варианта е при изключен компютър да се окъсят крачетата на BIOS  като се махне и батерията за десетина секунди.  Но това са екстремни ситуации. Ти търсиш само опцията за увеличаване на видеопаметта. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма, безопасно е. Единственият недостатък е, че при заделянето на 2 GB за видеото, ще останат само 6 GB RAM за Windows-а, програмите и игрите, при което по-често ще се използва виртуалната памет и ако компютърът е без SSD може да се усети забавяне на работата с тях.

Редакция: Ако увеличаването на видеопаметта не помогне за играта, тогава върни предишната настройка, с която си използваш компютъра, за да не ти се реже излишно RAM-а за останалите неща.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.07.2020 г. в 20:59, саби написа:

Няма, безопасно е. Единственият недостатък е, че при заделянето на 2 GB за видеото, ще останат само 6 GB RAM за Windows-а, програмите и игрите, при което по-често ще се използва виртуалната памет и ако компютърът е без SSD може да се усети забавяне на работата с тях.

Редакция: Ако увеличаването на видеопаметта не помогне за играта, тогава върни предишната настройка, с която си използваш компютъра, за да не ти се реже излишно RAM-а за останалите неща.

Добре зачи вече ще пробам. Благодаря. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснаха нова реклама на Project CARS 3:

На 10-тата секунда, като се показа логото на Slightly Mad Studios и ми стана странно, че пише и "A Codemasters Company". Определено съм го пропуснал това: Codemasters придобиха Slightly Mad Studios. На хубаво ли ще е, на лошо ли ще е, предстои да видим.

Иначе като гледах един геймплей, се виждат иконите върху картата за правилно взимане на завоите подобно като NFS Shift 1 и 2. Та тази игра смятам, че съвсем спокойно мога да я нарека Shift 3.

За незапознатите: Slightly Mad Studios са разработили NFS Shift 1 и 2, Project CARS 1 и 2.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване