Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Кико
 Сподели

Препоръчан отговор

Първата игра в Epic е Cities: Skylines. Явно онова не е списъка с игрите, които ще пускат. Беше прекалено добър, за да е истина.

Ubisoft са пуснали безплатно някаква игра с мотори - Trials Rising Standard Edition. Играта може да се добави към библиотеката от програмата на Ubisoft, като се кликне най-горе върху Ubisoft's Happy Holidays.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• 2 седмици по-късно...
преди 6 часа, Tommygun написа:

@Ъндъртейкър, @Agentpat™,  видяхте ли това?

Аз престанах да вярвам много много на информации, как излязал нов СТАЛКЕР, нов DL, нов Dead Island...Няма такова нещо от десетилетия дефакто ;) 

Но нека заложа...малко преди пенсия ще пуснат поне една от трите. 

А Agentpat отдавна не е писал, дори скоро по-горе в темата попитах за него. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази са я подхванали пак а DL2  ще има тая година и изглежда наистина добре. По-добре да ги изпипат обаче преди да ги пуснат като Cyberpunk 2077. Страхотна игра от един от най-добрите разработчици и пусната недовършена. Затова уважавам Близард . Имат 5 игри на кръст ,но когато ги пуснат знаеш ,че ще са изпипани. За един месец оправят детските болести и хайде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Tommygun написа:

Тази са я подхванали пак а DL2  ще има тая година и изглежда наистина добре. По-добре да ги изпипат обаче преди да ги пуснат като Cyberpunk 2077. Страхотна игра от един от най-добрите разработчици и пусната недовършена. Затова уважавам Близард . Имат 5 игри на кръст ,но когато ги пуснат знаеш ,че ще са изпипани. За един месец оправят детските болести и хайде.

Да, те я забавиха и защото уволниха Chris Avellone заради скандала със сексуалния тормоз, а той им беше основния дизайнер. Иначе съм съгласен, че по-добре да я изпипат, пред това да избързат с пускането и.

Близард преди бяха критерий за качество. Вече не са чак толкова. SC2 е доста бъгава в последно време и май вече спират и поддръжката и. Беше май една идея по-добре преди Activision. То ще се чуе де. Все пак Diablo 4 се задава след няколко години.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз не вярвам докато не видя. Преди години за малко да купя преордър за Dead Island 2,  добре че не го нарпавих. И тая DL2  толкова я забавиха, че чак пуснаха DLC  за DL, което така и не купих, четяйки негативни коментари. За СТАЛКЕР какво да кажа...последната игра дето превъртях, точно преди да ми се скапи компютъраа, бе Sigerous mod 2.2  за СТАЛКЕР.  За втори път я превъртам, преди това ми крашваше на 3 пъти след 2-3 месеца игра. Та за тия изобщо не вярвам, че ще нарпавят нещо подобно на истинския сталкер. Колкото нарпавиха със Survarium. Не занм какво им харесват на тия онлайн 5-10 минутни мачове, но не това е играта, която очакват феновете на СТАЛКЕР. Те искат да си седнат и да играят  поне месец, не за 5 минути да ги убият 10 пъти и да не знаят какво изобщо става. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, Ъндъртейкър написа:

Аз не вярвам докато не видя. Преди години за малко да купя преордър за Dead Island 2,  добре че не го нарпавих. И тая DL2  толкова я забавиха, че чак пуснаха DLC  за DL, което така и не купих, четяйки негативни коментари. За СТАЛКЕР какво да кажа...последната игра дето превъртях, точно преди да ми се скапи компютъраа, бе Sigerous mod 2.2  за СТАЛКЕР.  За втори път я превъртам, преди това ми крашваше на 3 пъти след 2-3 месеца игра. Та за тия изобщо не вярвам, че ще нарпавят нещо подобно на истинския сталкер. Колкото нарпавиха със Survarium. Не занм какво им харесват на тия онлайн 5-10 минутни мачове, но не това е играта, която очакват феновете на СТАЛКЕР. Те искат да си седнат и да играят  поне месец, не за 5 минути да ги убият 10 пъти и да не знаят какво изобщо става. 

Какво DLC са пуснали...то бе преди няколко години това DLC, когато DL2 още не беше обявена. По-добре да я забавят пред това да я пуснат с бъгове като Fallout 76 или Cyberpunk 2077. Иначе за Dead Island 2 и мен ме е яд. Но там трябва да виним и Deep Silver. Макар че наскоро четох, че още се разработвала. S.T.A.L.K.E.R. се забави, защото там имаше проблеми и раздори с правата (както се забави навремето и Shadows: Heretic Kingdoms продължението и чак след няколко години излезе Shadows; Awakening (пак заради проблеми с правата)). Ама това не е единствения пример....така стана навремето и с Prey 2 (продължението на Prey 1 2006), игри които нямат нищо общо с Prey 2017. Сега пък MS като погълнаха Bethesda ще видим какво ще ни поднесат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Какво DLC са пуснали...то бе преди няколко години това DLC, когато DL2 още не беше обявена.

Ами ново си е, говорим за Dying Light,  нали? https://store.steampowered.com/app/1300710/Dying_Light__Hellraid/

33% положителни отзиви в STEAM. Можех да си го взема, но сигурно в бъдеще ще го направя. 

Ти предпоалгам говориш за The Following, Излязло 2016-та. Него го имам отдавна и съм го играл доста. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, за Тhe Following говоря, защото това е истинското DLC - все пак продължава историята. Другите, които ги пускат като DLC-та (някои безплатни като актуализации, някои платени като това) хич не ги имам за DLC-та. Това си е един Dungeon просто без никакво преиграване после. То такива събития пуснаха доста през последните месеци (и повечето безплатни)...Печелят време за DL2.

Както не приемам нито Season Pass за DLC, нито the Bozak Horde (само заради един лък там и то по-скоро скин на лък, който не е по-добър от най-добрите вградени в играта). Те казват DLC дори на пакетите със скинове на бъгито в The Following...

Подобна изцепка имаше и в Prey 2017 - бяха пуснали скин на пушка за тези, които бяха направили pre-order на играта, но тя не бе по-добра от стандартната май (или поне не с много).

Иначе и аз не съм фен на Battle Royale и Roguelike игрите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Както не приемам нито Season Pass за DLC, нито the Bozak Horde (само заради един лък там и то по-скоро скин на лък, който не е по-добър от най-добрите вградени в играта). Те казват DLC дори на пакетите със скинове на бъгито в The Following...

Аз тия дни си купих най-сетне Far Cry New Dawn  и съжалявам, че дадох повечко пари за допълненията. Не обичам да играя така. Играта някак си тръгва в друга посока и се променя геймплея като цяло.  Те ми дават оръжия, дето не би трябвало да имам. Няма тръпка в цялата работа. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 5.01.2021 г. в 23:54, Ъндъртейкър написа:

Аз тия дни си купих най-сетне Far Cry New Dawn  и съжалявам, че дадох повечко пари за допълненията. Не обичам да играя така. Играта някак си тръгва в друга посока и се променя геймплея като цяло.  Те ми дават оръжия, дето не би трябвало да имам. Няма тръпка в цялата работа. 

На мен пък много ми допадна New Dawn, а рядко ми допадат DLC-та. В сравнение с Blood Dragon и прочие там извращения, това направо си беше супер. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Kато гледам , аз май ще приключа с мераците за графични карти и процесори. Вчера си пуснах пробния абонамент на Stadia и съм впечатлен как добре върви всичко. Застъпих Sniper Elite 4  и наистина съм впечатлен. Явно са поизчистили началните проблеми.

И след бърза сметка ,че една адекватна графична карта е 700-800 евро, излиза че на цената на картата и то само картата без процесори и дъна и прочие, мога да си плащам 6 години абонамента за Stadia....И то про версията с 4К HDR поддръжка....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 6.01.2021 г. в 0:13, B-boy/StyLe/ написа:

На мен пък много ми допадна New Dawn, а рядко ми допадат DLC-та. В сравнение с Blood Dragon и прочие там извращения, това направо си беше супер. :)

Навъртях му вече 33 часа, само днес следобяд гледам съм играл над 3 часа.  Да, по-добре е от 5, но има доста неща за изчистване относно геймплея. Играя го на максимална трудност и пак ресурсите много и излишни. То хубаво да е така, но нека е към края на играта и нека махнат тия бързи премествания, поне на максимална трудност. Има примери в това отношение - Fallout 4  на кошмар. И точно това ме накара да и направя на тая игра близо 1000 часа. След това излезе тая 76 и честно казано, прекъснах си развитието на Fallout 4 на 150-ти левел някъде. Преди бях стигнал около 100. Но ако продължа сега, аз съм забравил как се играе и не става. Мисля близо година стана, откак прекъснах Fallout 4, а не трябваше.  И там бях подкарал онова DLC - Far Harbor. Тая игра ми стана най-любимата мисля, дори по-любима от STALKER. За жалост, ако продължа от там, където съм стигнал, нещата няма да са същите. И вероятно пак ще я почвам отначало някой ден, само да изиграя тая Far Cry New Dawn  и ако има друга, да пробвам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми препоръча игра, тип Diablo 2. Пак да имам 1 герой да му вдигам левели, да събирам оръжия и т.н. :) Проблема е видео картата nVidia 730M, за това търся по-стари такива.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Titan Quest (с всичките DLC-та), Grim Dawn (+ двете DLC-та), Path of Exile, Victor Vran (която вече е спомената - с всички DLC-та), Vikings - Wolves of Midgard, Shadows: Awakening, The Incredible Adventures of Van Helsing - Final Cut, Last Epoch и макар да е бъгава в момента -  Wolcen: Lords of Mayhem. Има и много други, но тези са ми направили добро впечатления и от тях съм изиграл всичките без последните две заглавия (които смятам живот и здраве скоро и тях да мина).

Редакция: Сега видях за видеокартата...ами макар че повечето са стари, все пак за някои видеото може да е проблем наистина, но в момента не ми се проверява на всяка една изискванията. Пробваш и тестваш. От по-старите 100% Titan Quest би трябвало да ти върви най-добре според мен и може би Grim Dawn.

Редактирано от B-boy/StyLe/ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, B-boy/StyLe/ написа:

Titan Quest (с всичките DLC-та), Grim Dawn (+ двете DLC-та), Path of Exile, Victor Vran (която вече е спомената - с всички DLC-та), Vikings - Wolves of Midgard, Shadows: Awakening, The Incredible Adventures of Van Helsing - Final Cut, Last Epoch и макар да е бъгава в момента -  Wolcen: Lords of Mayhem. Има и много други, но тези са ми направили добро впечатления и от тях съм изиграл всичките без последните две заглавия (които смятам живот и здраве скоро и тях да мина).

Wow, благодаря много. Ще ги разгледам, но като цяло мисля, че Titan Quest ще е моята игра спрямо геймплея :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, MrKalew написа:

Wow, благодаря много. Ще ги разгледам, но като цяло мисля, че Titan Quest ще е моята игра спрямо геймплея :)

Да, тя и наследника и Grim Dawn ги дават най-близко до геймплея на Diablo 2 (поне). И двете са създадени от един и същи екип...Първо от  Iron Lore Entertainment (като играта бе създадена за THQ Nordic) и след като те преустановиха своята дейност, те си създадоха своя компания (Crate Entertainment.), която направи Grim Dawn, а Titan Quest си остана за THQ Nordic.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой му се цъка на аванта е безплатна. https://www.epicgames.com/store/en-US/product/star-wars-battlefront-2/home

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия от CD Projekt Red много се изгавриха с хората:

Казано накратко, 2012 година обявиха, че започват да правят нова игра, наречена Cyberpunk 2077, макар че първите две години все още да са работили основно по The Witcher 3. Директорът, който ръководил екипа, разработващ Cyberpunk е бил сменен 2016 г., като новият е искал да се променят геймплея (като например, в началото разработваха играта да бъде от трето лице, но накрая я направиха изцяло от първо), историята и т.н., все основни неща. Самите разработчици, като са имали предвид темпото, с което напредват с играта, са очаквали да бъде завършена 2022 г, но шефчето е ръшнал нещата и е искал да бъде пусната преди Microsoft и Sony да пуснат новите конзоли.

Онова 48-минутно демо, което пуснаха през 2018 г. (долу в спойлера съм го сложил, за който не го е гледал) се оказа фалшиво. Разработчиците са загубили няколко месеца да го направят, вместо да работят върху играта и това само заради едната реклама. Ако бяха само бъговете проблема, щеше да е добре, те се оправят с времето, ама доста съдържание от играта са били премахнали или по-скоро, въобще не е било там. Примерно, полицията са я били правили в последния момент.

Преди време говориха, че ще пуснат играта, когато стане готова, но уви, беше лъжа.

Като се сетя, че имаше и хора, които си купиха надценени видеокарти, само за да могат да я играят с прилични настройки и ми става лошо.

Spoiler

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е днешния свят - парите имат винаги последната дума. Натиска мениджъмънта и програмистите могат да си реват колкото искат ,че им трябва време. Жалко че CDPR попаднаха в тази кална яма, бяха от последните ,правещи наиситна качествени игри, ориентирани към хората а не към профит.

Аз я зарязах иначе още в началото - нещо не ме грабна ,както очаквах. На първо четене и Fallout 4 и  Dying Light  са по-завладяващи и с по-правдоподобен свят. Иначе 2 дена гледам един сериал на Netflix, Аltered Carbon. Изглежда като изрязан сетинг от Cyberpunk 2077. Доигра ми се ,ама едва ли ще се захвана сериозно. Може би някой ден като я пуснат с намаление в Stadia. Нямам намерение да си губя времето с хиляди настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.01.2021 г. в 12:07, саби написа:

Тия от CD Projekt Red много се изгавриха с хората:

Казано накратко, 2012 година обявиха, че започват да правят нова игра, наречена Cyberpunk 2077, макар че първите две години все още да са работили основно по The Witcher 3. Директорът, който ръководил екипа, разработващ Cyberpunk е бил сменен 2016 г., като новият е искал да се променят геймплея (като например, в началото разработваха играта да бъде от трето лице, но накрая я направиха изцяло от първо), историята и т.н., все основни неща. Самите разработчици, като са имали предвид темпото, с което напредват с играта, са очаквали да бъде завършена 2022 г, но шефчето е ръшнал нещата и е искал да бъде пусната преди Microsoft и Sony да пуснат новите конзоли.

Онова 48-минутно демо, което пуснаха през 2018 г. (долу в спойлера съм го сложил, за който не го е гледал) се оказа фалшиво. Разработчиците са загубили няколко месеца да го направят, вместо да работят върху играта и това само заради едната реклама. Ако бяха само бъговете проблема, щеше да е добре, те се оправят с времето, ама доста съдържание от играта са били премахнали или по-скоро, въобще не е било там. Примерно, полицията са я били правили в последния момент.

Преди време говориха, че ще пуснат играта, когато стане готова, но уви, беше лъжа.

Като се сетя, че имаше и хора, които си купиха надценени видеокарти, само за да могат да я играят с прилични настройки и ми става лошо.

Затвори скритото съдържание

Има един доста популярен гейминг критик в Ютюб - Mack, каналът му се казва Worth a Buy. Преди няколко години беше направил специално видео за това как еуфорията около предстоящи релийзи и абсурдно бързите пари, до които се докопват компаниите чрез добър маркетинг и предварителни поръчки, водят до такъв катастрофален резултат. Като решение беше апелирал към всички да "гласуват с портфейлите си" и да не се изкушават да си дават парите без реално да са пробвали продукта. Уви, явно хората сме просто такива същества, които се подлъгват по лъскави трейлърчета, защото рекордите за най-бързо изкарани Х милиона не спират да бъдат трошени, Cyberpunk 2077 направи точно това.

Аз смятам, че QA екипите в цялата индустрия би следвало да носят наказателна отговорност ако продуктът чисто и просто не работи както е рекламиран. Никой не може да ме убеди, че игри като Fallout 76 и Cyberpunk 2077 са били подробно тествани и чак след задоволително представяне са пуснати на широката публика. Айде, да речем, че при малки студиа предварителните поръчки са източник на финанси, без които едва ли разработчикът би оцелял до реализирането на реалните печалби, но това AAA компании да се гаврят така с клиентите си и да им се разминава всеки път....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление е така.

В последно време се започна и с една друга отвратителна практика. Пускат играта, излизат ревютата и малко след това пускат макротранзакции, които съответно не са споменати в тях. Така човек може да се излъже, че уж няма, ама вече има. Аз игри с макротранзакции не купувам.

Ето го най-пресния пример Assassin's Creed Valhalla Sells XP Boosts Now. За 10 долара може да се увеличи натрупването на опит по време на игра и се оправдават, че това го правят за хората, които нямат време да играят. Ако толкова им пукаше за тези хора, просто щяха да го добавят като опция в играта, вместо да искат допълнително пари. За капак от сайта вече са я били включили в техния Топ 10 за 2020.

Редакция: Сега като се зачетох към препратката Assassin's Creed Valhalla Doesn't Sell XP Boosts [Update: Now It Does] от статията, играта си е имала макротранзакции при пускането, но все още не е имала за увеличаване трупането на опит. И все пак, човек не знае какво да очаква след като си купи игра.

Редактирано от саби (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Придобиването на Codemasters от EA е приключило и е на стойност 1,2 мил. долара. Жалко.

Източник: EA completes acquisition of Codemasters

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване