Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Игри - общи дискусии, рекорди и настройки

Препоръчан отговор

на 5.5.2017 в 15:08, sennheiser написа:

Търся един мераклия да го бием тоя швед:

Бат Кико, тоя само тая кола ли кара по принцип ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Какво гледате на тези върхови телевизори? Кабелната телевизия пуска стари филми снимани с двупотопна техника. Освен това повтаря филмите от времето когато бях малък. Търся филми от торент са

Темата я създавам, понеже доста често в други теми главно за хардуер ( примерно тук), се разискват неща, нямащи нищо общо с хардуера или като цяло с темата, където се публикуват. Понеже забелязах, че

Специално за теб има опция в The Evil Within 2 да си пуснеш първо лице и функционира доста добре. 1. На иконата на десктопа се добавя в полето Цел " +com_allowconsole 1 " 2. Вътре в играт се

Публикувани изображения

преди 4 минути, Julius Decimus написа:

Бат Кико, тоя само тая кола ли кара по принцип ?

Не го знам, има 250 000 километра в играта, тоест два пъти и половина повече от мен. Но кара и други коли. Обаче нали е швед, напоследък го засичам по шведските писти. А те са 3, излезли само тая пролет в няколко варианта. Иначе гледам профила му, фен е на Хонда от WTCC  и изобщо на автомобилите от WTCC. А сега като се появи и Волво WTCC, гледам се е надъхал и с него да бие. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ok, Prey става като цяло. Заиграх я и зарибява още отначало като идея. От cryengine-a не е останало кой знае колко много и графиката е меко казано не като от 2017 година. Иначе смътно ми напомня на Dying Light и донякъде на класиката Half-Life(edit: забравих Bioshock). Но изглежда интересно де, има крафтинг има скилове и развитие на героя, поправки на разни работи, ядене пиене и прочие. Това е само първо впечатление де. Поради малко хммм графиката съответно и върви много добре - от тестовете гледам на Нвидиа даже още по-добре . С 10-ина кадъра при еднакви карти и това въпреки че е от Gaming Evolved програмата. От друга страна обаче това е явно само защото Bethesda и  AMD  са вече дупе и гащи, ефекти някакви като коси, сенки ,АB и прочие йок. Антиалайзинга е леко грозен а и като цяло за графиката нищо особенно положително не може да се каже.

...без клипче засега...

Забравих да кажа, че на 110-120 кадъра има зверки тиъринг с Vsynch e добре (доживях да кажа и аз нещо добро за Vsynch). Четох че имало хардлок на 144 кадъра и някаква врътка с това че при Vsynch и Нвидиа включено било изключено и обратно, при АМД било включено лок na 60 кадъра а изключено лок на 144 и само с пипане на .ini файловете се махал.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Олеле тубата какво прави с клипчетата наистина...

Батюха, при мене клипчето сече като за световно, пък гледам на мониторинга всичко е нормално. Какво показваш тук като цяло ? Стрим или какво то ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам ще го махна и ще направя друго. В действителност не сече,но след качването стана така. Може би тубата не се оправя с формата и качеството. А и още се уча на OBS-a. Това е на 10К х264 софтуерен енкодинг с процесора на 2 нива надолу в скоростта на рендер с идеята да увеличи качеството. За стрийм може да пробвам с Relive ,но нямам ъплоуд за стрийм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Taка от едното на другото - знам че темата е за настройки на игри ,но ако искате може да ударите едно рамо да си настроя стрийма в youtube. Софтуера е OBS с тези настройки за момента :

obs.thumb.jpg.303b21603d4c9fe2729d1f93db560f00.jpg

A това е интернета ми и затова не смея да ходя по-нагоре.

Net.jpg.448dc7c04c37abf9da8079627a6760ea.jpg

А ето и как излгежда. Мисля в следващите часо да поиграя , така че ще се радвам на мнения и коментари.

Линк

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Tommygun написа:

Забравих да кажа, че на 110-120 кадъра има зверки тиъринг с Vsynch e добре (доживях да кажа и аз нещо добро за Vsynch). Четох че имало хардлок на 144 кадъра и някаква врътка с това че при Vsynch и Нвидиа включено било изключено и обратно, при АМД било включено лок na 60 кадъра а изключено лок на 144 и само с пипане на .ini файловете се махал.

Е...нямам думи. 110 fps  няма как да няма тиъринг, поне с процесор на Интел като моя. Примерно аз сега пусках PCars  с ограничение 60 фпс и зверско насичане. Волана ми отказа да захапше, после направих няколко промени и се оказа, че може да завива само наляво, но накрая преназначих контролите и се оправи. Не я бях пускал играта месец. Зверско насичане без тиъринг. Просто @Julius Decimus  може би ще се окаже  прав, да не ъпдейтваме драйвери. Сега през седмица има нови драйвери и всичко от зле към по-зле. Няма как да ъпдейтвам драйвери и да няма проблеми. Винаги се налага чиста инсталация, за да се оправят нещата. А си представи през 2 седмици да правя чисти инсталации на драйвери и GFE. После нови настройки и ...все още не съм направил всички настройки на игрите, дето играя, а още ме чакат нови драйвери!!! Аман. Заради някакви 2-3 скапани игри се налага да търпим това. Кажи ми, че пшри АМД не е така и минавам на тях следващия път като реша да сменям хардуера! Честно да ти кажа, пука ми за NVIDIA  фенщината, стига АМД да предложат по-добротио. Признавам им обаче на NVIDIA, че успявам стрийм на 1440p/60  да държа 2 часа. Не че някой го гледа, но пък си се кефя на собствените си постижения. Пука ми, че никой не оценява и всеки гледа себе си. Заял съм се с оня швед Oinas, дето два дена не иска да приеме приятелството ми и ще го скъсам където и да кара. Ще му покажа що е то да си БЪЛГАРИН и ще му еа мамата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При АМД няма проблеми с драйвърите,но проблема с PC го имах и аз като смених Уиндоуса и я зарязах. Правеше си сама някакви настройки и постоянно губеше волана и айде, пътя. А аз май намерих настройката - максимума ми е това 1080х60 с veryfast енкодинг и 8000 Кбит. Просто нета ми не стига за повече а като сменя настройката за процесора и почва да сече.

Иначе нали искаше да видиш Prey играя я в момента и съм оставил стрийма да върви. Малко се лутам още но поне се вижда играта за какво иде реч.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Tommygun написа:

При АМД няма проблеми с драйвърите,но проблема с PC го имах и аз като смених Уиндоуса и я зарязах. Правеше си сама някакви настройки и постоянно губеше волана и айде, пътя. А аз май намерих настройката - максимума ми е това 1080х60 с veryfast енкодинг и 8000 Кбит. Просто нета ми не стига за повече а като сменя настройката за процесора и почва да сече.

Братче, за пореден път ми вдигна самочувствито на българин. Поне интернет имаме. Обаче при мен проблемът доскоро не бе в интернета, а в драйверите! Преинсталирах всчичко на чисто и успявам сега да стриймвам часове наред без да се разпадне връзката, дори и в събот аи неделя, когато е най-натоварено. А преди не бе така. Някаква обърквация в драйверите и след макс 30 секунди секваше стрийма. Погледни в профила ми в You Tube, колко опита за стрийм имам от по минута :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, sennheiser написа:

Братче, за пореден път ми вдигна самочувствито на българин. Поне интернет имаме. Обаче при мен проблемът доскоро не бе в интернета, а в драйверите! Преинсталирах всчичко на чисто и успявам сега да стриймвам часове наред без да се разпадне връзката, дори и в събот аи неделя, когато е най-натоварено. А преди не бе така. Някаква обърквация в драйверите и след макс 30 секунди секваше стрийма. Погледни в профила ми в You Tube, колко опита за стрийм имам от по минута :)

На мен времетраенето не мие проблем. Ето от вчера над 2 часа с 10 минути настройки и пробване. Качеството ме притеснява, зарадти тъпия нет. Защото ако мога да го пусна на 20000 или 30000 сигурно наистина ще е много добре.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го тоя шведа, дето Кико кара срещу него за време на Рейсруума. Вижте и колата Волво, това обясвява защо е фен на WTCC клас.

на 5/7/2017 в 21:04, sennheiser написа:

Julius Decimus  може би ще се окаже  прав, да не ъпдейтваме драйвери. Сега през седмица има нови драйвери и всичко от зле към по-зле.

Аз съм на мнение че драйвери се ъпдейтват само при сериозни проблеми с функциалността, да. Но това си е мое мнение. Ако си работи без засечки и ти върши работа без проблеми, не го пипай. Още повече че при Нвидиа може да ъпдейтваш Гефорс, програмата за запис и стрийм без да ъпдейтваш и драйвера.

на 5/7/2017 в 16:22, Tommygun написа:

Батюха, ти може да пробваш ограничение на колкото искаш с Ривата. Например пробвай на 59 да видиш как е. Мисля ще ти даде по-стабилно от 60-те с фреймтайм без да мърда. Би трябвало да нямаш тиъринг или каквото и да било също. Това при 59 точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 60 няма проблем и си върви гладко , при 100-110 има тиъринг. И що чак аз го забелязвам значи е много е зле. Иначе нямам нужда от ривата аз го имам в драйвъра директно да си ограничавам кадрите.

Хмм игричката стана интересна особенно като се оказа че това дето вчера го търсех 2 часа аз съм го бил намерил ма първия път не е хванало като съм опитал да го сложа. Почнаха да се намесват и извънземните способности. И ме спукват от бой на нормал... :) и няма патрони и ужас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера по едно време ми идваше да заева всичко. Баси нервака съм. Чак ме заболя главата. Цял ден се занимавах да сглобявам тази китайска рамка за тренанжора. Баси китайската история. Нищо не идва и се клати. Паянтова работа от всякъде. Най накрая ми писна и я закарах в гаража и я подкарах с CO машината за заварки. Аве що годе я закрепих. Добре ама като си настройвах скоростния лост и волана да са ми удобни и привърших със заварките се оказа че кабела де ги свързва ми идва с 3 см по къс !!! Баси каръка. Викам после ше го мисля нали имам пера на волана. Добре ама сега май се оказа че волана няма връзка с играта !!! Не реагира хич. Педалите реагират ама хич нищо не можах да настроя. Сложих една кола там и не мога  да тръгна ! Накрая какво правих тръгна заби се я ляво и като давам газ волана и се върти и така зарязах всичко. Само нерви.
Хайде някой ако има време и нерви да помага че още до пистата не мога да стигна. Само волана да не съм преебал нещо че бая заварки отнесе това шаси докато електрониката беше по него макар и незакачена. Влязох в някакво меню за бърза настройка, пише уверете се че волана е в централно положение и не пипайте педалите, натиснете там някакъв бутон (на снимката червен а на мен само за включването ми е подобен) натискам го и нищо не става за да продължи !!! Като го задържа натиснат и волана се изключва! После го включвам, калибрира се и застава в централно положение но играта не го отразява хич ! Ще откача направо !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вътре в самата игра вижда ли го? Ако правилно съм разбрал волана е Фанатек. Би трябвало и неговия софтуер да е на ниво и да има поддръжка във всяка една игра с име.

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А вътре в самата игра вижда ли го?

Това как да го разбера ? За корсата говорим.

Ако правилно съм разбрал волана е Фанатек.

Да този е волана.

преди 5 минути, Tommygun написа:

Би трябвало и неговия софтуер да е на ниво и да има поддръжка във всяка една игра с име.

Май дойде без софтуер. Освен докато е седял към 1 месец без да го пипам лапетиите да са му намерили CD-то и да са го запилели на някъде че им е хоби да си играят с CD дискове. Трябва ли да има софтер към него ? Или софтуер на играта го поддържа като хардуер и си има драйвери ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип всеки волан си има собствен отделен софтуер. Нещо като при графичните карти . Отделно и добрите игри си имат профили за различни волани.Оптималния резултат се постига с настройването на двете за да ти пасват на стила. Колегата decimus е твоя човек за Фанатека. Ние с бай ти Кико сме по "евтинджосите" logitech

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип всеки волан си има собствен отделен софтуер.

Обърнах всички кашони де дойдоха с хапаратурата и няма следа от CD !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, BMW Маниак написа:

Обърнах всички кашони де дойдоха с хапаратурата и няма следа от CD !!!

Провери модела пак за всеки случай дали е ClubSport Wheel Base V2.5.

Влизаш тука: https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bases/clubsport-wheel-base-v2-5.html#downloads и отляво дето пише 

Теглиш какъвто ти е Ундоуса 32 или 64 битов.

Ей това поръча ти нали ? : https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product;bundle_id;145 - значи слагаш драйвера от страницата дето дадах по-горе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Julius Decimus написа:

Влизаш тука: https://www.fanatec.com/eu-en/wheel-bases/clubsport-wheel-base-v2-5.html#downloads и отляво дето пише 

Теглиш какъвто ти е Ундоуса 32 или 64 битов.

Ей това поръча ти нали ? : https://www.fanatec.com/eu-en/bundle/product;bundle_id;145 - значи слагаш драйвера от страницата дето дадах по-горе.

Ok. Отивам за 30 мин да закарам лапетията на училище и ще почна да тегля драйвери и ще пиша.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, BMW Маниак написа:

Ok. Отивам за 30 мин да закарам лапетията на училище и ще почна да тегля драйвери и ще пиша.

Пак да напомня да провериш много добре дали базата е ClubSport Wheel Base V2 или ClubSport Wheel Base V2.5.   2 или 2.5.

Ако е 2, ето драйвер: https://www.fanatec.com/eu-en/support/product;old_product_id;772 За 2.5 съм дал в по-горния коментар.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Julius Decimus написа:

Пише ми че е V2 !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, BMW Маниак написа:

Пише ми че е V2 !

Значи слагаш драйвера от тука: https://www.fanatec.com/eu-en/support/product;old_product_id;772

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи слагаш драйвера от тука: https://www.fanatec.com/eu-en/support/product;old_product_id;772

Нищо не става. Инсталира нещо ама разпознава само педалите! Волана не го отразява. А иначе волана се калибрира сам като го стартирам и по всичко личи че е Ок но ОС не го отразява!

af3904b416c728b0931fb7a828784c29.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, BMW Маниак написа:

Нищо не става. Инсталира нещо ама разпознава само педалите! Волана не го отразява. А иначе волана се калибрира сам като го стартирам и по всичко личи че е Ок но ОС не го отразява!

Рестартирай компютъра и пробвай пак. Като тръгне наново компютъра след рестарта, рестартирай и волана.

И провери дали си вързал педалите към волана. Трябва да са като едно цяло свързани. След като вържеш педалите към волана, волана вързваш към компютъра.

https://www.fanatec.com/download/CSW-V2_QG_Web.pdf - виж тука, а също и цялото упътване - https://www.fanatec.com/download/CSW-V2_Manual.pdf

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от makabi
      Здравейте,
      търся лаптоп за игри и гледане на филми, бюджетът ми е до 1800-1900 лева.

Кажете ми дали този е добър избор: https://ardes.bg/product/acer-nitro-5-an515-55-73hh-nh-q7jex-00l-173951

• от dream3dprint
      Здравейте. От тук нататък ще публикувам технологични статии на теми, които ми харесват  Приятно четене.
       Шест причини, поради които да вземете проектор (вместо телевизор)
             Имате просторен хол, хубави мебели, голяма стена. В този момент инстинктът ви кара да похарчите парите си за хубав нов телевизор с плосък екран. Но ако пазарувате с ограничен бюджет или искате по-креативно решение за нуждите на мултимедийното си преживяване, помислете дали да не се откажете напълно от телевизора и да вземете проектор на негово място.
      Проекторите притежават множество изненадващи предимства и въпреки, че може да си помислите, че проекторите са стара технология, не се притеснявайте. Съвременните проектори могат напълно да обърнат представата ви за кино и мултимедийно преживяване на вашата скучна бяла стена. Ето няколко причини, поради които те са чудесна алтернатива на телевизорите.

1. ПОЛУЧАВАТЕ ПО-ГОЛЯМ ЕКРАН ЗА ПАРИТЕ СИ.

Ако искате голям телевизор с плосък екран, обикновено ще трябва да похарчите стотици левове. Но с проектор, който струва между 500 и 1000 лв, можете да пуснете любимите си филми с големина от 50 до 300 инча с резолюция до Full HD. Дайте малко повече пари и резолюцията вече става 4к. Можете също така да получите прилично изображение на екрана и за по-малко пари, тъй като много проектори са с резолюция 720p.

2. НЕ ЗАЕМА МЯСТО НА ПОДА ИЛИ НА СТЕНАТА.

Ако телевизорът трябва да се монтира върху стената, тя трябва да се пробива. Ако решите да стои до стената ще му трябва голям здрав шкаф подложен под него. Това превръща телевизора в централен обект в стаята. От друга страна проекторът е доста по-малък и може просто да бъде поставен на рафт, като така не заема никакво пространство.
      Дори ако си вземете екран за проекция, той може да бъде сгъваем и така стената ви също ще си остане незасегната.

3. ТОЙ МОЖЕ ДА БЪДЕ СМАРТ.

Проекторът може да изглежда като ретро технология, но с правилната настройка можете да свържете вашия Apple TV или Chromecast към вашия проектор, както и DVD плейър, конзола за видеоигри, телефон или компютър. На пазара вече има модели и с вграден андроид в тях.

Следва продължение...

• от martin0566
      Вие използвате ли  Nvidia Geforce Now Cloud Gaming? Аз лично го ползвам откакто е излезнал извън бета версията и съм горе-долу доволен. Понякога е пикселизирано, понякога не,защото сървърите понякога са натоварени, но по-често върви без проблем. Кажете какво е вашето мнение на Geforce Now.
    • от Maluk toshko
      Добър ден! Интересува ме следното, не съм много на ти с компютрите
      . Къде да бутна в настройките, така че никой, да не вижда дневника с дейностите ми- кво съм харесал, кво и къде съм запазил, коментирал и т.н. ? Стигнах до настройки на дневника и останах там.... Мерси предварително!
    • от Царина
      Здравейте !Искам да помоля за помощ .След 5 дни ставам на 17 .Покрай остановката с карантината няма да мога да го направя в заведение и да покана познати .За това ще го направя у дома с най добрата ми приятелки .Имате ли някакви идеи за забавления .Ако имате ще са ми от полза .Благодаря ви !
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване