Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

преди 4 часа, саби написа:

Пуснаха нова реклама на Project CARS 3:

На 10-тата секунда, като се показа логото на Slightly Mad Studios и ми стана странно, че пише и "A Codemasters Company". Определено съм го пропуснал това: Codemasters придобиха Slightly Mad Studios. На хубаво ли ще е, на лошо ли ще е, предстои да видим.

Иначе като гледах един геймплей, се виждат иконите върху картата за правилно взимане на завоите подобно като NFS Shift 1 и 2. Та тази игра смятам, че съвсем спокойно мога да я нарека Shift 3.

За незапознатите: Slightly Mad Studios са разработили NFS Shift 1 и 2, Project CARS 1 и 2.

Интересно. Тая игра е отдавна някаква смесица. Ако Codemasters  се намесват, може да е за добре, може и за зле. Лично аз навремето смятах, че Codemasters  правят малко по-добрите симулатори или по-точно ми се харесват повече, а PCars  е с по-добрата графика. Искало ми се е винаги игрите на Codemasters  да имат интериорите от PCars. Ако направят някаква такава комбинация, може би ще е добре. Но при Codemasters винаги го е имало и аркадния елемент. DIRT Rally  се бяха отдалечили максимално от него, но след това следващите игри го върнаха.  Навремето бяха решили NFS  през година да се редуват симуалтори и аркадни и така долу горе бе до Shift 2. Тогава играх с клавиатура и честно казано, не можаха да докарат симулацяита, освен ако под "симулация" не разбираха по-добра графика, особено в интериора, че при аркадните им игри нямаше интериор.  Тогава игри като Race 07  и предшествениците, отговаряха на изискванията за симулация, но не и Shift. Не знам, PCars  имаха сериозен конкурент в лицето на Assetto Corsa  и мисля, че вторите спечелиха. Макар че и двата симулатора имаха много недостатъци, особено онлайн. Така и не можаха и двете игри да предоставят добър онлайн и по-точно добра статистика. А като няма статистика, няма смисъл и от онлайн карането. При ACC  подобриха малко нещата, отначало е добре и в един момент просто попадаш в дупка пак. И пак недостатъци с онлайн класациите и пак същите грешки. Някак си тия хора така и не разбраха, че за да има добра игра, трябва да има и подобаващи класации на това, което си правил във времето. Не за месец или три, не дори и за година. А за вечни времена. Не може 6 месеца примерно да караш с някаква си класация, след това да пуснеш ъпдейт на играта и да заличиш всчико, което са постигнали хората тия 6 месеца. А точно това се случва и случва и случва с подобни игри.  Особено дразнещо бе при PCars 1, когато с всеки ъпдейт се нулираха онлайн класациите. Това го имаше и при AC, макар че там класациите бяха неофициални. Сега нещо подобно има и при ACC. Постоянно променят нещо и постоянно си в гъбите отново и отново. така не може. особено лошо е това за PCars, щото играта съществува 1-2 години и накрая има класация от 10 пилота последните 3-4 месеца :)  А примерно навремето съм се пускал на DIRT 2  и там класации от години, когато никой и вече не играе тая игра. Аз се пускам и влизам в топ 50 или 10, радвам се, щото зад мен 10-20 000 по-слаби постижения.  

ПП: И между другото, нереално е 2020-та година някой си да прави клип с джойстик. Това е все едно аз да се пусна с клавиатура.  Това е симулатор, което ще рече, че се кара с волан. Навремето можеше и с клавиатура да се кара, щото воланите бяха несъвършенни. Но сега да ми показват как някакъв си кара с джойстик...сори, не го приемам на сериозно. 

И защо имам някакво чувство, че темата за Codemasters  бе разисквана тук преди няколко месеца или година дори? Нещо такова ми е в главата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво гледате на тези върхови телевизори? Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък. Търся филми от торент са

Темата я създавам, понеже доста често в други теми главно за хардуер ( примерно тук), се разискват неща, нямащи нищо общо с хардуера или като цяло с темата, където се публикуват. Понеже забелязах, че

Специално за теб има опция в The Evil Within 2 да си пуснеш първо лице и функционира доста добре. 1. На иконата на десктопа се добавя в полето Цел " +com_allowconsole 1 " 2. Вътре в играт се

Публикувани изображения

преди 12 часа, Ъндъртейкър написа:

ПП: И между другото, нереално е 2020-та година някой си да прави клип с джойстик. Това е все едно аз да се пусна с клавиатура.  Това е симулатор, което ще рече, че се кара с волан. Навремето можеше и с клавиатура да се кара, щото воланите бяха несъвършенни. Но сега да ми показват как някакъв си кара с джойстик...сори, не го приемам на сериозно. 

Бях попадал на мнения за Project CARS 2, че не могло да се играе с контролер и явно се намират хора, които да правят клипчета, за да покажат, че в новата игра може. Иначе хората, които играят на конзоли са основно с контролери.

Сега попаднах ей на това видео. Гледай как му танцува колата, ама смятам, че това се дължи на лоши настройки на самата кола:

Цитат

И защо имам някакво чувство, че темата за Codemasters  бе разисквана тук преди няколко месеца или година дори? Нещо такова ми е в главата. 

Нямам спомени за толкова далечно време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, саби написа:

Бях попадал на мнения за Project CARS 2, че не могло да се играе с контролер и явно се намират хора, които да правят клипчета, за да покажат, че в новата игра може. Иначе хората, които играят на конзоли са основно с контролери.

Сега попаднах ей на това видео. Гледай как му танцува колата, ама смятам, че това се дължи на лоши настройки на самата кола:

Нямам спомени за толкова далечно време.

Ами отначало тоя кара със студени гуми, а при PCars1/2  със студени и задно предаване, е гадно. Не винаги де, щото се сещам навремето как се пусках с Cateram  и със студени гуми дрифтеше яко и контролирано :)  Но това при тоя повече ми прилича на лаг заради ниските кадри. Просто не може да нацели бутоните, когато иска. И ако е на Плейстейшън с техните 60 фпс, става кофти за каране при игри с лаг. А те повечето такива при толкова ниски кадри. Затова си мисля, че такива игри трябва да се иргаят с много кадри, а това означава и добро PC.  Макар че тя тая Pcars, a и SHIFT  преди това, много зависят от бързината на RAM, съчетана с добър процесор. Навремето така и не можех да докарм 120 fps  заради ограничението от страна на RAM  паметта. Така бяха направени игрите, , че дори всичко при хардуера да е в хармония, имаш 100-120-130  fps, не повече. и ограничението не идваше от видеокартата, а точно от РАМ и процесор. Най-вече от РАМ, защото тогава i7 6700K  на 4.5-4.6 GHz  си бе достатъчно добър процесор, но ограничаван от честотата на DDR4 в двуканален реим. При едноканален положението бе отчайващо.  Затова съм леко скептичен, че тия ще се доближат до симулаторите. то и ACC  се осраха последните 2-3 месеца, като се подиграха по същия начин с геймърите, занижавайки ролята на процесор и увеличавайки ролята на видеокартата. Така сега дори на 1080p  с RTX 2080  играя със 70-80, рядко над 100фпс. А така почва да се усеща лага. Осраха се, както се осраха и с AC  навремето.  Дори махнаха DX12  под предлог, че графиката била същата. Дори да е същата, кадрите видимо паднаха, видеокартата почна да грее яко и то на 1080п, което говори за много лоша оптимизация. Канех се преди малко да се пусна и онлайн, да видя как ще са кадрите там и дали процесорът ще почне да се товари повече.  Но съм разочарован от италианците. Пуснаха едно DLC  с GT4  автомобили и са си оставили ръцете там. Сякаш дизайнерът е друг и сякаш повтарят грешките на Codemasters  при техните игри с техните интериори и ъгли на виждане. Не знам, май напразно дадох пари за това DLC. Почти няма свестен автомобил там. Примерно да взема Рено Алпин. Ако реша да продвижа напред камерата, колкото да виждам само таблото без волана, каква изненада - табло няма :)  По-точно няма уреди.  Не мога да разбера, защо не оставят хората сами да решават какъв хардуер да си купят, а те, разработчиците, да си направят нещата както се правят, а не както искал Сульо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано някои да чака тази игра и като мен :) Също може да и се обърне малко внимание.. Единствената поредица, която малко или много се доближава реалистично, до мото симулатор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, Ъндъртейкър написа:

Ами отначало тоя кара със студени гуми, а при PCars1/2  със студени и задно предаване, е гадно. Не винаги де, щото се сещам навремето как се пусках с Cateram  и със студени гуми дрифтеше яко и контролирано :)  Но това при тоя повече ми прилича на лаг заради ниските кадри. Просто не може да нацели бутоните, когато иска. И ако е на Плейстейшън с техните 60 фпс, става кофти за каране при игри с лаг. А те повечето такива при толкова ниски кадри. Затова си мисля, че такива игри трябва да се иргаят с много кадри, а това означава и добро PC.  Макар че тя тая Pcars, a и SHIFT  преди това, много зависят от бързината на RAM, съчетана с добър процесор. Навремето така и не можех да докарм 120 fps  заради ограничението от страна на RAM  паметта. Така бяха направени игрите, , че дори всичко при хардуера да е в хармония, имаш 100-120-130  fps, не повече. и ограничението не идваше от видеокартата, а точно от РАМ и процесор. Най-вече от РАМ, защото тогава i7 6700K  на 4.5-4.6 GHz  си бе достатъчно добър процесор, но ограничаван от честотата на DDR4 в двуканален реим. При едноканален положението бе отчайващо.  Затова съм леко скептичен, че тия ще се доближат до симулаторите. то и ACC  се осраха последните 2-3 месеца, като се подиграха по същия начин с геймърите, занижавайки ролята на процесор и увеличавайки ролята на видеокартата. Така сега дори на 1080p  с RTX 2080  играя със 70-80, рядко над 100фпс. А така почва да се усеща лага. Осраха се, както се осраха и с AC  навремето.  Дори махнаха DX12  под предлог, че графиката била същата. Дори да е същата, кадрите видимо паднаха, видеокартата почна да грее яко и то на 1080п, което говори за много лоша оптимизация. Канех се преди малко да се пусна и онлайн, да видя как ще са кадрите там и дали процесорът ще почне да се товари повече.  Но съм разочарован от италианците. Пуснаха едно DLC  с GT4  автомобили и са си оставили ръцете там. Сякаш дизайнерът е друг и сякаш повтарят грешките на Codemasters  при техните игри с техните интериори и ъгли на виждане. Не знам, май напразно дадох пари за това DLC. Почти няма свестен автомобил там. Примерно да взема Рено Алпин. Ако реша да продвижа напред камерата, колкото да виждам само таблото без волана, каква изненада - табло няма :)  По-точно няма уреди.  Не мога да разбера, защо не оставят хората сами да решават какъв хардуер да си купят, а те, разработчиците, да си направят нещата както се правят, а не както искал Сульо. 

Като прочетох Project CARS 2, Playstation и 60 fps ми стана доста странно. Не знам защо си мислих, че на конзолите играта върви с 30 fps. Може би защото единицата вървеше неособено добре на i5-4460 с AMD видеокарта, а пък конзолите са със смотани процесори и пак използват AMD видео. Явно в двойката са подобрили производителността. Така и не се заиграх сериозно с нея.

преди 4 часа, Realex написа:

Дано някои да чака тази игра и като мен :) Също може да и се обърне малко внимание.. Единствената поредица, която малко или много се доближава реалистично, до мото симулатор

Ще се пробва. Предишните игри ми допадат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, саби написа:

Като прочетох Project CARS 2, Playstation и 60 fps ми стана доста странно. Не знам защо си мислих, че на конзолите играта върви с 30 fps. Може би защото единицата вървеше неособено добре на i5-4460 с AMD видеокарта, а пък конзолите са със смотани процесори и пак използват AMD видео. Явно в двойката са подобрили производителността. Така и не се заиграх сериозно с нея.

Да, отначало вървяха с 30 фпс, но после с 60 при PS4. Не при всички игри. Ама да не се правя на разбирач по PS, щото съм гледал само клипове с PS4,  как кадрите са около 60 и понякога падат. Но това при определени игри. Естествено, ако не могат да стигнат 60 фпс, конзолата да прехвърли на 30 фпс. Но това е отчайващо за симулатор. За деца сигурно става.  Или пък за такива като мен, дето ще направят 100 опита на една писта, за да постигнат някакъв резултат.  Аз навремето бях защитник на вертикалната синхронизация или по-точно на нейните разновидности при NVIDIA,  като адаптивна ВС и след това fast, но откакто си играх да пробвам как е в зависимост от кадрите и ВС при Raceroom,  разбрах, че не всичко дето лети се яде. Просто като няма лаг, възприятията ти са такива, че натискаш педалите или въртиш волана точно когато трябва и няма изненади. Малко лаг да има и почва като тоя с джойстика да се мята наляво и надясно и да не може да нацели пътя. Когато играех Racerroom  с клавиатура, там имаше много настройки за клавиатурата и реално всичко можеше да се настрои доста точно. Не на последно място и заради това, че компютъра играе често вместо теб. Примерно настройваш си бутоните за завиване, само натискаш когато трябва и компютъра върши повечето работа. Но това бяха навремето тия симулатори, когато още нямаше DX11. Дори и до днес Raceroom  е на DX9  и това помага много при управлението и с волан, макар че там трябват над 300  fps,  за да се чувстваш комфортно на пистата.  Ето един опит за клип, който съм пускал често навремето, направен от мен. Дори в тая тема някъде назад съм го пускал и сме го коментирали:

А ето и едно клипче за настройка на клавиатурата при тая игра, когато играех с клавиатура:

Някакви ей такива настройки си играх да откривам, за да успявам да финиширам в топ 5 след месец игра онлайн  на една писта ;)

Някакви 2-3 десети не ми достигнаха накрая за първо място, това ме предизвика да си купя механичната клавиатура от първия клип, а месец или два след това и волан, щото играех с една клавиатура за 20-25 лева и бутоните потъваха. 

Тая игра я признавам за най-добрата с клавиатура, ако не и и единствената добра за игра.  Сега не знам как стоят нещата, щото отдавна не играя с клавиатура, а и те промениха интерфейса на играта, промениха и други работи, та си нямам понятие. Но ми стана смешно, как някой се опитва да играе PCars 3  с джойстик. Макар че аз при PCars  1  биех тия и с джойстици и с волани, но както казах  в по-горен пост, те тия през 2-3 месеца нулираха класациите и бе лесно да изляза първи :) 

преди 6 часа, Realex написа:

Не знам как се играе мотосимулатор с волан :) Навремето с клавиатура играех, но сега си нямам понятие с какво се играят подобни игри. Ако има VR  и съм седнал на дълга седалка, държащ кормило на мотоциклет, може и да стане работата. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така си е, повече кадри = по-малко закъснение. Но това не спира някои хора да се смеят на други хора, че играят с повече кадри/секунда спрямо честотата на монитора, защото не могло да се видят повече кадри. Обаче на мен проблемът ми е, че не мога да търпя тиъринга, при което съм принуден да пускам вертикалната синхронизация във всяка игра. Мониторът ми е с FreeSync и все пак, ако вертикалната синхронизация е изключена, не може да се справи напълно с тиъринга. Максималната му честота е 75 Hz и ако пусна EnhancedSync (еквивалента на FastSync при AMD) в игра, вървяща със 100 fps се получава неравномерно разпределение на кадрите, което ме дразни. Определено си трябва голяма разлика в кадрите за секунда и честотата на монитора, за да може да се използва тая екстра нормално.

преди 9 часа, Ъндъртейкър написа:

Не знам как се играе мотосимулатор с волан :) Навремето с клавиатура играех, но сега си нямам понятие с какво се играят подобни игри. Ако има VR  и съм седнал на дълга седалка, държащ кормило на мотоциклет, може и да стане работата. 

Определено ще бъде странно с волан. Но смятам, че с контролер е удобно, тъй като на мотора му отнема време да се наклони, за да може да вземе завой. Ако не започнеш да наклоняваш мотора навреме си излизаш от завоя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, саби написа:

Така си е, повече кадри = по-малко закъснение. Но това не спира някои хора да се смеят на други хора, че играят с повече кадри/секунда спрямо честотата на монитора, защото не могло да се видят повече кадри.

Това е като Нютон да се смее на Айнщайн и да му приказва за ябълката ;)

По принцип има и игри, които се справят добре с лага и при малко фпс.  Относно тиъринга...и мен ме дразнеше навремето, но после зрението ми отслабна и все тая ;) Та сега си мисля, че може би ме е дразнело, щото съм виждал добре, а тия дето не ги е дразнело, са имали някакви проблеми със зрението и им е било все тая дали картината е гладка.  Но аз отдавна и играя без тиъринг, щото винаги fast  sync  ми е включена за всички игри. По-скоро преди ме е дразнела леко неравномерната картина без тиъринг, щото наистина тиъринга е нетърпим и който казва, че не го дразни...да отиде на очен просто, да види де са му проблемите.  Fast Sync  откакто се появи, забравих тия спорове за или против ВС. обикновена вС не съм позлвал никога. Преди FS  ползвах адаптивната. но като се появи FS,  няма смисъл от адаптивна. Когато искам да ми е гладко, ползвам друг трик. Пускам Fast Sync  и ограничавам кадрите на 60, 120, 180, 240...ако може.  Това правя обикновено с Riva Tuner SS, но ако има опция в самата игра, мога да ползвам и нея.  Затова и търсех 120  fps  като минимални, за да мога да пусна Fast Sync  и да огранича кадрите на 120.  Защото самата FS  автоматично прескача на кратни стойности при някои и игри и дразни прехода.  Затова и писах по-горе за PCars 1, 2, дето много зависи от RAM  паметта и там 120  fps като минимални не могат да се постигнат...поне не и с DDR4,  с която разполагам - на около 3 GHz.  Същата работа сега и с ACC,  дето кадрите паднаха заради премахването на DX12,  а вероятно и пипане по играта, за да се пренасочи натоварването най-вече към видеокартата. И сега усещам как тия с над HD  монитори псуват и се чувстват прецакани, ако им дреме и за картината :)  Щото аз мислех да си купя нов монитор, вероятно 1440p, макар да се колебаех между форматите 16:9 или 21:9. И понеже си нямам на представа как биха изглеждали рейсърите на живо, все още се колебая. Гледам сега едни нови монитори 32 инча на Самсунг 16:9,  дето още ги няма налични, но имаше статия тук, в Калдата. 1400 лева мисля са доста добра цена за QLED  с извит екран.  Но 16:9  дали ще ме спъва, не знам. Искам като седна да карам, да виждам и огледалата, но в същото време да не ми се губи тавана или таблото примерно. Просто не знам как изглежда. Вероятно ще трявба да пробвам такъв режим 21:9 ако успея да го подкарам на моя монйитор, та да видя как изглежда и ще преценя. Но тоя 23 инчов iPS  пред мен отдавна се смали за очите ми и искам нещо по-голямо. Бях сложил един телевизор 32 инча пред мен на 50 сантиметра от очите ми и бе доста добре, а и ми се стори, че карах и по-точно DIRT Rally,  че нея пробвах най-вече. Някак си голямата картина ме кара да правя по-точни движения с волана, вероятно защото виждам и добре очертанията на пътя.  може и измамно да е, но си е друго като погледна, да виждам приборното табло. Особено при ACC  ми трябва да виждам таблото, щото е доста важно при карането на по-дълги сесии.   Отплеснах се от темата за ВС, но отново имам хъс да карам, но на голям монитор ;) вероятно ако нещата ми харесат, ще си купя и доста по-скъп волан. Нищо, че гоня 50-те ;) За кефа години няма. 

преди 8 часа, саби написа:

Определено ще бъде странно с волан. Но смятам, че с контролер е удобно, тъй като на мотора му отнема време да се наклони, за да може да вземе завой. Ако не започнеш да наклоняваш мотора навреме си излизаш от завоя.

Kато играех с клавиатура, много ми харесваше оная игра на ония италианци за мотокроса ( MXGP мисля се казваше) . С клавишите си местех мотора при скокове, накланяйки се нарпед или назад, за да направя по-малък или по-голям скок ( или да падна :P) После съм играл с волана мотоигри, ама нещо да завиваш с волан е по-скоро смешно :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замислих се дали не може да се създаде нестандартна 21:9 резолюция и така да се добие представа как игрите ще изглеждат на 21:9 монитор, ама на моя нещо не успявам да нацеля подходяща резолюция, макар че съм задал в настройките на драйверите на видеокартата тя да преоразмерява картината преди да я прати към монитора.

Открих защо колите в Project CARS 2 танцуват като в онова видео. Причината е в настройките на контролера и по-точно Controller Damping. Тази настройка задава колко бързо да се завърта волана. По подразбиране, ако не бъркам е 67, което е прекалено бавно. И аз го усещам това танцуване. Като излизам от завой пускам ръчката на контролера (изправям "волана") и очаквам колата да си продължи направо, ама заради бавното връщане на волана в неутрално положение, колата продължава да завива, при което подсъзнателно си мисля, че колата поднася и интуитивно започвам да "завъртам волана" в другата посока и докато се завърти колата "поднася" отново. Все едно играта реагира с много голямо закъснение.

Spoiler

y4mxREX14mQc1zzzsTON7_45saYTpvHOOGOOXZ8-

Ето едно видео какво имам предвид и как влияе настройката върху въртенето на геврека:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, саби написа:

Замислих се дали не може да се създаде нестандартна 21:9 резолюция и така да се добие представа как игрите ще изглеждат на 21:9 монитор, ама на моя нещо не успявам да нацеля подходяща резолюция, макар че съм задал в настройките на драйверите на видеокартата тя да преоразмерява картината преди да я прати към монитора.

Открих защо колите в Project CARS 2 танцуват като в онова видео. Причината е в настройките на контролера и по-точно Controller Damping. Тази настройка задава колко бързо да се завърта волана. По подразбиране, ако не бъркам е 67, което е прекалено бавно. И аз го усещам това танцуване. Като излизам от завой пускам ръчката на контролера (изправям "волана") и очаквам колата да си продължи направо, ама заради бавното връщане на волана в неутрално положение, колата продължава да завива, при което подсъзнателно си мисля, че колата поднася и интуитивно започвам да "завъртам волана" в другата посока и докато се завърти колата "поднася" отново. Все едно играта реагира с много голямо закъснение.

Затвори скритото съдържание

y4mxREX14mQc1zzzsTON7_45saYTpvHOOGOOXZ8-

Ето едно видео какво имам предвид и как влияе настройката върху въртенето на геврека:

Това нещо подобно на настройките на клавиатурата.  Човек трябва да си играе много или просто да види как другите го правят. По принцип като съм играл с клавиатура, воланът винаги е настроен да се връща бързо, а аз си играя с бутоните за управление наляво и надясно.  Макар че и там си имаше настройки и трябва да се нацелят, да не става така, че колата на момента да тръгва по права линия. Играл съм си при Raceroom  да търся точните настройки за клавиатурата.  И както показах по-горе, успях да намеря точните настройки така, че дори с волан ми бе трудно да повторя времето си. Макар че при волана се оказа, че са по-важни многото кадри и ниския лаг, отколкото нещо друго. 

Относно 21:9 резолюцията...мислех си, че в иргата ще се появят настройки за такава. Май в миналото съм виждал такива, но сега пробвах при две игри и няма такива.  Може би трявба да потърся в интернет видео, което сравнява двата формата на картина. Но честно казано, така съм се увлякъл по тоя новия самсунг 16:9, че ако не намеря някаква причина да не го взема, ще го взема :)  Мисля да отскоча до ТП, да погледам там мониторите, макар че едва ли ще разбера каква е разликата при рейсърите.  Големи реклами за времето за реакция и не знам, дали се покрива с действителнсотта. моят монитор имаше време за реакция над 5 ms  доколкото се сещам, а дали не стигаше и до 8 ms. Може и тук да ми е проблемът с малкото кадри. Но няма как да разбера тия неща ей така, без да съм видял или без да пробвам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този Doom Eternal каквото и  да правя не може да ми тръгне ! Сега ми зарежда до Батесда акаунд и като напиша произволно име и пасс играта забива и крашва. Нз какво да направя . Пак не ми създава config.file . 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, fresh_bones написа:

Този Doom Eternal каквото и  да правя не може да ми тръгне ! Сега ми зарежда до Батесда акаунд и като напиша произволно име и пасс играта забива и крашва. Нз какво да направя . Пак не ми създава config.file . 

Инсталирана ли е на диск C, където би трябвало да е Windows?  Да не пишеш на кирилица името и паролата? Навремето имах проблеми с една игра - Sebastien Loeb Rally Evo . Бе италианска и не разпознаваше нашите клавиатури, дори да пишех на английски. Подкарах я доста трудно след промяна на конфигурационен файл. Италианците имат символи, дето нашите клавиатури не поддържат и от там нищо.  Не знам дали случаят при теб е подобен, но се замисли каква е клавиатурата ти, каква е подредбата, какъв е езика. Вече забравих дали ти е оригинална играта и ако не е, не бих се занимавал повече с нея. Ако е, бих попитал поддръжката какво правим. 

А щом не ти създава конфиг.файл, да нямаш някаква антивирусна или защитна стена?  Дори и някаква стара, дето си изтрил и си мислиш, че я няма вече. 

Отделно си погледни разрешенията за папката, където се записва конфиг.файл. Да не би да имаш забрана да влизаш там или да записваш. и изобщо си погледни всички разрешения на диска. Ако си преинсталирал, има вероятност да нямаш необходимите разрешения за запис, от там и да крашва играта, щото не може да запише нищо. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Ъндъртейкър написа:

Инсталирана ли е на диск C, където би трябвало да е Windows?  Да не пишеш на кирилица името и паролата? Навремето имах проблеми с една игра - Sebastien Loeb Rally Evo . Бе италианска и не разпознаваше нашите клавиатури, дори да пишех на английски. Подкарах я доста трудно след промяна на конфигурационен файл. Италианците имат символи, дето нашите клавиатури не поддържат и от там нищо.  Не знам дали случаят при теб е подобен, но се замисли каква е клавиатурата ти, каква е подредбата, какъв е езика. Вече забравих дали ти е оригинална играта и ако не е, не бих се занимавал повече с нея. Ако е, бих попитал поддръжката какво правим. 

А щом не ти създава конфиг.файл, да нямаш някаква антивирусна или защитна стена?  Дори и някаква стара, дето си изтрил и си мислиш, че я няма вече. 

Отделно си погледни разрешенията за папката, където се записва конфиг.файл. Да не би да имаш забрана да влизаш там или да записваш. и изобщо си погледни всички разрешения на диска. Ако си преинсталирал, има вероятност да нямаш необходимите разрешения за запис, от там и да крашва играта, щото не може да запише нищо. 

Ми то на C или на D има ли някаква разлика ? Пиша я на точно ама не става просто след като я напиша крашва забива и не мога да изляза дори с ALT+F4 , трябва да рестарт комба ,също така не мога да видя каква грешка излиза. Имам чувството че тръгва на някакви максимални и ултра настройки и затова след като напиша паролата крашва и не създава конфиг файл защото не съм влязал в играта в менюто . Или от някъде да го изтегля. Само това остана. Със нови драйвъри на видеокартата съм и пак не тръгва ,двигнах от настройките от 1 гб на 2 гб vram , процесора поддържа инструкций  sse1,sse2,sse3,ssse3,  sse4.1 ,sse4.2 sse4A ,amd 64, Nm,VMX,AES,AVX,AVX2,FMA3 . ! Какво още иска д****А ос****та игра !  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, fresh_bones написа:

Ми то на C или на D има ли някаква разлика ? Пиша я на точно ама не става просто след като я напиша крашва забива и не мога да изляза дори с ALT+F4 , трябва да рестарт комба ,също така не мога да видя каква грешка излиза. Имам чувството че тръгва на някакви максимални и ултра настройки и затова след като напиша паролата крашва и не създава конфиг файл защото не съм влязал в играта в менюто . Или от някъде да го изтегля. Само това остана. Със нови драйвъри на видеокартата съм и пак не тръгва ,двигнах от настройките от 1 гб на 2 гб vram , процесора поддържа инструкций  sse1,sse2,sse3,ssse3,  sse4.1 ,sse4.2 sse4A ,amd 64, Nm,VMX,AES,AVX,AVX2,FMA3 . ! Какво още иска д****А ос****та игра !  

Ами има разлика дали е на D или C.  Някои игри, незнам за тая, си искат всичко да е инсталирано на C. Особено ако е някаква пиратска версия и е RIP. там си има някакъв конфиг файл, праща го на "C", а ти ако си инсталирал всичко на D, краш. Има ги и такива игри, затова попитах каква е играта - оригинално закупена или от Маймунда някакъв рип. При win 10  е нормално като крашне играта да не може да излезеш и да трябва рестарт. Нормално е, някои от това недоволстват ;) 

Не знам приятел, но ако не е оригинална играта, спазвай инструкциите в торента, ако си теглил от такъв. чети и коментарите. Иначе просто си я купуваш, а като не тръгне, има срок за връщане. Аз съм правил така с някои игри от Steam,  след като видях примерно, че волана ми не работи. Става въпрос за Flatout 3. Така и не ми тръгна волана с тая игра, нито с пиратската, нито с купената версия. Затова им я върнах и си взех парите. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ъндъртейкър написа:

Ами има разлика дали е на D или C.  Някои игри, незнам за тая, си искат всичко да е инсталирано на C. Особено ако е някаква пиратска версия и е RIP. там си има някакъв конфиг файл, праща го на "C", а ти ако си инсталирал всичко на D, краш. Има ги и такива игри, затова попитах каква е играта - оригинално закупена или от Маймунда някакъв рип. При win 10  е нормално като крашне играта да не може да излезеш и да трябва рестарт. Нормално е, някои от това недоволстват ;) 

Не знам приятел, но ако не е оригинална играта, спазвай инструкциите в торента, ако си теглил от такъв. чети и коментарите. Иначе просто си я купуваш, а като не тръгне, има срок за връщане. Аз съм правил така с някои игри от Steam,  след като видях примерно, че волана ми не работи. Става въпрос за Flatout 3. Така и не ми тръгна волана с тая игра, нито с пиратската, нито с купената версия. Затова им я върнах и си взех парите. 

Не от сайта е . Но не само при мен е така и при други хора със по силни кофигурацйй имат проблема . Имам свален торента ще пробвам на С да я инсталирам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.08.2020 г. в 17:44, Ъндъртейкър написа:

После съм играл с волана мотоигри, ама нещо да завиваш с волан е по-скоро смешно

Едно време на колелото бях махнал кормилото и заварих кормило от кола. Много гадно беше а и равновесието куца. 😅

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, nikolela написа:

Едно време на колелото бях махнал кормилото и заварих кормило от кола. Много гадно беше а и равновесието куца. 😅

Ники, видя ли как ги отсвирих :) Така най-обичам - да напусна с гръм и трясък ;) И най-накрая ще си отида в гилдията мечта - 50 млн, без конкуренция. Между другото, набирам хора за гилдията си, пуснах емисари тук и там.  Отивам при тия, да им помогна да се развият, щото това е то играта - да помагаш, не да вземаш :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Ъндъртейкър написа:

Ники, видя ли как ги отсвирих :) Така най-обичам - да напусна с гръм и трясък ;) И най-накрая ще си отида в гилдията мечта - 50 млн, без конкуренция. Между другото, набирам хора за гилдията си, пуснах емисари тук и там.  Отивам при тия, да им помогна да се развият, щото това е то играта - да помагаш, не да вземаш :) 

Вярно, че гилдията не е перфектна, но е от добрите в които съм бил. Тиха, спокойна, нямаше по 1000 писания, които да се четат. Трябва ти нещо, питаш и винаги получаваш отговор.

По голямата ми гилдия е много по от тази. Там е даже забавно по някога, че се пишат по 100 коментара за час.  Ама от друга стран не ми се чете толкова и пропускам важни неща из многото веселба.

Там четеш и се смееш. Не ти е толкова до играта. 😁

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

Вярно, че гилдията не е перфектна, но е от добрите в които съм бил. Тиха, спокойна, нямаше по 1000 писания, които да се четат. Трябва ти нещо, питаш и винаги получаваш отговор.

По голямата ми гилдия е много по от тази. Там е даже забавно по някога, че се пишат по 100 коментара за час.  Ама от друга стран не ми се чете толкова и пропускам важни неща из многото веселба.

Там четеш и се смееш. Не ти е толкова до играта. 😁

Е то на мен такова ми трявба, не някой през час да ми прави забележка, че примерно сме си писали с теб. Пишем в Дискорд, пак някой се намесва и ни праща на майната си. имам чувството, че тия не могат да говорят, затова и мразят да пишат. Иначе са добри момчета, да. в това спор няма. Добри играчи също. Само че това не бе моята гилдия. Мисля стоях 4 или 5 месеца и щом за толкова време не намерих обща приакзка с никой, значи НЕ СТАВА! ОК, игра, победи, ала бала, но за какво са ми тия победи? Дори за ГА не става, щото колкото си по-силен и ербап, толкова по-силни ти пуска и смисъл няма. Навремето навреме се отказах да ирая War thunder, щото и там ако напреднеш малко, те пуска срещу по-добри, а ако напреднеш много, срещу асове. И не видях смисъл дори да наливам пари, щото и да налея, както направих 1-2 пъти, развивам се бързо и ме пуска срещу по-добри, а не срещу слабаците, с които съм играл. Отказах се от тая игра точно за това. Даже не е P2V, щото и да си платиш, не биеш, а теб бият по-опитни :) 

Но аз си намерих една вече 59 млн гилдия и влязох с два акаунта там. Момчетата са почти новобранци, макар да има и талкива с над 2.5-3 млн GP. само че не са играли в сериозни гилдии тия с голямото GP и не знаят как да играят. Сега ще видя на войната как ще се представят. Гилдията на Дарк повярвай ми, бе доста по-организирана, но нали се сещаш, аз там бях и офицер, та им четях конско винаги ;)  То и оня се научи от мен на някои тактики, дето бях видял в подобни гилдии преди това. Не трябва да си кон с капаци за тия неща, а да приемаш новото.  Но ще ти дам пример. Вчера влизам с двата акаунта, но сита им в 16 часа, незнайно защо. С единия успях да се включа, няма записване. С другия не, но както и да е. Влизам с третия си акаунт, дето имам една Шаак Ти Г12, един сержнт г12 пак и трима Г10-11 от 501 - Рекс, Еко и Файвз. правя 33 милиона с тях на първа фаза и още десетина милиона  с Вейдър и други. И един ме пита на лична, как съм успял да направя 43 милиона. той е 2.7 млн gp, аз с тоя акаунт 2.4 млн GP. Обяснявам му тактиката, а той се оакза, че не знае за щита, дето може да получиш при игра срещу Нихилус на първа фаза :)  И вечерта прави 60% на трета фаза :)  та в такава гилдия влязох, дето има и ентусиазъм и незнание, но пък като ги ограмотиш малко, работите тръгват :) И там ми е някак си по-добре, поне засега. Хората са с голямо GP,  но явно са иргали само в тая гилдия, новите са с ниско GP  и нищичко почти не знаят. Засега само гледам кое как, после ако трябва ще се намесвам да се коригират нещата, макар че не това е целта ми. просто си е по-спокойно, отколкото 200 млн гилдия. мен ме подразни миналата седмица това, че имаше топик за следващата война буболечки Г12. И защо? за 2-3 войни да си направят Ват Тамбор на 6 или 7*, а аз да си заеба Ген. Скайуокър?  Това ме подразни, всичко останало бе точно заради тоя топик да си вдигаме буболечките. аз тръгнах да ги вдигам, но примерно Алфа ми е 4 или 5 звезди, да не те излъжа. Е, кога ще го вдигна, за да участвам за Ват? Ами когато ония вече имат Ват на 7*, а аз нищо :) вдигам буболечки, нямам ген. Скай и после някой ще се сети - абе другия път да имате легенда!!! Не става така, затова и се махнах. Отделно оня Ш.... е голям егоист и се изхлузи като пръдня пролетта от гилдията, та се наложи да го питам, що поне не се обади. Хора сме, ще се разберем. Не ми харесват тия неща. Другия - Гор... се разсърди като написах преди време в общия чат, че нищо не прави в моята гилдия - ни тикети, ни нищо. Влизаше тогава от време на време. Подлъга ме да отида при него. няколко пъти отказвах, накрая му казах - добре, идвам за седмица. Това ли ги подразни, не знам, като им казах, че съм за седмица там. И почнаха някои още в началото...ама ти значи ще напускаш и подобни. Не, няма да напускам, кой е казал това? Но така и не се завърза приказка с никой почти, а аз така не мога.  Затова и ми писна, махнах се, макар плановете ми да бяха малко по-различни - поне да изиграя още 3 TB,  за да имам Тамбор на 5 звезди и  кеноби на 6*...но здраве да е.  и тая игра дето така крашва и ме нерви...тръгна оня да ми обяснява, как с Фенома нямал проблеми...ами като нямаш, що се месиш да ме ядосваш? Ти даже нямаш и виртуализация, тръгнал да ми казва да съм пробвал стара версия на Bluestaks. Aбе аланкоолу, аз това съм пробвал отдавна, даже и сега съм с тая версия, но вече ъпдейтната. И тръгне да ми се прави, как това ли ме било ядосало, дето напуснал гилдията без да се обади. Ха! Че кво да ме ядоса бе? Това, че като ти казах да пием кафе се изпокри? язък, дето ми е градски, там доколкото разбрах имах над 10 съграждани. Оня си бил пиел кафето с офицер...а защо се скри като те питах, де си, що си? Мани. Халал да са ти такива съотборници. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ники, тая игра пак ми крашна баш когато не трябва - последната битка при флотата.  За трети път вече последните 2 седмици. Започва да зарежда  и на момента замръзва. Уж рестартирах известно време преди това, тоест преди всички битки, но си крашна. някакъв шушлек ми се падна, дето 3 пъти се спънал срещу мои отбори, а отзад оставил 4 отбора под 40к, та се наложи да ги бия с Г12 :)  Обаче остана флотата и аз не знам, може би от щастие, не рестартирах. Поне да бях играл с телефона. Но ме заблуди малко флотата му, че бе около 370к, а аз с първия си акаунт нямам много силна флота, макар че я бях скалъпил да го бия. Пробвах втори път да играя с останалите кораби, но свалих само Анакин. Просто не си оставих поне 1-2 кораба в резерва, макар да си го мислех. Но се притесних, че ако оставя нещо, ще ми се наложи да го вкарам и няма да е при подкрепленията. Тъпа работа. не знам що не го оправят тоя bluestaks. Поне при телефона ми играта се оправи и вече не крашва при смяна на акаунтите. и понеже няма опцията за Фейсбук, си мислех, че може да е от това. Защото аз на компа съм със старата версия и ми се появяваше опцията за влизане с Фейсбук. Обаче днес се ъпдейтна и нищо не се промени относно замръзванията на играта. Не знам, хем ми се играе, хем не виждам смисъл да правя някои велики. Макар че какво от това, нека се мислят, че са направили нещо ;)  аз им го съобщавам на лична, да не се раздват много. Оня ден май казах, че ми крашна при последната битка за първо място. Същата работа абсолютно. писах му на човека, той съжали и каза, че е гадно, но...той с две зети, аз с една ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Ъндъртейкър написа:

Ники, тая игра пак ми крашна баш когато не трябва

Нямам никакви идеи за краша. Знам, че Nox работи добре, но при теб неработи. При други с краш на Блустак минаха на Нокс и вече не се оплакват. Аз все още си играя на Блустак, но почти нямам крашове.  Даже през свободното време оставям мишката да цъка бронзовите карти сама, че съм натрупал по половин милиот кинти за бронзовите карти. Много време отнемат да ги купувам. Цъка си с часове без проблеми. Вляза в някоя важна битка и хоп, играта се затваря. 😱

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че Nox работи добре, но при теб неработи.

Я дай линк към изтегляне или сайта им, че аз изтеглих Nox Player   и Windows Defender  не ме пусна да го инсталирам. Да видя дали съм изтеглил същото. 

Даже през свободното време оставям мишката да цъка бронзовите карти сама, че съм натрупал по половин милиот кинти за бронзовите карти.

Я издай как цъка сама :) че преди малко точно това правих, крашна и рекох да отворя тая тема. 

Вляза в някоя важна битка и хоп, играта се затваря. 😱

И аз за това говоря. Даже ми крашна оня ден на TW, добре че играхме срещу едни лениви бразилци, та бихме с 5 на 4 зони. Припомням си времената в гилдията на Дарк :)  Макар че тук лидера не се меси изобщо с малки изключения. Оказа се обаче, че при подобна TW  аз трябва да бия силните отбори и пак все едно играя в предната 200 млн гилдия, хаха. Не мога ей така да се отпусна и да пердаша слабите  :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ъндъртейкър написа:

Я дай линк към изтегляне или сайта им, че аз изтеглих Nox Player   и Windows Defender  не ме пусна да го инсталирам. Да видя дали съм изтеглил същото. 

https://www.bignox.com/blog/noxplayer-6-2-6-1-release-note/

В дясно пише да се свали за Мак ос и за windows ос.

С това ще ти цъка бронзовите карти. След малко ще ти направя клипче как се работи с него.

https://www.jitbit.com/macro-recorder/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, nikolela написа:

https://www.bignox.com/blog/noxplayer-6-2-6-1-release-note/

В дясно пише да се свали за Мак ос и за windows ос.

С това ще ти цъка бронзовите карти. След малко ще ти направя клипче как се работи с него.

https://www.jitbit.com/macro-recorder/

Като прочетох макрорекордер, се сетих, че и клавиатурата ми има опции за запис. Трябва само да разуча как стават нещата. 

А Nox  бях изтеглил не 6.1.2, а 6.1.1 и не ми позволи да я инсталирам. 

ПП: Пак не мога да я инсталирам.  Трябва да разбера какво я спира.

Ето какво ми показва и се чудя какво е.

klz1597418932q.jpg

Рестартирах, но не стана. Антивирусна...ами де да знам, преди време бях инбсталирал AVG,  трия я пет пъти, тя се връща след всеки син екран и се откaзах накрая. Имам и MB, както и Windows Defender.  Но пък не ми излизат никакви съобщения за вируси или тем подобни. 

Уж изключих MB  и WD,  но не става. Тъпа работа. VT-X  ми е включена, но не мисля, че трябва да я изключвам. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
    • от Стоян Янакиев
      Предложете някакъф лаптоп до 1600 лева, ще се използва предимно за игри. 
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване